Politika na TV ekranima

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Previse ima politike na nasim TV ekranima !
Mislite li da bi bilo bolje kad bi se to svelo na neki minimum tj. da li bi gradjani lepse ziveli, i ne bi ulazili u rasprave o politici na svakom cosku ?!
Mislim da bi idealno resenje bilo da se vesti iz politike objavljuju samo u terminima glavnih vesti ( na svim kanalima ), da se ukinu emisije koje bistre politiku i stresiraju narod ( klopke, zamke, Beckovicke, i ostale spodobne emisije kojih ima svaki dan na nekoliko kanala ), a da se sva politika stampa u dnevnim novinama ( nadugo i nasiroko ), i da ono sto bi rekli na TV-u napisu u novinskom izdanju , pa ko toliko voli da bistri politiku neka kupuje novine i cita po ceo dan ( ako ima vremena ) !!
Cilj je opustiti narod, smanjiti broj onih koji ce da mlate praznu slamu i dosadjuju drugima misleci da su najpametniji !?
Muka mi je od svih koji o tome vole da zapocnu rasprave i diskutuju - i na kraju nenadju resenje !
 
Sve sto vise bude rastao standard u drzavi, i sto se bude bolje zivelo, toliko politike na TV-u ce da izgubi smisao, ljudi vise nece toliko ni da obracaju paznju na svakakve politicke emisije, a time ce i poltike i tih svakakvih emisija sve manje biti na TV-u.
 
nesons:
Previse ima politike na nasim TV ekranima !
Mislite li da bi bilo bolje kad bi se to svelo na neki minimum tj. da li bi gradjani lepse ziveli, i ne bi ulazili u rasprave o politici na svakom cosku ?!
Mislim da bi idealno resenje bilo da se vesti iz politike objavljuju samo u terminima glavnih vesti ( na svim kanalima ), da se ukinu emisije koje bistre politiku i stresiraju narod ( klopke, zamke, Beckovicke, i ostale spodobne emisije kojih ima svaki dan na nekoliko kanala ), a da se sva politika stampa u dnevnim novinama ( nadugo i nasiroko ), i da ono sto bi rekli na TV-u napisu u novinskom izdanju , pa ko toliko voli da bistri politiku neka kupuje novine i cita po ceo dan ( ako ima vremena ) !!
Cilj je opustiti narod, smanjiti broj onih koji ce da mlate praznu slamu i dosadjuju drugima misleci da su najpametniji !?
Muka mi je od svih koji o tome vole da zapocnu rasprave i diskutuju - i na kraju nenadju resenje !
e znate sta je kod vas interesantno kao prvo u srboslavskoj metropoli imate tv stanica kao da imate sedamsto miliona stanovnika ane sedam
e onda kada je takova poplava tv stanica zapocinje bezpostedna borba za naklonost srboslavskih gledalaca
e onda imate neke specijalizirane tv stanice koje su pronasle caku za opstanak na eterskom trzistu srboslavije u tome sta ce se zezati sprdati ismevati politicku scenu srboslavije a tu su gledaoci ne zasitni
e onda imate toboz zvanicne medije koji tako pokusavaju da prate neki trend savremenosti i guse gledaoce glupostima iz europskih vrednosti a najveci hit je kako ce sta ce moci a sta ne srboslavci da rade u jevropi pa tako imate toliko blesavih emisija kojima recimo krastavci u srboslavskih seljaka nece smeti biti zakrivljeni od dozvoljenog pa recimo prasici ce uz majcicu krmacu morati imati i igracke
e onda imate nebrojene tv stanice koje propagiraju i izvize srboslavsku kulturu u vidu polugolih plasticnih pevaljki kojih u srboslaviji ima vise nego studenata
i na kraju to je stvar trzista tako vam je unutrasnje trziste i mislim da ne treba kriviti tv stanice dokle god ima gledanosti ponuda se nece menjati
a mozda srboslavci i ne mogu uvece zaspati ako na svakom kanalu za laku noc ne slusaju hibridne politicare i njihove izlive vlastite frustracije
 
