Kako zamisljate Boga/Boginju/Bogove?

Dita

Zainteresovan član
Poruka
158
Da li Bog,u kog verujete ima telo,ili predstavlja samo silu prirode,neku kosmicku silu,ili nesto cetvrto?Da li je on prozet kroz nas same,ili se nalazi negde "iznad"?
Kako se manifestuje njegova snaga?I ,tako ta pitanja?

p.s. da li Hriscani veruju da Satana postoji?
 
Dita:
Da li Bog,u kog verujete ima telo,ili predstavlja samo silu prirode,neku kosmicku silu,ili nesto cetvrto?Da li je on prozet kroz nas same,ili se nalazi negde "iznad"?
Kako se manifestuje njegova snaga?I ,tako ta pitanja?

p.s. da li Hriscani veruju da Satana postoji?

Dita, srce 8)
Sta se glupiras sa ovakvim pitanjima, idi bre na one LOL sajtove za tinejdzerske vestice, pa tamo postavljaj slicna pitanja.
:P
 
Интересантно и помало занимљиво осим што је по структури конфузно и правописно-скандалозно.
Шта да се ради кад форма открива суштину која даје форму.
 
Warlord:
Bilo kakva vera i obozavanje natprirodnog i uzvisenog bica su prevazidjeni. Mnogo je lakse siveti kad znas da te neko uvek voli i gleda, ali budi faca pa zivi bez vere ako umes.

A zasto su prevazidjeni? Objasni malo bolje......
Opet sve varira od religije do religije, ali ja definitivno nisam u fazonu da me neko stalno voli..........komplikovano je objasniti prirodu i magiju okorelim ateistima, koji ne uzivaju u svom ateizmu, neko se javljaju na teme za koje nemaju odgovor.
ali budi faca pa zivi bez vere ako umes

e ovom izjavom si prevazisao sam sebe.....
kakva faca? u kom svetu? cuvaj se brate, govoris kao da si tek sada izasao iz puberteta i kao da zelis da budes opasan momak......... :roll: Umem da zivim i izuzetno sam zadovoljna svojim zivotom i drugacije ne bih mogla i nikako mi ne bi imponovalo da imam tu titulu "FACE"
 
Meni je najbolja predstavljen u nekom njemačkom filmu kao muškarac u ranim šesdesetim,mršav izboranog lica, puši,pije žestu, mudar, ali i surovo iskren. Pa zar nije čovjek stvoren prema slici božjoj, a ja baš nešto ne viđam čičice sa dugom bijelom bradom i štapom.
 
Warlord:
Prevazidjeni su zbgog ljudskog napretka i nauke.
Nisam mislio bukvalno faca, ali ajde sad, kao da me ne znas. Hocu sve da gledam svojim ocima i to je to.
Naravno da uzivam u ateizmu, ali je to tesko objasniti vernicima. A od cega da se cuvam_

Cuvaj se da ne postanes jedan od onih fakera koji samo prozivaju druge.....
Znas i ti mene, tako da ne moramo da se objasnjavamo...
Cenim i postujem nauku, a to sto verujem, ne implicira da ne priznajem veliki prasak i nastanak planete Zamlje.....

p0zdraw i otvori svoj um malo vise, iskreno podsecas me na mog dedu......(ne pitaj sto i kako, cisto da ti kazem)
I spremaj ispite, pusti forum....
 

Back
Top