Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ bogomoljka, sve sam izbacila, i hljeb i slatkiše, samo što mi hljeb nije nikakav problem
bez njega mogu
ali slatko, ljudi koji nisu navučeni na slatkiše to ne razumiju: )
I nije zbog mršavljenja toliko, nego sam opet u nekom tripu da mi je previše fino, vrijeme je za zlostavljanje

Evo ja :aha: .Imam ovde slatkare koje se dave u slatkisima,nekada mi je muka da ih gledam,nekad frka da se ne razbole.Mene nutkaju stalno da probam i napadni su :aha: .Ne mogu da objasnim da ja slatko jedem kad mi se prijede. :aha:
 
Poslednja izmena:
Najveca greska,koju jedna mlada zena,moze da ucini - to je dijeta! Sve devojke,kao i mladje zenske osobe,trebalo bi da znaju najvaznije. Mi muskarci,uopste ne ljubimo te koscate
"vitke" zenske. Pravi muskarci,vole,da zena ima obline. Da ima lep okruglasti stomacic,malo jace butine,grudi - dobru trojku.Lepo razvijena zena,treba da bude,kao kvalitetan joga dusek.
Mek,cvrst i kada se na njega legne,da ne zulja a i da ne skripi. Da se muskarac,na njemu oseti,kao da lezi na morskom talasu,a njena duga rasuta kosa,da ga podseca na penu morskih valova!
 
@ bogomoljka, sve sam izbacila, i hljeb i slatkiše, samo što mi hljeb nije nikakav problem
bez njega mogu
ali slatko, ljudi koji nisu navučeni na slatkiše to ne razumiju: )
I nije zbog mršavljenja toliko, nego sam opet u nekom tripu da mi je previše fino, vrijeme je za zlostavljanje

Meni je hleb, problem no 1. Odavno sam presla na domaci od integralnog brasna, ali da ga skroz izbacim, ne mogu...jedno vreme da, onda smanjim, ali, ali...
Ja nisam ljubitelj slatkog-ne racunam kockicku crne cokolade uz gorku kafu-tako pijem kafu, gorku+nesto malo slatko, ili uz voce, npr. mandarinu, navika, gust, sta god. Brat obozava slatko, bukvalno krizira bez, ne pije alkohol, cak ni kafu, ne duvani, i sve mu uzmi osim slatkog...i on je smrsao bas, samo izbacio hleb, a slatkise uredno jeo (kolac, keks, napolitanke, cokolade, dnevno bar 100g), trazi mu organizam, kad god meri secer, uvek mu je na donjoj granici, znaci ima realnu potrebu.
Eto, moj brat zivi dokaz da se moze smrsati uz konzumaciju secera. :)

Ti znas svoj organizam, ali ako je verovati-za organizam je veci stres izbaciti nesto skroz, nego postepeno...ili smanjiti? Ako ti i nije toliko zbog kg, zasto uskracivati u nekoj razumnoj kolicini? :)
 
I ja sam rekla PIL da izbaci testa ali da se ne odrice slatkog. Od napolitanke- dve, krem bananice ili kugle sladoleda joj nece biti nista. Samo popravi raspolozenje. A ako voli pravu, crnu cokoladu, cak i stangla na dan ne moze da skodi, naprotiv. Moja preporuka, meni omiljena Pogledajte prilog 312655 Jesu skuplje, ali i duze traju. Ona od 99% kakaoa je bas, bas gorka. Ali ove od 70% sa raznim ukusima- cili, narandza, cili
-visnja,... jesu gresno ukusne ali nisu greh za telo, tj. liniju ;)
 
:) Vec zaboravih na slicnosti...
Evo, ova mi je trenutno "u prometu"...
Pogledajte prilog 312656

Ja volim gorku kafu, mogu i solo da je pijem ali posto je pijem radi gusta, kockica-dve mi je taman...uzmem uvek neku crnu, npr. volim i onu ritter sport crna sa celim lesnicima. Ili nije mi skupa s obzirom koliko mi traje...

