Nominacije za Oskara 2013. godine.

Prijatno sam iznenadjenja!
Od one dodjele otkad je No Country Of Old Men dobio , nije bila dobra dodjela. Po pitanju dodjele, sasvim solidno! Scena classy, Set MekFarlen classy, pjesama i muzike taman koliko treba (Norah Jones :heart: ), bas sam prijatno iznenadjena .Najjace je sto sam predvidjela da ce Obama da prezentuje nagradu,ali sam bila ubijedjena da ide Linkolnu. Nije bilo dosadno, pocetak sa Seli Filds duhovit.Shvatili su da se trebaju minimum dodvoravati Jersey Shore generaciji i vratili se korijenima.Neka idu u ovom pravcu u buducnosti.Izabrali su prave isjecke da predstave svakog glumca i glumicu, sto ne urade uvijek.

Sto se Oskara tice- jos od pocetka me je docekalo iznenadjenje.Kristofer Volc je dobio za Djanga, sto sam iskreno najmanje ocekivala. Dvije godine, dva Oskara, dobro je to.Gledala sam Djanga i jeste sjajan, no, cini mi se da ga je svako zasluzio vise nego on :D. Kako god, idemo dalje. Po pitanju muzike i vizuelnih efekata i kamere, sasvim zasluzeno Lajf Of Paj. Montazu sam ocekivala da ce dobiti Silver Lining Playbook i prizeljkivala jer je stvarno dobra, ali kao i po zlatnom pravilu Oskara, onaj ko dobija za montazu, dobija i za film-Argo. En Hatavej je bila najvise ocekivana i vjerujem da ga je zasluzila.Ona mi je jdna od omiljenih glumica, uz Ejmi Adams i Dzesiku Cestejn iz te generacije.Mislim da su one uzdanice filma danas. Za Ejmi ce biti jos sansi. Iznenadila me Dzenifer Lorens- bila je apsolutno sjajna u Silver Lining Playbook, ona scena za vecerom koju su ujedno i prikazali demonstrira njen rejndz, a nju smatram sledecom Meril Stirp.Ipak, ocekivala sam da ce Oskar doci u kasnijim godinama za nju.Bila sam gotovo sigurna da ce ga dobiti Emanuel Riva i malo mi je cak i zao, eventualno Dzesika Castejn (ali ne sumnjam da ce ta stati da glumi vrhunski). Ja inace nisam kapirala da se spotakla, mislila sma da se namjerno bacila na stepenice :lol: . Nakon brojnih iznenadjenja veceri, sve je bilo moguce, a ja se nadala u Zoakina u cijem se klipu vidi koliko je dao sebe ulozi.Ovo mu je vec drugi put da se susrece sa Denijel Dej Lusiom ja mislim u konkurenciji, iako vjerujem da ga je DDL zasluzio, Zoakin ostaje najveci gubitnik Oskara u ova modernija vremena :( . Ang Li , ja fino rekoh da ga tajt covjek apsolutno zasluzuje, jer je to najbolji primjer sta je rezija, umjetnost, mashta. Necu da nipodostavam ostale, ali Ang Li mi je bio favorit , dobio ga je pravedno , ali mi je ipak doslo kao iznenadjenje.
Za najbolji film, kad se pojavila Misel Obama, normalno je bilo ocekivati Linkoln....so me je smorilo,jer jeste pateticno to sve...ali Argo, sad jos vise imam motiva da ga gledam.Ben Aflek je bio mnogo drag u svom govoru- petnaest godina je glumio ko zna kakve gluposti ,gubio se i nije znao sta ce sa sobom,pa su ga zakinuli za reziju, a sada u ruci drzi drugog Oskara za karijeri.Nekako se vidi da misli to sto govori.
Sto se scenarija tice...za adaptirani je logicno da je Argo,ali originalni.... pa ja obozavam Tarantina, ali vjerujem da mu je Django najgori film u karijeri i kao takavmi je zao sto ce vjerovatno mladjim narastajima i neiformisanima biti najupamceniji.Nikad ne bi pomislila da ce mi biti krivo zbog Tarantina i u neku ruku, nije, vec mi je drago jer je veliki, ali za Djanga...jeste konkurencija bila slabija u odnosu na adaptirani... ne, onih petnaest minuta mu ne mogu oprostiti. Ali kazem - kao fan.I to mi je doslo iznenadjenje.

