U Belorusiji nezaposlenost najmanja u Evropi ispod 1% ali niko u EU to ne pominje?

Belorusija je jedna jadna zemlja, siromasna, gladna. Nemaju leba da jedu. A ekonomske sankcije ce in sve te kvalitete pojacati. :D

Po meni je mnogo bolje da se ugledamo n Nemacku, Sjedinjene Drzave, Holandiju nego na te cigane.

pa ugledate se ti i tebi slicni evrotalibani vec 20 godina na nemacku i ameriku, al kako vreme prolazi VAMA STANDARD SVE NIZI I NIZI :hahaha:

To samo pokazuje kako veze blage sa zivotom nemate, i da nikada necete dostici njihov standard.

A razlog tome je sledeci. Nemate mozak za tako nesto.
 
Kaže mi Sakati da vučeš pune vrećice Hrvatskih proizvoda. Najviše voliš Vegetu. :per:
To su ti priče za malu djecu. Ako misliš da ja ne kupujem vaše proizvode onda se grdno varaš.
Pa i ja kupujem proizvide iz Srbije jer su kvalitetniji, kipovao sam pre par godina Kraš Mentol bombone ali su ih iskvarili tako da su one Pionir iz Subotice duplo bolje.
Plivin andol mi ne skida temperaturu tako da samo koristim Galenikin...
Da ne misliš da sam neki kupovni patriota kupio sam za jesen cipele Alpina (Slovenija) u toj ceni mogao sam kupiti i Batine ali rade se u Albaniji, Rumuniji, Španiji i vidi se da im je koža loša, što se tiče Alpine mogu ti reći da sam kvalitetom zadovoljan.

Samo sam hteo da ti oponiram na socijalističku uravnilovku kako su proizvodi iz Hrvatske u to vreme bili nekoliko puta kvalitetniji nego danas, jer prosto je nemoguće da lenj radnik proizvodi bolji proizvod od vrednog radnika.

Vegetu nikad nismo u kući koristili koristimo Začin C. Proizvodi Centroproma su u Srbiji zadržali pređašni kvalitet bar za sada.
 
Ajmo sve što imamo pokloniti i onda ćemo se osjećati srećnim . :hahaha. .rotf:

ne trebas pokloniti sve sto imas. ali ako imas vise nego dovoljno, kao recimo Miskovic, makar deo tog bogatstva trebas podeliti onima koji nemaju.

Jer tako je humano i pre svega hriscanski.

Ja bih voleo da budem bogat kao miskovic , ne zato sto bi me to ucinilo srecnim, ja sam srecan i sada sa ovoliko koliko imam, vec zato sto bih tada imao mogucnost da pomognem milionima svojih sunarodnika i da im zivot ucinim boljim.
 
Opste je poznato kako je to nezaposlenost niska u Belorusiji, Rumuniji i Bugarskoj. To su postigli brisanjem ljudi sa trzista rada. Realna nezaposlenost im je oko 30% svakoj toj zemlji i kao ni mi ni oni nemaju ni govna da jedu a kamoli hranu. A prica oko poklanjanja stanova je prica koju provlace diktatorski mediji i koja nema veze sa zivotom.

To ti je kao kod nas plan povecanja fakultetlija na 50% gradjana, brze pruge Srbije, brza zarada kod Dafine, velika Srbija, pobeda nad NATO paktom.
Tako da nemoj da ovde raspravljamo o beloruskoj prApagandi.. nego daj nadji neku normalnu temu.

Nominalni GDP im je 5000 usd po glavi gde su na nivou Makedonije. Logicno je zakljuciti da tako slaba ekonomija ne moze da obezbedjuje nekretnine gradjanima :D

Njihova rublja je bezvredna. Od kada su poceli da ih blokiraju pala je sa 4000 na 10 000 za jedan EUR.

Inflacija im je odavno presisala 50% na godisnjem nivou.

Tako da ... u pitanju je klasicna totalitarna kvazi-demokratska drzava, vrlo slicna Srbiji devedesetih godina, u kojoj su mediji prepuni bajki, a relan zivot obicnih ljudi prozet inflacijom, malim primanjima, nezaposlenoscu, praznim radnjama, sivilom.

