Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...evo ti primer...ima malo jache od mesec dana kako ne vecheram uopshte ...za to vreme -2 a zelela tri:lol:zelje jedno a mogucnosti drugo,pri tom aktivnosti normalne nekad pojachane u vidu jurnjave po gradu naravno peshke i puno josh toga shto fizichki odradim preko dana...dakle nema spec vezbi samo uskracena klopa koja mi i ne treba i ima rezultata...shtos je u navikavanju organizma postepeno i pri tom malo pojachash potroshnju goriva:lol:e sad nije ni svaki organizam isti...kako god veliki sam protivnik skidanja kg na silu...org. pamti shta mu radish pa prvom prilikom vrati:mrgreen:

Jeste, organizam vrati, ali poenta je i u istrajnosti, meni se uvek dešavalo da se vratim na staro - budem na dijeti odredjeno
vreme, primetim neke rezultate i onda se vratim na stari režim, ni sama nemam pojma zašto, opustim se valjda i onda
ne samo da vratim kilograme već još dobijem koji pride, valjda kao poklon...
 
Jeste, organizam vrati, ali poenta je i u istrajnosti, meni se uvek dešavalo da se vratim na staro - budem na dijeti odredjeno
vreme, primetim neke rezultate i onda se vratim na stari režim, ni sama nemam pojma zašto, opustim se valjda i onda
ne samo da vratim kilograme već još dobijem koji pride, valjda kao poklon...

nisi samo ti, svi to tako.

ali naucis nesto, pa sledeci put pametnije
 
Jeste, organizam vrati, ali poenta je i u istrajnosti, meni se uvek dešavalo da se vratim na staro - budem na dijeti odredjeno
vreme, primetim neke rezultate i onda se vratim na stari režim, ni sama nemam pojma zašto, opustim se valjda i onda
ne samo da vratim kilograme već još dobijem koji pride, valjda kao poklon...
otprilike,videla si da mozesh i to je to:lol:..dobro,za pochetak malo redukuj stari rezim,msm glupo je da neko bude ceo zivot na dijeti, osim ako nije zbog zdravlja:)
 
...evo ti primer...ima malo jache od mesec dana kako ne vecheram uopshte ...za to vreme -2 a zelela tri:lol:zelje jedno a mogucnosti drugo,pri tom aktivnosti normalne nekad pojachane u vidu jurnjave po gradu naravno peshke i puno josh toga shto fizichki odradim preko dana...dakle nema spec vezbi samo uskracena klopa koja mi i ne treba i ima rezultata...shtos je u navikavanju organizma postepeno i pri tom malo pojachash potroshnju goriva:lol:e sad nije ni svaki organizam isti...kako god veliki sam protivnik skidanja kg na silu...org. pamti shta mu radish pa prvom prilikom vrati:mrgreen:

I ja sam izbacila hranu nakon 18h. Ako baš ogladnim, popijem čašu jogurta ili činiju kupus salate. Vežbam svaki dan, intezivni treninzi, pešačim do posla i do teretane i natrag, što mu dođe nekih 2 sata pešačenja dnevno. 1,5kg za 7 dana. Videćemo kako će ići dalje.
 
Poslednja izmena:
ni sladoled!?:sad2:

- - - - - - - - - -

ma znam ja da sve to može, imala sam i ja momente kad sam bila disciplinovana i postizala rezultate, ali sad očigledno imam problem sa motivacijom. Svejedno mi je! Mislim, nije mi zdravlje ugroženo, a i nisam bolesno debela, samo imam 5-10 kg viška, kako ko gleda na to.
I u stvari, ceo dan uspevam da poštujem neki red i da jedem umereno i zdravo, šta treba i kad treba i onda uveče navalim i tamanim sve što mi dodje pod ruku. Užas. Znam da je problem u glavi. Čini mi se da je jedini način da legnem u 10 ili još ranije.
 
ni sladoled!?:sad2:

- - - - - - - - - -

ma znam ja da sve to može, imala sam i ja momente kad sam bila disciplinovana i postizala rezultate, ali sad očigledno imam problem sa motivacijom. Svejedno mi je! Mislim, nije mi zdravlje ugroženo, a i nisam bolesno debela, samo imam 5-10 kg viška, kako ko gleda na to.
I u stvari, ceo dan uspevam da poštujem neki red i da jedem umereno i zdravo, šta treba i kad treba i onda uveče navalim i tamanim sve što mi dodje pod ruku. Užas. Znam da je problem u glavi. Čini mi se da je jedini način da legnem u 10 ili još ranije.