Ali, pretpostavljam, kod onih koji vole slatko da se najteze zaustaviti. Isto kao meni sa kiflicama. Radije ih necu praviti/jesti nego da pojedem 2 karakterno.
Tako brat voli samo mlecne cokolade i sto sladje, to bolje. I dok ne plane cela, kao da nista nije ni pojeo.
Onda mozda pomaze skroz izbaciti, pa neka kompenzacija...?
Sa slabim tackama, borba...svako na svoj nacin.
 
:) Vec zaboravih na slicnosti...
Evo, ova mi je trenutno "u prometu"...
Pogledajte prilog 312656

Ja volim gorku kafu, mogu i solo da je pijem ali posto je pijem radi gusta, kockica-dve mi je taman...uzmem uvek neku crnu, npr. volim i onu ritter sport crna sa celim lesnicima. Ili nije mi skupa s obzirom koliko mi traje...

Ali, pretpostavljam, kod onih koji vole slatko da se najteze zaustaviti. Isto kao meni sa kiflicama. Radije ih necu praviti/jesti nego da pojedem 2 karakterno.
Tako brat voli samo mlecne cokolade i sto sladje, to bolje. I dok ne plane cela, kao da nista nije ni pojeo.
Onda mozda pomaze skroz izbaciti, pa neka kompenzacija...?
Sa slabim tackama, borba...svako na svoj nacin.

:heart:

Ova je, cini mi se jedina koju nisam probala. Moram! Ne preporucujem ti sa lavandom. Uzasno se oseti, mene licno zabolelo oko obrva od jacine mirisa i ukusa.

I ja volim testo. Pored pekare najbolje da zatvorim oci i zacepim nos :lol: Pravim sve, i pite i kifle, i proje i hleb i pogacice,... ali ne jedem :)
 
Meni je hleb, problem no 1. Odavno sam presla na domaci od integralnog brasna, ali da ga skroz izbacim, ne mogu...jedno vreme da, onda smanjim, ali, ali...
Ja nisam ljubitelj slatkog-ne racunam kockicku crne cokolade uz gorku kafu-tako pijem kafu, gorku+nesto malo slatko, ili uz voce, npr. mandarinu, navika, gust, sta god. Brat obozava slatko, bukvalno krizira bez, ne pije alkohol, cak ni kafu, ne duvani, i sve mu uzmi osim slatkog...i on je smrsao bas, samo izbacio hleb, a slatkise uredno jeo (kolac, keks, napolitanke, cokolade, dnevno bar 100g), trazi mu organizam, kad god meri secer, uvek mu je na donjoj granici, znaci ima realnu potrebu.
Eto, moj brat zivi dokaz da se moze smrsati uz konzumaciju secera. :)

Ti znas svoj organizam, ali ako je verovati-za organizam je veci stres izbaciti nesto skroz, nego postepeno...ili smanjiti? Ako ti i nije toliko zbog kg, zasto uskracivati u nekoj razumnoj kolicini? :)

Ne bih rekla mako da je hleb, posebno domaci, tako opasan po kilazu. Opna oko integralnih zitarica cini da se takvo parce hleba dugo vari, tera crevca da rade pa samim tim osecaj sitosti traje duze.
Slicno kao pasulj recimo, koji je odlican izvor proteina izmedju ostalog.

Posebno je nama zenama potreban hleb, vitamini B na sve strane:lol:

Kao slatkis cesto uzimam Diet dzemove Bakine tajne jer su zasladjeni fruktozom a ne saharozom a imaju visok sadrzaj voca, 60 -70%. Jedno parce tog naseg, domaceg integralnog hleba sa dzemom nema vise kalorija od dve stangle cokolade a drzace te sitom celo popodne:). Ja sam diet whore, ne zameri:lol:
 
:heart:

Ova je, cini mi se jedina koju nisam probala. Moram! Ne preporucujem ti sa lavandom. Uzasno se oseti, mene licno zabolelo oko obrva od jacine mirisa i ukusa.

