kumstvo

majcheki

Iskusan
Poruka
6.520
Molim Vas za jednu malu pomoć,

drugarica želi da joj budem kuma na venčanju... Ja stvarno ne znam šta treba da radim ili da kupim ili kako to već ide... Zna li neko? Šta se nosi? Kakav poklon? Kolko para treba za to zadovoljstvo... Bilo šta MOLIM VAS :cry:
 
majcheki:
Molim Vas za jednu malu pomoć,

drugarica želi da joj budem kuma na venčanju... Ja stvarno ne znam šta treba da radim ili da kupim ili kako to već ide... Zna li neko? Šta se nosi? Kakav poklon? Kolko para treba za to zadovoljstvo... Bilo šta MOLIM VAS :cry:

Bilo sta sto bi se tvojoj kumi(buducoj) svidelo. Valjda je poznajes toliko. Ili nesto sto joj treba za buduci brak. :wink: Ja sam od moje kume dobila mikser :D eto to mi je trebalo. Nije stvar para. Jedino mislim da bi ti trebalo da joj kupis bidermajer. :? Hm, mada ni za to nisam sigurna, ali meni je moja kuma kupila najlepsi bidermajer koji sam ikad videla. Steta pa se nije dugo zadrzao kod mene :(
 
a ja sam se uplašila zbog para :cry:
Jel nije ona fora da treba da kupiš spavaću sobu, zlato, nakit, ne znam... Nešto extra, jel neće ''ko na reklami'' svi da mi se smeju?
 
Veruj mi nemam pojma :lol: bila sam na dve svadbe u svom životu i to sam baš bila dete, ništa nisam uspela ni da vidim, znam da planiraju 200 zvanica i da još nisu odredili gde će biti, šta i kako u sledeće dve nedelje se dogovaraju, a svadva bi trebalo da bude u avgustu.
Probala sam nešto više da saznam od njih, ali su u nekom totalnom zanosu, samo se smeškaju i govore da će biti sve u redu :(
 
Do avgusta ces sve znati.
Ja znam da je meni moja kuma donijela tortu, bidermajer, poklon i novac....ALI....u posljednje vrijeme je to sve po dogovoru....ima parova pa odluce da nece poklone, ili nece novac...ili sami kupuju tortu koja im se svidja, a i do sad je kum kupovao burme...a i to iscezava....tako da ti fino moras sa svojom buducom kumom da porazgovaras....a ne panici, ima vremena da avgusta :wink:


i
e
CESTITAM KUMSTVO :wink:
 
*da kupis bidermajer
*da skupis sitnis i bombone,da bacis...
*da spremis kintu malo za muziku...ono za mladence
* da poneses sirok osmeh
* da kupis neki praktican poklon,ne slike,umetnicka dela,jer ukusi su razliciti,a i to ume da kosta,ako kupis posteno.
* meni je trenutno super poklon mikrotalasna,sada ih ima jako jeftinih.
ili nesto od posudja za istu...

mada bi bilo najbolje da pitas kumu,pa kume ste,pobogu! sta joj treba :wink:
ILI!!! posavetujes je da ode u home market na sajmu i napravi listu poklona za svadbu :wink: to joj oni tamo lepo odvoje sta je htela,pa gosti dodju i kazu za koga kupuju,a ovi im pokazu spisak....tako i ti kupis sta joj treba,a i po svom dzepu :wink: lepo izaberes. :P
 
kupi im figure veneris to ce im zatrebati ako se smore u braku.
ne znam neiskusna sam. imas tiganj sa rupama na dnu, pa toplota ulazi sa ringle. ali to je mozda nedovoljno i ima i potrebnijih stvari
 
od mog kuma smo dobili pare jer nam je to trebalo. od kuma sa strane mog muza dobili smo burme, on je na tome insistirao, uklopili smo se u dogovorenu cifru.
nisam zelela da donose torte, prasice, cvece, nista sto je trenutnog karaktera, sutra ga nema a kosta djavo ipo, svi zivimo od plate. muzika je bila odlicno placena tako da kumovi nisu imali razloga da se tu nesto isticu. svadbeno veselje je bilo planirano i ostvareno da se sa prijateljima provedemo, nije bilo cak ni tetki ni striceva, samo nase drustvo, sa svima smo se dogovorili oko poklona i bilo je sjajno.
sve u svemu, dogovor je osnova. ako zelel nesto od kucne tehnike, pronadjite zajedno nesto prema tvojim mogucnostima. ako ona zeli haljinu ili cipele, super. ako ne znaju sta ce a ti ne znas sta im treba, iznos od 200 eur je savim dovoljan. biti kuma je "investiranje" na duz period a ne samo svadbeni poklon, cekaj da stignu deca... :wink:
 
Nista, ja sam mojoj kumi dala novac, a posle sam na svadbi otela mikrofon pevacici i ustanovilo se da bolje pevam i da je trebalo mene da angazuje! :lol:
E to nema veze sa temom, al' sam morala da lanem... :P :) 8)
 
Mislim, ako te je pozvala da budes Kuma, dovoljno ste bliske da je mozes otvoreno pitati, kakvu svadbu planiraju, gde, koliko zvanica i sl. Usput je mozes pitati sta bi Ona zelela dobiti. I ja sam bila prosle godine Kuma drugarici, s kojom se druzim 20 godina( tj od zabavista). Pitala sam je sta zeli, ali sam dobila odgovor "ma nemoj trositi pare". Sigurno joj bilo glupo da "trazi" nesto odredjeno, pa sam im kupila multipraktik. Mislila sam, to uvek dobro dodje, i male su sanse da neko kupi bas isti takav ili sa slicnim funkcijama. Rekla je Ok. A i dobro dodje kada se porodica prosiri :D
 
I mene je zvala moja dugogodišnja prijateljica da joj budem kuma! :D
Pitala sam je šta hoće za svadbu, poklon ili novac.
Rekla je poklon i onda sam joj ponudila da bira šta hoće od krupnijih kućanskih aparata.
Izabrala je veš mašinu, tako da smo to rešili.
Ostaje još bidermajer, torta, prase, ruzmarin i ako bude ples sa mladom u ponoć, onda se i za to mora dati malo para! :D :D :D
 
Hvala na čestitkama,

Želim i ja da čestitam budućim kumama i da im poželim mnogo sreće....