Sladoled samo do 18h, izuzetak je sinoć kada sam njupnula Calipsa ali on je zaleđena voda.

Pa da, poenta i jeste leći oko 22h. Meni takav sistem odgovara. Ustanem u pola sedam, u krevetu sam oko 23h, nekad i pre. Vikendom, čim zaglavim da gledam tv ili zujim na kompu do kasno, odmah sam gladna i gricka mi se čips. Zato vikendom uveče blejačim po gradu. I više nema kasnih večera po restoranima ili naručivanja pizze u sitne sate.
 
ja od danas ponovo na kupus dijeti.
ne zato sto imam zarku zelju da smrsam, vec jer sam toliko zivcana zbog sranja na poslu da samo razmisljam sta bih jela..:roll:
i metodom " ti ces meni-e pa neces", sad udaram kontru..samoj sebi..:mrgreen::lol:
uvek mi je najteze bilo izaci sa sobom na kraj..ostali su boza i limunada..:aha:
 
meni dosao neki period omg znaci uzmem parce svarcvaldske slanine,i jedem bez hleba
znaci ne dolazim ovde od sramote
danas je cerka zamolila da napravimo rucak bez mesa sto je mm odobrio :eek: pa smo jeli becar paprikas i przen krompir
rekla sam joj da se ne zeza sa zivotom da postane vegetarijanac :malav: to u nasoj kuci ne moze da bude
 
ni sladoled!?:sad2:

- - - - - - - - - -

ma znam ja da sve to može, imala sam i ja momente kad sam bila disciplinovana i postizala rezultate, ali sad očigledno imam problem sa motivacijom. Svejedno mi je! Mislim, nije mi zdravlje ugroženo, a i nisam bolesno debela, samo imam 5-10 kg viška, kako ko gleda na to.
I u stvari, ceo dan uspevam da poštujem neki red i da jedem umereno i zdravo, šta treba i kad treba i onda uveče navalim i tamanim sve što mi dodje pod ruku. Užas. Znam da je problem u glavi. Čini mi se da je jedini način da legnem u 10 ili još ranije.
...ja isto ovako...bas uzas...
 
...evo ti primer...ima malo jache od mesec dana kako ne vecheram uopshte ...za to vreme -2 a zelela tri:lol:zelje jedno a mogucnosti drugo,pri tom aktivnosti normalne nekad pojachane u vidu jurnjave po gradu naravno peshke i puno josh toga shto fizichki odradim preko dana...dakle nema spec vezbi samo uskracena klopa koja mi i ne treba i ima rezultata...shtos je u navikavanju organizma postepeno i pri tom malo pojachash potroshnju goriva:lol:e sad nije ni svaki organizam isti...kako god veliki sam protivnik skidanja kg na silu...org. pamti shta mu radish pa prvom prilikom vrati:mrgreen:
U pravu si. :ok:
 
meni dosao neki period omg znaci uzmem parce svarcvaldske slanine,i jedem bez hleba
znaci ne dolazim ovde od sramote
danas je cerka zamolila da napravimo rucak bez mesa sto je mm odobrio :eek: pa smo jeli becar paprikas i przen krompir
rekla sam joj da se ne zeza sa zivotom da postane vegetarijanac :malav: to u nasoj kuci ne moze da bude
Значи у комбинацији с 0 хлеба није опасна.
Иако је нама вечера док је лето или шунка и парадајз, или сланина и неки од лукова, а у оба случаја без хлеба, нико се није угојио већ годинама.
А држи ситост у П.М.!
 