Za najbolji strani film,Haneke i Amour. Nekako se sve raspodijelilo kako treba, no ja nisam prestala da se iznenadjujem pa ni u onim ostalim kategorijama. Lez Miz je po slikama i po trejleru i po isjeccima zasluzio Oskara za mejkap i ostalo, zao mi je sto Snezana nije dobila za kostim jer je stvarno drugaciji i originalan . Opredijelili su se za anglikanizovanu Anu Karenjinu , no dobro, to je mozda i jedino bilo predvidljivo.

Linkoln najveci gubitnik Oskara.Izgleda da Spilbergov uticaj jenjava. Prosle godine se bas obrukao sa War Horseom. Predpostavljam da je Tomi Li Dzouns trebao da dobije za sporednu, vjerovatno cu ga zbog njega i gledati.

I za najbolju pjesmu , ocekivano Skajfol i Adel. Taman da se penzionise i da malo pocinem od nje :D.Ali stoji da je dobra pjesma.Meni je favorit bila Skarlet Johanson i Chasing Ice, te Norah Jones i njena pjesma za Teda.

Pa ja sam uzivala mogu reci nakon sto sam prezivjela Dzulijanu Rancic , Keli Ozbourn,rajan Sikresta i ostale kretene koje ne znam sto su poznati i sta oni rade uopste tamo ( Ozbornovoj je bar tata Ozi pa jos nekako).
 
Poslednja izmena:
Prijatno sam iznenadjenja!
Od one dodjele otkad je No Country Of Old Men dobio , nije bila dobra dodjela. Po pitanju dodjele, sasvim solidno! Scena classy, Set MekFarlen classy, pjesama i muzike taman koliko treba (Norah Jones :heart: ), bas sam prijatno iznenadjena .Najjace je sto sam predvidjela da ce Obama da prezentuje nagradu,ali sam bila ubijedjena da ide Linkolnu. Nije bilo dosadno, pocetak sa Seli Filds duhovit.Shvatili su da se trebaju minimum dodvoravati Jersey Shore generaciji i vratili se korijenima.Neka idu u ovom pravcu u buducnosti.Izabrali su prave isjecke da predstave svakog glumca i glumicu, sto ne urade uvijek.

Sto se Oskara tice- jos od pocetka me je docekalo iznenadjenje.Kristofer Volc je dobio za Djanga, sto sam iskreno najmanje ocekivala. Dvije godine, dva Oskara, dobro je to.Gledala sam Djanga i jeste sjajan, no, cini mi se da ga je svako zasluzio vise nego on :D. Kako god, idemo dalje. Po pitanju muzike i vizuelnih efekata i kamere, sasvim zasluzeno Lajf Of Paj. Montazu sam ocekivala da ce dobiti Silver Lining Playbook i prizeljkivala jer je stvarno dobra, ali kao i po zlatnom pravilu Oskara, onaj ko dobija za montazu, dobija i za film-Argo. En Hatavej je bila najvise ocekivana i vjerujem da ga je zasluzila.Ona mi je jdna od omiljenih glumica, uz Ejmi Adams i Dzesiku Cestejn iz te generacije.Mislim da su one uzdanice filma danas. Za Ejmi ce biti jos sansi. Iznenadila me Dzenifer Lorens- bila je apsolutno sjajna u Silver Lining Playbook, ona scena za vecerom koju su ujedno i prikazali demonstrira njen rejndz, a nju smatram sledecom Meril Stirp.Ipak, ocekivala sam da ce Oskar doci u kasnijim godinama za nju.Bila sam gotovo sigurna da ce ga dobiti Emanuel Riva i malo mi je cak i zao, eventualno Dzesika Castejn (ali ne sumnjam da ce ta stati da glumi vrhunski). Ja inace nisam kapirala da se spotakla, mislila sma da se namjerno bacila na stepenice :lol: . Nakon brojnih iznenadjenja veceri, sve je bilo moguce, a ja se nadala u Zoakina u cijem se klipu vidi koliko je dao sebe ulozi.Ovo mu je vec drugi put da se susrece sa Denijel Dej Lusiom ja mislim u konkurenciji, iako vjerujem da ga je DDL zasluzio, Zoakin ostaje najveci gubitnik Oskara u ova modernija vremena :( . Ang Li , ja fino rekoh da ga tajt covjek apsolutno zasluzuje, jer je to najbolji primjer sta je rezija, umjetnost, mashta. Necu da nipodostavam ostale, ali Ang Li mi je bio favorit , dobio ga je pravedno , ali mi je ipak doslo kao iznenadjenje.
Za najbolji film, kad se pojavila Misel Obama, normalno je bilo ocekivati Linkoln....so me je smorilo,jer jeste pateticno to sve...ali Argo, sad jos vise imam motiva da ga gledam.Ben Aflek je bio mnogo drag u svom govoru- petnaest godina je glumio ko zna kakve gluposti ,gubio se i nije znao sta ce sa sobom,pa su ga zakinuli za reziju, a sada u ruci drzi drugog Oskara za karijeri.Nekako se vidi da misli to sto govori.
Sto se scenarija tice...za adaptirani je logicno da je Argo,ali originalni.... pa ja obozavam Tarantina, ali vjerujem da mu je Django najgori film u karijeri i kao takavmi je zao sto ce vjerovatno mladjim narastajima i neiformisanima biti najupamceniji.Nikad ne bi pomislila da ce mi biti krivo zbog Tarantina i u neku ruku, nije, vec mi je drago jer je veliki, ali za Djanga...jeste konkurencija bila slabija u odnosu na adaptirani... ne, onih petnaest minuta mu ne mogu oprostiti. Ali kazem - kao fan.I to mi je doslo iznenadjenje.

