Orgazam - Ubojica ljubavi, ili kako sam otkrio Karezzu.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a kako to sad sto si rekao da primenish na zenu...nije bre tako, lepo je rekao da nema orgazam...
...a posebna prica je sto na ovoj temi zagovara...stanje vishe svesti uz partnera bez orgazma, a na onoj temi "bacanje" zagovara onaniju...:lol:
Rekao je da nema fizicki orgazam al ima neki mentalni bez ejakulacije. :mrgreen:
A sta kazes zagovara onaniju?
Isto bez svrsa?
 
a kako to sad sto si rekao da primenish na zenu...nije bre tako, lepo je rekao da nema orgazam...
...a posebna prica je sto na ovoj temi zagovara...stanje vishe svesti uz partnera bez orgazma, a na onoj temi "bacanje" zagovara onaniju...:lol:

nista ja nigdje ne zagovaram
kako ne shvacate ..to je samo jedan segment sexa
iza i ovoga jos ima nivoa.sexa ..
a onanija ..u cemu je problem..kada i ako pase i zazelim cemu si uskracivati zadovoljstvo
 
Karezza...nesto sto treba probati .


Dugo sam bio bolestan i zdravlje mi je onemogucavalo doci do ljubavi. Pronasavsi lijek za svoju bolest, shvatio sam da vecina ljudi ima problema upravo zbog patogena. I da nesto sto ubija patogene donosi zdravlje velikoj vecini ljudi.

Nakon sto sam ozdravio, pocela me je zanimati i ljubav (opet). No, shvatio sam da do ljubavi, prave ljubavi, nije nimalo jednostavno doci. Postoji cijeli niz problema koji se sprecavaju izmedu nas i ljubavi. Pogotovo one trajne ljubavi, koja traje duze od nekoliko minuta, ili nekoliko godina u najboljem slucaju. Zasto mnogi parovi prestaju osjecati onu zaljubljenost s pocetka veze? Zasto mnogi brakovi koji opstaju, opstaju bez seksa, ili ga reduciraju toliko da je rijedak kao posteni HDZovac? Zar dvije osobe koje se vole, zive zajedno, to mogu samo bez seksa? Tko od vas jeste u dugoj i sretnoj vezi koja traje godinama i ima redovit, fantastican seks? Da li je uopce moguce imati ljubav i seks s istom osobom kroz duze vrijeme i pri tome zajedno zivjeti?

Ono sto sam vidio na primjerima osoba oko mene, seks je ono sto prvo nestaje iz dugotrajnih veza. Sto je veza dugotrajnija, to ima manje seksa i seks je sve vise frustrirajuci. Sto je veza ispunjenija strascu, to je i veca vjerojatnost da se raspadne kada se partneri "osvijeste".

Iako osobno cvrsto vjerujem da pored cisto fizickog aspekta u nasim zivotima postoji i duhovna komponenta koja je meni izuzetno vazna, svjestan sam da je fizicka komponenta izuzetno znacajna. Nasa tijela nas odreduju. Nasa ljubav, ma koliko ona bila cista i duhovna, mora se nositi s problemima koja joj nasa tijela namecu. I kao sto to obicno biva, kada vas neka pitanja zaokupljaju i muce, odgovori vam cesto znaju doci i sami.

Meni je odgovor dosao u ovoj knjizi: Cupid's Poisoned Arrow: From Habit to Harmony in Sexual Relationships. Interesantno je to sto me je do nje dovelo moje proucavanje zdravlja i kako ozdraviti tijelo. Proucavajuci Walter Lasta i njegove tekstove, naletio sam na ovaj tekst o Karezzi.

Za Karezzu sam vec cuo ovdje (tu mozete besplatno dobiti knjigu prevedenu na hrvatski o Karezzi, predlazem svima da ju procitaju). Tada kada sam ju dobio besplatno, nisam ju procitao odmah. Ocito jos nije bilo vrijeme za mene i te neke nove poglede. Ali, kako to obicno biva u mojem zivotu, mnogo toga se meni desava na Visu, pa je tako i doslo vrijeme da procitam te dvije knjige ovo ljeto. Kao sto mozete vidjeti, vec sama cinjenica sto pisem ovu temu, te sto mislim pisati o tome javno, govori o tome koliko me se dojmio sadrzaj te dvije knjige.

Toliko o uvodu u uvodni post.

U uvodnom postu ovog sto vidim kao neku vrstu centralne teme koja ce se baviti istinom o ljubavi i seksu, zasto seks unistava ljubav (iako je prava istina da orgazam unistava ljubav) necu jos napisati sve sto sada znam o toj temi. Mislim da cu pustiti da se ona razvija postepeno, da sazrijeva i odrasta, dokazujuci (ili ne) koliko zapravo orgazam utjece na nase zivote.