I ja volim testo. Pored pekare najbolje da zatvorim oci i zacepim nos :lol: Pravim sve, i pite i kifle, i proje i hleb i pogacice,... ali ne jedem :)
Ako volis kombinaciju voce i cokolada, onda proba. :) Fino smeka...
U pekarama ne kupujem, "sreca", jednom sam dobial trovanje, pa mi se ogadile...
Pravim sve, ali sad necu nista, kad sam ja na dijeti, ostali neka pate. :mrgreen:
Ne bih rekla mako da je hleb, posebno domaci, tako opasan po kilazu. Opna oko integralnih zitarica cini da se takvo parce hleba dugo vari, tera crevca da rade pa samim tim osecaj sitosti traje duze.
Slicno kao pasulj recimo, koji je odlican izvor proteina izmedju ostalog.

Posebno je nama zenama potreban hleb, vitamini B na sve strane:lol:

Kao slatkis cesto uzimam Diet dzemove Bakine tajne jer su zasladjeni fruktozom a ne saharozom a imaju visok sadrzaj voca, 60 -70%. Jedno parce tog naseg, domaceg integralnog hleba sa dzemom nema vise kalorija od dve stangle cokolade a drzace te sitom celo popodne:). Ja sam diet whore, ne zameri:lol:

Ti nemas viska, pa je s te strane u redu...kad samo odrzavas kilazu. Zdravo, balansirano... :)

Kad se nabaci veci br kg (ja 9), hleb bi trebalo da bude na out listi bar neko vreme...
Inace, kad sam discipilovana i kad nemam vise od 3kg viska, to mi je cesto dorucak. Samo ne kupujem-ne verujem mnogo deklaracijama, iako je Bakina tajna druga prica... Dzem smuckam sama. Jedino tako znam sigurno sta stavljam.
Ove godine sam napravila divan, ali ceka bolje, tj. mrsavije dane :)...Brzinski se pravi, nema puno posla-stapni mikser/blender odradi svoje, pa mi se dalo...a vocke divlje, plus hrpa cimeta, rogaca-svasta jos u dzemu-ustvari, vise je marmelada...

Ali, ali...moj organizam je prica za sebe. Dzaba sto ne jedem smece (gazirano, grickalice i sl.), meso i mesne preradjevine vec 10 god., samo ribu, slatko od rodjendana do rodjendana,...cim se malo opustim, skupo placam.
Sporo sagorevam, stitna ne radi i pored lekova, mislim da su mi hormoni napravili dodatno haos. Pa povreda ramena krajem avgusta, mesec dana strogog mirovanja-atrofirali misici, posle magneti, laser i ostala cuda, pa fizikalna-"penzionerske vezbe", pa dobijem amen da mogu trcanje, pa tresnem i poderem koleno, i tako...
Sad samo setnju forsiram, uz brdo sto vise...vezbe koje smem sa max opterecenjem, cak po 0, 5 kg. :lol: U feb/martu cu smeti i sa po 1kg. I tako...pa polako...nema mi druge. :)
 
Probaj zeleni čaj sa limunom, bez ikakvih zaslađivača...izvanredno održava liniju i ničega se ne moraš dodatno odricati. Za štitnu žlezdu izvanredni su mladi orasi, liker od njih...malo proguglaj, ima recepata...

Cugam i zeleni i caj od djumbira (svez, narendan), i kombuhu i svasta nesto...i liker od oraha i odstajale mlade zelene orahe.
Ali ona da radi-nece. K`a da je Crnogorac :)
Kod mene je dijagnoza sekundarna hipotireoza. Kod ovog tipa je teze "pogoditi" terapiju. Otkrivena slucajno tek pre godinu dana. Ironija, ali kg su mi najvise i krenuli uporedo sa lekovima, na koje je u pocetku super reagovala, pa opet prestala da reaguje, pa sad veca doza i ...zacarani krug. Videcu na kontroli sta dalje...valjda ce da predje u Japanca. :)
 
Cugam i zeleni i caj od djumbira (svez, narendan), i kombuhu i svasta nesto...i liker od oraha i odstajale mlade zelene orahe.
Ali ona da radi-nece. K`a da je Crnogorac :)
Kod mene je dijagnoza sekundarna hipotireoza. Kod ovog tipa je teze "pogoditi" terapiju. Otkrivena slucajno tek pre godinu dana. Ironija, ali kg su mi najvise i krenuli uporedo sa lekovima, na koje je u pocetku super reagovala, pa opet prestala da reaguje, pa sad veca doza i ...zacarani krug. Videcu na kontroli sta dalje...valjda ce da predje u Japanca. :)

