kako ih ostaviti bezbolno

Poruka
18
nisam ja prema svakoj djubre...da samo projasem i nestanem...samo prema onim koje zasluzuju...koje imaju po dva tri yebaca u isto vreme...pa se upletu u moju mrezu...ili se ja upletem u njihovu...i verovatno jos iz starta predosecaju da ce biti potrosna roba...pa iz tog razloga sacuvaju kontakte sa ostalima...ne mogu da budem kreten prema osecajnim stvorenjima...kojima iz ociju citas zaljubljenost...neiskustvo...osecajnost...posebno one ljupke...volim devojke koje se lepo izrazavaju i koje u sebi imaju nesto decije...neiskvareno...koje u svom ponasanju imaju nesto simpaticno...takve sam uvek zaobilazio u sirokom luku...ponekad i nisam mogao da izbegnem...i u svaku sam se zaljubio...i od svake sam morao da pobegnem...da spasim sebe i druge muke...koja nastupa kad se vezes za nekoga...a znas da ako produzis vezu produzavas i muenje...jer nije vreme da se vezes...nikad nisam imao srca da im kazem da je gotovo...bolelo me da osete da su izdane...povredjene...vec danima pokusavam da izvedem tako nesto...ali mi ne uspeva...nemam srca da joj kazem...kad god se spremim da joj saopstim...pogledam je u oci...i kao da predoseca sta cu reci oci joj se napune suza...i gleda me tuzno...i nemam srca...i poludim...
 
Lako je ostavljati ljude sa kojima si u vezi,jos ako nije duboka,sada mi se to cini tako lako izvodljivo,tako normalno.
Kako li je bilo meni kada sam se ja razvodio i kada sam rekao NE svojoj bivsoj zeni.E to je bio najtezi potez u mom zivotu,pa tek onda,tek posle tog uraganskog soka pocela je da sagledava svoje greske i povukla se,nije spavala nocima,,rezimirala je sve,,rezimirala je svoje bahato ponasanje i svoje ispade agresije koje ja vise nisam mogao da tolerisem.
A mene je kidalo,klalo me je totalno dok sam je gledao kako tek onda kada je sve gotovo ona sagledava svoje greske.
Ali nije se moglo nista popraviti.Mene je bolelo sto je tako ispalo,sto je ona svojim izletima,hirovima i naglim cestim promenama raspolozenja uz odbijanje svakog,ali svakog mog saveta za pomoc,mene je bolelo sto sam prestao da je volim,sto sam osetio tu gadnu,neukusnu prazninu prema njoj,kada sam pogledao sta sam ja postao u tom braku slusajuci samo nju a sopstveni zivot potkopavao i razbolevao se.
To poslednje NE,i to bolestan,psihicki unisten,slab,,,nikada necu shvatiti odakle mi hrabrosti i to NE da joj kazem.
E to je tesko staviti nekome do znanja,a ne povrsne vezice koje nisu vredne paznje,one usputne.
 
Александар-80:
nisam ja prema svakoj djubre...da samo projasem i nestanem...samo prema onim koje zasluzuju...koje imaju po dva tri yebaca u isto vreme...pa se upletu u moju mrezu...ili se ja upletem u njihovu...i verovatno jos iz starta predosecaju da ce biti potrosna roba...pa iz tog razloga sacuvaju kontakte sa ostalima...ne mogu da budem kreten prema osecajnim stvorenjima...kojima iz ociju citas zaljubljenost...neiskustvo...osecajnost...posebno one ljupke...volim devojke koje se lepo izrazavaju i koje u sebi imaju nesto decije...neiskvareno...koje u svom ponasanju imaju nesto simpaticno...takve sam uvek zaobilazio u sirokom luku...ponekad i nisam mogao da izbegnem...i u svaku sam se zaljubio...i od svake sam morao da pobegnem...da spasim sebe i druge muke...koja nastupa kad se vezes za nekoga...a znas da ako produzis vezu produzavas i muenje...jer nije vreme da se vezes...nikad nisam imao srca da im kazem da je gotovo...bolelo me da osete da su izdane...povredjene...vec danima pokusavam da izvedem tako nesto...ali mi ne uspeva...nemam srca da joj kazem...kad god se spremim da joj saopstim...pogledam je u oci...i kao da predoseca sta cu reci oci joj se napune suza...i gleda me tuzno...i nemam srca...i poludim...

Nije vreme da se vezes?Nisam bas dobro shvatila sta si time hteo da kazes.Jer si pod tim mislio da se ozenis ili da imas ozbiljnu vezu?
Ako bezis od zenidbe,razumem te,jer koliko shvatam imas 25g.Nekim muskarcima je stvarno potrebno vreme da odrastu i uozbilje se.Bez obzira na situaciju i kako ti kazes nije vreme - mozda ces se posle kajati,jer neces naci tako dobru devojku kao sto je ona - samo konstatujem iz prilozenog.Ako neces ozbiljnu vezu - zasto si uoste presao na dobre devojke?
Jedino sto ti mogu reci - sakupi snagu i reci joj istinu ma koliko ona bolela.Budi cvrst:Ako produzavas agoniju sve ce ti biti gore i jednom ce se desiti da budes nespreman,umoran,nervozan, pa ces je strasno povrediti.
Mozda nece shavtiti odmah,mrzece te, patice,ali ce ti kad "strasti prodju" biti zahvalna.
Izadji iz veze dostojanstveno koliko god je moguce.
Ja bih tako uradila.Na tebi je da odlucis.
Srecno u svakom slucaju.
 
Sta ti smeta vezivanje?
Pa nisi klinac!
Ako pukne, puklo je.
Povrsne veze se zaboravljaju, duboke ostavljaju trag!
A svako ko ti ostavi trag na srcu, ma kakav bio, bio je tvoj ucitelj!
Alo, bre, na sta vi trosite svoj zivot, pod nekakvim nebuloznim izgovorima?
 
divlja u srcu:
Sta ti smeta vezivanje?
Pa nisi klinac!
Ako pukne, puklo je.
Povrsne veze se zaboravljaju, duboke ostavljaju trag!
A svako ko ti ostavi trag na srcu, ma kakav bio, bio je tvoj ucitelj!
Alo, bre, na sta vi trosite svoj zivot, pod nekakvim nebuloznim izgovorima?
lepo ti ova divlja rekla...mislim,sta bi vise? sta ti ocekujes uopste od svog emotivnog i erotskog zivota u buducnosti,zapitaj se! :roll:
 
aleks, kao da te malo muci osecanje krivice sto ostavljas svoje obozavateljke i ides dalje... ali ako vec zivis taj mit don zuana, onda igraj ga, majku mu, do kraja. ali dobro, jos si mlad i zelen, neiskvaren, na pocetku si karijere....


menjao sam gumu na kolima pre neki dan kod jednog cige vulkanizera, i sve mi nesto sumnjivo te ga naivno pitah - a je l dobra ova guma sto mi prodajes? a on duhovito rece - "dobra je, ne brini, ja da ne znam da lazem ne bih ni krao."

kao da je tvoj problem u vezi sa ovim (nazvah ga) Ciginim zakonom. Ako se vec bavis kradjom moras da umes i da lazes, stisni zube, ma zaplaci i ti, i nekako odvali preko usta da moras hitno u Rio....
Vremenom ce ti biti sve lakse, uigraces se, na kraju ces toliko odrveniti da ces morati i da glumis placljiv glas i kako ti je tesko a nece te doticati uopste....
 

Back
Top