kupoholicarke vs stipse

peach

Domaćin
Poruka
3.928
zene,na sta trosite najvise para u zivotu,a na cemu stedite i kako vam to uspeva? :( kad vam stigne plata/dzeparac sta je prioritet,a bez cega se moze?:roll: da li bi sebe svrstale u rastroshne ili u stedljive i sta kazu na vase rukovodjenje novcem vasi bliznji? :?
 
Uf,ja sam kupolohicarka.....mada je meni lako,trosim mamine cekove i kartice....Joj,kad bolje razmislim nisam bila vec dve nedelje u ozbiljnoj kupovini....samo sam se snabdela nekim silnim kremicama i kupkama.....Idem u subotu,onda,da kupim neke baletanke.... :wink: 8)
 
HELLO I AM PAJAMACA, AND I AM SHOP'OHOLLIC!
a vi kazete HELLO PAJAMACA!
dakle neznam da stedim.mada bas i ne kupujem do besvesti.
ali ako mi se nesto dopada cena nije nesto sto ce me obuzdati.
puno trosim na cipele.na garderobu za decu.i za muza.
u lego radnji smo ostavili nekoliko pari manolovih cipela :P
ali skrpimo se nekako,tu su cekovi,kartice,devizice.... 8)
u supermarketu ostavim brdo love kupujuci razne zacine,sosove.... :roll:
ma poduzi je spisak,srecom moj muz je isti! :P
 
Meni samo ne treba davati vecu kolicinu novca odjednom, jer u prodavnicama vesa umem sve da spiskam do poslednje pare.
Jednostavnije me je drzati podalje od tih radnji, a davati mi pare. :lol:
Ma kad se setim NY-a i kad su mi dzepovi bili puni, nekontrolisano sam trosila i na garderobu, sminku i kozmetiku. A nekontrolisano ostavljam i baksis! :lol:
Inace, sam racionalna sa parama...kad sam dekintirana... :?
 
xpajamacax:
Turn off the light:
ja stedim, stedim, a onda, kad mi dodje, sve to potrosim na gluposti :lol: ali kada imam cilj, suzdrzavam se od trosenja. jedino mi malo tesko pada kad prolazim pored timeouta ili meka, a svorc sam...ajao... njima ne mogu da odolim :cry: :cry:
cukaricanka? k.?

aha. sad su mi postavili DVOSTRUKO iskusenje : otvorili su timeout u delu meka :cry: :cry: sta cu ja jadna, kako da se izborim?aaa!
 
slabo trosim pare,i imam definitivno najveci stek u porodici...ne znam,nikad mi nista ozbiljno ne treba,odecu ne kupujem tako cesto i jezim se kada vidim ogromne cene za neku krpu...
volim da dajem pare jedino za diskove,za internet jako cesto ( :roll: ),i jedini porok su mi parfemi....njih bih mogla uvek da kupujem ,ali srecom kontrolisem se....nije mi zao da dajem pare za putovanja,i pretpostaljam da cu ove silne pare koje skupljam jednom potrositi na tako nesto...
 
kad imam para ne mogu da izdrzim a da ih ludacki ne trosim. najcesce kupujem kozmetiku, garderobu, nekada po neki pokloncic za decka, btata, drugaricu, nedada nesto sto mi nikada nikada nikada nece trebati, ali kada novcanik postane tanji znam da se kontrolisem i uzimam ono sto mi bas treba tada
 
Ja ne umem sa parama, sve zivo potrosim maltene odmah. :roll: I to najvise para mi ode na kozmetiku (iako mi pola od toga ne treba :roll: ), na garderobu i tako te zenske gluposti. :roll:
E da i na cigarete ali to je zato sto su ovde u Norveskoj strasno skupe. :? :(
 
Nisam kupoholičarka... Mislim, kupujem retko.
Ali kvalitetne stvari. Da duže traju, da ne moram često u omraženu kupovinu. :lol: :lol:

Na šta? 8)
Taksi, knjige, putovanja (kad god mogu),
i naravno odeća, kozmetika, hrana, zabava (bioskopi, koncerti itd)...
 