Cico, ja imam hipotireozu i meni je dr zabranila liker od oraha i sveze orahe
 
Cico, ja imam hipotireozu i meni je dr zabranila liker od oraha i sveze orahe

Moja je sekundarna-svi hormoni/antitela u granici normale, osim TSH, ultrazvuk normalan. Kod ovog tipa su razlicita misljenja kako je leciti.
Ja sam pitala i za minakvu i alge i orahe, kaze dr da nema nekog velikog uticaja na stitnu. Ono, mogu pokusati i s tim, ali on ne veruje da to ista menja. Samo su lekovi-"zakon"...pa sam se i drzala samo lekova. Vadim krv (hormone/antitela) svaka 2-3 meseca, i svaki put drugacije, nema pravila, malo reaguje na lekove, malo ne. Jedno vreme sam samo hormone uzimala, pa onda i orahe (i ishranu prilagodila), opet-nikakva razlika.
Pitala sam i za yoga stav koji (navodno) pojacava rad stitne, i za lecenje pijavicama (kod Rusa je zvanicno priznat metod, ima i u Bg, procitah negde), kaze-kod nas je klasicna medicina vodeca i uglavnom ne priznaje alternativnu.
Da, bila sam kod 3 lekara, svi su se slozili oko lekova, samo su davali razlicite (ali slicne) doze, pa sam se odlucila za jednog, on prati vec godinu dana.
Promene na bolje nema, a ja se kljukam lekovima, pa to malo i frustrira...
 
Moja prva diojagnoza je subklinicka hipotireoza,
Hasimoto tiroiditis mi sad pise po svim listama
uglavnom TSH ne valja, ostalo je ok
pijem eutirox, samo mi se doza povecavala zbog trudnoce, sad sam na 125mg
dr je zabranila orahe i tako to bas zbog joda, jer u slucaju moje stitne, to moze samo da odmogne
valjda taj jos pomaze kod hipertireoze, bem li ga :think:

uglavnom, kao sto nisam primecivala da imam problem, tako i sad ne vidim da mi lekovi nesto pomazu/odmazu
jedino sto mi se stomak sredio, imala sam problema sa varenjem, nadimanjem
otkad pijem terapiju toga vise nema....
 
Dajte se ostavite tih sumanutih dijeta, možete naštetiti samo svom organizmu. I kad jednom prekinete sa dijetom, kile vam se puno brže vrate. Samodisciplina, puno kretanja, zdrava hrana, sport....su najbolje dijete.

Svideo mi se status na FB-u koji pročitah juče: "Postoje ljudi koji su u stanju da pojedu jednu kockicu čokolade dnevno, iako je obožavaju. Hbt ja da imam takvu sposobnost samokontrole snagom uma bi pomerao stavri po stanu":lol:

U čemu je razlika između dijete i varijante samodisciplina+zdrava ishrana?
Prava dijeta i podrazumeva samodisciplinu i zdravu ishranu.
 
Svideo mi se status na FB-u koji pročitah juče: "Postoje ljudi koji su u stanju da pojedu jednu kockicu čokolade dnevno, iako je obožavaju. Hbt ja da imam takvu sposobnost samokontrole snagom uma bi pomerao stavri po stanu":lol:

U čemu je razlika između dijete i varijante samodisciplina+zdrava ishrana?
Prava dijeta i podrazumeva samodisciplinu i zdravu ishranu.
Naravno. Dijeta i gladovanje= mucenje nisu isto.
 
Svideo mi se status na FB-u koji pročitah juče: "Postoje ljudi koji su u stanju da pojedu jednu kockicu čokolade dnevno, iako je obožavaju. Hbt ja da imam takvu sposobnost samokontrole snagom uma bi pomerao stavri po stanu":lol:

U čemu je razlika između dijete i varijante samodisciplina+zdrava ishrana?
Prava dijeta i podrazumeva samodisciplinu i zdravu ishranu.