Nije kod njih došlo do brisanja sa tržišta rada, već je štos u tome što imaju prikrivenu nezaposlenost u svojoj industriji jer im firme imaju praviše zaposlenih i zbog toga mnogo gube na efikasnosti.

Inače ono što ne valja u sistemu Belorusije su preveliki transferi preduzećima koja su nekonkurentna na uštrb konkurentnih koja izvoze robu po zemljama članicama ZND i zemljama centralne evrope...
 
Da, od sve muke sam kupio playstation i gomilu igrica da ne bih gledao sivilo i beznađe na ulicama.

pa kako sad kupio si playstation , a nije u radnjama imalo nista sem sijalica ? :think:

pa ja sam kupio 1994 prvi pentium koji je tada bio cudo tehnike i platio ga 2700 maraka i ti mi pricas nije imalo nista da se kupi :)

imalo je uvek. mozda jedino nije bilo prvih 3-6 meseci sankcija , dok se nismo snasli, a posle je uvek imalo svega.
 
Grešiš, jer sa tih 500 maraka sam mogao da kupim ništa. Samo umproforske paštete na pijaci i sijalice iz mađarske. znaš ti dobro o čemu ja pričam.
to o čemu pričaš je trajalo dva najviše tri meseca krajem 93. jedina nestašica koja je duže trajala je bila sa benzinom ali je crno tržište bilo dobro organizovano
 
Belorusija je jedna jadna zemlja, siromasna, gladna. Nemaju leba da jedu. A ekonomske sankcije ce in sve te kvalitete pojacati. :D

Po meni je mnogo bolje da se ugledamo n Nemacku, Sjedinjene Drzave, Holandiju nego na te cigane.

Gde bas Holandiju nadje.Najbolesniju drzavu u EU.Vi EUtalibani bas nemate meru a o dostojanstvu da i ne pricamo.
 
pa kako sad kupio si playstation , a nije u radnjama imalo nista sem sijalica ? :think:

pa ja sam kupio 1994 prvi pentium koji je tada bio cudo tehnike i platio ga 2700 maraka i ti mi pricas nije imalo nista da se kupi :)

imalo je uvek. mozda jedino nije bilo prvih 3-6 meseci sankcija , dok se nismo snasli, a posle je uvek imalo svega.

Preko oglasa sam kupio. I ne seri više majke ti. tebi je bilo super u Serbiji tad jer si sitna duša kojoj je najvažnije da ima komunalije i struju za male pare. Na tu foru tebi je i Belorusija raj na zemlji.
 
GDP per capita je jedino sto je merodavno u oceni standarda stanovnistva a taj GDP je u belorusiji 30% veci nego u Srbiji sto znaci da imaju 30% veci standard

evo ovde lepo sve dokumentovano

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

GDP per capita uzima u obzir kupovnu moc gradjana , jer ne kosta isto na primer FRIZIRANJE u Srbiji Belorusiji i Kanadi. U Kanadi sisanje kosta od 50-100 dolara a u Srbiji i Belorusiji od 1 do 5 evra....

zato je GDP per capita merodavan za ocenu kvaliteta zivota stanovnistva a ne nominalni GDP


Jer razlicite stvari kostaju razlicito u razlicitim zemljama sinak.

Zato se kod nas 90tih bolje zivelo sa 100 maraka mesecno nego danas sa 500 evra nepismeni decace! Jer su mesecni troskovi zivota bili daleko nizi nego danas!


Sto se tice GDP. Postavi sebi pitanje ZASTO je sisanje u Belorusiji i Srbiji devedesetih bilo skoro pa besplatno. Pa zato sto je bilo jako jako malo robe u opticaju, mala proizvodnja i kupovna moc. Samim time i malo novca u opticaju. Sloba se kao i Lukasenko dosetio da kaze "Ah pa kakve veze sto nema robe, mi cemo da stampamo novac i da delimo narodu dzabe !!! :D"

I to izazva hiperinflaciju a nakon toga inflaciju koja je konstantno osiromasivala gradjane.