Za najbolji strani film,Haneke i Amour. Nekako se sve raspodijelilo kako treba, no ja nisam prestala da se iznenadjujem pa ni u onim ostalim kategorijama. Lez Miz je po slikama i po trejleru i po isjeccima zasluzio Oskara za mejkap i ostalo, zao mi je sto Snezana nije dobila za kostim jer je stvarno drugaciji i originalan . Opredijelili su se za anglikanizovanu Anu Karenjinu , no dobro, to je mozda i jedino bilo predvidljivo.

Linkoln najveci gubitnik Oskara.Izgleda da Spilbergov uticaj jenjava. Prosle godine se bas obrukao sa War Horseom. Predpostavljam da je Tomi Li Dzouns trebao da dobije za sporednu, vjerovatno cu ga zbog njega i gledati.

I za najbolju pjesmu , ocekivano Skajfol i Adel. Taman da se penzionise i da malo pocinem od nje :D.Ali stoji da je dobra pjesma.Meni je favorit bila Skarlet Johanson i Chasing Ice, te Norah Jones i njena pjesma za Teda.

Pa ja sam uzivala mogu reci nakon sto sam prezivjela Dzulijanu Rancic , Keli Ozbourn,rajan Sikresta i ostale kretene koje ne znam sto su poznati i sta oni rade uopste tamo ( Ozbornovoj je bar tata Ozi pa jos nekako).

Sranje zbog Finixa..mora da odgledam Linkoln, ali bar su mogli da budu parlamentarni, Dej Luis je vec imao 2, a Finiks niti 1...jbg, steta..:confused:
 
Steta... nisam zelela da dobije Argo. Ali nisam iznenadjena, mislim film prikazuje drzavu i Hollywood u najboljem svetlu. 2 u 1.

Christoph Waltz ove godine nije zasluzio - ne, kad su bili nominovani T.L.Jones i P.S.Hoffman.

Ostalo, super - i zasluzeno.Nisam razocarana sa izborom uopste.
 
Lincoln, koga sam gledala juče, prijatno me je iznenadio. Mislim da je u pitanju mnogo bolji film od Arga. Samo treba reći da je to manje zasluga Spilberga, a više scenariste Tonija Kušnera. Očekivala sam neku dosadnu nabudženu istorijsku melodramu, a film je zanimljiv, često duhovit i realno prikazuje kako izgledaju političke igre. Svi su manje-više znali da će DDL dobiti Oskara, ali i Sally Field je tako sjajna da je šteta što nisu mogli da imaju nerešeno i u kategoriji najbolje ženske sporedne uloge.