Nikad nisam svoj organizam podvrgavala bilo kojoj dijeti ili izbacivala neke namirnice zato jer bih od njih mogla dobiti koju kilu. Našem organizmu treba i kruh, meso, voće i povrće. Samodisciplina u tom smislu da u ničemu ne pretjeraš...uvijek i u svemu mora biti mjere. Većina naših žena zbog kroničnog nedostatka vremena kuha sve manje i ono što kuhaju gledaju da je na brzaka...namirnice se kupuju "sve na jednom mjestu" i ne gleda se kvliteta...dalo bi se tu još svašta napisati, da ne smaram previše, stojim kod onog gore...nikad nikakva dijeta, samodisciplina i sport, kretanje, ako baš hoćeš i dobar seksualni život...to ti je najbolji recept da ostaneš zdrava i zadovoljna sama sobom.
 
dakleM
iskreno sam se nadala da ce ryultati mije krvne slike da mi daju za pravo da tvrdei da mi je cokolada neophodna
ali avaj
dobri su:mrgreen:
secer uredan, na donjoj granici
trigliceridi niski ispod donje granice poprilicno
dobar holesterol u granicama
los znatno ispod granice

i sad kako da se otmem utisku da mackanje leba u mocu od pecenja nije korisnost:mrgreen:
ili u onaj soft od salate

da nije ovog stomaka zakonom bi zabranila los rec protiv ulja i slatkisa:)
 
dakleM
iskreno sam se nadala da ce ryultati mije krvne slike da mi daju za pravo da tvrdei da mi je cokolada neophodna
ali avaj
dobri su:mrgreen:
secer uredan, na donjoj granici
trigliceridi niski ispod donje granice poprilicno
dobar holesterol u granicama
los znatno ispod granice

i sad kako da se otmem utisku da mackanje leba u mocu od pecenja nije korisnost:mrgreen:
ili u onaj soft od salate

da nije ovog stomaka zakonom bi zabranila los rec protiv ulja i slatkisa:)
Софт од салатице је апсолутно ОК, а моча од печења може да прође поготово ако је од масти.
Уопште узевши масноће се дуго варе и тиме троше прилично енергије за властито метаболисање, а и одржавају дуго ситост.
 
e de je dive?
imala sam propusnicu za neku teretanu te sam danas otisla da je overim, i izmedju ostalog radila ones sto si spominjala inverzne cucnjeve (ili kako se bese zovu?), sto radis na ledjima a guras na gore....elem meni se cini da ta masina opterecenje stavlja mnogo vise na butinu, i to donju nego na zadnjicu...ili gresim? videcu kada dobijem upalu, ali cini mi se da obicni cucnjevi pod opterecenjem gadjaju razlicitu grupu misica (tj vise samu zadnjicu) nego ovaj obrnuti cucanj....svidele mi se masine za unutarnju i spoljnu butinu, odlicno se oseca sa dosta ponavljanja kako ti radi misic...videcu sutra kakva me upala ceka :zper: danas sam unstila noge, isla prvo da trcim, ovaj put i na moje "omiljene" stepenice i svaki put prokleto mislim da cu da umrem trceci uz iste :sad2: i posle teretana...imam propusnicu i za sutra, tako da cu verovatno opet da idem da isprobam i druge stvari....ako bude bolelo ovo sto mislim da bi trebalo da boli posle danas, izbili su mi pare iz novcanika bar za tri meseca :mrgreen:

leg press....na njemu sam ja povredila koleno. a od tih vertikalnih sam pocela da se plasim, jer ako nedjaboze :mrgreen: nesto pukne u mojoj nozi ima cela tezina da padne na mene. :huh: zato ja volim ovaj kod mene sto je horizontalni i puno bezbedniji. a inace masine stvaraju iluziju i puno vise se na snazi dobija kada s eradi sa tegovima ili cucnjevi, iskoraci sa ili bez opterecenja, jer kada radis sa tegovima moras da vrsis i kontrolu tega i radis u slobodnom prostoru.
spoljna butina je abduktor...al' tu sam brzo dolazila do maximuma, a ovde je to 70 kg. ne znam dal ima negde vise.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top