Kako da postavim stranicu???

giggs

Početnik
Poruka
8
Nije mi jasno kako to da uradim pa ako moze neko onako "po srpski" to da mi objasni. Imam site napravljen u Front Page-u, i uplaceno kod Nasa Mreza provajdera domen. Oni su mi dali user name i shifru. Nije mi jasno ni koji file ja tu treba da lansiram, imam onaj jedan folder na kome je slikica zemlje i u njemu naravno vise fileova, sta se tu postavlja,...
Ma nista mi nije jasno, pa ako ima neko "pametan" da mi to objasni na srpskom,...
Unapred fala
 
giggs:
Nije mi jasno kako to da uradim pa ako moze neko onako "po srpski" to da mi objasni. Imam site napravljen u Front Page-u, i uplaceno kod Nasa Mreza provajdera domen. Oni su mi dali user name i shifru. Nije mi jasno ni koji file ja tu treba da lansiram, imam onaj jedan folder na kome je slikica zemlje i u njemu naravno vise fileova, sta se tu postavlja,...
Ma nista mi nije jasno, pa ako ima neko "pametan" da mi to objasni na srpskom,...
Unapred fala
Treba ti za pocetak jedan programcic za prenos tih fajlova iz tvog kompa na server,recimo http://www.coffeecup.com/free-ftp/ to je jedan besplatan program za FTP prenos.Njega instaliras i onda ukucas u njega tvoj "user" i sifru,konektujes se na tvoj placeni hosting i samo preneses fajlove iz tvog kompa na server.Gledaj da ti prva(pocetna) strana tvog sajta ima ime index.htm . I to ti to...pozdrav
 
rajkec:
Ma sta da skida nego ako ima Windows Commander u opciji FTP namesti parametre i konektuje se na server i gotovo.

ne vredi mu windows komander za fpage sajt.Ja sam se sa komanderom yebo milion puta.Ne cita fpage-ove foldere kao sto su _derived,_private itd.
Samo neki ftp,ja koristim npr Filezzilu.
kako ces to uraditi?
Otvoriti FTP program uneti host:npr. www.mojsajt.com
uneti username i password,selektujes sve fajlove iz web folder ana tvom kompu i prevuces ih u www direktorijum na serveru
 
Hm, a moraju li da se prebacuju i ti _private folderi, tj. sta drzi frontpage u njima. Ja sajtove pravim u dreamweaveru, i prebacujem samo .htm i .php fajlove, kao i foldere sa slikama, koje sam pravim itd. itd. pa mi nije jasno cemu sluze ti dodatni fajlovi/direktorijumi koje pravi frontpage?
 
dj_bumba:
ne vredi mu windows komander za fpage sajt.Ja sam se sa komanderom yebo milion puta.Ne cita fpage-ove foldere kao sto su _derived,_private itd.
Samo neki ftp,ja koristim npr Filezzilu.
kako ces to uraditi?
Otvoriti FTP program uneti host:npr. www.mojsajt.com
uneti username i password,selektujes sve fajlove iz web folder ana tvom kompu i prevuces ih u www direktorijum na serveru

Ma sta ne vredi?! Kako meni radi sve i sve foldere cita normalno. Doduse _derived i _private su skriveni ali ukljucis da se vide i sve je normalno. Evo ti link mog sajta u Front Page www.kontejner.co.yu
 
PCPULS:
Hm, a moraju li da se prebacuju i ti _private folderi, tj. sta drzi frontpage u njima. Ja sajtove pravim u dreamweaveru, i prebacujem samo .htm i .php fajlove, kao i foldere sa slikama, koje sam pravim itd. itd. pa mi nije jasno cemu sluze ti dodatni fajlovi/direktorijumi koje pravi frontpage?

to moras pitati billa gates-a.Malo je fpage zajeban sto se tih stvari tice,al nedaj boze da pastujes neki tudj html code u samom fpage.Katastrofa.
 
FP je po meni los, komplikuje stvari do zla boga.

Ja radim u Actual Drawing kada radim staticke strane i veoma je jednostavno i potpuni je WYSWYG

Nedavno mi je neko poslao FP radjenu stranu da mu nesto izmenim i pomognem. Posto ne koristim FP, kad sam otvorio HTML cisto da vidim, zaprepastio sam se gomilom koda koji je tako komplikovano poredjan da nisam verovao. To isto se napravi mnogo cistije u drugim editorima. Jedva sam pronasao gde i sta treba izmeniti ili gde dodati.

Da ne govorim o prebacivanju na site i specificnim zahtevima okruzenja.
 
E y*ga, cim meni treba objasnjenje kako da nesto prebacim na sajt, dosta mi je.
Ja moje fajlove jednostavnim FTP-om prebacim gde treba, izaberem ime za pocetni HTML ( a moze biti i "pera.HTML" na primer a ne samo INDEX.HTML ili DEFAULT.HTML... mada ne znam da li FP bas zahteva tako) i teraj, nikakva podesavanja i poseban raspored direktorija, osim onog koji sam zadam.
Uostalom, vazno je da se posao obavi, zar ne :)
 
Ja sam ustvari mislio na situaciju u kojoj si sam podigao IIS. Tada slobodno odredjujes kako ti se zove pocetna stranica...
Ali, koliko se secam, nekada poodavno sam video neki free hosting, gde se takodje moglo odrediti za tvoj site, koja ce biti pocetna strana, mada ne znam da li to jos neko nudi.
 

Back
Top