Prva ocena standarda na Kosovu

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Sveobuhvatna procena o tome da li je Kosovo dostiglo tražene standarde počeće, kako je najavljeno, početkom jula, nakon čega se ulazi u fazu pregovora o budućem statusu Kosova.

Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Kofi Anan u svom izveštaju navodi da je zadovoljan zbog nastojanja privremenih institucija Kosova da sprovedu postavljene standarde, ali ocenjuje da nijedan od standarda nije u potpunosti ispunjen. "Zabrinut sam što i dalje ima manjkavosti u ključnim prioritetnim oblastima", kaže Anan.

Članovi SB UN razmatraju i izveštaj šefa UNMIK-a Sorena Jesen-Petersena, koji procenjuje da Kosovo "već sada pravi prve korake na putu ka Evropi i da je na neki način srećno", jer ima "malu prednost što već primenjuje standarde koje Evropa zahteva za integraciju". Petersen dodaje i da "još mnogo toga ostaje da se uradi".



Da li je ovo pocetak "odlaska " Kosova iz Srbije...?
Ja licno mislim da jeste.....
 
Nema odlaska...A znas li zbog cega?Nesto najgore sto ce se desiti Siptarima na Kosovu je da dobiju nezavisnost.Videces kako ce funkcionisati njihova drzava ako je privremeno i dobiju.Pa vec se desava raspad sistema i tamo.Tek ce da dodje do raspada.
Licno bih voleo da probaju albatrosi sa tom nezavisnoscu,ali da ne diraju ono Srba sto ima tamo...Njihova drzava ce pojesti samu sebe.A Kosovo je Srpsko,i opet ce biti Srpsko.Pa sta mislite,da ce Kosovo vecno ostati Siptarsko?Nema sanse...
 
crni djordje:
Nema odlaska...A znas li zbog cega?Nesto najgore sto ce se desiti Siptarima na Kosovu je da dobiju nezavisnost.Videces kako ce funkcionisati njihova drzava ako je privremeno i dobiju.Pa vec se desava raspad sistema i tamo.Tek ce da dodje do raspada.
Licno bih voleo da probaju albatrosi sa tom nezavisnoscu,ali da ne diraju ono Srba sto ima tamo...Njihova drzava ce pojesti samu sebe.A Kosovo je Srpsko,i opet ce biti Srpsko.Pa sta mislite,da ce Kosovo vecno ostati Siptarsko?Nema sanse...
e karadjordje samo da te potsetim pre petnaestak godinica kada su becki konjusari begali iz juge srbijanci su se kurcili i galamili da janezi nece imati leba bre brez vojvodinu a danas isti ti becki konjusari dovoze petstotina kilometara mleko i prodaju srbijancima
pa sta je sa vama sa vama niko nece zapitajte se zasto
 
veKsla:
e karadjordje samo da te potsetim pre petnaestak godinica kada su becki konjusari begali iz juge srbijanci su se * i galamili da janezi nece imati leba bre brez vojvodinu a danas isti ti becki konjusari dovoze petstotina kilometara mleko i prodaju srbijancima
pa sta je sa vama sa vama niko nece zapitajte se zasto

pa nisu oni krivi sto su srbijanci blesavi pa kupuju njihovo mleko i drugo :oops:
sto to mleko ne prodaju u europa zdaj ?!
 
veKsla:
crni djordje:
Nema odlaska...A znas li zbog cega?Nesto najgore sto ce se desiti Siptarima na Kosovu je da dobiju nezavisnost.Videces kako ce funkcionisati njihova drzava ako je privremeno i dobiju.Pa vec se desava raspad sistema i tamo.Tek ce da dodje do raspada.
Licno bih voleo da probaju albatrosi sa tom nezavisnoscu,ali da ne diraju ono Srba sto ima tamo...Njihova drzava ce pojesti samu sebe.A Kosovo je Srpsko,i opet ce biti Srpsko.Pa sta mislite,da ce Kosovo vecno ostati Siptarsko?Nema sanse...
e karadjordje samo da te potsetim pre petnaestak godinica kada su becki konjusari begali iz juge srbijanci su se * i galamili da janezi nece imati leba bre brez vojvodinu a danas isti ti becki konjusari dovoze petstotina kilometara mleko i prodaju srbijancima
pa sta je sa vama sa vama niko nece zapitajte se zasto

Sta lupas bre vise, koje to mleko nama uvoze Slovenci, od kada i koliko to mleka uvoze?
Odakle ti ta glupost i gde si to procitao, jel imas neki dokaz, link i sl?
Lupetas bre ovde sve i svasta....i kakve uopste veze imaju Slovenci i mleko sa ovom temom?Ako nemas nista pametno da kazes, bolje preskoci temu...u svakoj corbi ti moras da budes mirodjija.
 
