Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ja sam doktor teorije, hah.
Sad ostaje "samo" sprovesti sve do kraja u praksi.

Bice to ok ;) Lepo je kad se zenska razume posto 99% krenu na dijetu sa 500 kalorija dnevno ili neku slicnu glupost :lol:
Ja gubim mast sa cak 2500-2600 kcal na pocetku (kako gubis kilograme naravno i to moras sniziti postepeno)...oko 2900 kcal za odrzavanje :) Naravno, uz treninga u teretani 3-5 puta nedeljno...onaj bazalni metabolizam ako bih samo lezao/sedeo i spavao ceo dan mi je oko 1900 kcal. Bas je tesko ugojiti se ako treniras 3-5 nedeljno u teretani posto bih morao da jedem bar 3500-4000 kalorija svakog dana u jednom duzem periodu :lol:
 
Poslednja izmena:
Tek sam odnedavno na dijeti tako da je za neke rezultate još rano, ali..... ljudi moji, danas sam dobila, a da uopšte nisam imala pms. Izostala je ona užasna nadutost stomaka, zadržavanje tečnosti u organizmu, bol u grudima i uvećanje istih, a nešto nisam bila ni cmizdrava kako sam inače. I najvažnije od svega, izostala je ona teška migrena koja me skoro uvek prati prvog dana ciklusa. Neverovatno koliko smanjenje UH i vežbanje pred početak ciklusa blagotvorno deluje na pms.

Tacno...mada, meni je trebalo x godina da shvatim :rumenko: da treba da redukujem UH, a povecam unos proteina...ne ljubim ih nikako.:roll:
 
TheLast i Cvetiću, pitanjca za vas:

BMI mi je 20% što je koliko sam čitala i kako mi je rečeno ok vrednost ali je poželjno da ga spustim na 16, 17%. Ono što me zanima je da li -3% masti znači -3kg ili mogu smanjiti težinu a zadržati isti BMI i obratno? Koliko vode pijete dnevno? I koliko sam čitala na netu neke fitness forume, ljudi koji se hrane na ovaj način ne koriste brašno, šećer i sl. osim stevije i heljde. I čokolade ali crne.

Vežbam 5-7 puta nedeljno i super je osećaj. Prvi put da odradim ceo trening koncentrisano bez da primetim ko je u teretani, kakva je muzika ili enterijer, pošto razmišljam samo o tome da odradim pravilno i do kraja vežbu. Ali sam posle toga umorna ko pas.
 
Upravo tako :rotf:

Inace, BGHighlander, nivo holesterola u hrani koju unosimo je slabo povezan sa nasim nivoom holesterola (u prevodu, mozes da pojedes 5 celih jaja svakog dana do kraja zivota). Kod ljudi visok holesterol nastaje uglavnom zbog unosa previse zasicenih masti (slatkisi, margarini, dza bu dza bu). Ajde, nabubao nesto otprilike, al' pravo znanje se ne primecuje. Tako je uvek u ovoj oblasti - sve nekakvi eksperti a niko knjigu jednu o ishrani i vezbanju nije procitao :lol: Pa onda..."a meni je rekao trener" :) Zato vecina ljudi i ima predrasude o bodibildingu...previse likova koji veze nemaju, uzimaju steroide, pa izgledaju k'o da nesto znaju...prirodni BB je nauka ;)

Sledece sto cemo cuti od tebe je da je kreatin steroid, a da visoko proteinska ishrana izaziva poremecaje bubrega :rotf:

Jesus, some people... :pop:

Čitamo i mi knjige:ljutko:
 
TheLast i Cvetiću, pitanjca za vas:

BMI mi je 20% što je koliko sam čitala i kako mi je rečeno ok vrednost ali je poželjno da ga spustim na 16, 17%. Ono što me zanima je da li -3% masti znači -3kg ili mogu smanjiti težinu a zadržati isti BMI i obratno? Koliko vode pijete dnevno? I koliko sam čitala na netu neke fitness forume, ljudi koji se hrane na ovaj način ne koriste brašno, šećer i sl. osim stevije i heljde. I čokolade ali crne.