Dakle sisanje je jeftino jer narod nema leba da jede. Pa kada upotrebis PPP, dobijes veci GDP po glavi ali samo za osnovne ljudske potrebe. Dakle tacno je da Belorus moze da se sisa jeftinije i da jede jeftinije, ali mu je plata srazmerno toliko manja da on i pored toga sto je sve jeftino, on ne moze mnogo toga da kupi. Jer da moze da kupi vise kolicinski od gradjana neke razvijene drzave, onda bi to morala da proprati i velika proizvodnja te iste robe, pa bi onda i GDP porastao, razlika izmedju nom i ppp gdp bi se smanjila, a u opticaju bi imao mnogo vise novca koji bi mogao da se akumulira u budzetu pa tek onda da se vrsi stanogradnja. I tako bi drzava postajala bogatija.

Logicno je da je sto je narod bogatiji, odnos ppp i nom gdp ujednaceniji. Upravo se zato kao index i koristi najmocnija ekonomija sveta SAD, kod koje su GDP nom i pp identicni. Najveca razlika je prisutna kod nerazvijenih drzava Afrike, a kod bogatijih drzava od SAD je nominalni GDP veci od ppp. Sto se Belorucije, Srbije, Bugarske tice, nas nom gdp je znatno manji od ppp. To jasno ukazuje da smo sirotinja. :)


To je cista matematika.

Uporedi kao domaci zadatak nom i ppp gdp Norveske, SAD i Etiopije. :)
 
to o čemu pričaš je trajalo dva najviše tri meseca krajem 93. jedina nestašica koja je duže trajala je bila sa benzinom ali je crno tržište bilo dobro organizovano

ma i to sa benzinom je trajalo par meseci dok nisu proradili svecerski kanali i napravili se automobili sa tankovima od par stotina litara za uvoz benzina iz rumunije i bugarske.
 
Sto se tice GDP. Postavi sebi pitanje ZASTO je sisanje u Belorusiji i Srbiji devedesetih bilo skoro pa besplatno. Pa zato sto je bilo jako jako malo robe u opticaju, mala proizvodnja i kupovna moc. Samim time i malo novca u opticaju. Sloba se kao i Lukasenko dosetio da kaze "Ah pa kakve veze sto nema robe, mi cemo da stampamo novac i da delimo narodu dzabe !!! :D"

I to izazva hiperinflaciju a nakon toga inflaciju koja je konstantno osiromasivala gradjane.

Dakle sisanje je jeftino jer narod nema leba da jede. Pa kada upotrebis PPP, dobijes veci GDP po glavi ali samo za osnovne ljudske potrebe. Dakle tacno je da Belorus moze da se sisa jeftinije i da jede jeftinije, ali mu je plata srazmerno toliko manja da on i pored toga sto je sve jeftino, on ne moze mnogo toga da kupi. Jer da moze da kupi vise kolicinski od gradjana neke razvijene drzave, onda bi to morala da proprati i velika proizvodnja te iste robe, pa bi onda i GDP porastao, razlika izmedju nom i ppp gdp bi se smanjila, a u opticaju bi imao mnogo vise novca koji bi mogao da se akumulira u budzetu pa tek onda da se vrsi stanogradnja. I tako bi drzava postajala bogatija.

Logicno je da je sto je narod bogatiji, odnos ppp i nom gdp ujednaceniji. Upravo se zato kao index i koristi najmocnija ekonomija sveta SAD, kod koje su GDP nom i pp identicni. Najveca razlika je prisutna kod nerazvijenih drzava Afrike, a kod bogatijih drzava od SAD je nominalni GDP veci od ppp. Sto se Belorucije, Srbije, Bugarske tice, nas nom gdp je znatno manji od ppp. To jasno ukazuje da smo sirotinja. :)


To je cista matematika.

Uporedi kao domaci zadatak nom i ppp gdp Norveske, SAD i Etiopije. :)

kod svih zemalja u razvoju je nominalni GDP nizi od GDP-a per capita

Jer u zemljama u razvoju sve usluge i puno drugih stvari kostaju manje nego u razvijenim zemljama to je to sto tvoj mozak ne razume.

A objasni mi dokle su stigli sa svojim ekonomskim razvojem Ukrajina , Jermenija i Gruzija koji su imali istu startnu poziciju kao i Belorusija? Oni su sledili neoliberalni ekonomski koncept?

Gde se bolje zivi ? U Belorusiji ili Gruziji i Ukrajini?
 
