Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
....zaboravila sam da navedem kako sam juce prilicno dugo hodala jedno 6 autobuskih stanica, i jos malo preko toga...

...danas ce biti slicno, i sto se hodanja i ishrane tice...
...uglavnom stomak je sve ravniji, bice tu nesto...vazno je da sam se skoro navikla....
...i dalje bez slatkisa, testa, krompira....njega nisam ni jela, ne volim bas...

...jos malo odoh na pijacu pa cu da dovucem zelenisa raznog....verovatno danas bude crbica od zelja...videcemo...
 
...baba je debela i ima jos da se muci, al evo ovako je sad, pa ce da se potrudi da bude bolja, evo fotke neka se nadju da posle ne bude, ih nisi nista smrsala:lol:

..
220320141035.jpg
...ovde sam ko trudan kepec:mrgreen:
220320141040.jpg


..malo da vezbam pa da bar ovaj stomak dovedem u red pa da bude ovako:)...
220320141042.jpg


....eto tako:lol:
 

Prilozi

  • 220320141037.jpg
    220320141037.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 2
Affro, ajd razumem da nisi zadovoljna kako izgledaš ali KO BOGA TE MOLIM ne nazivaj sebe debelom... to ne da nije istina, nego je i šamar svakome ko je stvarno debeo...
Znači ok, hoćeš da smršaš još malo, ok radi to, ali imaj malo i poštovanja prema sebi i drugima... a sa takvim telom pljuvati po samoj sebi to nije...
Imaš dvoje dece, nisi najmlađa i fenomenalno izgledaš :ok: eto tako!
 
Affro, ajd razumem da nisi zadovoljna kako izgledaš ali KO BOGA TE MOLIM ne nazivaj sebe debelom... to ne da nije istina, nego je i šamar svakome ko je stvarno debeo...
Znači ok, hoćeš da smršaš još malo, ok radi to, ali imaj malo i poštovanja prema sebi i drugima... a sa takvim telom pljuvati po samoj sebi to nije...
Imaš dvoje dece, nisi najmlađa i fenomenalno izgledaš :ok: eto tako!

...moram draga, moram, ako necu da se "sredim" totalno....ako se neko ko ima 10-15-20 kg viska nalazi povredjeno, ja se izvinjavam nije mi namera,
ali meni mojih 4kg viska smeta vise nego tom nekom tih 10 ili vise...prosto smo svi razliciti i svako od nas ima svoj stav o tome, da ne moram ne bih
bila na temi, kao i sto nisam kad sam bila po svojim kriterijumima ok..a to je 62kg:heart:
...inace hvala tebi na lepim recima, meni treba i volje i podrske da to skinem na sebi prikladan broj kilograma...a deca za decu, godine za godine,
i u bilo kojim godinama se moras truditi da izgladas lepo, ako nista drugo ono zbog zdravlja:ok:
 
...moram draga, moram, ako necu da se "sredim" totalno....ako se neko ko ima 10-15-20 kg viska nalazi povredjeno, ja se izvinjavam nije mi namera,
ali meni mojih 4kg viska smeta vise nego tom nekom tih 10 ili vise...prosto smo svi razliciti i svako od nas ima svoj stav o tome, da ne moram ne bih
bila na temi, kao i sto nisam kad sam bila po svojim kriterijumima ok..a to je 62kg:heart:
...inace hvala tebi na lepim recima, meni treba i volje i podrske da to skinem na sebi prikladan broj kilograma...a deca za decu, godine za godine,
i u bilo kojim godinama se moras truditi da izgladas lepo, ako nista drugo ono zbog zdravlja:ok:

Ne, ne moraš. Najveći neprijatelj kilaži i nama smo mi sami...
Kad ne voliš sebe onda ćeš se "srediti" totalno, tu ti je kilaža još najmanji problem. A ja gledam tebe kako umesto da budeš srećna sa sobom ti si nesrećna.
Jel si zdrava? Jel imaš prelepu, živu, zdravu decu i još lepše unuče? I ponoviću, verovala ili ne, tih 4kg tebi smeta da, kao što svakome nešto smeta, ali je to i dalje u tvojoj glavi.
A ta glupost o tome da se moraš truditi da izgledaš lepo. Po čijim normama? Svakome je lepo nešto drugo, ne postoji tu norma. I može se biti zdrav i sa 100kg, a bolestan sa 60kg.
Ali ajd da ne razglabamo oko toga, kao što ti rekoh, lepa si žena, cimaš se oko gluposti :zplez: i neću ti nikad dozvoliti da sebe vređaš, htela ti to ili ne :azdaja:
 
Afro, ne znam da li to tvoje ogledalo u kom si se slikala izdužuje, ili zaista tako izgledaš. Ali ako oslabiš još malo, izgledaćeš bolesno. Ili bar nemoj da nosiš crno.

