Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
moja rodjaka se pati ceo zivot sa stitnom, ali su njoj te varijacije u tezini mnogo manje (kad treba doza da joj se menja i sta ga ja znam vec)

ja moram da izbusim rupe po kasikama, jer ovako vise ne ide :( najgora sam od sve dece

Hrono je dobar sistem...nema gladovanja, sve se jede, a ima rezultata (za normalan metabolizam)...a moze i malo slatko. :)
Moj drug za mesec dana -7kg sa hrono nacinom ishrane.
Ja nisam tip za slatkim, od malih nogu slatko mi je moze i ne mora. Ali razumem kako je tesko "skidanje" sa neceg sto volis. Ja volim testeninu. Domace pite su mi mmm, pa ih ne jedem vise. Dok ne dovedem kg u red, onda cu malo, 1x u 7-10 dana kao i pre kad sam imala stabilnu kilazu...I umesto rezanaca, isecem tikvice na trakice (onim za guljenje krompira), i tako imam falsh taljatele. :) I sve sto je testasto menjam povrcem...imas dosta recepata na sajtu vitki gurman. Ako ti se da-vidi. :)

Ja sam prvo izbacio slatkise. Poslije sam redukovao i meso i hljeb, uzine sveo na voce i tako
Skroz ispravno...zato i ne cude rezultati. :)
 
Meni je danas prvi hrono dan :)
Srecno i napisi nam dobre rezultate uskoro. :)
ja tu hrono (ako sam dobro skapirala principe), nije da ne mogu, ali ne zelim da drzim. jednostavno volim moje meso sa krompirom ili pirincem :rumenko:

Mislim da niko vise od mene ne voli pitu, pogacu, kiflice, domace siroke rezance...u home made varijanti, naravno. Pa sam presekla. Bilo je ili to ili da kupujem komplet novu odecu. (iovako kuburim) :) Kad se vratim na svoje, jescu, naravno, umereno i to... Sad da jedem i testeninu, debljala bih se i dalje garant...
Probaj, bez opeterecenja, uz meso, umesto krmpira (pirinca) peceni celer- ala pomfrit, kelerabu, paprike, patlidzan grilovani...jednako ukusno, a manje se optereti zeludac...jednako je ukusno. :)
Obrni okreni, najvece zlo mu dodje testenina i slatko...pa to ide na off.
 
Nije količina rastvorenih soli to što pravi kamenac u bubregu... hemijsko ispitivanje vode nije rocket science, imam kuči uređaj koji meri tvrdoću vode u PPM kao i Ph, imaš mnoge flaširane vode koje imaju viši PPM od česmovače. Doduše, i ona se razlikuje od dela do dela grada, kod mene u Zemunu je oko 300, a ovde u centru oko 200... dok neke flaširane vode imaju jako malo soli - Rosa i Prolom, recimo imaju PPM oko 30.

Međutim, sve to nije toliko bitno ako znaš da praktično jednim zalogajem hrane uneseš više soli nego celom količinom vode koju popiješ u toku dana.

Za prevenciju stvaranja kamenca je bitno piti ŠTO VIŠE vode, jer povećana diureza razblažuje urin, i time hemijski (snižava koncentraciju kalijumovih i natrijumovih soli) i mehanički (abrazija usled većeg protoka tečnosti) - smanjuje mogućnost urolitijaze.

Kod mene u porodici SVI imaju kamenčiće, i oni koji piju flaširanu, a i oni koji piju česmovaču.
mozda je nasledno,znaci nije samo so uzrocnik peska i kamena,zato sto je prolom najcistija to jes nema nista u njoj za preradu najbolje prociscava i rade bubrezi brzo,tako i ostale vode preciste i u svakom slucaju su bolje od cesmovace,koja nije u svim krajevima ista pa ne moze svako univerzalno reci da je ispravna,gazirane sadrze magnezijum kalcijum gvozdje natrijum koji su uopsteno potrebni organizmu, pa bar tako da ga neki unesu koji ne konzumiraju namirnice koje ih sadrze,vecina ce reci da se ne preteruje sa gaziranim vodama i da se razlicite kupuju i mesaju ,da ne bi neko rekao kako je patka i propaganda
http://activelife.awardspace.com/Nutrition/Food/mineralne.html
 
meni je ona dijeta od nutricioniste radila posao, al mi je monotono postalo
rekoh da promenim malo, pa sam izabrala hrono jer pruza veliki izbor sta za spremati
bice to ok. samo u glavi da slozim kockice
npr danas, nisam gladna a sve mi se kao jede nesto
tacno psihicki
navikla da sipam u sebe kao u bunar
 
..a hoces li moci celo leto bez voca?
..ja bih rado, nemam ne znam koliko kg da skinem ali kao da su se
azvarili za mene, ne vrdaju, tu i tamo ode kg ili dva pa opet dodje i
sve tako vec duze vreme...pa onda pomislim da ide najlepsi period
godine kad ima toliko lepog voca..i zao mi da ga se skroz odreknem...

