HVALA NA POMOCI

helenbeo

Obećava
Poruka
77
Ja se izvinjavam ako sam ikoga mogla da uvredim svojom porukom, to mi nije bio cilj...Lepo sam zamolila sve ljude dobre volje da mi pomognu ako hoce jer jednostavno ne znam kome da se obratim...Ako sam rekla da hocu da ostanem anonimna to nije znacilo da cu da se prerusim u babarogu i tako se setam po lekarskim ordinacijama, samo niko od mojih ne sme to da sazna...
Samo vas molim da me ne osudjujete u napred
 
Niko Vas ne osudjuje, ali sa kolicinom podataka koje ste dali i na nacin na koji ste to ucinili ovde, niko ni ne moze da Vam pomogne. U zavisnosti od godina javite se psihijatru (decijem ili za odrasle) u mestu boravka i trazite pomoc.

Pozdrav
 
HVALA NA POMOCI!!
DA LI BISTE MOGLI DA ME POSAVETUJETE GDE DA ODEM, KOME DA SE OBRATIM JER VISE NISTA NE ZNAM...
IMAM 21.G I IZ BEOGRADA SAM.SA PETNAEST SAM BILA KOD PSIHIJARA KOD KOJEG JE ISLA I MOJA MAMA ALI NISTA OD TOGA NIJE BILO SAMO SAM DOBILA OSMEH I RECENICU DA CE MI BITI JEDNOG DANA BOLJE I DA ZABORAVIM NA TO...
RECIMO DA SAM IMALA NEKA TRAUMATICNA ISKUSTVA KAO DETE, KOJA NISAM USPELA DA ZABORAVIM I SAD ME SVE TO PROGANJA...ZNAM DA MI TREBA POMOC, ZNAM DA ME CEKA MUKOTRPAN RAD I MISLIM DA JE KRAJNJE VREME JER JE VREME ONO STO MI NEDOSTAJE...HOCU DA POCNEM DA ZIVIM KAO SVI NORMALNI LJUDI, A NE DA SE OSVRCEM IZA RAMENA DA ME SLUCAJNO NEKO NE PRATI..DA LI ME MOZETE POSAVETOVATI?MOLIM VAS
 
sad sam se malo smirila, danas mi je bio uzasan dan, pa sam resila da ispravim nesto sto sam napisala...
Ne verujem da je to sto osecam neka fobija, ne plasim se smrti, zatvorenog prostora, ljudi...Nisam mislila da me neko stvarno prati pa se ja sad kao osvrcem...Da su me pratili jesu, ali to je nadam se gotovo, inace su proganjali i moju dobru drugaricu i njene...Sa tim skotom je zavrsena prica...Bojim se samo da necu ostati normalna, da cu se potpuno izgubiti negde daleko u proslosti i da cu ostati sama...Kako da pronadjem svoj mir i da pocnem da komuniciram sa majkom :?: Jel zna neko nekog dobrog psi u Bgd-u, koji se nece vidjati sa mnom svake nedelje po petnaest minuta, kao jedna fina dama iz Dragise Misovic koju ne bih imenovala jer je to bilo davno pre nego sto je postala poznata...Sta je bilo bilo je!
 
Nije stvar u tome koliko ce se vidjati sa tobom nego sta u tom vremenu moze da uradi za tebe. Ako si se vidjala sa Vesnom Brzev i na 15 minuta nedejno (pod uslovom da si redovno i dovoljno dugo isla) to ti je budi sigurna vredelo vise nego da si se vidjala sa nekim i po sat i petnaest minuta. A ta tuzna cinjenica o vidjanju od 15 minuta ceka te svuda u drzavnoj praksi, iz jednostavnog razloga sto oni koji rade u drzavnoj praksi rade pod pritiskom velikog broja pacijenata (nekad i po 25oro ljudi mora da se primi u radnom vremenu, sto je, priznace svako, nenormalno) a to je tako zato sto nam je idiotsko Ministarstvo odredilo dnevnu kvotu pacijenata koju moramo da postignemo (radimo ko rudari: na normu1) jer ako ne postignemo vodi se da smo podbacili!