Vežbam 5-7 puta nedeljno i super je osećaj. Prvi put da odradim ceo trening koncentrisano bez da primetim ko je u teretani, kakva je muzika ili enterijer, pošto razmišljam samo o tome da odradim pravilno i do kraja vežbu. Ali sam posle toga umorna ko pas.
zasto? to spada u pothranjenost po skali vrednosti za bmi :confused:
http://apps.who.int/bmi/index.jsp?introPage=intro_3.html
 
TheLast i Cvetiću, pitanjca za vas:

BMI mi je 20% što je koliko sam čitala i kako mi je rečeno ok vrednost ali je poželjno da ga spustim na 16, 17%. Ono što me zanima je da li -3% masti znači -3kg ili mogu smanjiti težinu a zadržati isti BMI i obratno? Koliko vode pijete dnevno? I koliko sam čitala na netu neke fitness forume, ljudi koji se hrane na ovaj način ne koriste brašno, šećer i sl. osim stevije i heljde. I čokolade ali crne.

Vežbam 5-7 puta nedeljno i super je osećaj. Prvi put da odradim ceo trening koncentrisano bez da primetim ko je u teretani, kakva je muzika ili enterijer, pošto razmišljam samo o tome da odradim pravilno i do kraja vežbu. Ali sam posle toga umorna ko pas.

josh da te udamo, i bice neshto od tebe!!
a shto se tice posvecenosti vjezbanju, zivi zivot bwe, missim okej je vjezbanje, ali je mnogo bitnije ono sto se desava izmedju vjezbanja, diranje sisa preko majice, kokishka i djechaci <3
evo jedno interesantno shtivo :*
http://www.najboljeknjige.com/content/vijesti_opsirnije.aspx?NewsID=688
 
Bice to ok ;) Lepo je kad se zenska razume posto 99% krenu na dijetu sa 500 kalorija dnevno ili neku slicnu glupost :lol:
Ja gubim mast sa cak 2500-2600 kcal na pocetku (kako gubis kilograme naravno i to moras sniziti postepeno)...oko 2900 kcal za odrzavanje :) Naravno, uz treninga u teretani 3-5 puta nedeljno...onaj bazalni metabolizam ako bih samo lezao/sedeo i spavao ceo dan mi je oko 1900 kcal. Bas je tesko ugojiti se ako treniras 3-5 nedeljno u teretani posto bih morao da jedem bar 3500-4000 kalorija svakog dana u jednom duzem periodu :lol:
Baš tako.... nikakve kupus dijete, preskakanje večere i slično, gde dolazi do teškog usporavanja metabolizma i privikavanja tela na 500 kcal dnevno, pa kad se prvi put najede kao čovek, sve ode u salo.
Oko 500 kcal manje od potrebnog + kardio i tegovi, pa nek ide makar pola kg nedeljno, na dugoročnom planu je to prava stvar.

Tacno...mada, meni je trebalo x godina da shvatim :rumenko: da treba da redukujem UH, a povecam unos proteina...ne ljubim ih nikako.:roll:
Ja volim meso. Ma volim sve, hah.
Imaš iks ukusnih mesnih recepata.... meni je jako fino recimo ono što pile pravi: piletina isečena na trakice i brdo povrća okolo.
Ili kombinacije sa ella sirom (kome ne smeta), tunjevinom i povrćem - fina zdrava salata.
U suštini, teže je odreći se peciva i šećera nego povećati meso, ribu i ostalo, ali ovisnost o šećerima, i generalno džanku, brzo nestaje.

TheLast i Cvetiću, pitanjca za vas:

BMI mi je 20% što je koliko sam čitala i kako mi je rečeno ok vrednost ali je poželjno da ga spustim na 16, 17%. Ono što me zanima je da li -3% masti znači -3kg ili mogu smanjiti težinu a zadržati isti BMI i obratno? Koliko vode pijete dnevno? I koliko sam čitala na netu neke fitness forume, ljudi koji se hrane na ovaj način ne koriste brašno, šećer i sl. osim stevije i heljde. I čokolade ali crne.

