Sistem borbe Mike Tayson-a u poredjenju sa Wing Chun-om

Evo još jednog videa koji veoma realno prikazuje ponašanje (kretanje, nekontrolisano mlataranje rukama) karatiste/kung fuiste.
Ovde se veoma dobro da uočiti šta znači gard boksera/kikboksera/mma borca nasuprot izgubljenosti u prostoru ovih drugih!



Svaka cast za klip ! Tako se to radi,,,,,,Komentar ti je isto veoma dobar.....Prosto nikako ljudi da shvate....

Na temi o "najlepsem" karateu (btw kako egoistican naziv teme) sam te citirao tj postavio ovaj tvoj tekst + klip....

p.s. posto je moderatorka pristrasni karatista dala mi je kazneni poen jer sam rekao liku da uzme farbu da ofarba pojas u crno jer se raspitivao kako sto pre da dobije crni pojas (a treniranje ga i ne zanima toliko kao i briga kada se nadje na ulici da li ce taj ofarban ili neofarban pojas da mu pomogne da se odbrani)
 
Ovaj karatista je braon pojas, nije crni. Ja sam pomislio da je crni dok nisam procitao info. Covek je pritom postavio klip u kome ga ovaj drugi dobro nalupava, kao i svoj link na fejsbuku. Svaka mu cast za to.

E to je to ! To je neko kao bRu zLi !!!! I ja sam trenirao karate.... I ja sam voleo karate, a i dalje volim....ALI BRE REALAN SAM I NEMAM KOMPLEKSE.... I JA BIH IZBACIO KLIP KAKO MENE BIJU!

I kako sam onda poceo nesto ozbiljnije da treniram.....To bre ljudi nije sramota, to je znak da ste inteligentni i da ucite UVIDJANJEM! Da napredujete kako intelektualno tako i fizicki.....A ne oni koji i dalje tvrde nesto tipa - bio klizav patos, priso mi s'ledja, tog dana mi nije nesto bilo dobro , tog dana sam biopsihicki rastrojen.....I SVE SAMO OPRAVDANJA A NIKAKO DA PRIZNA DA MU JE VESTINA LOSA I DA IMA RUPA ! I onda ide se po forumu i vestacki se brani vestina od realnih boraca koje takav covek pravi u "hejtere, dezurne pljuvace, trolove i sl" ....

Svaka cast sto je postavio klip karatista, jer ga je ovaj fes nalupao, bas zesce, uzivao sam u klipovima toliko, kao da sam ga ja iznalupao i malo ga edukovao zasto mu je vestina losa....

On a i ja naravno i dalje imamo pravo da volimo karate to se ne menja (je l ste culi dezurni forumski uvredjeni karatisti) ali pred toga imamo i jednu REALNU KONSTATACIJU i to nije nista lose....

Sto su bre ljudi nesto osetljivi, ne smes da im uputis ni najmanju kritiku, nego samo traze da se saginjes i da ih ljubis u noge i pricas WWOOOOOOS ti si supermen, a tvoja vestina je takva da te cini svemocnim, Wooooooow blago tebi za tu vestinu sto je treniras, hej je l ovo bilo dosta ili jos neku recenicu slihtanja i pohvale da iskucam.... Je l sam sada ok forumski lik jer sad imas lepo misljenje o meni, evo vidi koliko sam se naslihtao?

MA NE VALJA TI COVECE VESTINA I MZOES DA SE SAMO VALJAS OD MUKE. VI TO ZNATE SVAKI PUT KADA BI POKUSALI NESTO REALNO I TO JE ONO STO VAS PECE DEBELO I ZATO STE PUNI GNEVA I POKUSAVATE PREKO FORUMA DA ZIVITE TAJ ZIVOT IZ IGRANOG BORILACKOG FILMA KOJI NE MOZETE U RINGU, OKTAGONU I ULICI.
 

Slusaj, to je uopste nebitno..... Necu ti reci....

