"EH...."

PENTESILEJA

Početnik
Poruka
35
"EH DA SMO SE UPOZNALI U NEKO DRUGO VREME..."
Ovo je mozda vise pitanje za momke.Ne znam ni ja..Nekako mi se u zivotu potrefilo da imam duge veze.Naravno,nisu mogle da opstanu jer se ljudi menjaju i zeljni su izlazaka,zivota,provoda sa drustvom,menjanja devojaka...Narocito ako su u pitanju rane dvadesete,a jesu.Decko me je posle dve godine velike ljubavi,jakih emocija ostavio upravo iz tog razloga.Hteo je sa se IZIVI?I razumela sam ga i pustila da ode.Godinama me vec zove,pusti neku tuznu pesmu,napise neku rec ili jednostavno cuti a ja znam da je on.Zove i kada mu je tesko i to je u redu.Ja ga razumem kao covek.Kaze kako ni jedna nije kao ja,kako je sve na kraju dana tuzno i prazno..Kaze KAKO BI VOLEO DA SMO SE UPOZNALI U NEKO DRUGO VREME,a ne tako rano...
Ali ta prica je za mene davno gotova.Sada sam takodje 2 godine u vezi sa drugim deckom sa kojim takodje imam jednu posebnu vezu,jaku ljubav ali nazalost imam i decka koji je i dalje mlad i sto je najgore poznat i uspesan u svom poslu koga tak ceka zivot,kome se devojke nude da cak ne mora da ulaze neki napor da dodje do njih,decko koji ima mogucnosti da uziva u svojoj mladosti.Sada je uzeo stan,kao biramo namestaj,planiramo nesto ali ja ga jednostavno dobro ppznajem.Imam osecaj da ga sve to plasi,da bi verovatno voleo slobodu,da mozda nekada zeli da izlazi i da se provodi kao njegovi drugovi..Naravno da to ne kaze.Tako ja mislim i to i razumem.Polazim od sebe,ja bih takodje volela,da sam na njegovom mestu, da uzivam po principu "UZMI SVE STO TI ZIVOT PRUZA" a o vezivanju misli kasnije...Zar tako ne razmisljate svi?

Izvinjavam se ako mi je tema konfuzna.I ja sam.Jednostavno se plasim da ce mi se isti problem javiti i da cu ja to opet razumeti i da ce jos jedan divan decko otici zato sto je mlad i neizivljen.Gledam ljude oko sebe i ceo ovaj svet.Svi se nesto mimoilazimo.Retko se osobe pronadju i poklope.Imamo problem da nadjemo normalnog decka za razgovor a ne za zivot,a ja koja sam imala tu srecu moram da gledam kako to od mene odlazi i da razumem i da cekam NEKO ODGOVOVARAJUCE VREME kada ce mi decko reci da je pojebao dovoljan broj riba i da sada moze da bude sa mnom a do tada ce da me zove i da kaze da sam ipak ja ta koja je posebna sa kojom bi voleo da provede ostatak zivota da me ME JE MALO KASNIJE SREO>>>...
Mi fine devojke bas nemamo srece...
 
Pa, nemas srece....a i nemas petlje....trebas da odyebes tog prvog da te ne uznemirava vise i da se prese-rava i cmizdri, da je htio da se tebi povjerava bio bi s' tobom, razmisljao bi glavom a ne qurcem.
A taj drugi...taj frajko..samo ti biraj namjestaj sa njim i cvrkuci ko pticica...kad on pocne da prica o slobodi i godinama napravi mu scenu...ozbiljno ti kazem, izvredjaj ga koliko mozes, najnizim udarcima koje mozes da zamislis, mozda ostane s' tobom, a kad imadne 50 godina, vidjece da je napravio dobar izbor.
 
:?

Poslusaj mammy, to ti je najpametnije :wink:

A ZA TOG PRVOG SER.ONJU NE TREBA DA IMAŠ NIKAKVOG RAZUMEVANJA, ČAK ŠTA VIŠE TREBA DA NATERAŠ SEBE DA GA ISKONSKI MRZIŠ.
KOJA JE TO KRETENČINA :!:
 
Potpuno se slazem sa mammy! Cini mi se da muskarci stalno kukaju za tom "slobodom", ludilom, zezanjem, a na kraju ostanu sa onima koje umeju da im podviknu.
 