Vežbam 5-7 puta nedeljno i super je osećaj. Prvi put da odradim ceo trening koncentrisano bez da primetim ko je u teretani, kakva je muzika ili enterijer, pošto razmišljam samo o tome da odradim pravilno i do kraja vežbu. Ali sam posle toga umorna ko pas.
Teoretski možeš smanjiti bmi (odnos telesne težine i visine), a zadržati isti procenat masti - što znači da je otišlo par kg, ali je veliko pitanje šta je otišlo u njima; voda i mišići ili i salo. Zato mislim da se ne treba previše pouzdati u te brojke, jer je nama bitno da ode salo, a najbolji pokazatelj da salo odlazi je ogledalo i krojački metar. Postoji i ona neka "štoipaljka" za merenje procenta telesnih masti kojima se uštine nadlaktica, stomak, butina itd, ali ne znam koliko je tačno pouzdano..... mislim da sam negde čula da je za vidljive trbušnjake potrebno pasti na ispod 10% ukupne masti u organizmu.

Što se brašna tiče, ne jedem dok sam na dijeti, a i inače nisam previše jela testa.... više su me dokrajčili slatkiši. Povremeni kontrolisan cheat je sasvim ok, pogotovo ako se redovno trošiš (a trošiš se) u teretani.
Pa nekome će to biti čokoladica, a nekome pecivo, npr. Kod mene je još rano da uvodim cheat obrok, ali planiram kasnije da ga ubacim u dan kada idem na visok unos UH, a onda sutradan ujutro pojačam kardio, npr.
 
Ja volim meso. Ma volim sve, hah.
Imaš iks ukusnih mesnih recepata.... meni je jako fino recimo ono što pile pravi: piletina isečena na trakice i brdo povrća okolo.
Ili kombinacije sa ella sirom (kome ne smeta), tunjevinom i povrćem - fina zdrava salata.
U suštini, teže je odreći se peciva i šećera nego povećati meso, ribu i ostalo, ali ovisnost o šećerima, i generalno džanku, brzo nestaje.
Od mesa jedem samo ribu.
Slatko isto ne volem. "Smece" davno izbacih.
E, home made peciva...eee...-volem, pogace, punomasne sireve, kajmak, ... :rumenko:
I to sam redukovala, ima perioda kad skroz izbacim mlecne proizvode, ali dzaba, ovaj zadnji val (3-5kg) nikako da ode...(otislo je svojevremeno oko 20)
Jutros doruckovala tunu (80g) u salamuri, i dvopek. Rucala corbu od pasulja, grilovane tikvice i zelenu salatu+luk, popila 2 kafe i kockicu crne cokolade (80% kakaoa)...posle cu jabuku i to je to...

Mene zeki periodicna pasivnost po pitanju vezbanja... i stitna.

Dobar ovaj link sto postavi Saul...negde tu je mislim sustina...bar meni.
 
TheLast i Cvetiću, pitanjca za vas:

BMI mi je 20% što je koliko sam čitala i kako mi je rečeno ok vrednost ali je poželjno da ga spustim na 16, 17%. Ono što me zanima je da li -3% masti znači -3kg ili mogu smanjiti težinu a zadržati isti BMI i obratno? Koliko vode pijete dnevno? I koliko sam čitala na netu neke fitness forume, ljudi koji se hrane na ovaj način ne koriste brašno, šećer i sl. osim stevije i heljde. I čokolade ali crne.

Vežbam 5-7 puta nedeljno i super je osećaj. Prvi put da odradim ceo trening koncentrisano bez da primetim ko je u teretani, kakva je muzika ili enterijer, pošto razmišljam samo o tome da odradim pravilno i do kraja vežbu. Ali sam posle toga umorna ko pas.

Ne obracaj paznju na BMI uopste, jedino na % masti (ako imas gde da ga meris). Postoje ti kaliperi (hvataljke) i razne vage za merenje masti ali nista od toga nije bas najpreciznije...ogledalo je najmerodavnije a i kada steknes malo vise iskustva moci ces da procenis % masti prilicno precizno :lol: :)
Pijem oko 4 litra vode dnevno, leti i do 6 litara :mrgreen: Ovo za secere nije tacno, seceri su svima potrebni ali ih treba uklopiti u ukupan unos UH i ne preterivati sa prostim UH. Vecina UH bi trebalo da dodje iz slozenih, tj. pirinac, krompir, ovsene itd.