Znam ja sta se sve emituje i na koji nacin , ali ti nista ne kazes o tome kako i kad bi se to moglo prekinuti ?
Rece neko standardom , i kvalitetom zivota ...ako to budemo cekali ...na*ebali smo umno !
Zato sam bar ovim postom pokrenuo ovo pitanje i razmisljanje nebi li bar veci broj ljudi procitao i razmislio o tome - u najboljem slucaju izbacio politiku iz svog zivota !
Probajte bice vam lakse !
 
nesons:
Znam ja sta se sve emituje i na koji nacin , ali ti nista ne kazes o tome kako i kad bi se to moglo prekinuti ?
Rece neko standardom , i kvalitetom zivota ...ako to budemo cekali ...na*ebali smo umno !
Zato sam bar ovim postom pokrenuo ovo pitanje i razmisljanje nebi li bar veci broj ljudi procitao i razmislio o tome - u najboljem slucaju izbacio politiku iz svog zivota !
Probajte bice vam lakse !
a da li se vama cini da je ipak stvar kulture
e sad reci cete bez veze mislim da nije
jer ako uzmete srboslavski zabavni program koji jednostavno melje sve pred sobom primitivnoscu prostaklukom i ostalim biserima pa zamislite zasto su u medijima pa srboslavci su u transu oni su totalno odlepili za tom turskom kurdistanskom uzbezistanskom muzikom to sve vidite i na tv i po kafancinama i na ulici
e isto je i sa toboz politickim emisijama to je isto cirkus estrada
e sada kada saberete koliko samo pazi molim te kultnih talk show ima na srboslavskim kanalima onda je zakljucak sledeci a to je da je kotizacija za ucesce u takovim emisijama toliko mizerna da nekim drugim zanimljivim ljudima od struke znanja nije dostupno
e i na kraju postoji i jedan bitan faktor vreme ipak to traje petnaestak godinica i ond kada uzmete srboslavcica koji je pre petnaest godinica imao deset godina sada ko dvaespetogodisnjak ne moze se promeniti preko noci u tome je odrasto znaci umesto decje emisije za laku noc slusao je virtualne besede srboslavskih politicara dok je umesto edukativnih emisija gledo zam grand tuc puc emisije i to su za njega bile vizije tako da takav mladi srboslavac nije imao sanse nista normalno videti i doziveti
e kvaka je kako to promeniti tesko starog konja je tesko sedlati ali ima tu jos opasnijih stvari ako se unutar srboslavskog drustva ne pronadju i ne pocnu afirmisati neke druge vase kvalitete definitivno idete u propast
 
Vidim da ti to sve pratis , i izgleda uzivas , ali voleo bih da cujem i ostale koji otvore ovaj post a ne odgovore .
Da li im to smeta ili ne ?
S obzirom da je ovde forum politika , tesko da ima ko a da je ne voli , posto sam primetio po drugim postovima - ovde se raspravlja na dugacko i nasiroko !
Ko ce to sve da cita ?! Tudje stavove i gluposti ...
Zato bi ovo bio post za one koji nisu politicni i koji mrze politiku i one koji je bistre a nemaju pojma sa zivotom , a kamoli sa necim drugim !
Mlate praznu slamu - sto bi reko nas narod !
 
NEXUSE znaš li da su stari Grci one koji se ne bave politikom nazivali IDIOTIMA. Prema tome nije stvar u tome ima li političkih emisija na TV-u ili ne nego kog su nivoa i kvaliteta.
Mi nažalost,nemamo dovoljno kvalitetnih i kompetentnih voditelja, zatim dovode se u emisije gosti sa malim ili nikakvim autoritetom kod građana i najzad tih emisija ima jako puno na svim kanalima, iz prostog razloga jer je to najjeftiniji program.
Neophodno je da se kod nas donese zakon o medijima, da se ograniči broj TV stanica i uopšte da se zakonski reguliše ova oblast. Zatim da se strogo propiše ko može a ko ne može da se pojavljuje u ulozi političkog novinara....
 
NEXUSE znaš li da su stari Grci one koji se ne bave politikom nazivali IDIOTIMA. Prema tome nije stvar u tome ima li političkih emisija na TV-u ili ne nego kog su nivoa i kvaliteta.
Mi nažalost,nemamo dovoljno kvalitetnih i kompetentnih voditelja, zatim dovode se u emisije gosti sa malim ili nikakvim autoritetom kod građana i najzad tih emisija ima jako puno na svim kanalima, iz prostog razloga jer je to najjeftiniji program.
Neophodno je da se kod nas donese zakon o medijima, da se ograniči broj TV stanica i uopšte da se zakonski reguliše ova oblast. Zatim da se strogo propiše ko može a ko ne može da se pojavljuje u ulozi političkog novinara....
 