Tako da, tesko mogu da ti preporucim nekoga ko ce imati vise od 15 minuta vremena za tebe u drzavnoj praksi, a sto se privatne prakse tice, ne znam da li imas finansijskih mogucnosti za to?
Od drzavne prakse, u INstitutu za mentalno zdravlje Dr Olga Ralev, dr Nada Todorovic, Dr Vlada Milosevic, dr Vlada Jovic......potrazi ih u Dispanzeru za odrasle, ali to ti je varijanta od 15 minuta nedeljno. probaj u svom Domu Zdravlja, mozda je pritisak manji, ili mozda imaju Dispanzer mentalno zdravlje za decu i omladinu ( ne znam na kojoj si opstini). Od privatnika...Imas "Psiholoske Krugove' u Pajsijevoj 5, kome god da tamo odes bice dobro....Ne znam sta drugo da ti kazem, ali znam da je neophodno da kod nekoga odes i sa nekim porazgovaras o svojim problemima pre nego sto bude kasno. Pozdrav!
 
Naravno da znam da nije sve u vremenu...Ali je tih 15min izgledalo kao dva, s obzirom da smo pricale o svakodnevnim temama i sto se nije ni potrudila da me pita nesto vise...Sve je sad davno zavrseno, ja nju potpuno razumem kao i sve vas koji radite u drzavnim bolnicama ma za sta bili specijalizovani...Da li bih mogla da odem u studentku polikliniku??Znam da imaju dispanzer za mentalno zdravlje,s obzirom na to da sam tamo isla kod par specijalista koji su mi samo dali vizit karte, nisam sigurna da bi me neko primio...Sto se privatnih tice ne dolaze u obzir, jer ja sve pare koje zaradim trosim na kafu, cigare, izlaske i to bas nije mnogo, a ne mogu da trazim ni od koga jer ce nastati jos veci kurslus u porodici...A od prijatelja ne mogu da dobijem ni beleske sa ovih predavanja koje sam propustila zadnjih mesec dok sam bila u gipsu.. :D
 
helenbeo:
Naravno da znam da nije sve u vremenu...Ali je tih 15min izgledalo kao dva, s obzirom da smo pricale o svakodnevnim temama i sto se nije ni potrudila da me pita nesto vise...Sve je sad davno zavrseno, ja nju potpuno razumem kao i sve vas koji radite u drzavnim bolnicama ma za sta bili specijalizovani...Da li bih mogla da odem u studentku polikliniku??Znam da imaju dispanzer za mentalno zdravlje,s obzirom na to da sam tamo isla kod par specijalista koji su mi samo dali vizit karte, nisam sigurna da bi me neko primio...Sto se privatnih tice ne dolaze u obzir, jer ja sve pare koje zaradim trosim na kafu, cigare, izlaske i to bas nije mnogo, a ne mogu da trazim ni od koga jer ce nastati jos veci kurslus u porodici...A od prijatelja ne mogu da dobijem ni beleske sa ovih predavanja koje sam propustila zadnjih mesec dok sam bila u gipsu.. :D

Vidim ja da ti imas malo pogresan koncept u glavi po pitanju nekih stvari: prvo, nije niciji posao na terapijiu da se trudi da te pita, vec je to tvoja terapija pa ti treba da pricas ono sto zelis: ako su to svakodnevne teme, onda ok, niko te nece terati da pricas ono sto ne zelis a niko ne moze da zna sta je u tvojoj glavi u u tvojoj proslosti. Drugo, bez godinu dana nema terapije, kolko si ti puta ostisla na po 15 minuta? Pet? Deset?
I trece, sve sto zaradis prestani da trosis na cigare, kafu i izlaske pa obezbedi sebi jedan mesecni tretman od 1600 dinara - vise ce ti vredeti tih 50 minuta od svih cigareta koje ce te i onako ubiti, kafa od kojih ces dobiti cir i izlazaka koji ti bas i ne koriste u resavanju tvojih problema.
Razmisli malo o svojim prioritetima - i kad odlucis sta su ti prioriteti i sta ti u stvari hoces, onda mozes da se das u potragu za terapeutom. terapija je grdan napor, silan utrosak energije, ogroman (emotivni) rad. Kosta i vremena, i zivaca, i suza, i bola pa i para (ako ides privatno). ali mora d ati bude broj jedan stvar u zivotu, a ako nije onda nemoj ni da pocinjes. Tvoje je zdravlje u pitanju, ne tudje.
 
Uz svo uvazavanje i postovanje ljudi koji pokusavaju da ti pomognu,dozvolicu sebi slobodu da ti predlozim nesto drugo,naravno ne zapostavljajuci psihijatriju.Da li si razmisljala da odes na razgovor (koji sigurno nece trajati 15 minuta i necete kostati nista)kod nekog dobrog duhovnika.Karakteristicne su one tvoje reci "...kako da pronadjem svoj mir...".Mislim da ovo nije losa ideja.Ukoliko ti trebaju jos neke informacije po ovom pitanju,rado cu ti pomoci,ako mogu.
 

Back
Top