Ja vredno vežbam, ali nikako da promenim ishranu... Prosto nemam vremena. Znam da je glup razlog, ali mnogo mi je brže da odsečem parče hleba (domaćeg, integralnog sa zrnevljem) i malo sira ili kobasice (isto domaće), nego da kuvam ovas, pa seckam ili rendam jabuke i još nešto, dodajem suvo voće, koštunjavo voće.... To sam jedno vreme jela za doručak i bilo mi je ok.

Razmišljam da primenim onu UNdijetu. Onda ću obavezno jesti voće, što sad ne jedem dovoljno i kombinovaću namirnice kako treba. A možda bi bilo dovoljno da prestanem da jedem slatkiše i sendviče uveče.
 
Afro, ne znam da li to tvoje ogledalo u kom si se slikala izdužuje, ili zaista tako izgledaš. Ali ako oslabiš još malo, izgledaćeš bolesno. Ili bar nemoj da nosiš crno.

Ja vredno vežbam, ali nikako da promenim ishranu... Prosto nemam vremena. Znam da je glup razlog, ali mnogo mi je brže da odsečem parče hleba (domaćeg, integralnog sa zrnevljem) i malo sira ili kobasice (isto domaće), nego da kuvam ovas, pa seckam ili rendam jabuke i još nešto, dodajem suvo voće, koštunjavo voće.... To sam jedno vreme jela za doručak i bilo mi je ok.

Razmišljam da primenim onu UNdijetu. Onda ću obavezno jesti voće, što sad ne jedem dovoljno i kombinovaću namirnice kako treba. A možda bi bilo dovoljno da prestanem da jedem slatkiše i sendviče uveče.
Pojedeš samo kobasicu, bez hleba i drugih priloga(msm ako je sušena, a nepečena) u malo većoj količini da nadoknadiš izostavljeni hleb.
Proteini i malo masti.
Pojedeš samo jabuke za užinu bez seckanja i rendanja.
Čemu komplikacije?
 
...ja ne vezbam samo hodam prilicno, ma ne vredi ako sebi na izgledas dobro ne mozes izgledati nikom, mada je meni prioritet sta ja o tome mislim, dzaba je da neko prica bilo sta,
neka su deca ziva i zdrava, svako sebi, i o sebi treba da misli u tom smislu kako se oseca "debelo/mrsavo"...pa da se tako i ponasa...meni je to terret, jos na sve to nista letnje ne mogu
da obucem, a da mi stoji kako treba, svuda me zateze, i to je takodje veliki problem...ruzno stoji, a za drugi i da imam ne bih dala, ako se mogu skinuti ta glupava 4kg....znam da
mnogima to nije puno, meni jeste...i ovako se osecam bolesnije nego kad ih skinem, kad ih nemam na sebi onda mogu i da potrcim i da se sagnem a ovako sa ovim slaufom oko sebe
mi je grozno...
..ne nosim crno cesto nego je to bilo jutros na brzinu sta obuci pa sam zgrabila te crne farmerice, inace ih ne volim nikako...

- - - - - - - - - -

Pojedeš samo kobasicu, bez hleba i drugih priloga(msm ako je sušena, a nepečena) u malo većoj količini da nadoknadiš izostavljeni hleb.
Proteini i malo masti.
Pojedeš samo jabuke za užinu bez seckanja i rendanja.
Čemu komplikacije?

...e ja tako jedem...i samo salatu uz meso, voce eventualno iseckam i to je to....

...mene mrzi da se mlatim sa rendanjem :rumenko:
 
Pojedeš samo kobasicu, bez hleba i drugih priloga(msm ako je sušena, a nepečena) u malo većoj količini da nadoknadiš izostavljeni hleb.
Proteini i malo masti.
Pojedeš samo jabuke za užinu bez seckanja i rendanja.
Čemu komplikacije?

nije mi dovoljna samo jabuka za doručak, a i u svemu tome što sam nabrojala ima neke koristi. Bude mi bezveze sama kobasica, a lep mi taj moj hleb koji pravim... volim da jedem to je problem. I volim da to što jedem ima ukusa, da se više namirnica lepo uklopi, da kombinujem a ne samo da natrpam u sebe.
 
nije mi dovoljna samo jabuka za doručak, a i u svemu tome što sam nabrojala ima neke koristi. Bude mi bezveze sama kobasica, a lep mi taj moj hleb koji pravim... volim da jedem to je problem. I volim da to što jedem ima ukusa, da se više namirnica lepo uklopi, da kombinujem a ne samo da natrpam u sebe.
М' јок, јабука-две за ужину, кобасица за доручак, а 'лебЦа и остало кад имаш времена.
 