Ne slažem se da je Django loš film, mislim da je veoma dobar, i da je Christoph Waltz zaslužio Oskara, on potpuno dominira filmom. Doduše, nisam još gledala The Master, gledam ga danas na FEST-u. Međutim, Django je film u kome ima više sjajnih sporednih uloga. Leonardo Di Caprio je takođe sjajan, ali mislim da je najviše zakinut Samuel L. Jackson. Čovek je potpuno neprepoznatljiv, i mislim da će se lik koji je odigrao pamtiti. Neki su spekulisali da nije nominovan ni za Oskara ni za Zlatni globus zato što se mnogo osećaju nelagodno zbog njegovog lika - što je na neki način apsurdno, davali su Oskare glumcima za uloge serijskih ubica-ljudoždera i nacističkih zločinaca, ali možda im je na drugi način nelagodno od lika crnca-kućnog roba koji vlada iza senke i maltretira druge crnce, poput nekog "kapoa", mada je to potpuno istorijski realan lik. Ili možda Akademija ne voli Jacksona zato što je jedan od retkih koji nije krio da se iznervirao kad nije dobio Oskara prošli put kad je bio nominovan.
Mislim da nisu morali da nominuju Alana Arkina. On je sjajan glumac i mnogo ga volim, ali u Argu je samo imao da igra još jednog simpatično džangrizavog i bezobraznog deku, slično kao u ulozi dede u Little Miss Sunshine za koju je dobio Oskara, samo je to bio interesatniji lik.

Oskara za adaptirani scenario je trebalo da dobije Silver Linings Playbook. Zaista sjajan film, oduševio je sinoć publiku u Sava centru, ali Akademija ne voli komedije (makar i one atipične) i skoro po pravilu daje Oskara izvikanim dramama na Važne teme (TM).

Life of Pi je 100% zaslužio svakog Oskara koji je dobio. Ang Li je sigurno jedan od najboljih režisera današnjice, a ovaj film je zaista jedan od onih gde je režiser imao veliki posao i sjajno da odradio. Fotografija, vizuelni efekti - mislim da su svi znali da mora da dobije Oskare u ovim kategorijama (CGI je toliko dobar da ja nisam ni shvatila dok sam gledala da je tigar CGI pa sam se pitala kako su uspeli to tako da snime :lol: ); muzika, takođe sjajna.

Jennifer Lawrence ne bi trebalo nikom da bude iznenađenje (možda samo našim organizatorima FEST-a koji su verovatno ubeđeni da je ona nepoznata glumica, pošto su stavili njeno ime na neko peto mesto u katalogu, kao da igra sporednu ulogu, a najavljivačica je rekla da glavne uloge igraju Robert De Niro i Julia Stiles :lol: ). Bila je sjajna pre dve godine u Winter's Bone i ove godine u Igrama gladi, mada očekujem da pokaže još mnogo više u sledeća tri nastavka tog serijala, pošto će njena uloga biti izazovnija zbog stvari kroz koje njen lik prolazi.

Skyfall, film, je njesra, sem sjajne uvodne špice, mada je tehnićki dobro odrađen, ali pesma je fantastična i potpuno je zaslužila Oskara.
 
Jennifer Lawrence jeste bila dobra,ali ne mogu da verujem da ona bakica nije dobila oskara za Amour....totalna nepravda...Jennifer je bila dobra,ali Emmanuelle je bila savrsena! I ne mogu da verujem da jebeno bojkotuju godinama Leonarda DiCapria,pa nikako vise da dobije oskara...Maaaa blah!
 
Razocarala sam se. :confused:
Najbolji film po meni je trebao da bude Les Miserables ili Lincoln, a adaptirano scenario Lincoln ili Pi. Mejk ap je trebao da uzme Hobit, a originalnu muziku da odnese Les Miserables.
Jos nisam sigurna za vizuelne efekte. Mada je odneo Pi i delimicno mislim da je to u redu, ipak mi deo mozga kaze da je Prometheus mozda bio dosta zahtevniji i bolji.
 
Razocarala sam se. :confused:
Najbolji film po meni je trebao da bude Les Miserables ili Lincoln, a adaptirano scenario Lincoln ili Pi. Mejk ap je trebao da uzme Hobit, a originalnu muziku da odnese Les Miserables.
Jos nisam sigurna za vizuelne efekte. Mada je odneo Pi i delimicno mislim da je to u redu, ipak mi deo mozga kaze da je Prometheus mozda bio dosta zahtevniji i bolji.

