PUCANJE ZUTOG TELA?

PENTESILEJA

Početnik
Poruka
35
Zanima me jos i ova stvar zbog koje sam operisana pocetkom septembra prosle godine,i to samo mesec dana nakon sto mi je starija sestra operisana od vanmatericne trudnoce u istoj bolnici (STO SE VIDI IZ PRILOZENOG,2004 JE BILA STRAVICNO BAKSUZNA GODINA ZA MOJU PORODICU) :roll:
SIMPTOMI-padanje u nesvest, uzasni bol u stomaku,malaksalost.U cetvrtak nocu je pocelo u petak sam primljena u bolnicu posle celodnevnog maltretiranja.(OVIM PUTEM ZELIM I DA ISTAKNEM PRIVATNU KLINIKU PETKOVIC JER DA SAM TOG DANA PRIHVATILA NJIHOVU DIJAGNOZU VEROVATNO DANAS NE BIH MOGLA DA PISEM NA OVOM FORUMU.NA TOJ KLINICI,JER SU ME IZ DOMA ZDRAVLJA OTPUSTILI SA "upalom besike" :shock: me je pregledao "TIM STRUCNJAKA"-GINEKOLOG,UROLOG,LEKAR OPSTE PRAKSE I HIRURG(sumnjajuci na slepo crevo) I NAKON TOGA SU ME PUSTILI SA ANTIBIOTICIMA UZ OBJASNJENJE KAKO JA IMAM "NEKU TECNOST" VEROVATNO OD NEKE CISTE I DA CE SE TO LEPO MENI ABSORBOVATI TAKO DA ONI NISU ZA NEKE AGRESIVNE METODE TIPA "INEKCIJE" 8) ,I DA CE MI SE TO RESITI.U NJIHOVOM DVORISTU SAM PONOVO PALA U NESVET KADA SU ME TAKO LEPO OTPREMILI I KADA SAM VIDELA DA JE VRAG ODNEO SALU,A I ONI,REKLA SAM KAKO CU JA IPAK ICI KOD DRUGOG LEKARA PO MISLJENJE NA STA SU ME ONI VRATILI U NJIHOVU ZGRADU I NISU HTELI DA ME PUSTE DA IZADJEM DOK NE POTPISEM PAPIR DA JA IZLAZIM NA SVOJU ODGOVORNOST I DA AKO NE DAJ BOZE UMREM,ONI NE SNOSE ODGOVORNOST?! :evil:
Nakon tog mucenja,primljena sam u NARODNOG FRONTA gde su mi sve analize ponovo uradili i gde mi je uradjena PUNKCIJA.Istog dana posle ponoci sam operisana.

Ono sto mene zanima je da li postoji nesto sto uzrokuje pucanje zutog tela,posto mi je to na kraju bila dijagnoza?Meni je receno da mi je stomak bio pun krvi kada sam stigla u bolnicu i da sam bila u stanju "KOMENZIVNOG SOKA" zbog cega je operacija bila hitna.Ono sto mi ni dan danas nije jasno je otkud uopste krv u mom stomaku ako mi je puklo zuto telo?Kakve su sanse da se to ponovi posto su mi rekli da se to jednostavno DESAVA bez najave i bez uzroka?

p.s.nadam se da ce posle ove price ljudima ipak biti lakse da se odlucuju za drzavne bolnice.Ja sam svoju lekciju naucila.Ginekolog iz PETKOVIC KLINIKE ME JE POZVAO SUTRADAN NAKON OPERACIJE DA VIDI STA JE SA MNOM BILO I KADA SAM MU REKLA DA SAM OPERISANA KAO HITAN SLICAJ SAMO MI JE SPUSTIO SLUSALICU I NIKADA ME NIKO NIJE ODATLE NAZVAO :?: :!: Iako rade u losim uslovima,nasi lekari su ipak najbolji.
 