Znas zasto? Zato sto pitanje a automatski moj odgovor nista ne znaci tj NE MZOE A I NE SME DA MENJA OBJEKTIVNOST I TEBE NAVODI NA DONOSENJE POGRESNIH ZAKLJUCAKA.

Ja mogu da treniram i Ninjutsu npr ! I pritom da MNOGO VOLIM TO ! I da kazem da iako to treniram to je lose i da svi mzoete da me bijete sa ovog foruma! ALI JA ETO TO VOLIM I ZATO TRENIRAM....

Kao kada neko voli devojku 9STVARNO I ISKRENO I SVESTAN JE TE LJUBAVI A NIJE OPCINJEN) i onda kaze svim drugarima - ma znam da je debela kao stoka, ruzna ko groblje, ALI STA MOGU JA NJU TAKVU KAKVA JE VOLIM I NE MOGU BEZ NJE....Imao sam lepse zgodnije, i sad mi se nude ali ni jedna nije KAO ONA.

Tako i borilacke vestine..... Mozes da volis, da treniras ali ako si REALAN I NISI ZASLEPLJEN ti ces reci OBJEKTIVNO I NEPRISTRASNO ONAKO KAKO JE....

Ja sam trenirao i Karate i Wing Chun i Box i jos nesto..... Argumenti tipa - "nisi dovoljno dugo trenirao da bi video da je to zapravo savrsenstvo od vestine" ne piju vodu jer sam takodje ZA VEOMA KRATKO VREME provalio i da neke vestine/sportovi su realne i upotrebljive, a ne samo neupotrebljive......Znaci ne moras da treniras nesto 20 godina pa da provalis da ne valja....To ne govori o vestini, to govori i tebi da imas verovatno IQ veoma nizak i mogucnost ucenja uvidjanjem odnosa uzroka i posledice.

Sto se tice boxa mogu ti reci da sam ga isprva NAJVISE MRZEO, I MISLIM DA SE TA MRZNJA BAS KRILA U TOME STO JE BOX SUROVO REALAN I TU NEMA PRECICE, NEMA ZAMLACIVANJA, NEMA DZABALEBARENJA, NEMA FUSERAJA NEGO ILI JESI ILI NISI !

Stvarno ga nisam voleo jedno vreme i pokusavao sam da idealizujem vestine koje sam ja trenirao i da mastam i fantaziram (kao i odrasli ljudi ovde sve do 50 godina) da ce ove vestine da me naprave u super borca, ALI NA KRAJU SAM IPAK PRIZNAO STA I KAKAV JE BOX, KICK BOX , MMA. I to sam shvatio veoma rano, a ne neki koji su nabili po 40-50 godina a jos uvek imaju klinacke tripove 6-7. razred....

Tesi me to sto vidim da su klinci sve pametniji i pametniji i vec u 3-4 razredu osnovne ne mzoes da ga prevaris da trenira Wing Chun npr, jer ti kaze - ma daj da mlataram rukama smesno ovako, i zasto da drzim ove noge savijene u X noge kao da imam paralizu , ovo je smesno i glupo, odo ja na box da treniram , jer uvek su najjaci likovi u skoli oni koji treniraju box a ne mambo dzambo vestine.

UVEK SAM BIO ZA TEHNIKU, SMIRENOST, NEKE POTEZE GDE NECES NEKOG DA POVREDIS A DA SE ODBRANIS, DA IZADJES KAO ZRTVA-POBEDNIK, ALI TO JE PROSTO NEMOGUCE, TO JE SAMO UTOPIJA, SVE TE VESTINE SAMO TROSE VREME VEZBACA I EVENTUALNO MU MOGU DATI LAZNU NADU AKO JE TRENER SEKTASKI MULTILEVEL MARKETING TYPE O GUY KOJI ISPIRA MOZGOVE UCENICIMA I MNOGO JE BOLJI SLATKORECIVI GOVORNIK NEGO BORAC.
 

Back
Top