urospo:
veKsla:
crni djordje:
Nema odlaska...A znas li zbog cega?Nesto najgore sto ce se desiti Siptarima na Kosovu je da dobiju nezavisnost.Videces kako ce funkcionisati njihova drzava ako je privremeno i dobiju.Pa vec se desava raspad sistema i tamo.Tek ce da dodje do raspada.
Licno bih voleo da probaju albatrosi sa tom nezavisnoscu,ali da ne diraju ono Srba sto ima tamo...Njihova drzava ce pojesti samu sebe.A Kosovo je Srpsko,i opet ce biti Srpsko.Pa sta mislite,da ce Kosovo vecno ostati Siptarsko?Nema sanse...
e karadjordje samo da te potsetim pre petnaestak godinica kada su becki konjusari begali iz juge srbijanci su se * i galamili da janezi nece imati leba bre brez vojvodinu a danas isti ti becki konjusari dovoze petstotina kilometara mleko i prodaju srbijancima
pa sta je sa vama sa vama niko nece zapitajte se zasto

Sta lupas bre vise, koje to mleko nama uvoze Slovenci, od kada i koliko to mleka uvoze?
Odakle ti ta glupost i gde si to procitao, jel imas neki dokaz, link i sl?
Lupetas bre ovde sve i svasta....i kakve uopste veze imaju Slovenci i mleko sa ovom temom?Ako nemas nista pametno da kazes, bolje preskoci temu...u svakoj corbi ti moras da budes mirodjija.
decak srbijanski kiosci i samoposluge pune su bre alpskog mleka made in becka konjusnica
a sa ovom temom ima i te kako veze jerbo kada ste pre petnaestak godinica dernjali se jer drugo nista niste znali trubili ste da ce svi pokrepati brez srbijanske psenice i leba nisam jos nikoga upoznao da je rikno sta nije klopo srbijansku pogacu
a sta se teme tice to je decak jadno juce se donekle borio covic a gde su vam ostali clanovi establistmenta ili nvo da zalegnu za vasu stvar
e znas sta je juce bilo u bgd pljuvanje po srbiji i srbima pardon nealbancima
ma o cemu ti pricas decak jesi li ti srbin ili nealbanac
 
veKsla:
decak srbijanski kiosci i samoposluge pune su bre alpskog mleka made in becka konjusnica
a sa ovom temom ima i te kako veze jerbo kada ste pre petnaestak godinica dernjali se jer drugo nista niste znali trubili ste da ce svi pokrepati brez srbijanske psenice i leba nisam jos nikoga upoznao da je rikno sta nije klopo srbijansku pogacu
a sta se teme tice to je decak jadno juce se donekle borio covic a gde su vam ostali clanovi establistmenta ili nvo da zalegnu za vasu stvar
e znas sta je juce bilo u bgd pljuvanje po srbiji i srbima pardon nealbancima
ma o cemu ti pricas decak jesi li ti srbin ili nealbanac

Tog mleka iz Slovenije koje ti pominjes ima po prodavnicama u Srbiji u vrlo malim kolicinama, mozda oko 5% od ukupne snabdevenosti mlekom iz mlekara po Srbiji.Ja licno sam retko vidjao slovenacko mleko po prodavnicama, a uostalom to mleko i retko ko kupuje jer se radi samo o dugotrajnom mleku i mnogo je skuplje, cak mislim da postoji zakon o ogranicavanju uvoza takvih prehrambrenih proizvoda koji su konkurencija nasim, nisam siguran, ali sestra mi radi na carini i nesto sam nacuo oko toga.

A niko nije trubio da ce Slovenci pokrepati od gladi zbog psenice, nego se aludiralo da ce im psenica i hrana koju su koristili iz Srbije, od tada biti mnogo skuplja, ali posto svi znamo kakav je bio plan razbijanja SFRJ i koji ciljevi, jasno je zasto oni to nisu osetili onako kako bi osetili da nisu imali SAD i EU da ih gura...
 
urospo:
veKsla:
decak srbijanski kiosci i samoposluge pune su bre alpskog mleka made in becka konjusnica
a sa ovom temom ima i te kako veze jerbo kada ste pre petnaestak godinica dernjali se jer drugo nista niste znali trubili ste da ce svi pokrepati brez srbijanske psenice i leba nisam jos nikoga upoznao da je rikno sta nije klopo srbijansku pogacu
a sta se teme tice to je decak jadno juce se donekle borio covic a gde su vam ostali clanovi establistmenta ili nvo da zalegnu za vasu stvar
e znas sta je juce bilo u bgd pljuvanje po srbiji i srbima pardon nealbancima
ma o cemu ti pricas decak jesi li ti srbin ili nealbanac

Tog mleka iz Slovenije koje ti pominjes ima po prodavnicama u Srbiji u vrlo malim kolicinama, mozda oko 5% od ukupne snabdevenosti mlekom iz mlekara po Srbiji.Ja licno sam retko vidjao slovenacko mleko po prodavnicama, a uostalom to mleko i retko ko kupuje jer se radi samo o dugotrajnom mleku i mnogo je skuplje, cak mislim da postoji zakon o ogranicavanju uvoza takvih prehrambrenih proizvoda koji su konkurencija nasim, nisam siguran, ali sestra mi radi na carini i nesto sam nacuo oko toga.

