Cetnici VS Cetnici

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Ko su dobri a ko losi momci?Cetnici ili Partizani?
Mi Srbi smo stvarno cudan narod,kazemo:Samo sloga Srbina spasava,a uvek vodimo rat jedni protiv drugoga.Slucaj je isti i u Drgugom Svetskom ratu,dok nam Nemac rusi Yugu,mi smo nasli da vodimo gradjanski rat.S' obzirom da su sukobi izmedju KOmunista i Cetnika u slabijem intezitetu,pocelo je prepucavanje izmedju ovih konzervativih i pro Evropski orijentisanih Cetnika.
Pa dokle vise?! :evil:
 
Dosta mi je više raznoraznih podela među Srbima! Priča o četnicima i partizanima je davno ispričana. Mene više ni jedni ni drugi ne zanimaju,želim da živim u mirnoj i sređenoj zemlji bez starih podela i mržnji! Aje malo da pričamo o budućnosti, o standardu, o zapošljavanju, o natalitetu...
 
Strela:
Dosta mi je više raznoraznih podela među Srbima! Priča o četnicima i partizanima je davno ispričana. Mene više ni jedni ni drugi ne zanimaju,želim da živim u mirnoj i sređenoj zemlji bez starih podela i mržnji! Aje malo da pričamo o budućnosti, o standardu, o zapošljavanju, o natalitetu...
E to je ono sto ovom narodu treba.Kakve podele?!Cetnici i partizani mogu danas samo da predstavljaju,paaa...mozda neko drustvo nostalgicara,kolekcionara i tako to... :roll:
 
Strela:
Dosta mi je više raznoraznih podela među Srbima! Priča o četnicima i partizanima je davno ispričana. Mene više ni jedni ni drugi ne zanimaju,želim da živim u mirnoj i sređenoj zemlji bez starih podela i mržnji! Aje malo da pričamo o budućnosti, o standardu, o zapošljavanju, o natalitetu...

Па само и можемо да причамо пошто они који су отели све живо након рата држе све конце и данас.
Неки директно а неки преко потомства.
На пример. страшно ми је симпатично кад нас Теофоб Панчић учи демократији, грађанским вредностима и стандарду и стандардима а син је Брозовог генерала који је ушао у туђе, растурио са другарима и Маршалом и државу и грађанске вредности и све стандараде о којима се сад тупи.
Или Жарко Кораћ, или Биљана Ковачевић-Вучо, или покојни Зоран Ђинђиђ, или Вук Драшковић, или Драгољуб Мићуновић, или Десимир Тошић, или Душан Јањић...
Примера је безброј.

Што се тиче четника, постоје хибриди изашли из лабораторије Булајић/Драшковић који се деле на ове или оне и постоје оригинални који су сами по себи европски орјентисани јер је и оригинални Равногорски покрет био европски.
 
Strela:
Dosta mi je više raznoraznih podela među Srbima! Priča o četnicima i partizanima je davno ispričana. Mene više ni jedni ni drugi ne zanimaju,želim da živim u mirnoj i sređenoj zemlji bez starih podela i mržnji! Aje malo da pričamo o budućnosti, o standardu, o zapošljavanju, o natalitetu...

upravo bih i ja to rekao ! :D
 
PAC-PAC:
страшно ми је симпатично кад нас Теофоб Панчић учи демократији, грађанским вредностима и стандарду и стандардима а син је Брозовог генерала који је ушао у туђе, растурио са другарима и Маршалом и државу и грађанске вредности и све стандараде о којима се сад тупи.
Или Жарко Кораћ, или Биљана Ковачевић-Вучо, или покојни Зоран Ђинђиђ, или Вук Драшковић, или Драгољуб Мићуновић, или Десимир Тошић, или Душан Јањић...
Примера је безброј.

znaci ti podrzavas tezu da osobu definisu roditelji...
tj. iver ne pada daleko od klade...
jel' tako?
 
