Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...e ja sam taman malo stesala stomak i obime, a onda sam danas skuvala neku cipkanu testeninu sa sampinjonima u neutralnoj pavlaci...doduse,
testenine je bilo 200g, sampinjona isto toliko, i 200g pavlake...i nije neka velika kolicina, niti bas nesto mnogo kaloricno, ali sam ja to sve u toku
dana pojela...nema vise...i nije steta sto nema, vec sto sam sve stukla, a da je srece mogla sam da se uzdrzim....
...nema veze valjda nisam prebacila 2000 kalorija, bar se nadam...a ko zna pojela sam i celu stanglu crne cokolade....

..i vezu rotkvica:)

..surta je novi dan...:D
 
...e ja sam taman malo stesala stomak i obime, a onda sam danas skuvala neku cipkanu testeninu sa sampinjonima u neutralnoj pavlaci...doduse,
testenine je bilo 200g, sampinjona isto toliko, i 200g pavlake...i nije neka velika kolicina, niti bas nesto mnogo kaloricno, ali sam ja to sve u toku
dana pojela...nema vise...i nije steta sto nema, vec sto sam sve stukla, a da je srece mogla sam da se uzdrzim....
...nema veze valjda nisam prebacila 2000 kalorija, bar se nadam...a ko zna pojela sam i celu stanglu crne cokolade....

..i vezu rotkvica:)

..surta je novi dan...:D
Evo iracunah ti (100gr):
-pavlaka (210) 420
-sampinjoni (26) 52
-testenina (360) 720
-rotkvice (16) 32
-crna cokolada (520) 104

=1328 kcal
:ok:
Nisi preterala :zag:
 
juce videh u nekom casopisu da prasetina ima samo nekih 240 nesto kalorija
PRASETINA - mršava
142​
PRASETINA/PEČENICA
364​
PRASETINA/PEČENICA
291​
PREPELICA
134​
PRŠUTA
380​
PUŽ - vinogradski (očišćeni)
75​
SALAMA - mortadela (svinjsko + goveče)
415​
SALAMA - ''Gavrilovićeva''
564​
SALAMA - goveđa trajna (sudžuk)
417​
SALAMA - mortadela
265​
SALAMA - parizer
253​
SALAMA - pileća prsa
57​
SALAMA - pileća, ćureća
197​
SALAMA - prosečno
564​
SALAMA - šunkarica
408​
SALAMA - trajna (milanska)
475​
SALAMA - trajna (svinjsko + goveđe)
454​
SALAMA - trajna (svinjsko)
465​
SLANINA - bez mišićnog tkiva
875​
SLANINA - mesnata kuvana
575​
SLANINA - polumasna
622​
SLANINA - prošarana
658​
SLANINA - suva
713​
SLANINA - suva , masna
797​
SLANINA - suva mesnata
506​
SLANINA - svinjska sirova bez kože
784​
SLANINA - svinjska sirova, soljena
782​
SLEZINA - goveđa
107​
SLEZINA - svinjska
116​
SRCE - goveđe
108​
SRCE - jagnjeće
119​
SRCE - svinjsko
93​
SRCE - teleće
167​

SUVI VRAT
450​
SVINJETINA - but sirov
227​
SVINJETINA - but (delimično sušen, kuvan ili pečen)
252​
SVINJETINA - file
176​
SVINJETINA - glava, noge
199​
SVINJETINA - jako masno
563​
SVINJETINA - jetra
135​
SVINJETINA - jetra pečena
225​
SVINJETINA - jezik
228​
SVINJETINA - kare
330​
SVINJETINA - kotlet
334​
SVINJETINA - kotlet sa 29% kosti
116​
SVINJETINA - kožice suve
605​
SVINJETINA - krv
80​
SVINJETINA - masna
459​
SVINJETINA - mozak
120​
SVINJETINA - mršava
182​
SVINJETINA - nemasna kuvana
202​
SVINJETINA - noga sušena
207​
SVINJETINA - pečenica
140​
SVINJETINA - plećka
395​
SVINJETINA - polumasno
291​
SVINJETINA - prosečno
388​
SVINJETINA - rebarca pečena
423​
SVINJETINA - sa 28% kosti
250​
SVINJETINA - srednje masna
280​
SVINJETINA - srednje masno
350​
SVINJETINA - sušena
326​
SVINJETINA - sušeni kare
144​
SVINJETINA - škembići
69​
SVINJETINA - švargla
258​
SVINJETINA - vrat
368​
 