Hvala Vam i na savetima, ovu stranu sam odštampala, stvarno ste legende!

:lol:
 
majcheki:
drugarica želi da joj budem kuma na venčanju
Evo, upravo sam pozvala svoju drugaricu da je pitam sta je ona kupovala i nosila kada je pre dve godine bila kuma na vencanju i rekla mi je da se za crkveno vencanje kupuje belo platno, dve svece i bidermajer (ponesi i krstenicu), a za opstinsko vencanje nista (samo poneses licnu kartu) :D... Sto se poklona tice bilo je po dogovoru sa kumom, tj. kupila joj je dasku za peglanje, peglu i cvece. Novca nije mnogo potrosila na samom vencanju, jer par pesama je platila i to je to. Naravno, sve zavisi kog tipa je vencanje, kakva je osoba tvoja kuma, da li vrednuje kumstvo po poklonu ili ne i sl. (nadam se da nije ovo prvo u pitanju :wink: )... Isto tako, mojoj sestri je kuma kupila usisivac, jer to joj je trebalo.
Ma nemoj mnogo da se opterecujes oko poklona, ali se slazem da bi trebalo da popricas sa svojom kumom, da ti otvoreno kaze sta joj je potrebno, kako ne bi bez potrebe ’razbijala’ glavu. A i da tebi ne bude neprijatno ako se tvoj poklon poklopi sa jos necijim, ovako ces makar biti 100% sigurna da si joj kupila zaista ono sto joj treba!
I cestitam na kumstvu!!! :wink:
 
Ono sto moras, bar koliko ja znam, a pre par meseci sam bila kuma i dobro se raspitala je prsten(za nju) i bidermajer. To ide po tradiciji. E sad za ostalo zavisi od toga kakvo veselje planiraju i od tebe, naravno. I sad ti izaberi neki svadbeni poklon.
 
Bidermajer obavezno kupuje kuma, ovo za prsten nije u Beogradu običaj, a po meni je novac mnogo bolji od poklona jer onda mladenci sami po svom izboru mogu da kupe šta im treba. Najvažnije od svega je da kuma bude dobro raspoložena i da širi pozitivne talase!Srećano kumstvo!
 
Od svih starinskih običaja u vezi sa kumsstvom slažem se samo sa onim da to treba da bude čast kad ti neko ponudi kumsstvo, i treba ga prihvatiti ako tu osobu gotiviš. One gluposti zaboravi , kum kupuje burme, kupuje spavaće sobe, šporete i ko zna šta sve.
Slažem se sa Strelom, budi raspoložena :lol: , budi nam lepa :wink: , naruči par pesama koje će da dignu goste na noge i uživaj ! Ako neko zameri na poklonu od strane kuma, taj nije ni zaslužio da mu se bude kum! U svakom slučaju pitaj buduću kumu šta bi im trebalo , ako ne kaže kupi lepu čestitku za venčanje, stavi evrića kolko možeš, i uživaj!
 
banchi:
Od svih starinskih običaja u vezi sa kumsstvom slažem se samo sa onim da to treba da bude čast kad ti neko ponudi kumsstvo, i treba ga prihvatiti ako tu osobu gotiviš. One gluposti zaboravi , kum kupuje burme, kupuje spavaće sobe, šporete i ko zna šta sve.
Slažem se sa Strelom, budi raspoložena :lol: , budi nam lepa :wink: , naruči par pesama koje će da dignu goste na noge i uživaj ! Ako neko zameri na poklonu od strane kuma, taj nije ni zaslužio da mu se bude kum! U svakom slučaju pitaj buduću kumu šta bi im trebalo , ako ne kaže kupi lepu čestitku za venčanje, stavi evrića kolko možeš, i uživaj!

Da da ... bidermajer je obavezan od kume i malo bolji poklon ..... evo ti jedan sajt sa cvecem http://www.vencanja.com/mini_prezentacije/Natasa/index.htm
 
NatasaNatasa:
banchi:
Od svih starinskih običaja u vezi sa kumsstvom slažem se samo sa onim da to treba da bude čast kad ti neko ponudi kumsstvo, i treba ga prihvatiti ako tu osobu gotiviš. One gluposti zaboravi , kum kupuje burme, kupuje spavaće sobe, šporete i ko zna šta sve.
Slažem se sa Strelom, budi raspoložena :lol: , budi nam lepa :wink: , naruči par pesama koje će da dignu goste na noge i uživaj ! Ako neko zameri na poklonu od strane kuma, taj nije ni zaslužio da mu se bude kum! U svakom slučaju pitaj buduću kumu šta bi im trebalo , ako ne kaže kupi lepu čestitku za venčanje, stavi evrića kolko možeš, i uživaj!

Da da ... bidermajer je obavezan od kume i malo bolji poklon ..... evo ti jedan sajt sa cvecem http://www.vencanja.com/mini_prezentacije/Natasa/index.htm


e hvala ti za ovaj sajt, odličan je!!!
 

Back
Top