Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros sam popila Guaranu na silu i na silu pojela integralni trougao sa sirom iz pekare.
Jedva da ne povratim.
Mozda ovo nije za ovu temu ali mi je mnogo lakse kad napisem.
Kasnije malo cu pokusati da jedem.
(Mene ce emocije da ubiju,evidentno).
 
Poslednja izmena:
ma meni je glupo uvek kad me neko ponudi da odbijem, to vredja domacina
koji djavo je onda spremao ako cu ja da kazem - izvini, al ja ne jedem slatkise
ima da jedem!
izbalansirace se to ovih dana, manje cu unositi druge hrane, vise trenirati i do proleca ima da bude bombonica :ok:

I ja isto tako mislim, jer se ja zaista uvredim kad se gosti ne posluže, nego imaju neke glupe izgovore.
I uvek kažem, ne ugojim se ja od toga što preteram na nekom slavlju ili u gostima, nego od onoga malo previše svaki dan kod kuće.

Inače ona klopa je čist bezobrazluk. Sve tako dobro izgleda!
 
I ja isto tako mislim, jer se ja zaista uvredim kad se gosti ne posluže, nego imaju neke glupe izgovore.
I uvek kažem, ne ugojim se ja od toga što preteram na nekom slavlju ili u gostima, nego od onoga malo previše svaki dan kod kuće.

Inače ona klopa je čist bezobrazluk. Sve tako dobro izgleda!
pa ok ne ugoji se niko, ali nekim ljudima je i ovako tesko da se disciplinuju, ne treba ih nutkati i terati da jedu nesto i stajati im na muku kada je nekad potrebno tako malo da pokleknu.
kada razmislis, iz tudje tacke gledista takodje moze biti nepostovanje i uvreda kada te neko tera da jedes a ti se i ovako mucis da smrsas i jedes manje.
desilo mi se par puta tako da mi dodje neko u kucu i da nece da jede nista od napravljenog zbog dijete - ono sto ja uradim jeste da im ponudim nesto od stvari koje imam u kuci a koje mogu da jedu ako ce im tako biti lakse, ili bar da ne ostanu gladni, pa bio to paradajz, jabuka, stapici celera, jogurt ili sta god vec...pa ako hoces uzmi ako neces ne moras, trazices vec nesto ako se predomislis...treba imati razumevanja za druge, posebno za one koji se muce vecito da smrsaju a to ili rade pogresno ili im je jako tesko da se nateraju i iskontrolisu u svetu gde te sa svih strana nutkaju hranom, zapljuskuju mirisima koji se sire iz restorana pekara i poslasticarnica itd...
 
Oko ovoga se uvek razvije rasprava. Svako ima svoje mišljenje. Ne volim ni ja preterano nutkanje, ali ne volim ni opterećivanje drugih ljudi dijetom ili postom. Uzmeš ono što smeš da jedeš i onoliko koliko smeš, da svi budu zadovoljni. Bez teatralnosti i velikih reči. Ali ne da sediš baš pred praznim tanjirom da svima bude neprijatno. Kao moj kum kad je počeo da posti, a nije mi rekao. Ja ih pozvala na večeru. Baš je bilo glupo. Iako sam mu otvorila riblju konzervu (a šta sam drugo mogla da imam u kući) sedeo je celo veče pred praznim tanjirom. Bez veze.
 
Poslednja izmena:
pa ok ni ja ti ne bih rekla, jer ne zelim da opterecujem domacicu spremanjem posebnog jelovnika za mene...meni bi bilo sasvim ok da presedim celo vece samo sa casom vina, vise cenim diskretne nego one koji kad poste idu pa svima teatralno objave kako poste ili rade ovo ili ono...sta me bre briga radi sta oces...a on se verovatno postarao da pojede nesto pre da ne bi bio gladan. zapravo ja bih bas tako uradila, a verovatno je i on....meni je mnogo vece nepostovanje zahtevati poseban tretman, bar licno ne podnosim takve ljude. iliti jos jedan primer - ima vegeterijanaca za koje niko ne zna da su vegeterijanci i onih drugih za koje svi znaju i koje uredno izbegavaju jer vecito traze nesto drugacije i da se svi prilagodjavaju njima...ista stvar ako mene pitas. no nebitno, ko sto rece svako ima svoje misljenje. neko i dalje nece jesti kad ga nutkas, neko ce se ljutiti, neko ce jesti, nekoga nece biti briga sto ne jedes itd...razliciti smo i to je to :)
 
Ja sam ovaj slučaj i napisala zato što mi je bilo krajnje neprijatno da mi gost sedi pred praznim tanjirom dok mi ostali jedemo. Ako ti misliš da je to domaćici manje neprijatno nego da zna pa da pripremi, ti onda tako. Meni to nije u redu.
 
