Moja drugarica

..kako su ljudi razlichiti.. :lol:
..ja postavila pre neki dan slichnu fotku iz mog stana - na osmeh dana.. :lol:
..osmeh je naravno bio za neveshto pravdanje, poshto dobro znaju da se to ne radi,
toliko o dozvoljavanju i nedozvoljavanju.. :lol:
 
moju drugaricu boli zeludac
stavila je laptop na stomak da ga leci toplotomz:mrgreen:
a puni ga samo tako dijatalnom dintanom bundevomz:mrgreen:
malo moifikovanom
skoro pa genetski
koliko bundeve toliko secera

malo je pece savest
 
Deca moje drugaric nikada nisu švrljala po zidovima. Nisu ni pokušavala. Zato mi se drugarica šlogirala kada su kumovi doveli svoju decu, a ova na zidu dečije sobe pokazala sav svoj (ne)talenat. :sad2: A tek kumovi što su u svojoj kući imali ukrašene zidove...

Ali, deca porasla. I ova što su pisala, i ova što nisu, sada već studenti i srednjoškolci, a zidovi od tada više puta krečeni...Srećom pa moja drugarica nije neka pedanterija i uštogljenica, i uvek su joj deca bila - deca.
 
..detetu..?
..au, brate.. :neutral:

Svom detetu ili majci tudjeg deteta ;)

Mi cemo nasem detetu dozvoliti u svojoj sobi da sara po zidovima... koliko mu dusa iste...
I znam da ce se zalomiti i da isara van sobe... tj.zaplja... da sara necu dati, ali prljave rukice i to hocu... mislim necu ga juriti ko manijak... ali necu ga ni pistiti da raste ko korov...
A kad bi ovo iradio u gostima, dobio bi momentalne batine! Zivi bili pa videli.

Ni moj brat ni ja, ni mm, ni njegov brat... niko nikad nije pravio takve gluposti... A nismo dobijali batine... vec se znalo sta se sme sta ne sme.

Ako neko svom detetu dozvoljava da mu sara po celoj kuci, gde god hoce, nek slobodno ocekuje da ja to u mojoj necu dozvoliti. Po cenu da se posvadjamo.
Stvarno mi tako nesto u kuci ne treba.
Ili ga vaspitaj ili ga ne vodi nigde
 
Svom detetu ili majci tudjeg deteta ;)

Mi cemo nasem detetu dozvoliti u svojoj sobi da sara po zidovima... koliko mu dusa iste...
I znam da ce se zalomiti i da isara van sobe... tj.zaplja... da sara necu dati, ali prljave rukice i to hocu... mislim necu ga juriti ko manijak... ali necu ga ni pistiti da raste ko korov...
A kad bi ovo iradio u gostima, dobio bi momentalne batine! Zivi bili pa videli.

Ni moj brat ni ja, ni mm, ni njegov brat... niko nikad nije pravio takve gluposti... A nismo dobijali batine... vec se znalo sta se sme sta ne sme.

Ako neko svom detetu dozvoljava da mu sara po celoj kuci, gde god hoce, nek slobodno ocekuje da ja to u mojoj necu dozvoliti. Po cenu da se posvadjamo.
Stvarno mi tako nesto u kuci ne treba.
Ili ga vaspitaj ili ga ne vodi nigde

..a chekaj, shta kaze ta tvoja drugarica, dete donelo olovku od kuce, izvuklo iz dzepa i nazvrljalo..?
..moja drugarica smatra da je osnovni red i pristojnost skloniti iz dometa deteta u gostima sve shto nije bezbedno za njega..
..sa godinu i po trchanje kroz nepoznatu kucu sa olovkom u ruci moze imati posledice gore od izvrljanih zidova..
 
deca moje drugarice to nikad nisu radila
i recimo da nikad nisu slomila ni jednu igrackui

a da su druga deca koja su dolazila lomila im igracke
i da mojoj drugarici nije bilo bas sve jedno
posteno.....