...baba je debela i ima jos da se muci, al evo ovako je sad, pa ce da se potrudi da bude bolja, evo fotke neka se nadju da posle ne bude, ih nisi nista smrsala:lol:

..Pogledajte prilog 324557...ovde sam ko trudan kepec:mrgreen:Pogledajte prilog 324560

..malo da vezbam pa da bar ovaj stomak dovedem u red pa da bude ovako:)...Pogledajte prilog 324559

....eto tako:lol:

nije opasno ič, afro

štob rekla kockica-samo je u glavi :)

danas videla mladu devojku (a ima ih podosta) sa ohoho viškom kg i u suknji do pola butina, tamne čarape i baletanke i kratka teksas jakna koju ni pod razno ne može da zakopča

struk je najšira dimenzija u svoj toj priči a butke pozamašne... i bouli je ćošak smeje se sa drugaricama

čime se mi zamajavamo :(
 
nije opasno ič, afro

štob rekla kockica-samo je u glavi :)

danas videla mladu devojku (a ima ih podosta) sa ohoho viškom kg i u suknji do pola butina, tamne čarape i baletanke i kratka teksas jakna koju ni pod razno ne može da zakopča

struk je najšira dimenzija u svoj toj priči a butke pozamašne... i bouli je ćošak smeje se sa drugaricama

čime se mi zamajavamo :(

...nije al moglo je da bude, da nisam stopirala sve sto ne umem da jedem kao ostali normalni svet...bolje ovako, lakse cu i brze skinuti...

...e ja se toga nagledah od kad je otoplilo, i pitam se jel ta deca imaju ogledalo, roditelje, prijatelje da im skrenu paznju, ako nista drugo
ono zbog dravlja:(

...ja mojim curama podviknem cim vidim da su "uhvatile zalet"...
 
..ne, ne mislim...ali mnogo vise bolesti vreba kad si previse ugojen svakako....

..ja licno ne volim da sam ugojena, ni da su mi deca takva...a svako bira sta mu je draze...radje cu da se pomucim malo i skinem visak
nego da se "nadam visokom pritisku" ili daleko bilo "seceru"..hvala lepo...
 
a to foliranje zbog zdarvlja
prvo izjava - moraš se truditi da izgledaš lepo zbog zdravlja?!
izgledaš kako hoćeš zbog estetike
a zdravlje je kategorija koju ili imaš ili nemaš i zavisi od mnogo faktora
mnogi ljudi bi po tvom looku prezentovanim na "debelim" fotkama pomislilo da si bolesna

al da se ne vučem za jezik i ne upuštam u priču
 
..ne, ne mislim...ali mnogo vise bolesti vreba kad si previse ugojen svakako....

..ja licno ne volim da sam ugojena, ni da su mi deca takva...a svako bira sta mu je draze...radje cu da se pomucim malo i skinem visak
nego da se "nadam visokom pritisku" ili daleko bilo "seceru"..hvala lepo...

Samo sam pitala, jer stalno potenciraš da mršaviš zbog zdravlja. Moj otac je dijabetičar, nikada nije bio gojazan. Recimo. Njegova majka je bila sitna žena, nikada u životu nije imala više od 50kg, a imala je visok pritisak 40 godina. Umrla je u 90. od starosti.
 
Poslednja izmena:
Фино је бити здрав, али и срећа је важна...
Да парафразирам самог себе с теме Шта коовамо данас: Многи с Титаника су били здрави, вероватно већина, али нису имали среће.

- - - - - - - - - -

Samo sam pitala, jer stalno potenciraš da mršaviš zbog zdravlja. Moj otac je dijabetičar, nikada nije bio gojazan. Recimo.
Мој исто, али је био дебељуца, 120 кг на 190 цм је ипак превише.
И 1991. постао је слаткиш.
 
Samo sam pitala, jer stalno potenciraš da mršaviš zbog zdravlja. Moj otac je dijabetičar, nikada nije bio gojazan. Recimo. Njegova majka je bila sitna žena, nikada u životu nije imala više od 50kg, a imala je visok pritisak 40 godina. Umrla je u 90. od starosti.

..pa naravno da je zbog zdravlja, znas da imam usporen metabolizam zbog stitne i znas kako to onda ide kad se malo opustis, kg se stvaraju "niodkud" drugo ja vec odavno imam
povisen holesetrol opet zbog stitne i Hasimoto-a, povrsinsku trombozu takodje, pa jel moram da opreretim organizam preko svake mere, da bi neko shvatio da mi je to potrebno,
i da se posle mucim kao prosli put sa 14kg viska..necu jos jednom da prolazim kroz to, ako vec znam kako mi je tad bilo....a vec mi smeta, da se sagnem, da potrcim..sto ne bih
to sprecila u pocetku...

..moja majka je "opusteno sebe sredila" sad kuka od raznoraznih bolova i "boljki", ne treba mi dalje da gledam od nje same...a ne zelim da prolazim to isto sto bi bilo moguce
ako ikako mogu...
 
Poznavaoče, tvoj i moj otac su dokaz da kilogrami nisu presudni za dijabetes.
Уфрффф питање је.
Он је једини од три брата и три сестре који је био дебео(сад има око 90кг што је ОК) и једини је шећераш.
Остали су били мрше мршаве и нико није добио шећер, најмлађи има 74 године, да су требали да добију само због година, или генетике добили би... а ни родитељи, или деде и бабе му нису имали шећер.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top