Doručkovala kuvani ovas sa voćem (jabuke i groždje), ručak će biti iz dva dela: I čorba od bundeve II musaka od karfiola. Večera: odolevanje izazovu. Samo da mi je da tu večeru svedem na normalnu meru, ako već ne mogu i neću da je eliminišem. Ja sam najbolje rezultate, uz najmanje muke i patnje imala s onim sistemom više malih obroka.
- ukupno manje hrane.
- minimalno slatkiša
- mnogo više hodanja nego sada
- redovno na IV sprat peške
- nošenje hrane od kuće
- neulaženje u pekare
 
Doručkovala kuvani ovas sa voćem (jabuke i groždje), ručak će biti iz dva dela: I čorba od bundeve II musaka od karfiola. Večera: odolevanje izazovu. Samo da mi je da tu večeru svedem na normalnu meru, ako već ne mogu i neću da je eliminišem. Ja sam najbolje rezultate, uz najmanje muke i patnje imala s onim sistemom više malih obroka.
- ukupno manje hrane.
- minimalno slatkiša
- mnogo više hodanja nego sada
- redovno na IV sprat peške
- nošenje hrane od kuće
- neulaženje u pekare
Покушај с вечером од неког поврћа с много биљних влакана, засићује, а скоро увек је минимално калорично.
Погледај табеле и одабери оно што волиш, још ако га унесеш топлог онда опушта и успављује.
 
kaži ti meni konkretno, ja se u tim tabelama izgubim
Нпр тањир у топлом млеку натопљених клица пшенице( не наклијалих клица већ клица издвојених код мељаве пшенице, има у радњама здраве хране, или да посетиш неки од малих млинова и поделиш на паковања од 1кг па у замрзивач и вадиш по потреби) и оставиш то на петнаестак минута да услед разлагања сложених УХ постане слађе, чорбице од поврћа(бундеве, грашка, бораније, разних мешавина поврћа) и ако уз то једеш хлеб онда на почетку оброка одсечеш једно парче и нема више било то довољно хлеба за оброк, или не, затим разно кувано поврће попут куваног кромпира с неком салатом по вољи(кромпир се показао много ,,безазленијим" него што се раније ценило), пире од већ споменутог карфиола,гриловано поврће у неким мешавинама типа тиквице + плави патлиџан + црни лук + паприка + минимум уља, салате као ротквица + краставац + јогурт/павлака, кисели коопоос рибанац и шака нпр пресног сунцокрета....
 
:sad2: Komentar od skoro tipa-ti ne jedes,ne jedes a onda preterujes :sad2: me je ubio u pojam :sad2: .


Jela sam 3 puta pre neki dan :sad2: na brzaka trouglic sa sirom i popila Helou Multivitu,jedan govedji rep i jedno jaje kuci i malo kasnije jos jedan govedji rep i nesto krompira :sad2: .

To nije previse :sad2: .
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Dobila sam cokoladu Najlepse zelje i to ono metalno prelepo pakovanje sa tri cokolade a svaka ima 90 grama.Prelepo pakovanje a kako da odolim cokoladi jos sad sam nervozna i imam neke stvari da resavam a tu je cokolada :sad2: a ja nervozna.
th.jpeg


Slicno ovome izgleda pakovanje samo nisu male cokolade unutra nego tri od 90 grama.Nije isto ali cisto da imate predstavu o cemu pisem.
 
Poslednja izmena:
Moram da potrazim savet od vas iskusnijih.

Elem, trudna sam, za 3 dana ulazim u 7-i mesec, a imam mnogo vise kg nego sto treba.
Ostala trudna sa 53 kg, sad imam 65 kg.
A cekaju me 3 udarna meseca, beba ima tek 1 kg, sto znaci samo na nju ide sigurno jos 2,5 kg.

Sve i svemu, nije dobro.
Sad vas ja pitam, jel moguce da ja promenim ishranu, i da se vise ne gojim?
Da beba napreduje a da moja kilaza ostane ista?

Sokove ne pijem
Grickalice ne jedem
Testenine sam izbacila pre 3 nedelje
Hleb jos nisam eliminisala skroz ali se trudim
Jedini problem su slatkisi, koje jedem kao da mi zivot zavisi od njih :rumenko:
Pijem oko 2 l vode dnevno
I jedem svaki dan po 5 razlicitih vrsta voca

Sta da radim?
Kako da povedem racuna?

Jer ovo ni za mene ni za bebu nije dobro
 
Moram da potrazim savet od vas iskusnijih.

Elem, trudna sam, za 3 dana ulazim u 7-i mesec, a imam mnogo vise kg nego sto treba.
Ostala trudna sa 53 kg, sad imam 65 kg.
A cekaju me 3 udarna meseca, beba ima tek 1 kg, sto znaci samo na nju ide sigurno jos 2,5 kg.