Pa imali su samo 1 originalnu pesmu (i to najslabiju) sve ostalo su preuzeli iz mjuzikla... ne vidim zasto bi dobili.
 
Nije steta za DiKaprija... ako je Pacino dobio samo jednog oskara za sve sjajne uloge koje je imao, onda ovaj moze da bude dozivotni kandidat bez problema :)

Slazem se, i nije kao da je DiCaprio ikada bio najbolji...
Zasluzio je nominacije (osim za Blood Diamond) ali realno nikad nije bio najbolji.
Jamie Foxx (Ray) je dobio onda kad je Leo bio nominovan za Aviatora, a Tommy Lee Jones (The Fugitive) kad je bio nominovan za Gilberta, Forest Whiteaker (Last King of Scotland) kad je bio nominovan za Blood Diamond :)

Ali sigurna sam da ce jednom da pokupi nagradu, kad bude slabija godina... jer realno kad su nominovani glumci kao: Joaquin Phoenix, P S Hoffman, C Waltz, DD Lewis, T L Jones, Christian Bale.... itd - majstori transformacije - onda Leo nema sanse. Jednostavno nije dovoljno dobar.
 
Slazem se, i nije kao da je DiCaprio ikada bio najbolji...
Zasluzio je nominacije (osim za Blood Diamond) ali realno nikad nije bio najbolji.
Jamie Foxx (Ray) je dobio onda kad je Leo bio nominovan za Aviatora, a Tommy Lee Jones (The Fugitive) kad je bio nominovan za Gilberta, Forest Whiteaker (Last King of Scotland) kad je bio nominovan za Blood Diamond :)

Ali sigurna sam da ce jednom da pokupi nagradu, kad bude slabija godina... jer realno kad su nominovani glumci kao: Joaquin Phoenix, P S Hoffman, C Waltz, DD Lewis, T L Jones, Christian Bale.... itd - majstori transformacije - onda Leo nema sanse. Jednostavno nije dovoljno dobar.

pa ok,tebi mozda nije dovoljno dobar...ne slazu se svi sa tim

- - - - - - - - - -

Nije steta za DiKaprija... ako je Pacino dobio samo jednog oskara za sve sjajne uloge koje je imao, onda ovaj moze da bude dozivotni kandidat bez problema :)

da... ok...kako god
 
Zaista ne pratim pomno ove dodele vec par godina ...ne znam ni koji su im kriterijumi za ulazak u taj neki siri izbor pa ni za kandidate ali onaj generalni utisak ,koji imam vec po ko-zna-koji put kad posle dodele vidim imena laureata je ...uf ,pa nema ga ! Ben Aflek rezira najbolji film ...3 filma snimi i dobije oskara ! Nekad su konkurencije u svakoj kategoriji bile jezive ...morao si da imas glumacku reputaciju da bi osvojio nagradu ,da imas neki evidentan kvalitet u svom radu a sada je to sve obrnuto ! Mozda me utisak vara ,ne znam ,mada me ni ne zanima preterano ,kao sto je nekada pre ...
 
Zaista ne pratim pomno ove dodele vec par godina ...ne znam ni koji su im kriterijumi za ulazak u taj neki siri izbor pa ni za kandidate ali onaj generalni utisak ,koji imam vec po ko-zna-koji put kad posle dodele vidim imena laureata je ...uf ,pa nema ga ! Ben Aflek rezira najbolji film ...3 filma snimi i dobije oskara ! Nekad su konkurencije u svakoj kategoriji bile jezive ...morao si da imas glumacku reputaciju da bi osvojio nagradu ,da imas neki evidentan kvalitet u svom radu a sada je to sve obrnuto ! Mozda me utisak vara ,ne znam ,mada me ni ne zanima preterano ,kao sto je nekada pre ...

Upravo tako...film propada, globalno...mnogo je filmova...mnogo se snima...velika vecina je katastrofa, ostatak je prosecan..gotovo da nema vrhunskih ostvarenja...A opet ni ta vrhunska ostvarenja ne dobiju zeljenu satisfakciju...Primer je Andersenov Master, zatim od Wes Andersona Moonrise Kingdom, itd...nekoliko filmova mi je ostalo da odgledam, od nominovanih...Argo i onaj drugi americki Zero, ni ne planiram(mozda se i zajebem ko zna)..
 