:vatromet::vatromet::vatromet:
diplomiralo mi je dete sa desetkom :heart:

a mene su oni moji drugovi pozvali opet na veceru
danas drugi sprema tandoori piletinu
to ne bi bilo strasno
strasno je ono iza
ja ih lepo pitam - dete mi je danas diplomiralo, ja donosim pice! cime cemo da zalijemo (sem vinom, to se podrazumeva)
a oni krecu sa - ma nemoj sad, samo cemo vino..
ok, ajde donecu nesto slatko - sta vam se jede?
a onda drug koji pravi veceru izbaci fotku (na chatu smo se dogovarali) celog pleha krempita koje je napravio..uredno po ps-u sa sve prah secerom preko gornje korice lisnatog testa
inace je picajzla kad kuva i to sve mora da bude ili kako bog zapoveda ili nece da kuva

i sad znaci zlo u najavi :sad2:
a taman sam se skinula sa secera
lazem nisam, sve mi vodica ide na usta kad pomislim na krempite :rumenko:
:klap::klap::klap: sve cestitke i za dete a i tebe...ma navali samo...ja cu ladno da se napijem, necu ni trepnuti:mrgreen:
 
moja kuhinja je riznica
nema toga sto u njoj necu da nadjem a da ne zgresim
sad sam se vratila sa bazena
dobar trening, onako muski
posle bazena odem sa drustvom na pice..zeleni caj sa medom i limunom - ok je posle onakvog napora
sad cekam da cedic ispece ono sto sam porucila danas za klopu i uzmem samo malo da jedem pre rucka..nisam doruckovala
malo ovsenih pahuljica u mleku..sta jos, sta jos?
nemam vise cokolade u kuci, nemam bombona..
ali sam nasla divne susene brusnice i susene visnje
i eto, ovo sad nije dorucak, ovo je desert :roll:
 
A šta kažeš za ovako spremane žitarice... potopi se samljevena pšenica naveče, a ujutro izmiješa sa sjemenkama i voćem.
Prilično je ukusno i o tome je pisao Verner Kolat, dr medicine.
Malo je iritantno to što piše kako taj njegov doručak diže iz mrtvih, ali je ukusno i fino.... al svježa pšenica i samo potopljena u vodu, ne kuva e.
 
A šta kažeš za ovako spremane žitarice... potopi se samljevena pšenica naveče, a ujutro izmiješa sa sjemenkama i voćem.
Prilično je ukusno i o tome je pisao Verner Kolat, dr medicine.
Malo je iritantno to što piše kako taj njegov doručak diže iz mrtvih, ali je ukusno i fino.... al svježa pšenica i samo potopljena u vodu, ne kuva e.

moze i tako
verujem da je isto kao i kad se dehidrirana psenica ili ovas samo nalije jogurtom ili mlekom
ne vidim zasto ne bi mogla, posto se u sustini sva hrana i jede presna
u toj varijanti - bogatstvo b kompleksa + vitamini i voca i E vitamin i omega iz orasastih semenki
 
Mogu li se jesti žitarioce a da nisu termički obrađene?
Sve one pahuljice obrađuju, ne?

Da li jede neko mljevenu pšenicu, naveče potopljenu u vodi kao zamjenu za ove pahuljice?
Може тако како си рекла за млевену пшеницу, а кукуруз шећерац можеш увек јести пресан.Такође и клице, и оне наклијале и оне из семенке одвојене од брашна.
Зрно пшенице састоји се од средишњег белог дела(брашно), омотача зрна(паспаљ, тј мекиње) и клице.
Клице имаш по радњама здраве хране и оне су пастеризоване, али многи мали млинови продају клице(наравно и брашно и мекиње) које мораш поделити у нпр врећице од 1кг и ставити у замрзивач јер се иначе покваре, а једну врећицу коју користиш можеш чувати у фрижидеру.
Једу се с млеком као каша, а могу се засладити медом, сувим грожђем, малтексом, сецканим сувим шљивама и другим сувим воћем.
Добро је да каша одстоји 15-20 минута јер се онда и сами сложени угљени хидрати разложе на простије и дају сласт каши самој по себи.
 
