Sumece tablete magnezijum i gvozdja ??

fanstebre

Poznat
Poruka
7.942
Mozda je glupo pitanje ali bolje da pitam nego da skitam....bavim se sportom, iscrpljujem organizam i poceo sam da pijem sumece tablete gvozdja i magnezijuma po jednu dnevno....magnezijum uvece, a gvozdje ujutru - da li je to dobar raspored ??? Tj. u koje doba dana se gvozdje ili magnezijum najbolje apsorbuje?? Odmah posto se porbudim ili odmah nakon treninga ili neposredno pre spavanja ili nije ni bitno ???
 
Na preporuku trenera koristim....
Uzimam i vitamine preko cedevite i voca, povrca koje dosta jedem ali sam malo pao u formi u zadnjih par nedelja i hvataju me grcevi u listovima ponekad pri malo vecem naporu pa mi je trener preporucio da pocnem da pijem magnezijum....jer s obzirom na nacin na koji treniram i koliko treniram cini mi se da samo ishranom ne mogu dovoljnu kolicinu hranljivih materija da unesem posto se vise trosim nego sto mogu da pojedem....
 
Magnezijum je najbolje da trošiš celog dana pošto se veoma mala količina apsorbuje u organizam kada ga trošiš jednom dnevno.Mislim da je preporučena doza oko 300 mg dnevno ali proveri.Najbolje ti je da tabletu podeliš na tri četiri puta dnevno ili da odvojiš vodu koju potrošiš dnevno u jednu posudu i da u njoj rastopiš dnevnu količinu magnezijuma i da tu vodu konzumiraš tokom celog dana.Tako će organizam apsorbovati svu količinu magnezijuma.Ako popiješ 300 mg.odjednom organizam će apsorbovati 100mg a 200 će izbaciti tako da si uzalud pio 300 mg.
 
Te sumece tablete nisu nikakvo resenje..treba obratiti paznju na ishranu i birati namirnice koje sadrze magnezijum kao na primer:
- Dva parceta integralnog hleba (40 g) = 30 mg magnezijuma
- 125 g integralnog pirinca = 55 mg
- 200 g spanaca = 92 mg
- Jedna banana = 45 mg
- Saka badema (30-40 g) = 90 mg
- 2-3 kockice crne cokolade = 35 mg

A kao dodatak ishrani ga je najbolje uzimati kroz tablete(ne sumece)...

Ja pijem Magnachat tablete jednu ujutru, jednu uvece..
 

Back
Top