Slazem se, i nije kao da je DiCaprio ikada bio najbolji...
Zasluzio je nominacije (osim za Blood Diamond) ali realno nikad nije bio najbolji.
Jamie Foxx (Ray) je dobio onda kad je Leo bio nominovan za Aviatora, a Tommy Lee Jones (The Fugitive) kad je bio nominovan za Gilberta, Forest Whiteaker (Last King of Scotland) kad je bio nominovan za Blood Diamond :)

Ali sigurna sam da ce jednom da pokupi nagradu, kad bude slabija godina... jer realno kad su nominovani glumci kao: Joaquin Phoenix, P S Hoffman, C Waltz, DD Lewis, T L Jones, Christian Bale.... itd - majstori transformacije - onda Leo nema sanse. Jednostavno nije dovoljno dobar.

Bio je fantastican u Gilbertu i tad ga je i zasluzio.
Jamie Foxx je bio Rej u tom filmu, ne znam sta se posle desilo sa njim jer je sad drvo, a DiKapriov Hauard Hoks, kao i svaki njegov lik u poslednjih par godinica....glumi non stop jedno te isto, uloga kod Tarantina je stvarno drugacija, ali je ta konkurencija bila nenormalno jaka ove godine.

Smatram da ako nije dobio Joaquin Phoenix za Johnnya Casha , o Masteru cu tek da pricam, ne mora ni Leo u skorije vrijeme.

O starijim primjerima-Pacino koji je dobio pity Oscara za njegovu najgoru ulogu "Miris Zene",necu ni da pricam :)
Koja je svrha ovog komentara?
Nisi ni gledao film, prvo odgledaj pa se javi...vazi

Dijete od 9 godina i ne treba da bude nominovano, zato sto dijete nema izgradjen sitl glume nit ' ishta, dijete se igra i u neku ruku, podsvijesno, nema ni pojma sta se dogadja. Ljudi koji su crncili decenijama i decenijama ne dobiju nominaciju ,najbolji primjer je Naomi Vots, glumica na kub, zeni prva nominacija ovo za Imposibl. Kvuvazhni dobije sa 9 godina, mada stoji dan isam gledala film.Sto rece Set MekFarlan, "you think you are special cause you are oscar nominee? a nine year old did it". Uz svo duzno postovanje ka Tatum O'Nil ciji film "Paper Moon" obozavam i Anne Paquin koja je najbolji pokazatelj, koliko je sjajna u Pianu , toliko je sad ocajna u True Bloodu- djecu ne treba nominovati, simpli put. Ustvari, da se to dogadja jednom u 10-15 godina kao sto je recimo da ja znam, slucaj sa Tatum bio jednom u hiljadu, to bi bilo ok, ali oni to rade na svake dvije godine u zadnje vrijeme (?!). Prije par godina je bila Abigail Breslin koja je fantasticna u LIttle Miss Sunshine, a cisto sumnjam da je nova Meril Strip.Sad Kvuvazhni (stoji da je preslatka) i mislim da je jos neko bio, al ne mogu da se sjetim.
Sto je mnogo mnogo je :)
 
Poslednja izmena:
Bio je fantastican u Gilbertu i tad ga je i zasluzio.

Pa zasluzio je i Tommy Lee Jones onda :) I sad ako razmislis bolje kome ces dati Oscar, mladicu koji tek poceo karijeru ili coveku koji je vec bio nominovan i dokazao se vise puta? Mislim da nije pitanje realno...
Ko mu je kriv sto se nakon Gilberta nije ni jednom toliko potrudio... ?:D

Slazem se inace jako cesto glumi isto Leo. Ali je sad u Django bio odlican :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam. To je moja zelja, verovatno.
Pa može tvoja želja da bude i da Leonardo Di Caprio dobije Oskara za najbolju glumicu, ili Django da dobije za najbolji dokumentarac, ne može da se desi kad nije kvalifikovan za tu kategoriju. Ideja da Jadnici dobiju da najbolju ORIGINALNU muziku (original music score) je ista takva. U tom filmu nema muzike komponovane specijalno za film, sem jedne pesme, i ta pesma je bila nominovana u kategoriji u kojoj ima smisila da bude nominovana, Best original song.
 

Back
Top