Čitamo i mi knjige:ljutko:

:per:

pa ne, pitam, jer zvanicna skala to kaze....sad postoji misljenje da ta skala i ceo sistem merenja bmi nisu bas najsrecniji, jer racuna totalnu masu, ne vodeci racuna o tome sta su tu misici a sta salo

BMI je glupost upravo iz tog razloga. Neko moze biti 180 cm 90 kg 8% masti i ispadne "overweight" :mrgreen:
BMI = bullshit mass index :hahaha:

Baš tako.... nikakve kupus dijete, preskakanje večere i slično, gde dolazi do teškog usporavanja metabolizma i privikavanja tela na 500 kcal dnevno, pa kad se prvi put najede kao čovek, sve ode u salo.
Oko 500 kcal manje od potrebnog + kardio i tegovi, pa nek ide makar pola kg nedeljno, na dugoročnom planu je to prava stvar.

Sve zna :per: Kad stagnira gubljenje kilograma, smanjiti za jos 200 kcal dnevno na par nedelja i drzati dok se smanjuje telesna masa, i sve tako dok se ne dodje do zeljenog procenta masti. Samo za ovaj pristup je potrebno meriti hranu ;)
 
Poslednja izmena:
Od mesa jedem samo ribu.
Slatko isto ne volem. "Smece" davno izbacih.
E, home made peciva...eee...-volem, pogace, punomasne sireve, kajmak, ... :rumenko:
I to sam redukovala, ima perioda kad skroz izbacim mlecne proizvode, ali dzaba, ovaj zadnji val (3-5kg) nikako da ode...(otislo je svojevremeno oko 20)
Jutros doruckovala tunu (80g) u salamuri, i dvopek. Rucala corbu od pasulja, grilovane tikvice i zelenu salatu+luk, popila 2 kafe i kockicu crne cokolade (80% kakaoa)...posle cu jabuku i to je to...

Mene zeki periodicna pasivnost po pitanju vezbanja... i stitna.

Dobar ovaj link sto postavi Saul...negde tu je mislim sustina...bar meni.


U kom smislu te zeza stitna?
Meni su sad, kad su mi otkrili problem sa istom, rekli da mi to usporava procese u organizmu, i metabolizam
i da ce sad terapija to da mi ubrza

kaze mi jedna drugarica da cu sad da smrsam zbog toga...tesi me samo, jel da?
 
U kom smislu te zeza stitna?
Meni su sad, kad su mi otkrili problem sa istom, rekli da mi to usporava procese u organizmu, i metabolizam
i da ce sad terapija to da mi ubrza

kaze mi jedna drugarica da cu sad da smrsam zbog toga...tesi me samo, jel da?
Dijagnoza mi je: sekundarna hipotireoza. Tj. hormoni i antitela u granicama normale, osim TSH, on je previsok. Znaci usporen rad stitne.
I usporen metablizam, da.
Ja sam skoro 3 meseca na terapiji, sad treba da vadim hormone opet da vidim stanje. Iskreno, nikakav pomak po pitanju kg. Nista posebno...mada ja i nemam neke izrazene simptome (to je uobicajno za ovaj tip)
Dr mi rece, mozda je prolazno (posto je uzv normalan, nema cvorova, nikakvih promena), videce kako reagujem na letrox, mozda do kraja zivota terapija, mozda povremeno.
Meni tablete nisu napravile cudo...cak mislim kontra.
Da, doza mi je 25mg. (isla sam kod vise dr, svi razlicito predlozili :roll:)
 
Poslednja izmena:
.


Teoretski možeš smanjiti bmi (odnos telesne težine i visine), a zadržati isti procenat masti - što znači da je otišlo par kg, ali je veliko pitanje šta je otišlo u njima; voda i mišići ili i salo. Zato mislim da se ne treba previše pouzdati u te brojke, jer je nama bitno da ode salo, a najbolji pokazatelj da salo odlazi je ogledalo i krojački metar. Postoji i ona neka "štoipaljka" za merenje procenta telesnih masti kojima se uštine nadlaktica, stomak, butina itd, ali ne znam koliko je tačno pouzdano..... mislim da sam negde čula da je za vidljive trbušnjake potrebno pasti na ispod 10% ukupne masti u organizmu.

Što se brašna tiče, ne jedem dok sam na dijeti, a i inače nisam previše jela testa.... više su me dokrajčili slatkiši. Povremeni kontrolisan cheat je sasvim ok, pogotovo ako se redovno trošiš (a trošiš se) u teretani.
Pa nekome će to biti čokoladica, a nekome pecivo, npr. Kod mene je još rano da uvodim cheat obrok, ali planiram kasnije da ga ubacim u dan kada idem na visok unos UH, a onda sutradan ujutro pojačam kardio, npr.