Ruptura zutog tela je cest fenomen koji moze da se manifestuje kako bez ikakvih simptoma tako i simptomima koji lice na akutno hirusko stanje zvano akutni abdomen. Razresenje stanja moze biti sasvim spontano, ali i komplikacija u vidu intraperitonealno krvarenje, pa cak i smrt ukoliko se stanje ne prepozna i neadekvatno reaguje.

Svakog meseca puca ovarialni folikul, oslobadjajuci jajnu celiju da bi mogao da pocne proces oplodnje, a iza njega ostaje tz. zuto telo koje nastavlja lucenje hormona. Ponekad, ovo mesto rupture moze da krvari i da izazove bol u trbuhu i znake krvarenja(pad pritiska, nesvesticu itd). Razlog ovog povecanog krvarenja nije poznat, mada abdominalna trauma ili uzimanje nekih lekova mogu da povecaju rizik.
Teze posledice rupture zutog tela su retke, iako su zabelezeni kako hemoragicni soka tako i smrtni ishod.

Pacijenti se najcesce javljaju sa naglim bolom u abdomenu, obicno u drugoj polovini ciklusa. Ostali simptomi mogu biti vaginalno krvarenje, mucnina i povracanje, slabost, nesvestica, gubitak svesti, cirkulatorni kolaps.
Ultrazvuk abdomena je najsigurniji nacin za utvrdjivanje abdominalnog krvarenja, eventualna laparotomija ukoliko je pacijent hemodinamski nestabilan
Ukoliko se radi o vecem abdominalnom krvarenju, neophodna je hiruska intervencija, kao i u slucaju da je doslo do hemoragicnog soka.

Prosto, ne zna se zasto dolazi do ovakvih komplikacija i rupture zutog tela, tebi se eto desio maler, krv nije bila u tvom stomaku (zelucu) vec u tvojoj trbusnoj duplji u kojoj leze razliciti organi, a tu su i jajnici. Dakle, skuplja se krv u abdomenu (trbusnoj duplji) i izaziva jedno hirusko stanje koje se zove hiruski abdomen i koje zahteva operativno lecenje i uklanjanje vece kolicine krvi jer ona nije u stanju da se prosto sama resorbuje. Posto je krvarenje veceg obima, dolazi do poremecaja u sistemu krvotoka koji predstavlja u normalnim okolnostima zatvoren sistem. Ko sto bi pala u nesvest da imas ranu od metka koja krvari spolja ili tesku posekotinu ruke ili noge koja jako krvari, tako je i u tvom slucaju doslo do velikog gubitka krvi iz sistema krvotoka, ali u trbusnu duplju. Zato ti je bilo lose, bila si malaksala, i padala si u nesvest, imala si jake bolove u trbuhu koji su licili na slepo crevo. Neverovatno je da je lekarima na privatnoj klinici mogao da promakne takav znak kao sto je akutni abdomen koji nastaje i kod akutne upale slepog creva a u svim slucajevima jeste indikacija za hitnu hirusku intervenciju. Dobro je sto si otisla na ginekolosku kliniku.

Nadam se da vis eneces imati priliku da budes u slicnoj situaciji, daleko bilo! Ne treba previse da brines, ruptura zutog tela se desava, ali ovako dramaticni oblici su retki i tesko da ce ti se opet ponoviti.