ne kazu mi nishta, cesto se stiskam ali mislim da polako oboljevam od kupoholije. trosim na hranu

zapravo.. bila sam manje vishe umerena. onda sam videla jednu tashnu. ne u bgd. i nekako me je zvala. i na njoj je pisala cena :) i pisalo je unikat. i onda sam prebrojala pare. i pazi kad sam imala. i prodavac je pitao je l vidis ti cenu. i ja sam razmisljala da mogu da odem. ali ipak ja reko pa videla sam cenu. i daj sta dash. i ne kajem se ali sam bila u shoku shto sam to uradila :) ja inache ni ne volim tashne. i nisam smela nikom da kazem cifru. ali osecala sam se ok. dobro da posle nisam ostale pare potrosila na jednooke zabe'lutke. i nije mi zao sto sam dala to ali mislim da ne predje to u neki manir.
sad primecujem da ponekad potrosim bez veze :( ali sta cu energija negde mora da ode pa makra to bila i medena srca. bez veze ali ko zna. e sad ne pitajte me nista ko me pita za tashnu tesko njemu

e da trosim i na prevoz, ovo gsp, to je glupo posto da krenem na vreme, tj 15 minuta ranije, ne bih morala.

u stvari kad dam neshto sto stvarno ocu onda se i stiskam ali to je bash retko. mislim da mi nije bilo zao kad sam malo vece pare davala za ples i kad sam igrala, valjda je to tako bilo

e da i ne ostavljam taksistima baksish. ha ha. mada nekad me predju.

e ali kad sam bila u turskoj onda su mi pare, kao i svima, otishle samo tako. tj vise nego sto sam planirala, navukli me oni njihovi trgovci. ovde kod nas nije takva atmosfera. ali nije mi zao, bar je zabavno tamo kupovati, mada za neshto i zafushere hehe.
 
sam bog je izmislio kupovinu direktno preko racuna u fazonu administrativne zabrane.tako kao ne dajem pare nego mi se odbija rata.zadnju platu sam primila..znate koliko ? 3700 !!!! sve unapred potroseno !
Mrzim da dajem pare za prazne diskove !
 
Uh,pojma nemam sa novcem ali se tjesim onom starom STISNI TI-STISNI BOG!Obozavam da kupujem garderobu i obucu za djecu a posebno za stariju cerku(kao ekonomisem - poslije ce i mladja moci da nosi :roll: ) pa me muz stalno "kritikuje" a svaki put sa putovanja(koja su cesta)donosi pune kese-ni on ne moze da odoli!!!Za sebe najvise kupujem tasne kojih trenutno imam 12(!)ali sto cu kad me "zovu"!Kad samo pomislim sto cu kad krenem u opet u selidbu(za 10 god braka 6 puta u 2 grada kod nas + inostranstvo-2 puta=8)PLACE MI SE!!!Cao,odoh da se "besim",moram da sredjujem plakare-ima li odvratnijeg posla :shock: :evil: !
 
peach:
zene,na sta trosite najvise para u zivotu,a na cemu stedite i kako vam to uspeva? :( kad vam stigne plata/dzeparac sta je prioritet,a bez cega se moze?:roll: da li bi sebe svrstale u rastroshne ili u stedljive i sta kazu na vase rukovodjenje novcem vasi bliznji? :?


Hm, kako kad..ponekad umem da mesecima nista ne kupujem (obicno zimi jer sam ionako zimogrozljiva pa me je tesko i izvuci iz kuce sem u fitness centar) a onda me odjednom uhvati shopoholic groznica. Ja sam po prirodi hedonista, volim dobru, kvalitetnu kozmetiku, lepe krpice, dobar izlazak, hranu, fino letovanje negde na moru...Period od maja do septembra je moj ubica za novcanik 8)
Moji bliznji nemaju komentar, ne trosim njihov vec svoj novac :wink:
 
Ja uživam u šopingu. Najviše volim kada nenadano zaradim dobre pare pa ih onda spiskam za jedan dan. Najviše trošim na garderodu-bilo za dete, sebe ili muža, što njemu ne smeta jer voli da bude picnut
 
Kod mene to ide periodično. Naidje period kad stvarno umem da štedim i da razdvojim korisno od nekorisnog, neophodno od nepotrebnog...ali zato dodje vreme kad spiskam uštedjeno, uglavnom na one stvari od kojih sam se uzdržavala u vreme štednje, tako da mu dodje na isto. Inače nisam ćemer, volim da potrošim na druge, ostavljam bakšiše, volim da zaradim i korisno potrošim. Ne volim cicije...one što od sebe kriju lovu ceo život, i onda obično naidje neka glupost koja im pojede celi štek....''bolje dati konobaru negoli lekaru.....'' :lol:
Mada, u školi su me učili da potrošnja u sadašnjosti i investiranje u budućnost stoje u obrnutoj srazmeri... :roll:
 
Ako se docepam neocekivane love, ja organizujem izlet, ili makar jedan dan da idemo negdje...inace najcesce trosim lovu u mahom gluposti...svijece, lampe, gluposti za po kuci, figurice (zecevi i leptiri su mi omiljeni) a za djecu...boje, ljepila, sareni papiri i tako te "kreativne" stvarcice...
 

Back
Top