Opasnosti analnog sexa, i da li postoje?

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
Ok,nesporazum...Mada,nema vise sta da je moralno/nemoralno(sto mise bas ne svidja,ali ko me pita,to je cinjenica).Uzmi npr. ovo sa video-produkcijom iz kucne manufakture raznoraznih Ex-YU celebrities,to je sad cista estrada. I kako su to role-models za danasnje klince,ta produkcija cveta i koda anonimusa. Pre par godina,Madjarska i Ceska npr,postadose glavni evropski izvoznici "ljudskog mesa" u tom obliku,i ja sam bio srecan,mislivsi da je kod nas moral na nivou,da je to nemoguce na ovim prostorima.Al ne lezi vraze...Samo je trebalo da neko "povuce nogu"(da ne kazem "uvuce i snimi"),sad je to pitanje prestiza maltene...Elem,udaljih se od teme,ali slicno je i sa analnim sex-om,mozda je bio tabu-tema,ali je sada redovna aktivnost,o kojoj se prica kao o sasvim uobicajenom nacinu sexualnog opstenja.Svidelo nam se to ili ne.Prosto.
 
Nek samo prate sve podmetnute mode, pa kad počnu ljudi da se živi raspadaju od virusa, bakterija ... zapitaće se.

Dok sam bila u inostranstvu, u sandučiće su stavljali letke sa obaveštenjem da su neki kondomi zaraženi.

Do sad hlamidija je uspela da mutira u više od 20 oblika, a kondilomi preko 70 - i unajvećem broju su oblik kancera
 
Jasno je da postoje opasnosti od bolesti. Ko ne koristi zaštitu (pri svakom pa i oralnom seksu) postoji mogućnost da se zarazi (ako je u odnosu sa rizičnom osobom - često menjanje partnera i sl.)...

A prilikom seksa sa jednim partnerom (podrazumeva se vernost) da li postoji mogućnost kod muškarca/aktivnog partnera da se pojave komplikacije?
Dakle, da li činjenica što penis bez zaštite dolazi u okruženje puno bakterija (čak i nakon klistiranja, je l' tako...?) znači da postoji mogućnost da se muškarac odnosno aktivni partner na neki način zarazi?

I što se tiče žene ili pasivnog partnera, interesuje me da li postoje neke posledice da kažem "tehničke prirode" nakon dužeg vremena upražnjavanja analnog seksa?
Postoje oni izrazi "tesna rupica" i "razrađena rupica" (misli se naravno na analni otvor). Da li to znači da posle određenog vremena ti mišići anusa oguglaju na neki način ili šta? Da li dolazi do nekih fizičkih promena (čuo sam i za hemoroide...)?
I na kraju, da li ikako može da dođe iz tog razloga do bilo kakvog poremećaja u vršenju velike nužde...?

Mada, kad još jednom razmislim, ovo prvo pitanje - u vezi sa zdravljem muškarca - bi imalo smisla i za ženu. Poznato je da dolazi do stvaranja mikroskopski sitnih ranica u anusu prilikom seksa. Da li ova fizička oštećanja nose opasnost po pasivnog partnera s obzirom na to da je anus okolina puna bakterija - dakle, zbog činjeniceda zbog ranica bakterije dolaze u kontakt sa krvlju...?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da vam svima "analiza" ni malo nije strana, kako tipovima, tako i ribama, jedno pitanje koje me malo plasi i muci.

Cuo sam pricu o tipu koji je dobio neku upalu jaja (kazu otekla su mu u p.m...) pa je njegov doktor zakljucio da je to zato sto ga je metao u guzu!!! Da ne opisujem probleme koje je posle imao i npr. kako mu je radjen bris prostate i kite... :shock: :shock: :shock:

Dakle, da li neko pouzdano zna kolike su sanse da se to desi ako je higijena prilikom sexa ispostovana maximalno koliko je to moguce?
Licno volim da plodim u guzu ponekad, pa me je malo uhvatio strah!!! :shock: :shock: :shock:

Naravno - govorimo o sexu, bez kondoma, da se razumemo.

Molim da se oni koji nemaju pametno sta da kazu uzdrze od lupetanja i bezobrazluka.
Hvala.

Pa brate kako da znamo sta je svaka jela sta ako ljutne malo ajvar:sad2:
 

Back
Top