Bolovi u kostima i zglobovima

saintgeorge

Ističe se
Banovan
Poruka
2.306
Crveno se meni desava i zanima me ako neko zna kakvi su ovo ikortikosteroidi ne zvuci bas primamljivo dal je opasno to stanje ili prolazno izlecivo?




Bolovi u kostima i zglobovima





Reumatska oboljenja se odlikuju bolom i poremećajem funkcije zahvaćenog dela koštano-zglobnog sistema. Kod pojedinih reumatskih oboljenja, zahvaćeni su i drugi organi i sistemi, što se ponekad ispoljava teškim kliničkim stanjem, čak sa mogućim smrtnim ishodom.
Reumatska oboljenja se međusobno razlikuju po uzrocima koji ih izazivaju, kao i ukliničkom ispoljavanju, što indikuje i razlike u njihovom lečenju. Mogu se podeliti u više grupa: degenerativna, zapaljenska, metabolička, oboljenja vanzglobnog reumatizma, retka reumatska oboljenja i reumatične manifestacije nereumatskih oboljenja.
Približno svaki peti bolesnik u ambulantu opšte prakse dolazi zbog reumatskih tegoba. Dve trećine njih su stariji od 65 godina.

Najčešća su degenerativna reumatska oboljenja, kao što su spondiloza kičmenog stuba i artroza zglobova. Zapaljenska reumatska oboljenja su češća kod mlađih i srednjovečnih osoba, a ona imaju teži tok i lošiju prognozu, ali su na sreću ređa (ima ih svaki 13. pacijent sa reumatskim oboljenjima).
Bol je najvažniji simptom reumatskih oboljenja. Svi bolovi reumatskog porekla su lokalizovani u zglobovima, kostima i mišićima. U odnosu na poreklo, bol može bitizapaljenski i mehanički, a u odnosu na trajanje, deli se na kontinuirani i povremeni. Kontinuirani bol se retko sreće, a on može biti i zapaljenskog i mehaničkog porekla.
Zapaljenski bol se javlja u mirovanju i postepeno povlači tokom fizičke aktivnosti. Praćen je osećajem ukočenosti, naročito u jutarnjim časovima, posle ustajanja iz kreveta. Potpuno obrnuto, mehanički bol nastaje i postepeno se pojačava u toku fizičke aktivnosti, a povlači se mirovanjem.
Pored bola, reumatska oboljenja odlikuje i otok u okolini zglobova, kao posledica izliva tečnosti u zglobnu šupljinu i koštane hipertrofije (zadebljanja kosti).
Lečenje
U lečenju degenerativnih reumatskih oboljenja uglavnom se primenjuju NSAIL iobični analgetici, a u lečenju zapaljenskih reumatskih oboljenja ikortikosteroidi.

 
E pa meni se desilo najbanalnije, kosti su mi ok i kad ono iznenada bez razloga, ako se sećaš kako smo se upoznali :lol:, u kuku imala sam jake bolove a nisam udarila niti sam izazvala sebi neku povredu, tek tako iz čista mira, onako bezveze. Nisam mogla da hodam, ako stopalo taknem na pod poludela bih od bolova.Morali su da me nose. :eek:

Dali mi 5 injekcija i lek za jednu sedmicu i prošlo je.

Prvo se ide kod lekara opšte prakse, ako bude trebalo uput, daće ti za ortopediju.
 
vidis u tome je problem..kad sam pao s bajsa primao sam inekcije i isao na lapmu i struju..to je kao pomoglo na kratko ali bez vezbi se posle par meseci vratio bol i opet sam isto prolazio dok ne odoh kod kostolomca..nije to bitno..vazno da su me setkali po ''vrlim'' lekarima koji mi nisu pomogli..do klinickog sam dosao posle par meseci i tamo se cekalo na nekog retarda koji mi kaze da je to neki drugi bol da nije od pada s bajsa..tako da ce me opet kod njega poslati a pljunuo bih ga dizvines koliko je strucan..posle njega isto u klinickom odem kod ortopeda..ono tamo puna ordinacija klinaca na praksi..on flertuje s klinkama..i posle svih muka mi prepise neki midokalm cini mi se..koji je za opustanje misica..i tu me siebe totalno mamlaz..izvinjavam se na izrazima ali ne moze lepo..ipak su to strucnjaci koji ne rade dobro svoj posao..tako da se sad plasim da mi iko ista prepise
 
ma to je bilo odavno pre 2 god ,nista drugo nisam pio osim tih par komada i odmah sam bacio taj lek jer sam jedva ustao iz kreveta koliko me siebo..nema veze sad ta dijagnoza oni su samo prepisivali moje reci od pada s bajsa..ovo je nesto drugo..lakat me boli i zglobovi saka izjutra..i nestaje bol posle dobrog zagrevanja i vezbi..ali je i usput malo prisutan pri zgibovima
 
Nisi trebao odmah da baciš taj lek.Ne može od sebe da prođe tek tako.Pije se na nedelju dana ako treba još nedelju, to bi bilo najviše, posle više ne, onda se tek ispituje šta je. Probaj da piješ Diklofenak, to je malo jača tableta protiv bolova, dva puta dnevno se pije, ujutru i uveče na nedelju dana. Može i Brufen ali to je baš najjače, ali za ekstremne bolove.I stavi tople krpe na obolelo mesto i gel Fastum i ruska voda, budi uporan.Proveri da nisi nešto alergičan na lekove.
 
uh zvuci opasno nadam se da nije toliko strasno i da ima leka sto kaze miss

Nemoj mi reći da ne znaš da ko je imao povredu sa kostima, i da će opet boleti tamo nekad kada se menja vreme.

Ako se lečiš kako treba, bol će biti manji ali podnošljiviji, s vremena na vreme sve manje i manje.

Je li treba da se jave 50 forumaša da ti kažu da odeš kod lekara?:lol:
 

Back
Top