DeDa:
Ko su dobri a ko losi momci?Cetnici ili Partizani?
Mi Srbi smo stvarno cudan narod,kazemo:Samo sloga Srbina spasava,a uvek vodimo rat jedni protiv drugoga.Slucaj je isti i u Drgugom Svetskom ratu,dok nam Nemac rusi Yugu,mi smo nasli da vodimo gradjanski rat.S' obzirom da su sukobi izmedju KOmunista i Cetnika u slabijem intezitetu,pocelo je prepucavanje izmedju ovih konzervativih i pro Evropski orijentisanih Cetnika.
Pa dokle vise?! :evil:
Danas nema partizana,ali sa istorijske tacke "dobri momci" su svakako partizani i ko tvrdi drugacije je ili zaveden fals istorijom ili najordinarniji reakcionar i sovinista.U ww2 su se PARTIZANI BORILI PROTIV NEMACA,a ne cetnicki olos koji je svesrdno pomagao okupatoru.Cetnici su najveca sramota ovog naroda.Sukobi ce se svakako intezivirati u odredjenom momentu,jer sa zlikovcima nema i ne sme biti pomirenja.GIBANICARE NA STRELJANJE!!!
 
zox:
DeDa:
Ko su dobri a ko losi momci?Cetnici ili Partizani?
Mi Srbi smo stvarno cudan narod,kazemo:Samo sloga Srbina spasava,a uvek vodimo rat jedni protiv drugoga.Slucaj je isti i u Drgugom Svetskom ratu,dok nam Nemac rusi Yugu,mi smo nasli da vodimo gradjanski rat.S' obzirom da su sukobi izmedju KOmunista i Cetnika u slabijem intezitetu,pocelo je prepucavanje izmedju ovih konzervativih i pro Evropski orijentisanih Cetnika.
Pa dokle vise?! :evil:
Danas nema partizana,ali sa istorijske tacke "dobri momci" su svakako partizani i ko tvrdi drugacije je ili zaveden fals istorijom ili najordinarniji reakcionar i sovinista.U ww2 su se PARTIZANI BORILI PROTIV NEMACA,a ne cetnicki olos koji je svesrdno pomagao okupatoru.Cetnici su najveca sramota ovog naroda.Sukobi ce se svakako intezivirati u odredjenom momentu,jer sa zlikovcima nema i ne sme biti pomirenja.GIBANICARE NA STRELJANJE!!!

Da, da...svi znamo kako su se borili, a borili su se cak i kad su Nemci objavili proglas da ce za svakog ubijenog nemackog vojnika da streljaju 100 Srba, ali to komunisticku bagru nije zanimalo, kao ni hrabre partizane....nastavili su sa "akcijama", i ponasali su se kao da su Nemci objavili da ce za svakog njihovog vojnika da streljaju 100 eskima.
Sta je Srbija dobila od tih silnih bitaka partizana: Kragujevac 7300 streljanih, Kraljevo 6000, Sremski front, hiljade drugih stratista, nasilna mobilizacacija itd.
A poznato je da je partizanima bio prevashodni cilj borba i unistenja cetnika, a ne borba protiv nemackog okupatora.

Da se postupalo na nachin francuskog pokreta otopora, sto je bila Drazina taktika, niti bi toliko ljudi poginulo niti bi Srba bilo tako malo kao danas.

E pa gospodo komunisti, postoji i neka druga istina,a ne samo ona koju ste ucili iz komunistickih istorija i filmova omiljenog rezisera druga Tita, Veljka Bulajica.