Pozdrav, vise eventualnih info na ovu temu kad se dr vrati sa puta! :D
 
Hvala puno.Bas si mi objasnila to sto me je bunilo,a od lekara nisam puno mogla da saznam u bolnici.Prodju,pogledaju karton i samo kazu:
"zuto telo?ih,bas bezveze..."
ili
"ti bas nemas srece";"ovo je jedan u milion",cak mi je i lekar koji me je operisao rekao kako je o tome ucio ali da on licno nije pre toga uradio ni jednu takvu operaciju..
Citala sam kasnije o tome,i sto ti kazes,stvarno bih morala da budem veliki baksuz da mi se tako nesto dogodi ponovo,ali covek kada je u bolnici,narocito tako odjednom,kada ga strefi da cak nije ni svestan sta mu se u stvari dogadja,pocnu razne misli da mu padaju na pamet..Kao sto rakoh,2004 je bas bila baksuzna za nas;
MAJ 2004-JUN 2004-TATA U BOLNICI ZBOG SRCA
JUL 2004-SESTRA IZNENADA OPERISANA ZBOG VANMATERICNE TRUDNOCE
KRAJ AVGUSTA 2004-MOJA OPERACIJA NOSA
POCETAK SEPTEMBRA 2004-TO CUVENO ZUTO TELO I OPET BOLNICA SAMO 4 DANA NAKON STO SAM POVADILA TAMPONE IZ NOSA.
Verovatno je najbolje da to i ostane u toj 2004 jer prosto ne znam sta bi jos moglo da se dogodi..

hvala jos jednom!
 
Ne brini, sto kaze moja kuma kad se gluposti desavaju: "Trose se maleri!' :P

Ova godina bice ti sasvim super, mora da bude ravnoteze zar ne! osim toga, prosla godina je bila na 6 (2004, 2+4), a ova na 7 sto je neki srecan broj kao, to vec numerolozi bolje znaju da objasne, sigurna sam da ce biti bolje (ili bar odlucna da tako verujem!). POzdrav!
 
PENTESILEJA:
Zanima me jos i ova stvar zbog koje sam operisana pocetkom septembra prosle godine,i to samo mesec dana nakon sto mi je starija sestra operisana od vanmatericne trudnoce u istoj bolnici (STO SE VIDI IZ PRILOZENOG,2004 JE BILA STRAVICNO BAKSUZNA GODINA ZA MOJU PORODICU) :roll:
SIMPTOMI-padanje u nesvest, uzasni bol u stomaku,malaksalost.U cetvrtak nocu je pocelo u petak sam primljena u bolnicu posle celodnevnog maltretiranja.(OVIM PUTEM ZELIM I DA ISTAKNEM PRIVATNU KLINIKU PETKOVIC JER DA SAM TOG DANA PRIHVATILA NJIHOVU DIJAGNOZU VEROVATNO DANAS NE BIH MOGLA DA PISEM NA OVOM FORUMU.NA TOJ KLINICI,JER SU ME IZ DOMA ZDRAVLJA OTPUSTILI SA "upalom besike" :shock: me je pregledao "TIM STRUCNJAKA"-
GINEKOLOG,UROLOG,LEKAR OPSTE PRAKSE I HIRURG(sumnjajuci na slepo crevo) I NAKON TOGA SU ME PUSTILI SA ANTIBIOTICIMA UZ OBJASNJENJE KAKO JA IMAM "NEKU TECNOST" VEROVATNO OD NEKE CISTE I DA CE SE TO LEPO MENI ABSORBOVATI TAKO DA ONI NISU ZA NEKE AGRESIVNE METODE TIPA "INEKCIJE" 8) ,I DA CE MI SE TO RESITI.U NJIHOVOM DVORISTU SAM PONOVO PALA U NESVET KADA SU ME TAKO LEPO OTPREMILI I KADA SAM VIDELA DA JE VRAG ODNEO SALU,A I ONI,REKLA SAM KAKO CU JA IPAK ICI KOD DRUGOG LEKARA PO MISLJENJE NA STA SU ME ONI VRATILI U NJIHOVU ZGRADU I NISU HTELI DA ME PUSTE DA IZADJEM DOK NE POTPISEM PAPIR DA JA IZLAZIM NA SVOJU ODGOVORNOST I DA AKO NE DAJ BOZE UMREM,ONI NE SNOSE ODGOVORNOST?! :evil:
Nakon tog mucenja,primljena sam u NARODNOG FRONTA gde su mi sve analize ponovo uradili i gde mi je uradjena PUNKCIJA.Istog dana posle ponoci sam operisana.

