A sto niko nece na matematiku ?

  • Začetnik teme LadyBird86
  • Datum pokretanja
He, he, bilo da lažem ili ne, niko se nije obogatio od matematike...
Barem mi tako pričaju. Svi se žale na izbor zaposlenja.
Neki profesor im pričao, valjda na dodeli diploma ili, šta već, kao:
"I,tako, sad možete raditi, pa, kao profesor u nekoj školi, ili, možete, eto, ostati ovde da radite, a možete i, pa da, možete raditi kao profesor i u osnovnoj i u srednjoj, a, kao što vidite, možete i ovde... Ma mogućnosti su neograničene :!: " :lol:
 
Ako voliš matematiku, upiši PMF. Ali samo da te upozorim da je fax izuzetno težak, treba vežbati svakodnevno po nekoliko sati. Ali ako voliš mat. i još imaš dobru osnovu, biće ti uživanje... Samo napred, odličan je to fax.
A što se tiče zaposlenja, matematičari od svih profesora stoje ubedljivo najbolje. U svim školama se uči, a uvek ćeš imati mušterije za privatne časove.
 
LadyBird86:
A da li neko mozda zna koliko bi mi bodova trebalo da se upisem na budzet ? Naravno, pricam o PMF-u u Beogradu.


Vidi, PMF u BG ne postoji. Postojao je nekada, pa se podelio na prirodne nauke: matematiku, fiziku, hemiju...Ti najverovatnije želiš na Matematički fax, jel tako? Dobra vest je da nije velika potražnja za njim, pa samim tim nije velika konkurencija(bar je tako bilo pre par godina) = ostane par mesta na budžetu, pa i ako ne uspeš da upišeš "željeni" smer, posle se prebaciš, jer je (kako mi se čini) 1.ista za sve. Nadam se da sam pomogao. Najbolje da se informišeš preko sajta www.matf.bg.ac.yu
 
Nije da niko nece matamtiku. Cerka mog profe matisa je na matematickom :) I ja se razmisljam sascim ozbiljno da upisem matematicki, mada me mnogi nagovaraju da ne idem, da nema posla nego kao profesor.Nije da bi mi to bio idealan posao, ali kakvo je stanje kod nas i to je dobro.
 
Ako imate ispod 18 godina ili imate srcanih problema , preskocite ovaj tekst

E , lako je vama . Da ste vi prosli kroz isto sto i ja , radije bi ciglom sebe u glavu udarali nego matematiku upisali ! Da je vama ON predavao , videli bi vi svog Boga . Da , pogodili ste , ON je Milos Tanasijevic aka. Ultra Turbo Retardirana Sabancina . Bezite sada dok nije dosao i po vas , jer kada se to dogodi , smaranju vise nema kraja !!! Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha .......
Ko sada sme na spavanje da ode bezbrizno ?
 
Елем... Да је факс тежак - и није баш. У сваком случају тежи је од ФОНа, али то и овако и није нека мудрост. Захтева да се ради, мада не баш по 7-8 сати дневно ко што неко написа. Али је рецимо опуштенији од ЕТФа.

Да нема посла после факса, то такође није тачно. У крајњој линији, ако баш не нађеш ништа паметније, средње школе вриште за професорима математике, чак и наши апсолвенти предају по средњим школама. А ако баш, баш нећеш да будеш профан, има мали милион послова које можеш да радиш, у зависности од смера који завршиш. У сваком случају мислим да на бироу скоро да нема дипломираних математичара. А што се пара тиче, свако се овајди за плату, па још толико за приватне часове, па маса људи ради на неким пројектима на факсу... фина ту кинта легне.

За буџет је прошле године требало отприлике 60-65 бодова да бираш смер, а иначе се примају сви који пређу ону законску границу (50 поена пријемни, од чега минимум 18 на тесту). На самофинансирању су само они који су хтели да упишу само Р смер (рачунарство) или они који су имали 30-50 бодова на пријемном. Ове године ће можда бити фрка око новог смера који се уводи (дипломирани инфоматичар, трогодишње студије са једносемстралним испитима), јер се очекује да ту буде мало већа навала, а нема бог зна колико буџетских места (лично очекујем око 50).

Ово за мењање смерова је тачно, наиме сви смерови осим астрофизике и тог новог имају скоро исте испите на прве две године, тако да имаш могућност да две године скупљаш искуства других и мислиш шта ти је чинити, па ако сматраш да ће ти неки други смер боље ићи, једноставно поднесеш захтев и промениш смер...

За други уписни рок увек остане места, али никад на Р смеру.

Све ово и све друге информације везане за пријемни и факултет уопште на поменутом сајту, наравно и на факултету, у студентској служби и секретаријату...

Иначе, ко је Милош Танасијевић, нешто не знам за таквог професора, сем ако није даааааааавно предавао.
 
Nije MTF tako los. Ja ga zavrsih-bice ti dobro ako obozavas matematiku. U suprotnom :cry:

Problem je sto su na tom faksu previse uobrazeni i vecina nikad nije ardila u privredi - teorije mnogo, a prakse jako malo...S druge strane, ja matematiku toliko volim da bi je ponovo upisala da biram faks...

Nista se ne boj, normalna si :shock:
 
Ma...vazhi....
Upishes MTF..i....sklepash od shtrebanja...
2.gif

Ajd pa uzdravlje... :lol:
 
Ja volim matematiku i volim da radim zadatke isto kao sto volim da citam neku knjigu. Ali samo kada ja hocu, a ne kao lektiru. Tako i zadatke radim iz razonode, a matematiku ne bih upisala jer nisam spremna da se dvije tri matore budale sa bijednom platom izivljavaju na meni zbog svog materijalnog stanja, godina ili neke bolesti, svadje u familiji, pa da poslije radim u nekoj skoli i da me nerviraju klinci za 200 eura plate! A jok.

Na pmf ima jos smjerova osim matematike i ne znam bas koliko ona nudi dobro zaposlenje. Naravno, nisam ni informnisana, moguce da grijesim, ali kad je djevojka vec pitala zasto necu na matematiku...
 

Back
Top