Vi koji citate ovu temu, bilo bi dobro da i sami procitate knjige koje sam spomenuo. Ili da pratite teme i rasprave koje cu voditi (nadam se ne sa samim sobom, vec s vama, citateljima i suputnicima u ovom tako predivnom, ali istovremeno i tako kontradiktornom i kompleksnom zivotu) ovdje.

No, moram ukratko napisati da orgazam, zbog toga sto pokrece tkz. "dopaminski ciklus" u nasim tijelima djeluje kao ovisnost. A sve ovisnosti (alkoholizam, lijekovi, pusenje... pa tako naravno i sam seks s orgazmom) su ustvari negativne za nase zivote. Ovisnosti nas jednostavno tjeraju na neka ponasanja koja nisu najpametnija za nas, ali zbog svoje snage, rijetko tko im se moze oduprijeti, a cak i kada se odupire, borba nije niti malo lagana i jednostavna. Svi koji su ovisni o necemu znaju i te kako koliko je to tesko zivjeti sa svojom ovisnoscu. A opet, skoro nitko od nas nije svjestan da je imati seks s orgazmom isto jedan vid ovisnosti i da nam on unistava ono za sto mislimo da je najsvetije: Ljubav.

Kao sto sam vidio u mnogo primjera, tamo gdje ima seksa (s orgazmom), ljubav nestaje. Parovi koji opstaju u braku (ili vezi) kroz dugi niz godina moraju izabrati zivot bez seksa (s orgazmom). Iako ne mogu tvrditi da nema para koji nema svakodnevni seks (s orgazmom) i voli se kao prvog dana, za takav slucaj jos nisam cuo. Mozda i postoji, svakako da mozda postoji. Ljudi su na kraju krajeva razlicito osjetljivi na dopaminski ciklus (kao i sve ostalo) i moguce je da ih ima koji ga mogu podnositi prilicno dobro, ili barem prilicno dugo, a da im to ne unisti ljubav, "sprzi" mozak na taj nacin da postanu paranoicni i pocnu u svojem "ljubavnom" partneru vidjeti najgoreg neprijatelja.

Da, zaista je to interesantno, ali ovdje u uvodnom postu moram spomenuti da promjene medu partnerima nastaju upravo zbog paranoje koju izaziva dopaminski ciklus, a koja je uzrokovana seksom s orgazmom. Jeste, ovo je izuzetno kontroverzna tvrdnja i sasvim sam uvjeren da ce ju mnogi vidjeti kontroverznijom od one da MMS lijeci skoro sve bolesti. No, ovo sto pisem sada, pisem svjestan tih cinjenica. I da, kao sto sam se bavio MMSom prije (doduse, jos se bavim njime, kao i drugim nacinima lijecenja ljudi), sada se mislim isto tako baviti i ljubavi i seksom (s orgazmom i bez njega), probati informirati sve vas koje tako nesto mozda zanima o pravoj istini seksa s orgazmom.

No, da ne bi ispalo da pricam samo kako su stvari crne i kako nema izlaza, postoji i rjesenje. Seks nije problem. Problem je seks s orgazmom. Jasno, tko je u stanju zbrojiti dva i dva, dolazi do rjesenja: Seks bez orgazma. Danas je on poznat pod imenom Karezza. To je posebna metoda vodenja ljubavi. Uostalom, dao sam vam i link gdje BESPLATNO mozete doci do knjige sto je karezza i kako ju prakticirati.

Tu bih dodao i jedno osobno iskustvo, koje je na mene ostavilo jako veliki utjecaj. Jednom sam dozivio nesto sto je bilo tako fantasticno i prekrasno, a ujedno i zbunjujuce, da sam morao pogledati na internetu, sto je to bilo ustvari. Evo linkova koji ce probati objasniti o cemu se to radilo: http://www.urbandictionary.com/defin...coital Bliss http://answers.yahoo.com/question/in...4142846AARN7cR

Znajuci odmah da je u pitanju nesto prekrasno, nikada prije dozivljeno, a svakako puno bolje od orgazma, glavno pitanje koje sam si poceo postavljati kada sam dosao sebi: Da li mogu to opet dozivjeti? I zatim, odmah nakon toga: Kako mogu to opet dozivjeti?