"Судбина је према мени била без милости пошто ме је окрутно убацила у своје вихоре. Много сам хтео, много сам предузео, много веровао. Зато су светске буре и олује однеле и мене и моје дело. Крст који сам свесно понео нисам до краја испуштао."
Дража Михаиловић
 
urospo:
zox:
DeDa:
Ko su dobri a ko losi momci?Cetnici ili Partizani?
Mi Srbi smo stvarno cudan narod,kazemo:Samo sloga Srbina spasava,a uvek vodimo rat jedni protiv drugoga.Slucaj je isti i u Drgugom Svetskom ratu,dok nam Nemac rusi Yugu,mi smo nasli da vodimo gradjanski rat.S' obzirom da su sukobi izmedju KOmunista i Cetnika u slabijem intezitetu,pocelo je prepucavanje izmedju ovih konzervativih i pro Evropski orijentisanih Cetnika.
Pa dokle vise?! :evil:
Danas nema partizana,ali sa istorijske tacke "dobri momci" su svakako partizani i ko tvrdi drugacije je ili zaveden fals istorijom ili najordinarniji reakcionar i sovinista.U ww2 su se PARTIZANI BORILI PROTIV NEMACA,a ne cetnicki olos koji je svesrdno pomagao okupatoru.Cetnici su najveca sramota ovog naroda.Sukobi ce se svakako intezivirati u odredjenom momentu,jer sa zlikovcima nema i ne sme biti pomirenja.GIBANICARE NA STRELJANJE!!!

Da, da...svi znamo kako su se borili, a borili su se cak i kad su Nemci objavili proglas da ce za svakog ubijenog nemackog vojnika da streljaju 100 Srba, ali to komunisticku bagru nije zanimalo, kao ni hrabre partizane....nastavili su sa "akcijama", i ponasali su se kao da su Nemci objavili da ce za svakog njihovog vojnika da streljaju 100 eskima.
Sta je Srbija dobila od tih silnih bitaka partizana: Kragujevac 7300 streljanih, Kraljevo 6000, Sremski front, hiljade drugih stratista, nasilna mobilizacacija itd.
A poznato je da je partizanima bio prevashodni cilj borba i unistenja cetnika, a ne borba protiv nemackog okupatora.
NOP je bio opstenjarodni a ne iskljucivo komunisticki!Prevashodna namera NOP je bilo oslobodjenje zemlje od okupatora,a cilj cetnika unistenje komunista i restitucija kraljevine koja je bila tamnica naroda!Srbija je od partizana dobila slobodu i jednu vrlo dobru drzavu!

Da se postupalo na nachin francuskog pokreta otopora, sto je bila Drazina taktika, niti bi toliko ljudi poginulo niti bi Srba bilo tako malo kao danas.
Francuski pokret otpora je bio smesan i nije mnogo doprineo unistenju nazifasizma!Mozda bi ti ko bitanga Nedic bio predsednik vlade pod okupacijom fasista i slao sopstvene gradjane u konc logore i ubijao progresivnu omladinu,ali svaki civilizovan covek je tada imao duznost da uzme mesto u NOP-u!
E pa gospodo komunisti, postoji i neka druga istina,a ne samo ona koju ste ucili iz komunistickih istorija i filmova omiljenog rezisera druga Tita, Veljka Bulajica.



"Судбина је према мени била без милости пошто ме је окрутно убацила у своје вихоре. Много сам хтео, много сам предузео, много веровао. Зато су светске буре и олује однеле и мене и моје дело. Крст који сам свесно понео нисам до краја испуштао."
Дража Михаиловић
 
urospo:
zox:
DeDa:
Ko su dobri a ko losi momci?Cetnici ili Partizani?
Mi Srbi smo stvarno cudan narod,kazemo:Samo sloga Srbina spasava,a uvek vodimo rat jedni protiv drugoga.Slucaj je isti i u Drgugom Svetskom ratu,dok nam Nemac rusi Yugu,mi smo nasli da vodimo gradjanski rat.S' obzirom da su sukobi izmedju KOmunista i Cetnika u slabijem intezitetu,pocelo je prepucavanje izmedju ovih konzervativih i pro Evropski orijentisanih Cetnika.
Pa dokle vise?! :evil:
Danas nema partizana,ali sa istorijske tacke "dobri momci" su svakako partizani i ko tvrdi drugacije je ili zaveden fals istorijom ili najordinarniji reakcionar i sovinista.U ww2 su se PARTIZANI BORILI PROTIV NEMACA,a ne cetnicki olos koji je svesrdno pomagao okupatoru.Cetnici su najveca sramota ovog naroda.Sukobi ce se svakako intezivirati u odredjenom momentu,jer sa zlikovcima nema i ne sme biti pomirenja.GIBANICARE NA STRELJANJE!!!

