Sistem borbe Mike Tayson-a u poredjenju sa Wing Chun-om

Pa u realnim životnim situacijama nema!
Sve se svodi na nekontrolisano mlataranje rukama sa zatvorenim ili poluotvorenim očima, a na bilo kakav rad nogu možeš odmah da zaboraviš.
Kao što bRu zLi reče, to najviše liči na neku vrstu retardiranog boksa u pokušaju.

E sad, ako si ti kao i Glasnik obučen za izvođenje mističnih tehnika Wing Chun-a kao što ih on nabroja
- PUO (prst-u-oko)
- LUG (lakat-u-grlo), i moja najomiljenija tehnika
- ŠUJ (špicara-u jajca)

eee... onda bate sas vas nema zaebancija!:lol:
 
Caos Naroda
Ima razlike izmedjuraznih Wing Chun ogranaka, kao prvo se po Srbiji najvise praktikuje Cheungo TWC koji je po meni smesan, nikakve realne primene itd. On je vladao poslednjih 20 i kusur godina srpskom WIng Chun scenom, e u poslednje dve tri godine su se pojavila dva slicna ogranka Milenko Kozlica Ving Tsun i Phillipp Bayer Ving Tsun...Milenko je inace ucenik Phillippa i napravio je svoj Wing. To su zaist jaki ogranci koji su mnogo prakticniji od Cheungovog TWC-a. E sada Wing Chun inace zivi od iznenadnog napada itd, nije stvroen za Ring itd, nema patos i u sustini je stojeca vestina osim ako neko ne doda parterne tehnike. Nisu svi Wing Chun ogranci isti, ko ne veruje neka fino ode i isproba ih, ima po BG-u, NS-u...
Pozdrav
 
Caos Naroda
Ima razlike izmedjuraznih Wing Chun ogranaka, kao prvo se po Srbiji najvise praktikuje Cheungo TWC koji je po meni smesan, nikakve realne primene itd. On je vladao poslednjih 20 i kusur godina srpskom WIng Chun scenom, e u poslednje dve tri godine su se pojavila dva slicna ogranka Milenko Kozlica Ving Tsun i Phillipp Bayer Ving Tsun...Milenko je inace ucenik Phillippa i napravio je svoj Wing. To su zaist jaki ogranci koji su mnogo prakticniji od Cheungovog TWC-a. E sada Wing Chun inace zivi od iznenadnog napada itd, nije stvroen za Ring itd, nema patos i u sustini je stojeca vestina osim ako neko ne doda parterne tehnike. Nisu svi Wing Chun ogranci isti, ko ne veruje neka fino ode i isproba ih, ima po BG-u, NS-u...
Pozdrav

Ne pricaj glupost i ne kritikuj nesto sto nisi probao. Dodji u klub kod Pedje da vidis efikasnost TWC sistema.
 
Evo ja tebe pozivam u svoj klub,da se oprobas protiv boksera?
A mogu i dzudistu da ti nadjem,cisto da vidimo (ne)efikasnost necega od ovih sportova.

Padali su mnogi dzudisti i bokseri kod nas u klubu. Sta ima ti da mi trazis i podmeces, stisni petlju pa dodji. Samo cekaj na red. Toliko si vremena spcao na forumu a jos nisi naucio da razlikujes sport i vestinu.
 

na mom nalogu snimak nastupa od 2:31 wcpredator sa Rudolfom

Био сам присутан на том семинару, најинтересантнију демонстрацију су имали момци који су радили Крав Магу...
Од Вингчуоваца ми се допао само један инструктор (нисам му запамтио име, негде је са југа ако се не варам) већина је била једва осредња. Можда још Шапчани да су деловали занимљиво... Мада сам се изненадио што су момци који су (тада) имали по 5 година вежбања Винг Чуна имали неке заблуде по питању фукционисања „опасних (смртоносних) тачака“ ...
 