e da
deca moje drugarice nikada nisu pipala recimo svaki keks stavljen u tanjir ili recimo suhomesnato sa ovala
i zato moja drugarica nema rayumevanja za druge koji to rade
a najmanje za odrasle kad krenu da preturaju po ovalu sa mesom recimo
da bi nasli parce koje hoce...
moja drugarica je priilicno rigidna sto ste nekih stvari tice
 
Ma znas kad bo mom detetu dozvolila da ovako nesto napravi kod nekog.
Moji lrecili bre nedavno.
Ebala bi mu milu i sve po spisku.

Razumem ja detinjaroje ali ne i svinjarije i razmazenost

meni je najlepsi period u odrastanju mog deteta bio kad je crtala i pisla po zidu i parketu..
po celoj kuci sam imala njene autograme u njenoj visini :heart:
pile moje je naucilo da pise sa 19 meseci, pa bi prava steta bila da nije mogla svoj talenat da ispolji na takav nacin..
ebo ciste zidove i sterilnu kucu u kojoj rastu deca!
nasjladja mi je bila kad je poludela od besa sto su je iznervirali brat i njegovi drugovi i u trecoj godini je napisala krivim slovima uzbrdo :lol: marko i njegovi drugovi su pick.e!
 
meni je najlepsi period u odrastanju mog deteta bio kad je crtala i pisla po zidu i parketu..
po celoj kuci sam imala njene autograme u njenoj visini :heart:
pile moje je naucilo da pise sa 19 meseci, pa bi prava steta bila da nije mogla svoj talenat da ispolji na takav nacin..
ebo ciste zidove i sterilnu kucu u kojoj rastu deca!
nasjladja mi je bila kad je poludela od besa sto su je iznervirali brat i njegovi drugovi i u trecoj godini je napisala krivim slovima uzbrdo :lol: marko i njegovi drugovi su pick.e!

Pa pokusao sam joj u prvom postu reci da se to sve popravi, opere, okreci, zameni...a sputavanje i odrastanje u ss zici nije neka sreca
 
meni je najlepsi period u odrastanju mog deteta bio kad je crtala i pisla po zidu i parketu..
po celoj kuci sam imala njene autograme u njenoj visini :heart:
pile moje je naucilo da pise sa 19 meseci, pa bi prava steta bila da nije mogla svoj talenat da ispolji na takav nacin..
ebo ciste zidove i sterilnu kucu u kojoj rastu deca!
nasjladja mi je bila kad je poludela od besa sto su je iznervirali brat i njegovi drugovi i u trecoj godini je napisala krivim slovima uzbrdo :lol: marko i njegovi drugovi su pick.e!

lol
Sunce mamino.
 
Pa pokusao sam joj u prvom postu reci da se to sve popravi, opere, okreci, zameni...a sputavanje i odrastanje u ss zici nije neka sreca

ko zna da li bi bila to sto je danas da sam je sputavala..
nisu je zanimale lutke, barbike koje su joj donosili rodjaci i prijatelji stajale su upakovane u kutiji u kojoj su donete, al olovku, flomaster ili bojicu kad vidi oci zacakle :lol:
 
..a chekaj, shta kaze ta tvoja drugarica, dete donelo olovku od kuce, izvuklo iz dzepa i nazvrljalo..?
..moja drugarica smatra da je osnovni red i pristojnost skloniti iz dometa deteta u gostima sve shto nije bezbedno za njega..
..sa godinu i po trchanje kroz nepoznatu kucu sa olovkom u ruci moze imati posledice gore od izvrljanih zidova..