PENTESILEJA:
"EH DA SMO SE UPOZNALI U NEKO DRUGO VREME..."
Ovo je mozda vise pitanje za momke.Ne znam ni ja..Nekako mi se u zivotu potrefilo da imam duge veze.Naravno,nisu mogle da opstanu jer se ljudi menjaju i zeljni su izlazaka,zivota,provoda sa drustvom,menjanja devojaka...Narocito ako su u pitanju rane dvadesete,a jesu.Decko me je posle dve godine velike ljubavi,jakih emocija ostavio upravo iz tog razloga.Hteo je sa se IZIVI?I razumela sam ga i pustila da ode.Godinama me vec zove,pusti neku tuznu pesmu,napise neku rec ili jednostavno cuti a ja znam da je on.Zove i kada mu je tesko i to je u redu.Ja ga razumem kao covek.Kaze kako ni jedna nije kao ja,kako je sve na kraju dana tuzno i prazno..Kaze KAKO BI VOLEO DA SMO SE UPOZNALI U NEKO DRUGO VREME,a ne tako rano...
Ali ta prica je za mene davno gotova.Sada sam takodje 2 godine u vezi sa drugim deckom sa kojim takodje imam jednu posebnu vezu,jaku ljubav ali nazalost imam i decka koji je i dalje mlad i sto je najgore poznat i uspesan u svom poslu koga tak ceka zivot,kome se devojke nude da cak ne mora da ulaze neki napor da dodje do njih,decko koji ima mogucnosti da uziva u svojoj mladosti.Sada je uzeo stan,kao biramo namestaj,planiramo nesto ali ja ga jednostavno dobro ppznajem.Imam osecaj da ga sve to plasi,da bi verovatno voleo slobodu,da mozda nekada zeli da izlazi i da se provodi kao njegovi drugovi..Naravno da to ne kaze.Tako ja mislim i to i razumem.Polazim od sebe,ja bih takodje volela,da sam na njegovom mestu, da uzivam po principu "UZMI SVE STO TI ZIVOT PRUZA" a o vezivanju misli kasnije...Zar tako ne razmisljate svi?

Izvinjavam se ako mi je tema konfuzna.I ja sam.Jednostavno se plasim da ce mi se isti problem javiti i da cu ja to opet razumeti i da ce jos jedan divan decko otici zato sto je mlad i neizivljen.Gledam ljude oko sebe i ceo ovaj svet.Svi se nesto mimoilazimo.Retko se osobe pronadju i poklope.Imamo problem da nadjemo normalnog decka za razgovor a ne za zivot,a ja koja sam imala tu srecu moram da gledam kako to od mene odlazi i da razumem i da cekam NEKO ODGOVOVARAJUCE VREME kada ce mi decko reci da je * dovoljan broj riba i da sada moze da bude sa mnom a do tada ce da me zove i da kaze da sam ipak ja ta koja je posebna sa kojom bi voleo da provede ostatak zivota da me ME JE MALO KASNIJE SREO>>>...
Mi fine devojke bas nemamo srece...
:cry: :cry: :cry:
 
Vi fine devojke nemate srece?
A onda kada vam se nudi sve to ostaje samo u domenu teorije i vi prosto ne prepoznajete onog ko vam se nudi na dlanu i smisljate bilo kakve izgovore samo zbog toga sto ste navikle da zivite u teoriji ili ste prosto navikle da imate zestokih problema na polju odnosa emocija,pa kada se pojavi neko ko zna sta hoce i ko se predaje totalno vas pasivni rezim stupa na snagu i govorite NE upravo takvom coveku.
Ej,sta ja trazim i koliko sam puta video poklapanje mojih i vasih zelja i sta se ostvarilo?
Samo slepilo sa vase strane jer nije bilo bas tako spontano muvanje kao sto ste ocekivali.
Ili sto je jos gore,uporedjivanje za prosloscu.
"A sta ako i ti uradis isto i odes?"
JA rizikujem uvek,jer sam ja bio u paklenom braku,ali nikada ne bi uporedjivao zenski rod sa mojom bivsom zenom jer i dalje verujem da je svaka zena svet po sebi.I trazim bas to,finu devojku,pa ok onda,zasto u dvomilionskom Beogradu nisam naleteo neku koja voli malo osetljivije,malo neznije tipove?
Ili je domen teorije i komplikovanja ljubavi postao pravilo ili sam ja stvarno lud ako bivam odbijan zbog onog sto upravo te "fine devojke" zele.
 