Odgovori se upravo kriju u ovome sto sada pisem. Jer, citajuci ove knjige shvatio sam da iako ono sto sam dozivio jeste bilo nakon "obicnog" orgazma, uzrok nije bio u orgazmu, vec u jednom drugom procesu, koji cemo zvati: Oksitocinski ciklus. Proucavajuci literaturu o tome, znam da jos nije sve istrazeno na tom polju, ima jos uvijek tako mnogo otvorenih pitanja, ali jedno jeste sigurno: Vrhunac ljubavi ne lezi u orgazmu, postoji nesto puno, puno ljepse, bolje, kvalitetnije. I najsigurniji put da to dozivite i vi jeste da prakticirate seks bez orgazma. Praksa pokazuje da je to moguce postici na tocno odredene nacine vodenja ljubavi. I tu moram naglasiti: da bi postigli to vrhunsko zadovoljstvo, morate voditi LJUBAV. Obicni seks, s osobom do koje vam nije jako (ali bas jako, jako) stalo vam ne moze pruziti to zadovoljstvo.

Mnogi od vas mi nece vjerovati, kao sto mi ne vjeruju niti kada pricam o MMSu. Svi mi imamo svoj put. On nije najbolji put, ali je on najbolji put za svakog od nas. Idemo njime zato sto to moramo, zato sto to trebamo i na kraju krajeva, zato sto to zelimo. Ja sam krenuo ovim putem, nadam se da necu ici njime sam, ali ne osudujem nikoga tko ne zeli ici njime. Molim vas da i vi ne osudujete mene sto idem njime.



Za pocetak, jedan vanjski link za sve one koji znaju engleski: http://www.reuniting.info/ Radi se o stranici autorice knjige Cupidova otrovna strelica, mozda i najbolji izvor informacija o Karezzi i seksu bez orgazma. Svi koji znate engleski, svakako ju pogledajte. Prepuna je prakticnih iskustava pravih ljudi, kao i teoretskih informacija i rasprava

prica mog kolege
on prilazi stvarima teoretski
mene zanima samo realnost i iskustva koja se stjecu na razne nacine ..kao i nesto ovakvo
o samim iskustvima kasnije
zanima me da li ste ikada probali nesto ovako
kako ste to prihvatili i da li je to nesto novo ili nova stepenica u uzicima vasim
.... je sve što sam pročitala i što ću pročitati...
 
.... je sve što sam pročitala i što ću pročitati...

ok ..a jesi procitala zadnjih par recenica ...mojih

prica mog kolege
on prilazi stvarima teoretski
mene zanima samo realnost i iskustva koja se stjecu na razne nacine ..kao i nesto ovakvo
o samim iskustvima kasnije
zanima me da li ste ikada probali nesto ovako
kako ste to prihvatili i da li je to nesto novo ili nova stepenica u uzicima vasim


to pise na kraju uvodnog posta ..ako se ne varam....:)
 
ma pricas ti o nekim nivoima, to su te neke mistike, ok ima da je seks povezan s tim itd

mozes to nazvati kako zelis ..spoznajama
avanturama,dozivljajima ..svejedno

ako krenes od pocetka..prvo se upoznajes sa svojim tjelo....shvacas spolnost
pa podrazaja itd .
zatim pocinjes sa osnovnim sexualnim cinom ..
svaki puta malo po malo upoznajes i druge nacine ....dal to nazivas razinama ili nivoima ..nije bitno..
 
Mene interesuje samo jedno...da li od karezze muskarcima oteknu jaja
jer mozes da odlozis orgazam pa i da ga nemas ali ne mozes da sprecis
stvaranje sperme koja ima prirodnu potrebu da se izbaci..
odlaganje orgazma je cesta kada muskarac zeli da zena dozivi orgazam
pre njega..pa posle on..ali izbegavati orgazam i nemati ga u klasicnom smislu ..
ne vidim svrhu...osim kao jedan vid eksperimentisanja u sexu

pri tom oni koji su udani i ozenjeni sa Bogom..imaju tu karezzu..u glavi..
 
Mene interesuje samo jedno...da li od karezze muskarcima oteknu jaja
jer mozes da odlozis orgazam pa i da ga nemas ali ne mozes da sprecis
stvaranje sperme koja ima prirodnu potrebu da se izbaci..
odlaganje orgazma je cesta kada muskarac zeli da zena dozivi orgazam
pre njega..pa posle on..ali izbegavati orgazam i nemati ga u klasicnom smislu ..
ne vidim svrhu...osim kao jedan vid eksperimentisanja u sexu

pri tom oni koji su udani i ozenjeni sa Bogom..imaju tu karezzu..u glavi..
Oteknu im jaja pa posle izdrkaju. :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top