Da, da...svi znamo kako su se borili, a borili su se cak i kad su Nemci objavili proglas da ce za svakog ubijenog nemackog vojnika da streljaju 100 Srba, ali to komunisticku bagru nije zanimalo, kao ni hrabre partizane....nastavili su sa "akcijama", i ponasali su se kao da su Nemci objavili da ce za svakog njihovog vojnika da streljaju 100 eskima.
Sta je Srbija dobila od tih silnih bitaka partizana: Kragujevac 7300 streljanih, Kraljevo 6000, Sremski front, hiljade drugih stratista, nasilna mobilizacacija itd.
A poznato je da je partizanima bio prevashodni cilj borba i unistenja cetnika, a ne borba protiv nemackog okupatora.
NOP je bio opstenarodni a ne iskljucivo komunisticki!Prevashodna namera NOP je bilo oslobodjenje zemlje od okupatora,a cilj cetnika unistenje komunista i restitucija kraljevine koja je bila tamnica naroda!Srbija je od partizana dobila slobodu i jednu vrlo dobru drzavu!

Da se postupalo na nachin francuskog pokreta otopora, sto je bila Drazina taktika, niti bi toliko ljudi poginulo niti bi Srba bilo tako malo kao danas.
Francuski pokret otpora je bio smesan i nije mnogo doprineo unistenju nazifasizma!Mozda bi ti ko bitanga Nedic bio predsednik vlade pod okupacijom fasista i slao sopstvene gradjane u konc logore i ubijao progresivnu omladinu,ali svaki civilizovan covek je tada imao duznost da uzme mesto u NOP-u!
E pa gospodo komunisti, postoji i neka druga istina,a ne samo ona koju ste ucili iz komunistickih istorija i filmova omiljenog rezisera druga Tita, Veljka Bulajica.



"Судбина је према мени била без милости пошто ме је окрутно убацила у своје вихоре. Много сам хтео, много сам предузео, много веровао. Зато су светске буре и олује однеле и мене и моје дело. Крст који сам свесно понео нисам до краја испуштао."
Дража Михаиловић
HAHAHA da puknes od smeha!!!
 
Pa sto Mesic kaze...i nostalgicari NDH,ustase kazu da su i oni patriotski pokret i antifasisticki pokret,kako kazu pristupili su Italiji i nemackoj da bi pomogli Hrvatskom narodu,i zbog velikog pritiska koji je na njih vrsen.
 
Svakako.1944 doslo je do ujedinjenja svih nacionalistickih formacija(ravnogorci,ljoticevci,nedicevci)i bili su pod nemackom komandom(toliko o antifasistickom karakteru doticnog pokreta)u cilju borbe protiv tada vec izrazito jakog partizanskog pokreta!
Jos jedan zanimljiv podatak!I cetnici i ustase,a svi pod komandovanjem Rajha su se 1945 lepo zajednicki povlacili ka zapadu(Slovenija) kako bi se predali zapadnim saveznicima,a ne partizanima!Svako ko danas velica i cetnike i ustase,jeste politicka i ljudska nistica!

SMRT BRADATIM KOLJACIMA!
 
PAC-PAC:
Strela:
Dosta mi je više raznoraznih podela među Srbima! Priča o četnicima i partizanima je davno ispričana. Mene više ni jedni ni drugi ne zanimaju,želim da živim u mirnoj i sređenoj zemlji bez starih podela i mržnji! Aje malo da pričamo o budućnosti, o standardu, o zapošljavanju, o natalitetu...

