U Belorusiji nezaposlenost najmanja u Evropi ispod 1% ali niko u EU to ne pominje?

Ovo leto Zvezda je gostovala u BLR. Prijatelji su išli, kolima! Ostali su zapanjeni! Ulice čiste, ali čiste! Žvake nema zalepljene za asfalt! Kafići, ne rade u vreme kada su zaposleni na poslu! Prosečna plata 350e! E, samo Srbija tone!

Problem nije da se ne zalepi već da se niđe nemože kupiti.
ha ha
 
U Belorusiji nisu vece plate nego u EU ali se zivi bolje zato sto svi imaju posao , stan i kucu od drzave.

U EU , neki zive ekstra, a mnogi zive bez ikakvih prihoda veoma lose.

Na primer u Spaniji i Grckoj nezaposlenost je 25%

I sta je onda bolje? Da primas 500 evra platu kao u Belorusiji, ili nula evra kao nezaposlen u EU?

Ti si se nesto grdno zahebo...
 
Ti si se nesto grdno zahebo...


vidi ovako.

zvanicna statistika kaze da je GDP po stanovniku u BElorusiji 15.000 dolara. U Srbiji je 11.900 dolara. U Srbiji je prosek plata 390 evra po statistici. A posto Belorusi imaju 30% veci GDP od nas kod njih je minimum prosek plata 500 evra.

Naravno prozapadna nacisticka propaganda svetu prodaje drugu pricu.
 
kad ces ti malo na istocnu obalu amerike , da uzivas u nestasicama struje i cekas u redovima za kanticu benzina po 6 sati :lol:

a mozes i u komsiluk, u "americku demokratiju" na kosovo kod siptara, i tamo imaju vec 12 godina nestasice struje od 4 do 12 sati dnevno :)

S tom razlikom što će se oni brzo oporaviti,a Bjelorusi teško.:lol:
Jedino što je pozitivno iz Bjelorusije to je tenisačica Azarenka.
 
S tom razlikom što će se oni brzo oporaviti,a Bjelorusi teško.:lol:
Jedino što je pozitivno iz Bjelorusije to je tenisačica Azarenka.

Belorusija nema sta da se oporavlja oni zive solidno.

Ne najbolje u Evropi, ali prilicno bolje nego vi Hrvati i mi Srbi.

Zive u socijalizmu.

Tako Belorus dobija stan/kucu od drzave kad se zaposli u roku od godinu-dve dana, a ti i ja moramo ili zaradjivati 5-10.000 evra mesecno da je kupimo, sto 98% ljudi u nasim zemljama ne moze , ili uzeti kredit na 25-30 godina

I ko je u boljoj situaciji ? Naravno Belorus

Jos Hrvata/Srbina gazda moze sutnut sa posla kad god hoce, dok je Belorusu posao zagarantovan. Ako i izgubi posao naci ce uvek vrlo brzo drugi dok Srbin/Hrvat u vecini slucajeva nece.

Socijalizam je mnogo bolji sistem nego ovaj neoliberalni kapitalizam.

Kapitalisticki socijalizam da se razumemo - ne komunisticki.

To mozes da vidis i po nama. I kod nas je u socijalizmu komunistickom svako stekao kucu/stan - takvu-kakvu dok danas to ne moze da uradi minimum 60% ljudi za svoj zivotni vek.

Koliko ljudi u Nemackoj ili Svajcarskoj ima svoj stan ili kucu? J ako malo

Jeste imaju dobre plate, dobar standard, ali cak ni sa tim dobrim platama vecina njih ne moze da kupi stan/kucu za svoj citav zivotni vek.

Krov nad glavom je najvaznija stvar u zivotu svakog coveka.
 
Poslednja izmena:
vidi ovako.

zvanicna statistika kaze da je GDP po stanovniku u BElorusiji 15.000 dolara. U Srbiji je 11.900 dolara. U Srbiji je prosek plata 390 evra po statistici. A posto Belorusi imaju 30% veci GDP od nas kod njih je minimum prosek plata 500 evra.

Zasto ne pogledas podatke umesto sto nagadjas?

Belarus "Average gross salary 3,559,600 BYR / 436 $, monthly (May 2012)[4] " Sto je 200$ manje od Srbije.:roll:
http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Belarus
 
Belorusija nema sta da se oporavlja oni zive solidno.