Mogu li se jesti žitarioce a da nisu termički obrađene?
Sve one pahuljice obrađuju, ne?

Da li jede neko mljevenu pšenicu, naveče potopljenu u vodi kao zamjenu za ove pahuljice?

Ja je ipak kratko prokuvam. Ali bas kratko, pa onda stapnim mikserom usitnim. Bas ima posla da se zvace kad se jede, sagoreva kalorije def. samo taj proces. :)
A uzimala sam i onu vec drobljenu-keške...ali nikad sirovu. Doduse, draza mi je heljda ili zob.
Taman mi dade ideju za dorucak. Opet skroz sirovo, ne verujem da cu. Mozda potopim malo probe radi, ali me nesto i ne privlaci.
Npr. znam da i kelj moze sirov, ali mlad, inace se bas tesko vari. Jednom sam probala i...ne bih vise. Celer je sasvim dovoljan.

Ja danas krusku, komad grilovanog oslica, kelj na vodi i salatu od cvekle. I hrpu semenki. Tacnije jos nisam rucala...kelj, ostalo sam pojela sve zasebno. Imam panican strah od vage, svog ormara i ...nije ni cudo. Posebno sto jos ne smem da vezbam nista "jace"...

...sinoc gledam TLZP, i videh onu cicu Indy, znala sam da je neki vrag u pitanju, cim je nabila onolike kile.
Procitam...Jbn-stitna.:evil:
Iz ovog u ovo. :(
2007.jpg
IGvQH.jpg

Pa nabasah na ovu...isti slucaj. :(
4779_NpAdvHover.jpg
danijela-vranic.jpeg
 
Nije Slatka tek samljeveno, pa sastavljeno u kašu, nego sa samelje i uz malo vode ostavi da prenoći, a ujutro se dodaju ostali sastojci.
Pogledaj receptić:http://www.zdravahrana.com/ishrana/principi-zdrave-ishrane/joga-doručak-osvezava-dan.html
Mene ne drži sitom. Bar ne 4 sata koliko doktor tvrdi.
A i malo je čudan ukus, ima taj opor brašnast šmek: )
Osim toga je skroz kul: )
Je li bar lici na kasu? :) Nesto mi ne ide da jedem skroz sirovo...jedva zvacem i kad je polukuvano...
Ja imam neki mikser kao za kafu, samo vece zapremine, isto sameljem sirovo (suvo) zrnevlje, i od takvog pravim hleb.
Ili ako ga ostavim krupnije, onda za dodatak supama/corbama.
Navika valjda...ali probacu i ovako. mada tek kad nabavim neko zrnevlje. Imam proso trenutno u kuci, moze li i ono umesto psenice na ovakav nacin?
Znam da gerslo (jecam) prilicno omeksa u vodi, ali pseniac mi ostane tvrda, ili ja nabavih neku (pra)staru. :)

A za sitost...sve zavisi da li si ta 4h aktivna ili meditiras. Mozda ipak bademe ostaviti sa strane, pa se dopingovati da se premosti glad... :)
 
Nema šta da se gricka... bude potpuno mekano i kašasto. Tokom noći nabubri i upije svu vodu.
Ako izostaviš bademe neće te držati ni sat: )

Def. je onda ova psenica koja se vukla do nedavno kod nas u kuci prestara...jer neki delovi koji ostanu nesamljeveni su bas tvrdi...mozes zub izbiti `ladno, cak i kad je namocena 12h i (polu)kuvana. :)
Nadjoh da moze i sirova zob, proso, kinoa na isti nacin...ali nesto sam u tripu da bi me duze drzala sitom snita integralnog hleba nego ova kasa. Ma kakve blagodeti po organizam obecavala. Ali probacu...taman ideja za dorucak kad mi sve dosadi.
 
Def. je onda ova psenica koja se vukla do nedavno kod nas u kuci prestara...jer neki delovi koji ostanu nesamljeveni su bas tvrdi...mozes zub izbiti `ladno, cak i kad je namocena 12h i (polu)kuvana. :)
Nadjoh da moze i sirova zob, proso, kinoa na isti nacin...ali nesto sam u tripu da bi me duze drzala sitom snita integralnog hleba nego ova kasa. Ma kakve blagodeti po organizam obecavala. Ali probacu...taman ideja za dorucak kad mi sve dosadi.
Ne bih da te razočaram ali zrna pšenice koja su nađena u faraonskim grobnicama uspevala su da se razviju u normalnu biqku.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top