A sto se ti tako tripujes i opterecujes, mozda i bez ikakvog razloga?Meni se cini da je ovde tvoj strah primaran a da je situacija u kojoj se nalazis povoljna.
Zasto mislis da ne moze da uziva u svojoj mladosti i sa tobom?
I da , u pravu si, nekada verovatno zeli da izlazi i a se provodi kao njegovi drugovi, zasto bi ti bila prepreka tome?
Ili prepreka da on uziva u svojoj mladosti?
Gluposti.
A strah i nedoumice prilikom donosenja vaznih zivotnih odluka su po meni normalna stvar.
I zato, malo optimizma, molim...nije sve tako crno... :wink:
 
ja prosto ne znam sta da ti kazem...ne znam da li je bolje biti kucka koja ce daviti svog muzica i drzati ga na uzici ili biti razumna za njegove potrebe i dozvoliti da te prevari...
pomisli samo,mislim da ti je to najmerodavije..sta bi on ucinio za tebe?cega bi se odreko zbog tebe i sta bi propustio?jer ljubav je vise davanje a manje uzimanje.
kad budes nasla odgovore na ova pitanja znaces sta da radis.
 
Vragolasta Amfibija:
ja prosto ne znam sta da ti kazem...ne znam da li je bolje biti kucka koja ce daviti svog muzica i drzati ga na uzici ili biti razumna za njegove potrebe i dozvoliti da te prevari...
pomisli samo,mislim da ti je to najmerodavije..sta bi on ucinio za tebe?cega bi se odreko zbog tebe i sta bi propustio?jer ljubav je vise davanje a manje uzimanje.
kad budes nasla odgovore na ova pitanja znaces sta da radis.

A sto bi nalazila odgovore kada joj ova pozicija odgovara.U suprotnom bi nesto promenila.
 
Kada sam bila fina devojka otisao je posle puno godina. Kao treba mu karijera, jos nije spreman i slicno. Sada kada sam kučka nijedan nece da ode,ha,ha, a onaj pa opet hoce da se vrati. Pa sad ti razmisli. A zivot je tako lep i prolazi brzo :D :D
 
Vragolasta Amfibija:
ja prosto ne znam sta da ti kazem...ne znam da li je bolje biti kucka koja ce daviti svog muzica i drzati ga na uzici ili biti razumna za njegove potrebe i dozvoliti da te prevari...
pomisli samo,mislim da ti je to najmerodavije..sta bi on ucinio za tebe?cega bi se odreko zbog tebe i sta bi propustio?jer ljubav je vise davanje a manje uzimanje.
kad budes nasla odgovore na ova pitanja znaces sta da radis.


Ово ''дозволити да те превари'' ми тако запарало уши! Мислиш да ће тражити дозволу за то? :lol:
Испада као да толерантне девојке мушкарци варају, а роспије не смеју, шта ли? :roll:

Одговор на тему: ако се нису иживели боље да то учине сад него да им то падне на памет кад дође брак и деца!
 
kučka:
Kada sam bila fina devojka otisao je posle puno godina. Kao treba mu karijera, jos nije spreman i slicno. Sada kada sam kučka nijedan nece da ode,ha,ha, a onaj pa opet hoce da se vrati. Pa sad ti razmisli. A zivot je tako lep i prolazi brzo :D :D
ima nesto u tome
a i u tvome nicku :twisted:
 