ni sladoled!?:sad2:

- - - - - - - - - -

ma znam ja da sve to može, imala sam i ja momente kad sam bila disciplinovana i postizala rezultate, ali sad očigledno imam problem sa motivacijom. Svejedno mi je! Mislim, nije mi zdravlje ugroženo, a i nisam bolesno debela, samo imam 5-10 kg viška, kako ko gleda na to.
I u stvari, ceo dan uspevam da poštujem neki red i da jedem umereno i zdravo, šta treba i kad treba i onda uveče navalim i tamanim sve što mi dodje pod ruku. Užas. Znam da je problem u glavi. Čini mi se da je jedini način da legnem u 10 ili još ranije.

Mozda bi mogla da pripremis zdrave uzine za vece.
Nije potrebno preskakati veceru, valjda samo dva sata pre spavanja ne treba jesti.

Ukusno je u avanu izmrviti laneno seme i pregoreti malo susam...smesa se doda u malo jogura, odozgo se stavi voce po zelji, pomesa i doooobro rashladi...mnogo je ukusno, nista kalorija nema a super je zdravo. Bruskete su isto lepe, videla sam na kulinarskoj temi kako se hranis, cini mi se slicno meni pa ima smisla dati savet...ja najpre osusim paradajz sat vremena sa crnim lukom i maslinovim uljem, iseckam tanko (1cm) baget, izmrvim beli luk i naseckam paradajz na kolutove, sve rukama umesam sa puno maslinovog ulja...naredjam na pleh hleb preko koga stavim smesu od paradajza i belog luka, prelijem sokom koji je salata pustila a kao slag, iscepkam osuseni paradajz i crni luk...zapecem jos petnaestak minuta...licno pojedem po pet parceta ali kad pogledas, nista to kalorija nema a paradajz pusti najbolje od sebe...
 
Freyo, puno ti hvala na ovim savetima i predlozima. Jeste, presudno, pripremiti unapred ono što treba da se jede, a ne kad me uhvati neizdrž da uzimam šta najpre dohvatim.
Neko je nedavno negde pisao (ti?) kako se suši paradajz.
Ajd napiši kako to radiš ako ti nije teško.
 
Poslednja izmena:
Ma znaš šta, Dačo, ja mislim da u tim momentima dolazi do neke vrste suženja svesti i da postupci ne mogu da se kontrolišu, ne reaguje se smišljeno nego stihijski. To ti je kao ono kad kažu Izbroj do 10 pre nego što nešto kažeš. Pa kad bih ja u tom momentu (kad sam besna, ljuta, izazvana, povredjena, šta god) mogla da se zaustavim, ja ne bih ni morala da brojim do 10, zaustavila sam se. Ali u takvim trenucima nema zaustavljanja, pa samim tim ni kontrole.
 
Poslednja izmena:
Tacno, u stresnim situacijama se gubi kontrola, zato bi trebalo biti uravnotezen koliko je to moguce, i sam taj rezim dijeta i vezbanja je odlika ustaljenog ritma zivota, ako se postuju rezimi bice manje prilika da puknemo i da se provalimo.
Ja jedino imam krize kad osetim potrebu za slatkisima, jako tesko se kontrolisem.
 
...samo da se upisem ovde....i da izjavim da me je sramota, da sam se sebi smucila skroz, i da nemam mere ni u cemu,
katastroooofaaaaaaaaaa sam najveca....niti mi se zna sta jedem ni kad jedem...uzas zivi i sve sam "veca i veca"...:dash:

....sav normalni svet smrsa leti i manje jede bar zato sto mu je vruce pa ne moze...a ja mogu uvek i nikad mi vrucina ne
smeta...karakter mi je nula...ma i nula je dobra dokle sam ja dosla...bas, bas sam preterala svaku meru...

....ako ovako nastavim, vraticu se kuci 10kg teza..nesto moram preduzeti pod hitno....a kako ne znam:(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top