Ne najbolje u Evropi, ali prilicno bolje nego vi Hrvati i mi Srbi.

Zive u socijalizmu.

Tako Belorus dobija stan/kucu od drzave kad se zaposli u roku od godinu-dve dana, a ti i ja moramo ili zaradjivati 5-10.000 evra mesecno da je kupimo, sto 98% ljudi u nasim zemljama ne moze , ili uzeti kredit na 25-30 godina

I ko je u boljoj situaciji ? Naravno Belorus

Jos Hrvata/Srbina gazda moze sutnut sa posla kad god hoce, dok je Belorusu posao zagarantovan. Ako i izgubi posao naci ce uvek vrlo brzo drugi dok Srbin/Hrvat u vecini slucajeva nece.

Socijalizam je mnogo bolji sistem nego ovaj neoliberalni kapitalizam.

Kapitalisticki socijalizam da se razumemo - ne komunisticki.

To mozes da vidis i po nama. I kod nas je u socijalizmu komunistickom svako stekao kucu/stan - takvu-kakvu dok danas to ne moze da uradi minimum 60% ljudi za svoj zivotni vek.

Koliko ljudi u Nemackoj ili Svajcarskoj ima svoj stan ili kucu? J ako malo

Jeste imaju dobre plate, dobar standard, ali cak ni sa tim dobrim platama vecina njih ne moze da kupi stan/kucu za svoj citav zivotni vek.

Krov nad glavom je najvaznija stvar u zivotu svakog coveka.

Pa što ne odeš u Bjelorusiju. Ja bi sigurno otišao tamo kad je sve tako lijepo i krasno. :lol:
Ja imam kuću i stan,a auto mijenjam svake druge,treće godine. :kafa:
 
Pa što ne odeš u Bjelorusiju. Ja bi sigurno otišao tamo kad je sve tako lijepo i krasno. :lol:
Ja imam kuću i stan,a auto mijenjam svake druge,treće godine. :kafa:


Sto da odem ? Ja sam Srbin i zivecu i umreti u Srbiji.

To sto ti govoris kako je tebi lepo nije merodavno. I ja lepo zivim ali ni to nije merodavno za Srbiju.

Ajde kazi realno:

Da li je vise ljudi pravilo kuce, kupovalo nova kola, islo na letovanja/zimovanja u socijalizmu u SFRJ ili sada u kapitalizmu neoliberealnog tipa u Hrvatskoj i Srbiji?

Naravno pre. To dokazuje da je socijalizam mnogo bolji sistem za drustvo i njegove gradjane od neoliberalnog kapitalizma.

U socijalizmu nije bilo ultrabogatih ali nije bilo ni ultrasiromasnih kao danas.

Eno kod vas u Hrvatskoj koliko ima sirotinje ? Biju se za tanjur besplatnog graha....

Al ti na sve to kazes "e meni je lepo"

E pa vidis nije tvoje dupe centar univerzuma.

Postoje i neki drugi ljudi koji isto tako zasluzuju da zive zivotom normalnog coveka, ali im neoliberalni kapitalizam to onemogucava.
 
Tolika je kod nas minimalna plaća. :lol:

al belorus od drzave dobije stan/kucu i sa svojom platom moze podmiriti sve troskove

dok 70% Hrvata to ne moze .

70% Hrvata tvojih nema dovoljno para da plati racune, stanarinu/kredit za stan

dok 70% belorusa najmanje to ima

Plata kao plata u apsolutnom iznosu nikako nije merilo samog standarda.
 
vidi ovako.

zvanicna statistika kaze da je GDP po stanovniku u BElorusiji 15.000 dolara. U Srbiji je 11.900 dolara. U Srbiji je prosek plata 390 evra po statistici. A posto Belorusi imaju 30% veci GDP od nas kod njih je minimum prosek plata 500 evra.

Naravno prozapadna nacisticka propaganda svetu prodaje drugu pricu.

To je GDP po platežnoj moći, odnosno tamo su cene niže.
Sa druge strane tačno je da tamo veći udeo ukupnog proizvoda ide radnicima, ali je to i razlog njihovih problema u poslednjih par godina.
 

Back
Top