Ono sto mene zanima je da li postoji nesto sto uzrokuje pucanje zutog tela,posto mi je to na kraju bila dijagnoza?Meni je receno da mi je stomak bio pun krvi kada sam stigla u bolnicu i da sam bila u stanju "KOMENZIVNOG SOKA" zbog cega je operacija bila hitna.Ono sto mi ni dan danas nije jasno je otkud uopste krv u mom stomaku ako mi je puklo zuto telo?Kakve su sanse da se to ponovi posto su mi rekli da se to jednostavno DESAVA bez najave i bez uzroka?

p.s.nadam se da ce posle ove price ljudima ipak biti lakse da se odlucuju za drzavne bolnice.Ja sam svoju lekciju naucila.Ginekolog iz PETKOVIC KLINIKE ME JE POZVAO SUTRADAN NAKON OPERACIJE DA VIDI STA JE SA MNOM BILO I KADA SAM MU REKLA DA SAM OPERISANA KAO HITAN SLICAJ SAMO MI JE SPUSTIO SLUSALICU I NIKADA ME NIKO NIJE ODATLE NAZVAO :?: :!: Iako rade u losim uslovima,nasi lekari su ipak najbolji.

Bas bih volele da znam kako ti se to desilo,da li si imala problema sa ciklusom pre togaDesava se da cista zutog tela nekada ostane posle ovulacije ,tj.folikul se pretvori u cistu i tada moze doci do takvih komplikacija!
Nesto slicno se i meni desilo samo ja nisam zavrsila u bolnici,nikakvu tecnost mi nisu nasli u stomaku na UZ ali sam imala nesnosan bol od kojeg sam se onesvestila!
Sedaimentacija mi je povisena i sad cekam jos neke analize!Nije hica jer mi je jajnik policistican,trenutno se nije videla nikakava veca cista da bi me uputili u bolnicu!
Koliko si dana ostala u bolnici?
Zelim ti brzi oporavak!
 
PENTESILEJA:
Zanima me jos i ova stvar zbog koje sam operisana pocetkom septembra prosle godine,i to samo mesec dana nakon sto mi je starija sestra operisana od vanmatericne trudnoce u istoj bolnici (STO SE VIDI IZ PRILOZENOG,2004 JE BILA STRAVICNO BAKSUZNA GODINA ZA MOJU PORODICU) :roll:
SIMPTOMI-padanje u nesvest, uzasni bol u stomaku,malaksalost.U cetvrtak nocu je pocelo u petak sam primljena u bolnicu posle celodnevnog maltretiranja.(OVIM PUTEM ZELIM I DA ISTAKNEM PRIVATNU KLINIKU PETKOVIC JER DA SAM TOG DANA PRIHVATILA NJIHOVU DIJAGNOZU VEROVATNO DANAS NE BIH MOGLA DA PISEM NA OVOM FORUMU.NA TOJ KLINICI,JER SU ME IZ DOMA ZDRAVLJA OTPUSTILI SA "upalom besike" :shock: me je pregledao "TIM STRUCNJAKA"-GINEKOLOG,UROLOG,LEKAR OPSTE PRAKSE I HIRURG(sumnjajuci na slepo crevo) I NAKON TOGA SU ME PUSTILI SA ANTIBIOTICIMA UZ OBJASNJENJE KAKO JA IMAM "NEKU TECNOST" VEROVATNO OD NEKE CISTE I DA CE SE TO LEPO MENI ABSORBOVATI TAKO DA ONI NISU ZA NEKE AGRESIVNE METODE TIPA "INEKCIJE" 8) ,I DA CE MI SE TO RESITI.U NJIHOVOM DVORISTU SAM PONOVO PALA U NESVET KADA SU ME TAKO LEPO OTPREMILI I KADA SAM VIDELA DA JE VRAG ODNEO SALU,A I ONI,REKLA SAM KAKO CU JA IPAK ICI KOD DRUGOG LEKARA PO MISLJENJE NA STA SU ME ONI VRATILI U NJIHOVU ZGRADU I NISU HTELI DA ME PUSTE DA IZADJEM DOK NE POTPISEM PAPIR DA JA IZLAZIM NA SVOJU ODGOVORNOST I DA AKO NE DAJ BOZE UMREM,ONI NE SNOSE ODGOVORNOST?! :evil:
Nakon tog mucenja,primljena sam u NARODNOG FRONTA gde su mi sve analize ponovo uradili i gde mi je uradjena PUNKCIJA.Istog dana posle ponoci sam operisana.