Sve i svemu, nije dobro.
Sad vas ja pitam, jel moguce da ja promenim ishranu, i da se vise ne gojim?
Da beba napreduje a da moja kilaza ostane ista?

Sokove ne pijem
Grickalice ne jedem
Testenine sam izbacila pre 3 nedelje
Hleb jos nisam eliminisala skroz ali se trudim
Jedini problem su slatkisi, koje jedem kao da mi zivot zavisi od njih :rumenko:
Pijem oko 2 l vode dnevno
I jedem svaki dan po 5 razlicitih vrsta voca

Sta da radim?
Kako da povedem racuna?

Jer ovo ni za mene ni za bebu nije dobro
Шта да ти причам кад све знаш.
Остало је ОК.
 
muzu kazes da ti stavi zabranu na slatkise i grickalice, i da se ne ljutis kad nece da ti kupi. kriziraces malo i posle ce da te prodje zavisnost od secera...ti ga bas trpas u sebe, i sama si pricala kako zderete jafu, mancmelou, cokolade i sta vec...ne valja bre ni za zdravog coveka u normalnom stanju a ne tebe trudnu :)
 
Evo iracunah ti (100gr):
-pavlaka (210) 420
-sampinjoni (26) 52
-testenina (360) 720
-rotkvice (16) 32
-crna cokolada (520) 104

=1328 kcal
:ok:
Nisi preterala :zag:

...hvala:heart:

..jos kad me ne bi mrzelo ili jos bolje da priznam, kad bi znala to da izracunavam, mada mislim da mi je pametnije da ostanem u ne znanju:lol:

..danas sam nesto brljala..ali nesto ne znam ni da li sam toliko unela...a to vec nije dobro..sutra cu nesto kuvati valjda...a mozda i odem na
neki rucak videcu jos...:)
 
Moj prvi dan režima prošao po planu. Ništa nisam pojela van plana. I vaga mi se odmah jutros odobrovoljila. Sad, znam da nije moguće da za jedan dan skinem 2 kg, nego je to upravo ono prekomerno uneto prethodna 2-3 dana i, naravno, voda. Ali je mnogo ohrabrujuće kad i vaga saradjuje. A i išla sam u wc 3 puta. Imala sam neku frku, a ja uvek tako. Kad nešto vanredno treba da se desi, ja odmah maksimalno ispraznim creva. Možda nije lepo o tome da se piše, ali to je ipak jedna od presudnih stvari za normalno funkcionisanje organizma.

Danas doručak isti: kuvani ovas sa voćem, ručak spanać ili brokoli, večera isto. Da ne komplikujem, kad znam da će ostati.
 
Moram da potrazim savet od vas iskusnijih.

Elem, trudna sam, za 3 dana ulazim u 7-i mesec, a imam mnogo vise kg nego sto treba.
Ostala trudna sa 53 kg, sad imam 65 kg.
A cekaju me 3 udarna meseca, beba ima tek 1 kg, sto znaci samo na nju ide sigurno jos 2,5 kg.

Sve i svemu, nije dobro.
Sad vas ja pitam, jel moguce da ja promenim ishranu, i da se vise ne gojim?
Da beba napreduje a da moja kilaza ostane ista?

Sokove ne pijem
Grickalice ne jedem
Testenine sam izbacila pre 3 nedelje
Hleb jos nisam eliminisala skroz ali se trudim
Jedini problem su slatkisi, koje jedem kao da mi zivot zavisi od njih :rumenko:
Pijem oko 2 l vode dnevno
I jedem svaki dan po 5 razlicitih vrsta voca

Sta da radim?
Kako da povedem racuna?

Jer ovo ni za mene ni za bebu nije dobro

Ima zena koje dobiju i vise od 20 kg kada su trudne.Zaista mislim da bi lekare trebala da pitas ako zelis da sacuvas liniju i budes moderna vitka mama kad se porodis jer mislim da niko ovde nije strucan da ti da savet tog tipa i onda ako ti bude lose jer ne jedes te slatkise ili sta vec da snosi odgovornost.
 
Moram da potrazim savet od vas iskusnijih.

Elem, trudna sam, za 3 dana ulazim u 7-i mesec, a imam mnogo vise kg nego sto treba.
Ostala trudna sa 53 kg, sad imam 65 kg.
A cekaju me 3 udarna meseca, beba ima tek 1 kg, sto znaci samo na nju ide sigurno jos 2,5 kg.

