neprijatnost sa desne strane stomaka

pele27

Primećen član
Poruka
959
I posle duze vremena problem mi se ponovo javio. Naime, sa donje desne strane stomaka, desno od pupka pa nanize imam taj neki nelagodan osecaj. Mislim da je iznad zone slepog creva. Nemam bol vec neprijatan osecaj prisutnosti tog dela i ponekad kao pecenje na tom mestu. Puniji sam pa tesko ja tu laicki mogu da nesto kao opipam. Ne boli me na dodir niti na pritiskanje. Mozda, ali samo mozda je povezano sa dizanjem neceg teskog, ali to ne mogu da tvrdim. Jednom prilikom sam bio kod interniste pre nekoliko meseci i tada sam mu se pozalio na to, rekao mi je da se ne opipavam previse, da gleda moju krvnu sliku i da nemam nikakvu upalu (pretpostavljam po nalazu sedimentacije koji je bio uredan). Sta mi je ciniti? Da mozda uradim krvnu sliku na sedimentaciju? Da li to ista govori? Ili da se cimam po lekarima ili da jjednostavno ignorisem sve?
 
I posle duze vremena problem mi se ponovo javio. Naime, sa donje desne strane stomaka, desno od pupka pa nanize imam taj neki nelagodan osecaj. Mislim da je iznad zone slepog creva. Nemam bol vec neprijatan osecaj prisutnosti tog dela i ponekad kao pecenje na tom mestu. Puniji sam pa tesko ja tu laicki mogu da nesto kao opipam. Ne boli me na dodir niti na pritiskanje. Mozda, ali samo mozda je povezano sa dizanjem neceg teskog, ali to ne mogu da tvrdim. Jednom prilikom sam bio kod interniste pre nekoliko meseci i tada sam mu se pozalio na to, rekao mi je da se ne opipavam previse, da gleda moju krvnu sliku i da nemam nikakvu upalu (pretpostavljam po nalazu sedimentacije koji je bio uredan). Sta mi je ciniti? Da mozda uradim krvnu sliku na sedimentaciju? Da li to ista govori? Ili da se cimam po lekarima ili da jjednostavno ignorisem sve?
Kako bi bio mirniji da znas sta je ili da neznas? Krv i urin na analizu,mozda eho stomaka i bubrega ...Cim se ponavlja trebalo bi kontrolisati. cekaj Sofiju ovde pa ces videti.
 
Hvala na odgovoru.To sto sam napisao da sam bio kod interniste tada sam i isao na UZ abdoemna bas iz tog razloga. Medjutim tada mi je dr koja mi je uradila uz rekla da tu zonu ne pregleda sondom, da su tu creva i da bih eventualno zbog toga morao na kolonoskopiju. Elem, uradjen mi je uz abdomena, i sve je kao uredno. Jedino imam napomenu za bubrege da imam nesto peska i kristala i da moram da se bacim na Prolom vodu..krv je bila ok..
 
za bubrege da imam nesto peska i kristala i da moram da se bacim na Prolom vodu..krv je bila ok..
iz naseg iskustva-prolom voda ce ti mozda pomoci jedino i samo ako je uzimas direktno sa izvora....
ima tu tema na kojoj okacih neke fotke caja sa uputstvom...ne znam tacno,ali bi trebalo da nije skuplje od 500din ta jedna kutija,koja traje otprilike 15 dana,prijatnog je ukusa,i osim nama,znam da je i drugima bio vrlo od koristi kod mikrotijaze.
ako si mislio na flasiranu prolom vodu-mnogo ti je korisnije da se bacis na ovaj caj.
 
Da li sedimentacijom mogu proveriti da li imam bilo kakav upalni proces? Mislio sam to u privatnoj laboratoriji da odradim s obzirom da mi lekar zakazuje pregled za nekoliko dana pa ce me verovatno i ona slati na analizu krvi eventualno, pa sam mislio da preduhitrim to sve..na sta jos da se ispitam?
 