...mozda kad se budem vise aktivirala kod dece i ti viskovi odu, to me
za sad drzi da se ne nerviram puno...
 
pa necu ga ce odreci skroz, samo dok traje obavezna restrikcija od 28 dana, a posle cu da jedem voce kao uzinu
Лубеница је поврћка.
Ако нису безсемене имају 4-5% шећера што их чини перо-лаком категоријом, сем тога необично су богате калијумом па истерују вишак воде из организма.
 
Лубеница је поврћка.
Ако нису безсемене имају 4-5% шећера што их чини перо-лаком категоријом, сем тога необично су богате калијумом па истерују вишак воде из организма.

...e da, ja sam razmisljala da se malo vise posvetim lubenici ovog leta...mozda pomogne da izbacim ovaj visak vode koji se u zadnje vreme
nakuplja samo tako:mrgreen:
 
Poznavaoce, koliki je glikemijski index lubenice?
Висок, пише да је 72, али она има тако мало шећера да би се морала обједати како би имала неку штету, макар и код дијете.
Нпр пола кг лубенице има само 100кЦал.
Рецимо чак је и дијабетичарима дозвољено 190 грама лубенице по оброку.
http://www.diabetes.rs/ishrana05.htm
 
Poslednja izmena:
Hrono je dobar sistem...nema gladovanja, sve se jede, a ima rezultata (za normalan metabolizam)...a moze i malo slatko. :)
Moj drug za mesec dana -7kg sa hrono nacinom ishrane.
Ja nisam tip za slatkim, od malih nogu slatko mi je moze i ne mora. Ali razumem kako je tesko "skidanje" sa neceg sto volis. Ja volim testeninu. Domace pite su mi mmm, pa ih ne jedem vise. Dok ne dovedem kg u red, onda cu malo, 1x u 7-10 dana kao i pre kad sam imala stabilnu kilazu...I umesto rezanaca, isecem tikvice na trakice (onim za guljenje krompira), i tako imam falsh taljatele. :) I sve sto je testasto menjam povrcem...imas dosta recepata na sajtu vitki gurman. Ako ti se da-vidi. :)

tako sam i ja i bas je dobro! ali ja volim tikvice u svim oblicima.
Obrni okreni, najvece zlo mu dodje testenina i slatko...pa to ide na off.
na zalost, istina
Razumem te...
Ti nadji sistem po svojoj meri. :) UN dijeta? I ona ne iskljucuje slatko i hleb...
Bitno je samo da se ti sama sa sobom dogovoris kako ces. ;)
i ja sam upravo malopre razmisljala o UN dijeti, jeduci neku projicu koja je ostala mm od dorucka. A mnogo hvalite i tu hrono ishranu, a meni se jos nisu slozile kockice za nju. Uglavnom se drzim dijete od nutricioniste uz svu silu krsenja.

- - - - - - - - - -

tek sad vidim da sam sve Theianu citirala
 
Ja se nakanjujem za hrono. Moram da nabavim brašna od kojih ću da mesim 'leba, pa da počnem. I da sačekam da mi prođe frka oko detetove operacije, jer ko će sada da misli šta jede. Mislim da mi neće pasti teško, jer sam mesojed, a voće i inače ne jedem. Najviše će mi nedostajati krompir.

Znači, kada u grupi na FB gledam slike žena pre i posle hrono, ne mogu da verujem. Sve mislim da mene neće to june da mune. :(
 
verujem da svako zna sta u njegovoj ishrani ne valja, samo je pitanje koliki smo karakter da to i promenimo.
meni je svojevremeno pomoglo postupno menjanje navika. izbacila sam slatkise, pocela sam da pijem vise vode, postepeno mi se i ishrana poboljsala tj. postala je da kazem zdravija, ali sam sebi bila dala oduska jedan dan nedeljno da me zelja mine, kada bi pojela nesto nezdravo, kaloricno, a i slatko i to bi me drzalo pa do sledeceg takvog dana (obicno nedeljom bi se castila).
kad sam se spustila na tezinu da me kolena vise ne zezaju, krenula sam da vozim bicikl i da trcim.

sada mi je karakter jedna velika 0. zato i rekoh gore od sad barem da krenem da se skidam sa slatkisa, a posle ce i druge stvari same da dodju
 
Da, jesi li ti videla ono, majke ti?
Promene su neverovatne, mada ne verujem ni da ce kod mene tako, posto bi valjalo i vezbati malo, e tek za to nemam vremena

nego ZD, nikako da ti kazem hvala sto si mi pohvalila tortu, bas sam happy :zag:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top