Па само и можемо да причамо пошто они који су отели све живо након рата држе све конце и данас.
Неки директно а неки преко потомства.
На пример. страшно ми је симпатично кад нас Теофоб Панчић учи демократији, грађанским вредностима и стандарду и стандардима а син је Брозовог генерала који је ушао у туђе, растурио са другарима и Маршалом и државу и грађанске вредности и све стандараде о којима се сад тупи.
Или Жарко Кораћ, или Биљана Ковачевић-Вучо, или покојни Зоран Ђинђиђ, или Вук Драшковић, или Драгољуб Мићуновић, или Десимир Тошић, или Душан Јањић...
Примера је безброј.

Што се тиче четника, постоје хибриди изашли из лабораторије Булајић/Драшковић који се деле на ове или оне и постоје оригинални који су сами по себи европски орјентисани јер је и оригинални Равногорски покрет био европски.

:lol: :lol: :lol: да, да... РАС-РАС све си кратко, јасно
и убитачно објаснио, али тај дебели масни са масном косом Теофоб је заиста најсмешнији
од свих квази-левичара... заборавио си оног бркатог Љубишу Ристића чији је отац био генерал
КОС-а, све *мој до мојега*... све лопуже чији родитељи имају крваве руке до лаката,
а они сами и дан данас станују у туђим кућама, а многи и данас спавају у туђим креветима
и једу туђим кашикама (то се односи на оне виле на Дедињу у које су упали бандити, битанге
и нерадници комунистички).
 
Nexus 6:
PAC-PAC:
страшно ми је симпатично кад нас Теофоб Панчић учи демократији, грађанским вредностима и стандарду и стандардима а син је Брозовог генерала који је ушао у туђе, растурио са другарима и Маршалом и државу и грађанске вредности и све стандараде о којима се сад тупи.
Или Жарко Кораћ, или Биљана Ковачевић-Вучо, или покојни Зоран Ђинђиђ, или Вук Драшковић, или Драгољуб Мићуновић, или Десимир Тошић, или Душан Јањић...
Примера је безброј.

znaci ti podrzavas tezu da osobu definisu roditelji...
tj. iver ne pada daleko od klade...
jel' tako?

Пријатељу, ти си слепи и глув или шта?!
Сад смо сви луди па не видимо ко нам кроји судбину и мишљење?
Нема ту шта ја да подржавам, нити било ко може променити то што јесте како јесте јер поменути дефеинитивно јесу такви какви су и то управо захваљујући својим родитељима и свом карактеру.
Овде је реч о наследном праву унутар комунистичког концепта и у овом случају такође није битна моја подршка.

Узгред буду речено, Мићуновић и Тошић су оригинални учесници па ме интересује шат имаш у њихову одбрану да кажеше пошто њихове родитеље нисам помињао.
 
nikoga ja ne branim, samo mi je glupo da cenim o ljudima na osnovu roditelja...ne moraju oni sa njima da se slazu politicki...
a Micunovic je covek svog vremena...

i smesno je da Teofil Pancic ili Kandicka ili Micunovic nekome kroje sudbinu...
jos smesnije da kroje misljenje...
 
Nexus 6:
nikoga ja ne branim, samo mi je glupo da cenim o ljudima na osnovu roditelja...ne moraju oni sa njima da se slazu politicki...
a Micunovic je covek svog vremena...

i smesno je da Teofil Pancic ili Kandicka ili Micunovic nekome kroje sudbinu...
jos smesnije da kroje misljenje...

Пријатељу, ти то мене зајебаваш?!
 
Али, "нешто се окреће", ако сте чули бечки
кочијаши су прозвали г.Митју Рибичића
ЗА ГЕНОЦИД...(додуше над домобранима)... најзад почиње да се одмотава клупко
комунистичких злочинаца и вишеструких убица који нам и дан-данас соле ово мало памети што
нам је остало.
Надам се да ће се неки људи и овде сетити да прозову наше
ЗЛОЧИНЦЕ - ГЕНОЦИДНЕ КОМУЊАРЕ! :twisted:
 

Back
Top