Preko oglasa sam kupio. I ne seri više majke ti. tebi je bilo super u Serbiji tad jer si sitna duša kojoj je najvažnije da ima komunalije i struju za male pare. Na tu foru tebi je i Belorusija raj na zemlji.

pa naravno da si kupio preko oglasa , jer je neko otisao u inostranstvo da uzme taj playstation dotera ga ovde i preproda.

A ja sam kupio PC prvi u beogradskoj firmi a ne preko oglasa . Kako su oni uvozili robu ne znam za vreme sankcija ali su imali sve sto god pozelis.
 
Sve ove istocno evropske zemlje su siromasne i nemaju radnu naviku. Kapitali tih zemalja su u rukama neznalica i lopova. Zato su i siromasne. Prse se sa zaradama od 300 dolara mesecno i hvale se kako su im jeftine virsle :hahaha: A kakva kola voze nemci a kakva oni? Kolika je zarada Nemca? Ond pogledajte SAD svetsku lokomotivu ekonomje. Jdna banka im se srusi i pati ceo svet.

To je sila

A vi rusofili, lukasvili, dzudzumili... talibani komunisticki, jadnici kvazi pansloveni, vi mozete da sisate prste dok ameri karaju i kolju po svetu i ne moze im niko nista.. mozete samo da napadnete matoru babetinu Olbrajt i da je izvredjate i to je sve sto ste u stanju... a vasa slovenska braca Hrvati, Bugari, klali su vas kad god su mogli i samo cekaju da se ponovo napalite na slovenstvo, da vam se ponovo prisunjaju i da vas jos malo rezu nozevima :D

I umesto da se uzmete u pamet... vi i dajle terate po svome, kao stado ovaca.. a ovce i jesu za sisanje i klanje... :D
 
kod svih zemalja u razvoju je nominalni GDP nizi od GDP-a per capita

Jer u zemljama u razvoju sve usluge i puno drugih stvari kostaju manje nego u razvijenim zemljama to je to sto tvoj mozak ne razume.

A objasni mi dokle su stigli sa svojim ekonomskim razvojem Ukrajina , Jermenija i Gruzija koji su imali istu startnu poziciju kao i Belorusija? Oni su sledili neoliberalni ekonomski koncept?

Gde se bolje zivi ? U Belorusiji ili Gruziji i Ukrajini?

U svim tim drzavama se zivi govnarski. :D

A sta ti ovo znaci

nominalni GDP nizi od GDP-a per capita


:hahaha:

brate ti ne znas osnovne pojmove :hahaha:


A inace upravo sam ti objasnio zasto su usluge u siromasnim zemljama (ili kako ih ti zoves zemljama u razvoju) mada i to je sirok pojam, jeftine.
 
Poslednja izmena:
Sve ove istocno evropske zemlje su siromasne i nemaju radnu naviku. Kapitali tih zemalja su u rukama neznalica i lopova. Zato su i siromasne. Prse se sa zaradama od 300 dolara mesecno i hvale se kako su im jeftine virsle :hahaha: A kakva kola voze nemci a kakva oni? Kolika je zarada Nemca? Ond pogledajte SAD svetsku lokomotivu ekonomje. Jdna banka im se srusi i pati ceo svet.

To je sila

A vi rusofili, lukasvili, dzudzumili... talibani komunisticki, jadnici kvazi pansloveni, vi mozete da sisate prste dok ameri karaju i kolju po svetu i ne moze im niko nista.. mozete samo da napadnete matoru babetinu Olbrajt i da je izvredjate i to je sve sto ste u stanju... a vasa slovenska braca Hrvati, Bugari, klali su vas kad god su mogli i samo cekaju da se ponovo napalite na slovenstvo, da vam se ponovo prisunjaju i da vas jos malo rezu nozevima :D

I umesto da se uzmete u pamet... vi i dajle terate po svome, kao stado ovaca.. a ovce i jesu za sisanje i klanje... :D

Nije tebi lako vidi se da si jedan ,beskičmenjak,,covek bez porekla i dostojanstva,čovek kome su uzor oni koji kolju i ubijaju nekaznjeno po svetu.
ALO , NIJE SVE U PARAMA I SILI ...
 

Back
Top