PENTESILEJA:
"EH DA SMO SE UPOZNALI U NEKO DRUGO VREME..."
Ovo je mozda vise pitanje za momke.Ne znam ni ja..Nekako mi se u zivotu potrefilo da imam duge veze.Naravno,nisu mogle da opstanu jer se ljudi menjaju i zeljni su izlazaka,zivota,provoda sa drustvom,menjanja devojaka...Narocito ako su u pitanju rane dvadesete,a jesu.Decko me je posle dve godine velike ljubavi,jakih emocija ostavio upravo iz tog razloga.Hteo je sa se IZIVI?I razumela sam ga i pustila da ode.Godinama me vec zove,pusti neku tuznu pesmu,napise neku rec ili jednostavno cuti a ja znam da je on.Zove i kada mu je tesko i to je u redu.Ja ga razumem kao covek.Kaze kako ni jedna nije kao ja,kako je sve na kraju dana tuzno i prazno..Kaze KAKO BI VOLEO DA SMO SE UPOZNALI U NEKO DRUGO VREME,a ne tako rano...
Ali ta prica je za mene davno gotova.Sada sam takodje 2 godine u vezi sa drugim deckom sa kojim takodje imam jednu posebnu vezu,jaku ljubav ali nazalost imam i decka koji je i dalje mlad i sto je najgore poznat i uspesan u svom poslu koga tak ceka zivot,kome se devojke nude da cak ne mora da ulaze neki napor da dodje do njih,decko koji ima mogucnosti da uziva u svojoj mladosti.Sada je uzeo stan,kao biramo namestaj,planiramo nesto ali ja ga jednostavno dobro ppznajem.Imam osecaj da ga sve to plasi,da bi verovatno voleo slobodu,da mozda nekada zeli da izlazi i da se provodi kao njegovi drugovi..Naravno da to ne kaze.Tako ja mislim i to i razumem.Polazim od sebe,ja bih takodje volela,da sam na njegovom mestu, da uzivam po principu "UZMI SVE STO TI ZIVOT PRUZA" a o vezivanju misli kasnije...Zar tako ne razmisljate svi?

Izvinjavam se ako mi je tema konfuzna.I ja sam.Jednostavno se plasim da ce mi se isti problem javiti i da cu ja to opet razumeti i da ce jos jedan divan decko otici zato sto je mlad i neizivljen.Gledam ljude oko sebe i ceo ovaj svet.Svi se nesto mimoilazimo.Retko se osobe pronadju i poklope.Imamo problem da nadjemo normalnog decka za razgovor a ne za zivot,a ja koja sam imala tu srecu moram da gledam kako to od mene odlazi i da razumem i da cekam NEKO ODGOVOVARAJUCE VREME kada ce mi decko reci da je * dovoljan broj riba i da sada moze da bude sa mnom a do tada ce da me zove i da kaze da sam ipak ja ta koja je posebna sa kojom bi voleo da provede ostatak zivota da me ME JE MALO KASNIJE SREO>>>...
Mi fine devojke bas nemamo srece...
:( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
uh,evo mene...pravo iz eurosalona... :wink:
koliko odgovora...ajde redom...
Mozda sam sinoc bila malo vise smorena kada sam pisala poruku pa je nesto ispalo drugacije nego sto je trebalo..
Ne razumem bas najbolje ono-NEMAM PETLJU?Ne znam sta ti podrazumevas pod time.Ustvari ne znam vise ni ja sta je to posto sam,kada je prvi decko u pitanju i cutala i dizala frku,i odlazila i vracala se i ostavljala ga i plakala da se pomirimo,i prastala ali i duplo vracala...I na kraju je ispalo da kao macka jurim za svojim repom u toj vezi i da problem nismo ni on ni ja vec upravo ta nasa mladost sa kojom smo usli u vezu i koja je sve vise trazila svoje.
Neka ispadnem glupa ako ovo kazem,ali ja nikada nisam sumnjala da me on voli i vise nego sto sam mozda tada mogla da razumem ali nisam neka povrsna zenska osoba koja ce muskarce kriviti za sve sto joj ne valja u zivotu i razumela sam ga kao sto bih mogla u nekoj drigoj prici da razumem brata recimo,ali sam naravno cesto i volela da sam mogla da ga mrzim,ali to je vec do mene,ne do njega.
Kada je u pitanju poruka koji je napisao decko koji je spominjao svoj razvod-upravo sam to isto mislila u svojoj poruci.Kada sam rekla -mimoilazimo se- mislila sam kako izgleda uvek fina devojka nadje neku kretencinu a dobri momci neku rospiju koja im zagorca zivot,i onda svi kao okrecemo novi list u ljubavi i svi se kao svetimo nekim pogresnim ljudima.Zato je neko lepo ovde napisao da devojke(ali podjednako i momci) posle ne mogu da prepoznaju i zadrze neku dobru stvar koja im je ispred nosa...Zar ne? :cry:
 
