Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!

Boki DX-11

Zainteresovan član
Poruka
262
Zeleo bih da izvadim hrvatski pasos kako bih mogao putovati bez viza...

Kada ce se u Srbiji ukinuta viza? Da li da vadim strani pasos dok jos mogu...?

Inace, majka mi je iz Hrvatske, a baba mi sad zivi tamo, pa bih mogao da uradim nesto...
...Imam 17 godina...

Sta vi mislite...?!
 
Pozuri dok jos nemas 18. ja sam se tako zeznuo!!! kad sam imao 16, nesto se majka (iz hrvaske sa hrv. drzav.) raspitivala, pa su rekli da moze. ali, tada je to dosta kostalo i tako je ostalo "ne danas, ne sutra" i ja napunio 18... i sada je procedura drugacija (navodno)...
ajde ako uradis nesto ili ako vec znas sta i kako ide
molim te napisi mi... a jesi li i ti rodjen tamo?

uglavnom, napisi sta znas o "temi" i vadi pasos.
eto, ja ti savetujem.
ne uzdaj se suvise u scg pasos bez viza jos par godina (a to ti moze biti dragoceno vrem...)
:)
 
Rodjen sam ovde u Bg-u... Ali mi je majka rodjena tamo, dok baba zivi u Hrvatskoj...

Ne znam puno o tome, ali mislim da bi moglo... Znam da su se moji raspitivali pre nekoliko godina i moglo je, ali mi nismo hteli, kao ukinuce nama vize nakon pada Milosevica, ali nista... Cuo sam neke procene da cemo na Sengensku listu tek za 6, 8 ili cak 9 godina...

Gledao sam nesto na net-u, ali nista korisno. Trebalo bi otici do Hrvatske ambasade i raspitati se...
 
Pa ne znam dal cu ici skoro do ambasade, ali interesuje me za koje vreme moze da se zavrsi sve to...? Vec u sedmom mesecu idem u Cesku, pa ne znam dal da produzavam srpski pasos ili da trazim hrvatski, ali ne verujem da to moze da se zavrsi za 2 meseca... Sta mislite...?
 
Boki DX-11:
Zeleo bih da izvadim hrvatski pasos kako bih mogao putovati bez viza...

Kada ce se u Srbiji ukinuta viza? Da li da vadim strani pasos dok jos mogu...?

Inace, majka mi je iz Hrvatske, a baba mi sad zivi tamo, pa bih mogao da uradim nesto...
...Imam 17 godina...

Sta vi mislite...?!

Mislim da na osnovu majcinog drzavljanstva mozes da dobijes njihov pasos. Ja sam slovenacki pasos pre dve godine dobila za dva dana. Ali je situacija bila drugacija, jer sam ja rodjena tamo i zivela sam u Ljubljani do svoje osamnaeste godine.

U svakom slucaju probaj, nista te ne kosta a puno ce ti znaciti ako budes zeleo da negde putujes.
 
pa mozda i nije kriticno posle osamnaeste (daj boze!), ali se moja mama raspitivala u hrvatskoj kada sam ja imao 16, t.j. maticarka u njenom mestu joj je nesto rekla, ali samo "onako"... e, onda je tata jednom bio u konzulatu u subotici i rekli su mu da moze i posle osamnaeste, ali da je procedura nesto duza ili komplikovanija...
e sad, bio moj rodjak pre par meseci isto u subotici, pa sam mu rekao da pita ili pogleda, procita negde, da li mogu da dobiju pasos deca rodjena ovde kojima je neko od roditelja hrvatski drzavljanin rodjen u hrvatskoj. rekao mi je (samo ne secam se da li je pitao ili je procitao neko "obavestenje") da moze, ali ukoliko je hrvatske nacionalnosti... (a ja sam rusin... a mama dakle "hrvatska rusinka"...)
pa sad ne znam...
ali, zapravo, nikad nisam bio "ozbiljno zainteresovan", t.j. nisam bas cvrsto resio da se upustam u to, tako da nista jos uvek nije sigurno... samo kazem...
 
valdemar:
ali ukoliko je hrvatske nacionalnosti....

ne razumem bas sta to znaci,ali znam da kada se vadi drzavljanstvo da moras da se potpises da si hrvatske nacionalnosti...ne znam koji bi drugi kriterijum mogao da postoji....da nece mozda da mi rade dnk analizu?!!! :roll: :lol:
inace znam sigurno da moze da se dobije drzavljanstvo na osnovu jednog roditelja,znam par ljudi rodjenih u bg kojima je neko odande,ali ja mislim da sve zavisi koliko si uporan...
 