A niko nije trubio da ce Slovenci pokrepati od gladi zbog psenice, nego se aludiralo da ce im psenica i hrana koju su koristili iz Srbije, od tada biti mnogo skuplja, ali posto svi znamo kakav je bio plan razbijanja SFRJ i koji ciljevi, jasno je zasto oni to nisu osetili onako kako bi osetili da nisu imali SAD i EU da ih gura...
e decak ajde otvori temu zasto niko nece sa srbijancima
 
Pazi kretenluk....veksla pocne prvi o nekoj temi, a kad se neko nadoveze i odgovara na njegovo pisanje o tome, on kaze otvori novu temu! :shock: ...smejurija, pa ti si stvarno veksla prolupao nacisto, ali ajd....odbicemo ti na glupost i ogranicenost :lol:
 
veKsla:
urospo:
Pazi kretenluk....veksla pocne prvi o nekoj temi, a kad se neko nadoveze i odgovara na njegovo pisanje o tome, on kaze otvori novu temu! :shock: ...smejurija, pa ti si stvarno veksla prolupao nacisto, ali ajd....odbicemo ti na glupost i ogranicenost :lol:
ma daj pomislicu da si stvarno nealbanac


Pa zar nije tako? Pa eto procitaj sta si sam napisao :lol:
 
urospo:
veKsla:
urospo:
Pazi kretenluk....veksla pocne prvi o nekoj temi, a kad se neko nadoveze i odgovara na njegovo pisanje o tome, on kaze otvori novu temu! :shock: ...smejurija, pa ti si stvarno veksla prolupao nacisto, ali ajd....odbicemo ti na glupost i ogranicenost :lol:
ma daj pomislicu da si stvarno nealbanac


Pa zar nije tako? Pa eto procitaj sta si sam napisao :lol:
ma decak zaboga
 
veKsla:
zasto niko nece sa srbijancima

Na Balkanu zivi mnogo naroda na malom prostoru - neki od njih su veoma kratko kroz istoriju imali svoje drzave ali uglavnom su njima vladali drugi narodi. Vecina danasnjih evropskih drzava koje su mnogo ranije stekle nacionalne drzave imala je mnogo "krvaviju" istoriju od Balkana u to vreme. Kada su Srbi na pocetku XX veka dobili kraljevinu nisu to iskoristili da zavrse proces stvaranja svoje nacionalne drzave nego su se odjednom nasli u "ideoloskoj" drzavi kojom su vladali komunisti. Posto je i njima bilo jasno sa kakvim "materijalom" imaju posla podelili su je na vise delova da bi lakse vladali - cak su da bi te delove sto vise homogenizovali iseljavali npr. Srbe sa Kosova, naseljavali Vojvodinu... Ne radi se o tome da "svi mrze Srbe" nego da "svi hoce svoje nacionalne drzave" koje nisu mogli dobiti ranije - zato su i sve novonastale drzave postale "etnicki ciste". E sad posto nisu zeleleli da priznaju da su na mnogo nizem stupnju civilizacijskog razvoja od ostatka Evrope izmislili su da "nacionalne drzave" prave zato sto eto "mrze Srbe" i zele da pobegnu od njih a u celoj toj prici samo su Srbi ostali normalni i nisu "etnicki cistili" svoju drzavu. Gospodarima Novog Svetskog Poretka je od pocetka bilo jasno sa kakvim "materijalom" imaju posla i zato su ih pustili da to urade - sada svaka od tih drzavica ima svog "poglavicu" koji mnogo efikasnije "kontrolise" svoje saplemenike za potrebe novih gospodara. Mislim da taj proces jos nije zavrsen u Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji. Novi gospodari ne bi da "prljaju ruke" pa ce radije stati na stranu divljaka koji jos nisu "zavrsili posao" da bi ih kasnije efikasnije kontrolisali. U Srbiji se zato i "potstice" podela na "patriote" i "demokrate", Makedonija jos nema ni naziv drzave, valjda cekaju da se CG "osamostali a onda ce vec ici lakse...
... Demokrate u Srbiji izgleda sluze samo zato da "potstaknu" patriote da urade ono sto su uradili i ostali narodi bivse drzave jer je to izgleda jedini efikasan nacin kontrole nad divljacima :D
 

Back
Top