slobodan duh

laa-laa:
ArgusPanoptes:
Ovo je filozofska tema. Definisite Potpuno slobodan duh.

Potpuno slobodan duh :arrow: ne postoji...

Ja ipak verujem da postoji, ali da je ostvariv tesko. Znaci duh mora da prodje kroz mnoge teskoce
da bi na kraju bio slobodan, u zivotu nekog coveka. Mislim da je to retka pojava i da svaki 10000-diti
covek moze da dodje do ovakvog stanja. Sta vi mislite o tome (ako je po vasem misljenju uopste izvodljivo)
koliko ljudi u procentima moze doci do ovakvog stanja (moj odgovor je dakle 0,01%)
 
ArgusPanoptes:
Ovo je filozofska tema. Definisite Potpuno slobodan duh.

Hmmmmmmmm..... hvala Bogu jos mi se nije javio niko iz zagrobnog sveta (ili reinkarnant) da mi kaze kakav je to osecaj....
a080.gif

Ako saznas, javi da znamo.... :roll: Uostalom, sta je to duh... pa jos slobodan....
n065.gif
 
ArgusPanoptes:
Ja ipak verujem da postoji, ali da je ostvariv tesko. Znaci duh mora da prodje kroz mnoge teskoce
da bi na kraju bio slobodan, u zivotu nekog coveka. Mislim da je to retka pojava i da svaki 10000-diti
covek moze da dodje do ovakvog stanja. Sta vi mislite o tome (ako je po vasem misljenju uopste izvodljivo)
koliko ljudi u procentima moze doci do ovakvog stanja (moj odgovor je dakle 0,01%)

Jako teško ostvariv... Slobodan znači - sve što radi je zato što tako želi, znači on je bez stranih uticaja, podložnosti, primoravanja. Pošto na nas UVIJEK nešto utiče, nikad zapravo ne znamo da li su naše odluke i stavovi isprovocirani okolnostima ili je to ustvari naš lični način življenja.
 

Back
Top