bol u ledjima

nactu

Primećen član
Poruka
956
Pozdrav svima.Već nekoliko dana me bole ledja u krstima i bol mi ide duž leve noge.U domu zdravlja su mi prepisali inekcije diklofenaka i strogo mirovanje.Da li neko ima neki pametan savet da se umanje bolovi?Unapred hvala
 
E pa vidis , novi vodici dobre prakse za lecenje lumbalnog bola savetuju iskljucivo ibuprofen generiku i paracetamol u trajanju od 6 nedelja, nema vise injekcija, sedativa niti vitamina a bogami ni mirovanje se ne savetuje nego lagano kretanje.
U sustini ono sto je bitno jeste da probas da nadjes polozaj koji ti najvise odgovara, savetuje se tzv Williamsov polozaj, lezanje na cvrstoj i tvrdoj podlozi sa nogama podignutim tako da podkolenice i nadkolenice grade prav ugao.
Mozes da stavljas i hladne obloge...proci ce samo polako.
 
a mozes da stavis i jastuce izmedju kolena, dok su ti noge pod pravim uglom. pomaze.
i pazljivo se savijaj i sedaj. ja sam mogla da stojim i hodam beskrajno ali kad treba sesti, pakao. neka ti dr pokaze zastitne polozaje za sad i ubuduce, kako da lezes, dizes teret...
meni je pomagala i bioptron lampa i neka krema sa kamforom.
 
Najbolje bi bilo da potrazite savet nekog fizioterapeuta koji ce Vam objasniti
-zaštitne položaje
-položaje za relaksaciju i
-statičke vežbe za ledjnu muskulaturu.
Ne bih da budem preopsirna,ali ukratko zabranjeno Vam je sedenje i stajanje,a dozvoljeno šetanje i leškarenje u zaštitnim položajima(pomenuti Williams i položaj na boku se preporučuju ali nisu imperativ,zauzmite položaj koji Vam odgovara)
Tvrda podloga za ležanje podrazumeva dobar madrac npr jogi dušek ili sl.nemojte se glavom šaliti da ležite na dasci,vratima ili podu jer ćete pojačati bolove!
 
Najlepse se zahvaljujem na savetim,ali vas molim da mi pojasnite te polozaje o kojim ste pisali posto nemam mogucnosti da dodjem do nekog fiziotrapeuta.Unapred hvala.
Hvala takodje i za lekove koje ste mi predlozili.
 

Back
Top