PENTESILEJA:
.Zato je neko lepo ovde napisao da devojke(ali podjednako i momci) posle ne mogu da prepoznaju i zadrze neku dobru stvar koja im je ispred nosa...Zar ne? :cry:

Pa ja mesijanski to govorim stalno i maltene namecem neke stvari ali svi to vide ovde,bas ovde kao teoriju a ne kao mogucnost ostvarenja.
(izvinite svi zbog reci mesijanski,ali vi ste me proglasili egoistom)
 
ustvari,kada prelistah ponovo ove odgovore mislim da je pitanje trebalo da glasi,narocito za devojke-da li sam ja jedina zenska budala ovde koja misli da je moguce imati normalnog decka i normalnu vezu a pri tom ne biti upravo "KUCKA"?
Da,znam i ja X primera u kojima su upravo takve zadrzavale momke,muzeve..Ali jel ce moj savrsen muskarac morati da uvek ima mene sa oklagijom iznad glave?Odbijam i da pomislim da je tako...
I da,bila sam i je kucka,ali devojke,zar je to sve sto mi mozemo da budemo?I dzabe devojko to sto sada svi hoce da ostanu kada je taj koji je trebalo da ostane odavno otisao..(bez uvrede,molim te.pricaamo uopsteno)
I to je samozavaravanje da je bolje biti djubre.Ne.To samo olaksa malo situaciju koja se raspada.Kazes sebi,bila sam djubre,neka je otisao.Docice drugi.Ipak malo vise boli kada znas da si ispao covek,da si bio fin,da si voleo najvise sto si mogao..ali,kazes isto tako sebi DA SI IMAO PETLJU I da si sve dao i da ce ti se to ako ne sa tom osobom vratiti sa nekom drugom..
Ali zasto onda kada udjem u taj stan i kada je sve tako lepo vidim taj strah u njemu?I koje je to vreme kada ljubav treba da se dogodi i traje,ili je ona ipak samo trenutak koji mi pre ili kasnije svojim sranjima upropastimo...
 
Dont_Break_The_Oath:
PENTESILEJA:
.Zato je neko lepo ovde napisao da devojke(ali podjednako i momci) posle ne mogu da prepoznaju i zadrze neku dobru stvar koja im je ispred nosa...Zar ne? :cry:

Pa ja mesijanski to govorim stalno i maltene namecem neke stvari ali svi to vide ovde,bas ovde kao teoriju a ne kao mogucnost ostvarenja.
(izvinite svi zbog reci mesijanski,ali vi ste me proglasili egoistom)

Zaasto egoista?Evo ja mislim da je to moguce samo sto se ljudi uplase i pobegnu..Kazu,ne valja ni kada je sve lepo i savrseno..Ja sam upravo u tom problemu,sto ne znam da li ce moja polovina misliti isto ili ce da je spopadaju odjednom neke "potrebe" koje su prioritet ili neki slicni izgovori da utekne...eh... :roll:
 
A je li to hoces da te i ovaj decko napusti?
Je li to prihvatas kao obrazac da se na kraju uvek ostaje sam?
Nemoj molim te,ako tako razmisljas onda ti sama ostavi njega i postedi sebe tih iluzija sta ako te ostavi.
I godine nemaju sa time nikakve veze,tacno je da ima onih koji bi da se izive,ali ima i onih drugih,sa malo tananijim slojem duha koji od samog pocetka teze ka ozbiljnim vezama.
 

Back
Top