Meni su rekli da je za vidljive trbušnjake potrebno da skineš na 16% i da si vežbao intezivno/hranio se zdravo makar 3,4 meseca.

A sa tim uređajem što štipka su mi i merili procenat masti. Mislila sam da je BMI isto što i % masti.
 
Meni su rekli da je za vidljive trbušnjake potrebno da skineš na 16% i da si vežbao intezivno/hranio se zdravo makar 3,4 meseca.

A sa tim uređajem što štipka su mi i merili procenat masti. Mislila sam da je BMI isto što i % masti.

nije isto
prvo se oslanja samo na tezinu (ne vezano od cega potice), a % masti je kada ti onom spravicnom mere koliko imas masti na sebi - da se laicki izrazim.
Meni npr je razlika 4 kilogram idealna tezina po BMI, i procentu % i ona koja se oslanja na % masti je veca od BMI.
 
Ovo boldovano nas narod zove "Krivom kur*u i dlake smetaju"

Šta je dugačko to se krivi. ;)
Da si imala više sreće u životu, znala bi to. Srećno sa dijetom :)


Em sto nemas pojma o nutricionizmu, em sto lupetas uz to (kad neko ne zna a i ne javlja se, bolje je :lol: )...idi nauci nesto pa se javi :)

Ok, odoh da pitam familiju, inače doktore, pa da ne čitam gluparije na forumu :bye:


Inace, BGHighlander, nivo holesterola u hrani koju unosimo je slabo povezan sa nasim nivoom holesterola (u prevodu, mozes da pojedes 5 celih jaja svakog dana dokra ja zivota).

Dokazana količina jaja koja sigurno ne izaziva posledice jeste 4...ali nedeljno. Jedno preko toga može da naruši zdravlje osobama sa predispozicijama za oboljenja krvotoka i metabolizma. Mnogo preko toga već može da ugrozi i konja.

Hvala svim forumaškim znalcima, ali mene je zanimalo samo mišljenje o suplementima.
Kad budem hteo da eksperimentišem sa zdravljem doći ću opet na ovaj pdf :D
 
Poslednja izmena:
Dokazana količina jaja koja sigurno ne izaziva posledice jeste 4...ali nedeljno. Jedno preko toga može da naruši zdravlje osobama sa predispozicijama za oboljenja krvotoka i metabolizma. Mnogo preko toga već može da ugrozi i konja.

Silnih li dokaza :lol: Gde su naucne studije, cekam? :ceka:
Rekoh ti ko ima probleme s visokim holesterolom a ti kako hoces ;)

Evo obrazuj se malo, proanaliziraj linkove i tako...

https://www.google.co.uk/search?q=D...fficial&client=firefox-a&source=hp&channel=np ;)

Prvi naslov: Myth: Cholesterol-Rich Foods Raise Blood Cholesterol :hahaha1:
 
Poslednja izmena:
da dodam jos malo ... meni nije cilj ravan stomak, ni definisani misici, vec da mi telo ne bude otromboljeno a da mi je tezina ona gde mi moje telo ne smeta :) (valjda me je neko razumeo sta ocu da kazem) :D

Ja se ne hranim LC ali radim na tome da smanjim unos UH, a i ne bi da pravim neke radikalne i nagle promene u ishrane dokle god dojim...
 
Šta je dugačko to se krivi. ;)
Da si imala više sreće u životu, znala bi to. Srećno sa dijetom :)




Ok, odoh da pitam familiju, inače doktore, pa da ne čitam gluparije na forumu :bye:




Dokazana količina jaja koja sigurno ne izaziva posledice jeste 4...ali nedeljno. Jedno preko toga može da naruši zdravlje osobama sa predispozicijama za oboljenja krvotoka i metabolizma. Mnogo preko toga već može da ugrozi i konja.

Hvala svim forumaškim znalcima, ali mene je zanimalo samo mišljenje o suplementima.
Kad budem hteo da eksperimentišem sa zdravljem doći ću opet na ovaj pdf :D

vauuu, blago tebi :)))))))

- - - - - - - - - -

ja jedem barem 10 jaja nedeljno, missim ne znam shta bi jeo ujutro pa kao jaja :)))))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top