putovanje u trudnoci

tijana2b

Početnik
Poruka
13
Da li je bezbedno putovati u 5.-om mesecu trudnoce? Trebalo bi da putujem na Pag, putuje se delimicno kolima(nekih 200km) a delimicno autobusom(oko 300km). Brine me ovaj deo sa autobusom, pa ako je neko imao iskustva neka mi odgovori, posto mi je vrlo hitno i bitno!
 
Sta da ti kazem osim da je moja sestra u osmom mesecu trudnoce putovala vojnim avionom, a hvala Bogu moj sestric koji sada ima 3 godine je i ziv i zdrav (da ga ne ureknem). Sada je u sedmom mesecu trudnoce (drugo dete) i stalno je na relaciji Podgorica-Beograd. Njoj nije smetalo nikakvo putovanje, ne smeta joj ni sad. Mozda su iskustva razlicita, ali eto ja ti ispricah njenu pricu.
Verovatno ce strucna lica imati drugacije misljenje :wink:
 
mislim da to nije problem.
ako je zdrava trudnoca i ako se ti osecas dobro,zasto da ne?
pitaj svog doktora za savet,ipak je on upucen u tvoju trudnocu.
i...sama se preispitaj,da ne bude zagusljivo tamo u busu,kakav si ti kao putnik,mislim na povracanje u busu i to...
ako smatras da mozes,lepo se provedi!
 
Svakako da treba konsultovati ginekologa ali u trudnoci se savetuje putovanje avionom, kao najudobnije i najbrze prevozno sredstvo, dolaze u obzir i voz i auto ali autobus..na tako duge relacije nikako.
 
kakogod, i moj 5. mesec pada u vreme odmora. mislim da cemo preskociti putovanja na dalje relacije ovog leta. inace voznju kolima lose podnosim, ne smem da pomislim sta bi bilo bez tableta protiv povracanja.
 

Back
Top