Ono sto mene zanima je da li postoji nesto sto uzrokuje pucanje zutog tela,posto mi je to na kraju bila dijagnoza?Meni je receno da mi je stomak bio pun krvi kada sam stigla u bolnicu i da sam bila u stanju "KOMENZIVNOG SOKA" zbog cega je operacija bila hitna.Ono sto mi ni dan danas nije jasno je otkud uopste krv u mom stomaku ako mi je puklo zuto telo?Kakve su sanse da se to ponovi posto su mi rekli da se to jednostavno DESAVA bez najave i bez uzroka?

p.s.nadam se da ce posle ove price ljudima ipak biti lakse da se odlucuju za drzavne bolnice.Ja sam svoju lekciju naucila.Ginekolog iz PETKOVIC KLINIKE ME JE POZVAO SUTRADAN NAKON OPERACIJE DA VIDI STA JE SA MNOM BILO I KADA SAM MU REKLA DA SAM OPERISANA KAO HITAN SLICAJ SAMO MI JE SPUSTIO SLUSALICU I NIKADA ME NIKO NIJE ODATLE NAZVAO :?: :!: Iako rade u losim uslovima,nasi lekari su ipak najbolji.
:shock: strašno
 
Maca_62:

Bas bih volele da znam kako ti se to desilo,da li si imala problema sa ciklusom pre togaDesava se da cista zutog tela nekada ostane posle ovulacije ,tj.folikul se pretvori u cistu i tada moze doci do takvih komplikacija!
Nesto slicno se i meni desilo samo ja nisam zavrsila u bolnici,nikakvu tecnost mi nisu nasli u stomaku na UZ ali sam imala nesnosan bol od kojeg sam se onesvestila!
Sedaimentacija mi je povisena i sad cekam jos neke analize!Nije hica jer mi je jajnik policistican,trenutno se nije videla nikakava veca cista da bi me uputili u bolnicu!
Koliko si dana ostala u bolnici?
Zelim ti brzi oporavak![/quote]

Evo mene sa malim zakasnjenjem...
Sto se tice ciklusa,ja sa tim nikada nisam imala problema.Niti sam imala bolne,niti menstruacije sa zakasnjenjem,cak ni bilo kakve upale,infekcije ili bolesti vezane za to.Upravo zato mi je bilo cudno da se bas meni dogodi tako nesto :?
Ako cemo iskreno,mene je bas u toku sexa zaboleo taj donji stomak i od tada nije prestajao da me boli.Decko se jadan izbezumio,mislio je da mi je on nesto uradio :D
Sto se oporavka tice,ja sam provela u bolnici desetak dana.U principu je to neki period da se to vrati na svoje,narocito ako si i ti mladja kao ja.Valjda nam organizam to lakse prevazidje.
Inace,sve vise devojaka operise te ciste.Dok sam ja bila na intenzivnoj,tih par dana je sigurno stiglo 20 devojaka i to uglavnom u ranim dvadesetim koje su imale problema sa time.Ne znam zasto je to tako. :roll: Vecina devojaka mora da ima bar u nekom trenutku takve probleme makar oni bili tako retki totalno glupi kao sto je recimo bio ovaj moj...

Pozdrav i srecno sa rezultatima!!! :)
 

Back
Top