Eritrociti RBC - 5.56 ref. 3.7 - 5.8
Leukociti WBC - 7.3 ref. 4.1 - 10.9
Hemoglobin HGB - 156 ref. 115 - 170
Hematokrit HCT - 0.47 ref. 0.35 - 0.54
Trombociti PLT - 266 ref. 150 - 400
MCV - 84.1 ref. 80 - 94
MCH - 28 ref. 26.0 - 32.0
MCHC - 333 ref. 310 - 350
Segmen GRA - 0.43 ref. 0.45 - 0.70
Limfociti LYM - 0.45 ref. 0.20 - 0.40
Monociti MON - 0.09 ref. 0.00 - 0.11
Eozinofili - 0.03 ref. 0.00 - 0.08
Bazofili - 0.01 ref. 0.00 - 0.02
Ostalo - 0.00 ref. 0.00 - 0.04

Sedimentacija eritrocita - 2 ref. M do 10
Glukoza - 5.7 ref. 3.9 - 6.1
Holesterol - 4.24 ref. pozeljno <5.2
CRP - 4.4 ref. do 5
 
Poslednja izmena:
Evo me opet..dakle ovo me i dalje smara. Drugar mi kaze da sam hipohondar :)) i da malo iskuliram, pokusavam ovaj osecaj da ignorisem ali mi slabo nesto ide. Verovatno vas smaram ali sta da radim. Supruga je isla juce kod lekara koji nam je inace zajednicki i odnela nalaz krvi i, kao i vi rekla da je sve u redu ali je kritikovala sto nisam urin dao. Pitala je da li sam proveravao bubrege i na konatataciju da jesam i da imam povece kristale i pesak smatra da ova neprijatnost moze imati veze sa tim. Sutra bih ujutru odneo urin na analizu ali me inteeesuje da li se menja nesto ako ga oodnesem iz trece smene? Dakle nece biti prvi jutarnji urin vec neki nocni ako me kontate :)) isao bih ja i prekosutra ali putujem pa sam zato hteo ujutru..dakle da li je to problem ili mora biti bas bas prva jutarnja?
 
Evo mene opet..pre izvesnog vrenena je gorepomenuti osecaj u stomaku nestao. Bio sam presrecan medjutim posle nekih desetak dana se vratio. Medjutim ono sto me je prestravilo je krv u stolici. Dakle ne verujem da sam ikada zagledao za sobom medjutim sinoc sam eto pogledao i cini mi se da sam video krv u vodi..odlepio sam..evo i malopre sam isao u wc i cini mi se da sam opet video. Inace moslim da imam neke probleme oko anusa vec duze vreme, a to je par puta dnevno svrab anusa da covek polud kao i posle nuzde. Na papiru nekada ima sveze crvene krvi......Dakle, roknucu se..
 
Imas hemoroide covece, sta si zapeo kao dete od 7 god kada prvi put vidi krv..... To ima puno ljudi, a posebno kancelarijski tip ljudi i tip ljudi koji imaju losu ishranu, slabu fizicku aktivnost i sl.

Moze biti i 100 drugih stvari, ali po tvojim simptomima, najverovatnije je rec o spoljasnjim ili unutrasnjim hemoroidima.
 
Nemoj se brate ljutiti sto sam zapeo..ziv nisam..a kada sam poceo da googlam mozes misliti sta sam sve procitao i oko cega se sve vrti..sutra bih isao na kolonoskopiju iako me je frka od svega..

Frka ti od svega a nije od kolonoskopije? Ahahhahahahahahhahahaha

Sta ti mislis, to je odes i kazes aaaaaa, i gotovo?

Ne guglaj ako si hipohondrik, googlanje je zabranjeno za hipohondrike, to ce ti svaki psihijatar reci.

Sta "ziv nisi" ? Kao zena si neka....Ljudi se raspadaju, polu mrtvi, polu zivi su, pa ipak imaju vise dostojanstva od tebe. Sta ti mislis, zivot je sve da bude idealno i dlaka sa glave da ti ne fali?

Suoci se sa time da je telo propadljivo i lakse malo , ne brines se samo ti za sebe, nego svi, pa svi se ne ponasaju tako.
 

Back
Top