Strela:
NEXUSE znaš li da su stari Grci one koji se ne bave politikom nazivali IDIOTIMA.

jesu, ali to njima nije znacilo isto sto i nama... :wink:

ja podrzavam stav da SVI treba da se bave politikom, i zato me izrazito nervira kada mi neko kaze: "ja ne glasam, jer svi su isti/nista jedan glas ne menja/mrzi me/pada kisa..."
 
Nexus 6:
Strela:
NEXUSE znaš li da su stari Grci one koji se ne bave politikom nazivali IDIOTIMA.

jesu, ali to njima nije znacilo isto sto i nama... :wink:

ja podrzavam stav da SVI treba da se bave politikom, i zato me izrazito nervira kada mi neko kaze: "ja ne glasam, jer svi su isti/nista jedan glas ne menja/mrzi me/pada kisa..."

SVI TREBA DA SE BAVE POLITIKOM !! :shock:
Kakve to veze ima sa glasanjem ? Znaci moram da se bavim politikom da bih glasao ? :?
Ja koliko pratim politiku ( uzputno ), dovoljno vidim da nemam koga i sta da pratim , a jos manje mogu da uradim ( osim svojim glasom na izborIMA - sto sam ZA da svi izadju ), ne postoji ni jedna grupacija ljudi ( da ne kazem stranka ) kojoj bih se priklonio i slepo pratio i verovao !
Kad se ljudi urazume i kad u drzavi bude postojalo najvise dve ( ajd tri ) glavne stranke , onda ce biti svima lakse !
Sve dok bude 100 sporednih stranaka ( i u svakoj po 100 dileja ) , nema nam spasa !
A mi cemo ,i dalje,da placamo te lezilebovice !
 
nesons:
SVI TREBA DA SE BAVE POLITIKOM !! :shock:
Kakve to veze ima sa glasanjem ? Znaci moram da se bavim politikom da bih glasao ? :?
Ja koliko pratim politiku ( uzputno ), dovoljno vidim da nemam koga i sta da pratim , a jos manje mogu da uradim ( osim svojim glasom na izborIMA - sto sam ZA da svi izadju ), ne postoji ni jedna grupacija ljudi ( da ne kazem stranka ) kojoj bih se priklonio i slepo pratio i verovao !
Kad se ljudi urazume i kad u drzavi bude postojalo najvise dve ( ajd tri ) glavne stranke , onda ce biti svima lakse !
Sve dok bude 100 sporednih stranaka ( i u svakoj po 100 dileja ) , nema nam spasa !
A mi cemo ,i dalje,da placamo te lezilebovice !

mi smo Srbi...znaci to o dve-tri stranke odma' pisi propalo...
i stranke ne treba da budu organizacije u kojima svi isto misle, i slepo prate ideologiju...naravno, uvek postoje neka generalna nacela, npr. liberalizam ili konzervativizam, ali ljudi unutar stranaka treba da imaju razlicita misljenja...
zato ja mrzim kada cujem na TVu, u nekoj od tih emisija: "Kako vi sad to kazete, kada je vas stranacki kolega rekao suprotno..."

elem...svi treba da se bave politikom u smislu da ako neko misli da nesto ne valja, sam pocne da resava to, da daje predloge i sugestije...
a, ne: "neko drugi ce to da resi, nije to moja stvar..."
e, pa jeste njegova/njena stvar...on/ona zivi u ovoj zemlji...

Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country
 
elem...svi treba da se bave politikom u smislu da ako neko misli da nesto ne valja, sam pocne da resava to, da daje predloge i sugestije...
a, ne: "neko drugi ce to da resi, nije to moja stvar..."
e, pa jeste njegova/njena stvar...on/ona zivi u ovoj zemlji...

Dali ti sve probleme resavas na taj nacin , ili samo politicke i drzavne ?

Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country[/quote]

Ko je to reko ? i zasto na engleskom ?
 
nesons:
elem...svi treba da se bave politikom u smislu da ako neko misli da nesto ne valja, sam pocne da resava to, da daje predloge i sugestije...
a, ne: "neko drugi ce to da resi, nije to moja stvar..."
e, pa jeste njegova/njena stvar...on/ona zivi u ovoj zemlji...

Dali ti sve probleme resavas na taj nacin , ili samo politicke i drzavne ?

Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country

Ko je to reko ? i zasto na engleskom ?[/quote]
ma to se srboslavci frljace sa kenedijevim sloganom
samo to je primereno politicarima koji imaju drzavu cene je postuju i ponose se njome
mislite da srboslavski establisment i posebno srboslavska elita moze poneti takav epitet
ajte molim vas nemojte praviti jos veci igrokaz
 
nesons:
elem...svi treba da se bave politikom u smislu da ako neko misli da nesto ne valja, sam pocne da resava to, da daje predloge i sugestije...
a, ne: "neko drugi ce to da resi, nije to moja stvar..."
e, pa jeste njegova/njena stvar...on/ona zivi u ovoj zemlji...

Dali ti sve probleme resavas na taj nacin , ili samo politicke i drzavne ?

Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country

Ko je to reko ? i zasto na engleskom ?[/quote]"nesons"samo malo o angleskom,zasto je(nexsus 6)to napisao?
Kada Josip Broz,bese u sosu,Srpski narod hteo ga se reshiti,prvi koji je mu priso u pomoc to je djukela J.F.K. :twisted:
A sto on pise,Ask not what your country can do for you,ask what you can do for your country?!
Dobro pitanje(nexsus 6)sad imas prilike pa pokazi sta ti mozes da uradish za Srbiju, Zapadne klevete radi,kroz tvoje veKsle "teme" josh im uspevaju???. :evil:
 
Najnovije sto se pojavilo na TV-u, sto sam video u glavnim vestima je onaj glupi slucaj sa nekim nebitnim likom koji je presao iz jedne stranke u drugu ! Zasto bi se to iznosilo na tv ekrane, i smarali svi ljudi - oko jedne totalno glupe stvari ( koje se non-stop desavaju ) , i jos gore oko jednog nebitnog clana neke stranke !?
Mediji se prepucavaju preko nasih grbaca,mozgova i ociju ! Da li neko vodi racuna o tome - koliki je to genocid ? To je samo kap u moru gluposti koje se serviraju na TV ekranima ! Totalno nebitno !
 
nesons:
Najnovije sto se pojavilo na TV-u, sto sam video u glavnim vestima je onaj glupi slucaj sa nekim nebitnim likom koji je presao iz jedne stranke u drugu ! Zasto bi se to iznosilo na tv ekrane, i smarali svi ljudi - oko jedne totalno glupe stvari ( koje se non-stop desavaju ) , i jos gore oko jednog nebitnog clana neke stranke !?
Mediji se prepucavaju preko nasih grbaca,mozgova i ociju ! Da li neko vodi racuna o tome - koliki je to genocid ? To je samo kap u moru gluposti koje se serviraju na TV ekranima ! Totalno nebitno !
hahaha pa tu i jeste kvaka opale vam igrokaz u paralamentu i onda se sva javnost zamajava tim igrokazom a decaci sa strane odradjuju ostale stvarcice
pa koliko je vec puta tako bilo
 
Тај неки леви има право гласа у Скупштини а и негативни је пример осталима који имају негативни салдо на текућим рачунима.
Па ти сад види колико је то небитно.
Новчааааааааницеееееееееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
PAC-PAC:
Тај неки леви има право гласа у Скупштини а и негативни је пример осталима који имају негативни салдо на текућим рачунима.
Па ти сад види колико је то небитно.
Новчааааааааницеееееееееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekom je bitno, ali je to mali broj ljudi .
Mislim da nije za 5-6 miliona usiju .
A ono bitno se slabo iznosi u javnost, ili se samo okolisi .
 
koje bitno?

kako nije bitno da neko ko je predstavnik najvece parlamentarne stranke, moze tek tako da predje iz te stranke koja mu je omogucila da bude poslanik, u neku neparlamentarnu stranku...

mislim, ko nama sedi u skupstini... :roll:

ugostitelj iz Mladenovca koji tri reci ne moze da sastavi... :x
 

Back
Top