Био сам присутан на том семинару, најинтересантнију демонстрацију су имали момци који су радили Крав Магу...
Од Вингчуоваца ми се допао само један инструктор (нисам му запамтио име, негде је са југа ако се не варам) већина је била једва осредња. Можда још Шапчани да су деловали занимљиво... Мада сам се изненадио што су момци који су (тада) имали по 5 година вежбања Винг Чуна имали неке заблуде по питању фукционисања „опасних (смртоносних) тачака“ ...

Pamtim i ja tebe sa Dejvidovog seminara, bio sam sa klubom i trenerom. Uzecu od trenera dvd i pusticu klip da vide ljudi kako ti radis ako se slazes?
 
Poslednja izmena:
@dragan84
Opusti se covece, meni se TWC nikada nije svideo i sta sad, hoces sve nas na dvoboj da izazoves ili? inace smo Rudi i ja drzali spontani prikaz bez koreografije a i opusteno sam ga napadao kao i on mene. Nista posebno. Ajde da sad lepo stavis snimak tebe pa da vidimo i tebe kako letis itd pa smo svi lepo videli kako ko radi...
 
@dragan84
Opusti se covece, meni se TWC nikada nije svideo i sta sad, hoces sve nas na dvoboj da izazoves ili? inace smo Rudi i ja drzali spontani prikaz bez koreografije a i opusteno sam ga napadao kao i on mene. Nista posebno. Ajde da sad lepo stavis snimak tebe pa da vidimo i tebe kako letis itd pa smo svi lepo videli kako ko radi...

Pa popeo si se covece svima na onu stvar sto ne volis TWC, shvatili smo to svi, nema posta da to ne pomenes. Kazi lepo meni se ne svidja mada nisam nikada probao da shvatim, naucim, probam, mada smo to apsolvirali,a ne da je sranje i slicno. Ni meni se ne svidja npr. VT, balet i sl pa ne zvonim na sva usta. Mislice ljudi da govoris da ne valja a ne znas ni o cemu pricas. Necu da te izazivam vec pozivam da naucis pa onda sudi, ali od kompetentnih ljudi.
 
Poslednja izmena:
A gde si ti dragane na tom snimku? :D

Cek sad koliko kapiram...niko ne zna sta je pravi wc...zato sto nije trenirao kod pravog trenera. Dobro ima ih pun q...skapiram ad se i zeznes...ali ispade da samo par ljudi zna sta je pravi wc...svi ostali su u zabludi.

Pa sad je frka sto WTPREDATOR radi sa covekom...i to fino...ne vidim problem? STo na demonstraciji nije nekoga prebio?

I da...KM stvarno izgledaju najbolje :D
 
A gde si ti dragane na tom snimku? :D

Cek sad koliko kapiram...niko ne zna sta je pravi wc...zato sto nije trenirao kod pravog trenera. Dobro ima ih pun q...skapiram ad se i zeznes...ali ispade da samo par ljudi zna sta je pravi wc...svi ostali su u zabludi.

Pa sad je frka sto WTPREDATOR radi sa covekom...i to fino...ne vidim problem? STo na demonstraciji nije nekoga prebio?

I da...KM stvarno izgledaju najbolje :D


То што се види на снимку је онај слабији део презентације КМ. :D

Шалу на страну скоро свима, из света ВЧ су пуна уста практичности тог што раде а да себи никад не дозвољавају да то што вежбају испробају кроз стресније ситуације... Оно има људи који нису остали само на ВЧ већ су истраживали и отишли даље самог причања и понављања фраза и ти људи данас гурају пар респективних система обуке као што су КМ или Соко комбат систем...
 