Sve i svemu, nije dobro.
Sad vas ja pitam, jel moguce da ja promenim ishranu, i da se vise ne gojim?
Da beba napreduje a da moja kilaza ostane ista?

Sokove ne pijem
Grickalice ne jedem
Testenine sam izbacila pre 3 nedelje
Hleb jos nisam eliminisala skroz ali se trudim
Jedini problem su slatkisi, koje jedem kao da mi zivot zavisi od njih :rumenko:
Pijem oko 2 l vode dnevno
I jedem svaki dan po 5 razlicitih vrsta voca

Sta da radim?
Kako da povedem racuna?

Jer ovo ni za mene ni za bebu nije dobro
Ne cini mi se da si preterala sa kilazom. Ja sam pre trudnoce imala 50 a otisla sam da se porodim sa 64. I doktor me je kritikovao jer je mislio da pazim na kilazu, a nisam. Samo sam htela da se hranim zdravo i izbegavala przeno i emulgatore. Kako mi se samo jeo cips... A nisam pojela ni jedan. Ove zatrovane cokolade tipa Milke, Nestle,... takodje. Samo pravu, crnu, sa velikim procentom kakaoa.
Jedini moj hir sto se hrane tice koji nisam mogla da obuzdam su bile jedno vece girice. Ili ih pojesti ili umreti. Pa sam tada dala sebi oduska i narucila ih.
Inace mi se hrana svodila na sto vise svezeg voca i povrca i mleko i mlecne proizvode. Mada, olaksavajuca okolnost je sto to najvise i volim, pa i sada na tome zivim.
Posto imas drugacije navike i potrebe, mislim da je najdelotvornije da kazes sebi kako ces svoje prohteve zrtvovati zarad bebe. Skoncentrisi se na nju. Kazu da deca lakse kasnije prihvataju u ishrani ono sto su mame jele u trudnoci. Pa se vladaj time.
Ja npr., pre nisam volela med, ali sam se naterala i moj sin sa njim zaista nema problem. Ali sam pred porodjaj navalila na jagode, pa on ima alergiju na jagodicasto voce. Ne sme maline, jagode i kupine. Moguce da i to ima veze.

Najvaznije je da uzivas u sinu i da se radujes bebi. Srecno :zag:
 
Ima zena koje dobiju i vise od 20 kg kada su trudne.Zaista mislim da bi lekare trebala da pitas ako zelis da sacuvas liniju i budes moderna vitka mama kad se porodis jer mislim da niko ovde nije strucan da ti da savet tog tipa i onda ako ti bude lose jer ne jedes te slatkise ili sta vec da snosi odgovornost.

Nije stvar u izgledu, vec u zdravlju, i onome sto pravilna ishrana nosi,
A slatkisi i otrovi rade i meni i bebi.
U prvoj trudnoci sam se pravilno hranila i moje dete jede sve,
a ja sam bila zdrava i vitalna, bez ijednog bola.
Sad sam vec kljakava, umorna, ledja bole...
 
Nije stvar u izgledu, vec u zdravlju, i onome sto pravilna ishrana nosi,
A slatkisi i otrovi rade i meni i bebi.
U prvoj trudnoci sam se pravilno hranila i moje dete jede sve,
a ja sam bila zdrava i vitalna, bez ijednog bola.
Sad sam vec kljakava, umorna, ledja bole...

:eek:

A ti si trudna,to je drugo stanje i valjda je normalno da jedes ono sto ti organizam trazi?Ako ti se jedu slatkisi zasto bi ih uskracivala sebi kad ne moras?Znam zene koje su jele sve,pile isto sve sto im organizam trazi i dobile zdravu i pravu decu. Mozda teze podnosis zbog necega drugu trudnocu,ne mora da znaci da je do slatkisa.
 
Nije stvar u izgledu, vec u zdravlju, i onome sto pravilna ishrana nosi,
A slatkisi i otrovi rade i meni i bebi.
U prvoj trudnoci sam se pravilno hranila i moje dete jede sve,
a ja sam bila zdrava i vitalna, bez ijednog bola.
Sad sam vec kljakava, umorna, ledja bole...

...mozda je beba krupnija....a i ti si umornija, imas malo dete svasta nesto radis sto u prvoj trudnoci nisi, i svaka zena koja je sama sa malim
detetom kao sto je tvoje, a pritom je trudna uglavnom ima iste smetnje...
...a slatko mozes da izbacis kao sto si mogla cigarete, samo je srvar odluke....

...sve do 15kg je ok, a ni 20 nije bas strasno...preko toga vec je druga prica...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top