Sarao bre sa malim tronoscem. :sok:

Jos jedan od idiotizama je to sto neke majke ocekuju da u gostima neko pazi njihovu decu koju povedu sa sobom... i sklanja sve od njih...
Ako ne umes vaspitati ne vodi nigde.
Zovem te na kafu, ti povedes dete, i onda ja sat vremena obigravam sklanjajuci sve i jureci za tvoji. detetom dok ti cirkas kaficu.
More bezi.
Ja se tako ne druzim a idem sa detetom kod drugarica na kafe ;)
 
Moram se složiti sa Čičkavom. Ako ti je dete Tasmanijski đavo, onda ga veži za direk ili ga ne vodi u goste. Iskreno, ne vidim zašto bih krečila zidove zato što se tuđe dete umetnički izražava po tuđim kućama. Naravno da se dogode nezgode, prospe dete sok, izmrvi, polomi nešto slučajno ili obori ali da tendenciozno ide i crta po zidu u mojoj kući, e pa neće ga majci. Mislim, može ali da njegovi roditelji finansiraju krečenje.
 
Moram se složiti sa Čičkavom. Ako ti je dete Tasmanijski đavo, onda ga veži za direk ili ga ne vodi u goste. Iskreno, ne vidim zašto bih krečila zidove zato što se tuđe dete umetnički izražava po tuđim kućama. Naravno da se dogode nezgode, prospe dete sok, izmrvi, polomi nešto slučajno ili obori ali da tendenciozno ide i crta po zidu u mojoj kući, e pa neće ga majci. Mislim, može ali da njegovi roditelji finansiraju krečenje.

slazem se
mene nerviraju majke koje mirno sede i puse dok dete masnim ili cokoladnim rukama pipa oko sebe
recimo moje bele prekrivace...
e pa to ne biva.....
 
Moram se složiti sa Čičkavom. Ako ti je dete Tasmanijski đavo, onda ga veži za direk ili ga ne vodi u goste. Iskreno, ne vidim zašto bih krečila zidove zato što se tuđe dete umetnički izražava po tuđim kućama. Naravno da se dogode nezgode, prospe dete sok, izmrvi, polomi nešto slučajno ili obori ali da tendenciozno ide i crta po zidu u mojoj kući, e pa neće ga majci. Mislim, može ali da njegovi roditelji finansiraju krečenje.

Tendenciozno...dete od godinu i po?
 
al' s druge strane, lako je nama sto imamo dobru decu, zamisli kako izgleda dan majke hiperaktivnog deteta kad ne moze stvarno ni da sedne da popije kafu.
nemam pojma i meni je sin nacrtao krokodila a tek sam bilo po peti put okrecila zid, jao ospice su mi izbile u momentu :lol: ali sto kaze saul, i meni je soba bil kompletno isarana i iscrtani su bili svi zidovi figurama, samo je plafon izbegao tu sudbinu.
 
Sarao bre sa malim tronoscem. :sok:

Jos jedan od idiotizama je to sto neke majke ocekuju da u gostima neko pazi njihovu decu koju povedu sa sobom... i sklanja sve od njih...
Ako ne umes vaspitati ne vodi nigde.
Zovem te na kafu, ti povedes dete, i onda ja sat vremena obigravam sklanjajuci sve i jureci za tvoji. detetom dok ti cirkas kaficu.
More bezi.
Ja se tako ne druzim a idem sa detetom kod drugarica na kafe ;)


..jel ta majka shto si je pozvala kod svojih da ne prljash kucu takva..?
..ne videh nigde da se zalish na to.. :think:
..samo na razmazenost i svinjarije detetove.. :(

..mozda je moja greshka, odoh da vidim juche najavu njihovog dolaska.. :)
 
Meni je simpaticno sto zvrlja, ne sputavam mu kreativnost.
On zna da se u drugim kucama crta samo po papiru, nigde (jos) nije ni pokusao da crta po stvarima, valjda zato sto mu nije zabranjeno kod kuce, pa mu i ne nedostaje. :lol:
Tamo gde ne sme ni da se igra jer sam ja na iglicama da nesto ne polomi od silnih keramickih, kristalnih i bla-bla ukrasa i ne idemo.
 

Back
Top