Kao sto sam vec rekao, meni je Wing Chun Wing Tsun Ving Tsun slabo upotrebljiv. Ja sam se bavio WTom po Leung Ting ogranku, a ako bi morao opet bas za Wing da se opredelim to bi bio Ving Tsun jer je od svih on najprakticniji...! E sad to sto ja u sustini jos i vise ocekujem od vestine nego to sto inace Wing nudi to je moja stvar. Zato sam ostavio pre 2 godine tu vestinu sasvim i okrenuo se drugim stvarima. Sto se Wing tice drzare i gnjec su u pravu...mnogima su usta puna o prakticnosti i nece da priznaju da dopunjavaju vestinu drugim stvarima, Pedja Koviljac ne koristi ama bas nista iz Winga vec Sandu (po meni jako dobra vestina koja je slabo zastupljena u svetu) a to nema bas nista sa Wingom...i ac video sam TWC kod Nenada Koviljca i nekoliko njihovih ucenika i nine me odusevilo, Nenad ume dobro da se siba ali ne zbog Winga vec zato sto koristi Kikboks pokrete itd...meni je to bio glavni razlog zasto sam napustio Wing, trenirao 3-4 puta nedeljno Wing a sam jos 1 Muay Thai a na sparingu iz mene samo Muay Thai tehnike izlaze, prve 3-4 godine sam mislio ok mozda je do mene...nisam dovoljno dobar da bi ova vestina radila kako treba. Kad i kod ljudi koji 20 i vise godina treniraju nema nikakve ozbiljne primene nego neki nalik kik boksa, a kada pokusaju da se sibaju sa Wingom dobiju po njonji....pazi ako bokser vezba boks to tako i u sparingu i u slobodnoj primeni tako izgleda...isto sa Muay Thai borcima i sa Kikbokserima, rvacima, dzudistima itd...samo Aikido i Wing palamude nesto...nije Brus dzabe menjao Wing dok nije dobio nesto prakticno...eto zato sam se okrenuo drugim stvarima. A sto kazem da je VT primenjiviji...zato sto nema kao TWC ili WT leprsave tehnike nego vrlo jaku osnovu itd...a posto je William sve izmenjao a Leu g Ting nikada nine od Yip Mana ucio kako treba, njihove dve variante Wing Chuna ne pale uopste...VT ima koristnih tehnika itd...Pozdrav
 
Aman ljudi dokle više o wingu da nije dobar i slično. Slažem se sa tobom shao ali to važi za početnike, ko zna wing c. može da uradi mnogo više od toga što ti pišeš. Čitao sam tvoje postove,kažeš trenirao si u jednom klubu pa ti se nije svidelo, pa si išao kod Nenada,tu si oduševljen,pa ne treniraš ni tamo, pa pominješ mma,kik boks, sve po redu si izređao.
Moje je mišljenje da ljudi koji svakih mesec,dva tri menjaju B/V, sport,nikada ništa neće naučiti što bi moglo da se primeni na ulici. Zato mislim da ti nemaš šanse ni sa onim ko trenira wc mesec dana, ni sa mma ko trenira mesec dana i ostalo,jer vidim da sve menjaš, hvališ a u nigde ništa.
Što se tiče ulične tuče, dovoljno ti je da treniraš svaki dan samo na džaku i neće ti trebati ni wc, niti bilo šta drugo da pobediš na ulici tu većinu ljudi koji se ne bave B/V/S.
 
Gledao sam ja mnoge kako rade wing chun, a treniraju ga godinama. Sto se mene licno tice, meni je wing chun zanimljiv, ali me ne zadovoljava. To sto idem od jednih do drugih i isprobavam, znaci da trazim najbolje za sebe. Kako neko ko trenira ceo zivot u jednom klubu, nikad nista drugo nije probao, moze da zna da li je to najbolje za njega i da li je uopste dobar u tome kad nikad nije tu svoju vestinu testirao?
Sto se tice ulicne primene, koje je tvoje misljenje-sta bi bilo kada bi se potukli bokser/kikbokser/mma borac koji trenira 2 godine i wingovac koji trenira 5 godina? Pritom su iste fizicke spreme (mada ja jos nisam video wingovca da je spreman kao bokser). Shvatam da ne mozemo generalno gledati jer se bori covek vs covek, ali koje je tvoje misljenje, ko bi u vecini situacija pobedio?
Da,jos nesto. Sto se tice mog prethodnog posta za sta je i kome dobar WC, to ne kazem samo ja, nego i mnogi domaci i strani Sifuovi. Oni kazu da treniraju da se odbrane od obicnih ljudi na ulici, ne da se tuku sa npr. bokserima. Pritom vecina ne polaze puno na fizicku pripremu, bas iz tog razloga.
 
Poslednja izmena:

Back
Top