Ne vidim u cemu je ovde problem, izvadi oba pasosa, ne piju vodu i ne traze hranu..........izvadi sto pre hrvatski pasos a ovaj nas mozes i kasnije ako ga trenutno nemas, rodjen si ovde i tu neces imati nikakvih problema.
Zato ne razmisljaj mnogo nego pokreni proceduru za dobijanje hrvatskog pasosa dok ne bude kasno,..... a onda ces se gorko kajati.....
 
klika:
Ne vidim u cemu je ovde problem, izvadi oba pasosa, ne piju vodu i ne traze hranu..........izvadi sto pre hrvatski pasos a ovaj nas mozes i kasnije ako ga trenutno nemas, rodjen si ovde i tu neces imati nikakvih problema.
Zato ne razmisljaj mnogo nego pokreni proceduru za dobijanje hrvatskog pasosa dok ne bude kasno,..... a onda ces se gorko kajati.....

E, tako cu i da uradim... Produzujem srpski pasos i vadim hrvatski... Tako da cu onda imati dva drzavljanstva. Jel tako...?!
 
Boki DX-11:
klika:
Ne vidim u cemu je ovde problem, izvadi oba pasosa, ne piju vodu i ne traze hranu..........izvadi sto pre hrvatski pasos a ovaj nas mozes i kasnije ako ga trenutno nemas, rodjen si ovde i tu neces imati nikakvih problema.
Zato ne razmisljaj mnogo nego pokreni proceduru za dobijanje hrvatskog pasosa dok ne bude kasno,..... a onda ces se gorko kajati.....

E, tako cu i da uradim... Produzujem srpski pasos i vadim hrvatski... Tako da cu onda imati dva drzavljanstva. Jel tako...?!

Tako je. Ali pozuri!
 
Moja tetka je rodjena u Hrvatskoj,sad zivi u NS.Kad je htela da vadi pasos svojim kcerkama(koje su rodjene u Srbiji kao i ti),rekli su da ne moze,bez obzira sto ona ima hrv.dokumenete. Ali ti pokusaj,nista te ne kosta. Ja imam hrv.pasos,imam i srpski,ali hrv.je mnogo bolji zbog tog viznog rezima.Vidim kazes da ces u Cesku,da ti treba viza.Ja sam isla u martu i nikakvih zajebancija nema jer sam isla s hrv.pasosom...
 
Banshee:
valdemar:
ali ukoliko je hrvatske nacionalnosti....

ne razumem bas sta to znaci,ali znam da kada se vadi drzavljanstvo da moras da se potpises da si hrvatske nacionalnosti...ne znam koji bi drugi kriterijum mogao da postoji....da nece mozda da mi rade dnk analizu?!!! :roll: :lol:
inace znam sigurno da moze da se dobije drzavljanstvo na osnovu jednog roditelja,znam par ljudi rodjenih u bg kojima je neko odande,ali ja mislim da sve zavisi koliko si uporan...
Nije istina da moras da potpises da si hrv.nacionalnosti!Ja sam Srpkinja i bez obzira na to imam prava na dokumente,u kojima pise da sam Srpkinja!
 
Jelena87:
Banshee:
valdemar:
ali ukoliko je hrvatske nacionalnosti....

ne razumem bas sta to znaci,ali znam da kada se vadi drzavljanstvo da moras da se potpises da si hrvatske nacionalnosti...ne znam koji bi drugi kriterijum mogao da postoji....da nece mozda da mi rade dnk analizu?!!! :roll: :lol:
inace znam sigurno da moze da se dobije drzavljanstvo na osnovu jednog roditelja,znam par ljudi rodjenih u bg kojima je neko odande,ali ja mislim da sve zavisi koliko si uporan...
Nije istina da moras da potpises da si hrv.nacionalnosti!Ja sam Srpkinja i bez obzira na to imam prava na dokumente,u kojima pise da sam Srpkinja!

ne znam,ti si verovatno rodjena tamo?
ja sam rodjena u bg,ali jedan roditelj mi je iz hrvatske,tako da mislm daje u tom slucaju procedura drugacija....to kazem jer mi je jedna drugarica pricala da je morala da potpisuje tako neki dokument kada je vadila drzavljanstvo,a da li se u medjuvremenu nesto promenilo,to ne znam...
 

Back
Top