sta?


Dekadencija je uvek bila avangarda. Kasnije, dekadentnost dobija oblike društvene prihvatljivosti i oponašanja, dok se ne pojavi nova dekadentnost. I tako u krug.
 
1. kaze se avangardno
2. od franc. rec avant-garde (cita se avan gard)
3. izvorno znacenje reci avant-garde opisuje vojnike koji idu u izvidnicu ispred vojske..
4. sada opisuje (pored onoga sto su ostali napisali)nesto ili nekog sta/koji je "ispred svog vremena"...
 
Што се мене тиче авангардност је лош изговор за недостатак талента и воље а не ознака за нешто што је аутентично и ван масовне конзумације што се по некаквом чудном аутоматизму проглашава за апсолутни квалитет.
 
mens:
Ako nedostatak talenta i volje obelezava avangardu, onda treba stvarno PUNO talenta i volje da bi postao mediokritet!

Нема потребе да се љутиш, када би мало обратио пажњу на семантичко-лексичке вратоломије помоћу којих се криви истина имао би другачији приступ стварима.
По логици здравог разума апсолутно нема потребе, који год вид активности да је у питању, за издвајањем и херметизовањем под изговором да је у пиатњу врх врхова мисли и дела.
Сваки музичар, политичар, глумац, месар. обућар и ко зна ко све, жели да то што ради ради добро и да се конзумација његовог производа омасови.
Свака куканија о авангардности је у ствари кукавичје јаје у служби омасовљавања којим се скреће пажња на себе јер других аргумента једноставно нема.
Значи долазимо до закључка да је декларисаним авангардистима циљ омасовљавање а не сам акт.
Ту се губи свака уметност и стиже до политике најнижиш порива и фрустрација јер политика не може ни да буде другачија сем ако њен протагониста није уметник сам по себи а такви људи се ни не зову политичарима већ државницима/државотворцима.
Као што се и да приметити све је политика па и уметност а авангарда није ни одмакла даље од свог основног значења-извиднице.
 
Свака куканија о авангардности је у ствари кукавичје јаје у служби омасовљавања којим се скреће пажња на себе јер других аргумента једноставно нема.
Значи долазимо до закључка да је декларисаним авангардистима циљ омасовљавање а не сам акт.
Veruj mi da te razumem i da nesto znam o tome, posto to predajem, a najmanje sam mislila da se ljutim ili svadjam.ovo sto si napisao je takozvana, folklorizacija AG. , sto je savrsen mehanizam zloupotrebe i otupljivanja ostrice, od strane establismenta.Desilo se 1000 puta .........
 
PAC-PAC:
mens:
Ako nedostatak talenta i volje obelezava avangardu, onda treba stvarno PUNO talenta i volje da bi postao mediokritet!

Нема потребе да се љутиш, када би мало обратио пажњу на семантичко-лексичке вратоломије помоћу којих се криви истина имао би другачији приступ стварима.
По логици здравог разума апсолутно нема потребе, који год вид активности да је у питању, за издвајањем и херметизовањем под изговором да је у пиатњу врх врхова мисли и дела.
Сваки музичар, политичар, глумац, месар. обућар и ко зна ко све, жели да то што ради ради добро и да се конзумација његовог производа омасови.
Свака куканија о авангардности је у ствари кукавичје јаје у служби омасовљавања којим се скреће пажња на себе јер других аргумента једноставно нема.
Значи долазимо до закључка да је декларисаним авангардистима циљ омасовљавање а не сам акт.
Ту се губи свака уметност и стиже до политике најнижиш порива и фрустрација јер политика не може ни да буде другачија сем ако њен протагониста није уметник сам по себи а такви људи се ни не зову политичарима већ државницима/државотворцима.
Као што се и да приметити све је политика па и уметност а авангарда није ни одмакла даље од свог основног значења-извиднице.
OKO OSNOVNIH TVOJIH TVRDNJI- DEKLARISANIM avg, NIJE CILJ OMASOVLJAVANJE, VEC AUTENTICNOST i kritika,KOJA SE UPRAVO GUBI OMASOVLJAVANJEM..ITD.....( PRIMER,grupa njorskih pesnika protesne, avangardne poezije . '60. g izdaju zbirku pesama pod nazivom "F.u.c.k. YOU", da bi sprecili omasovljavanje i prestampavanje u dominantnoj, medijskoj kulturi, ..........
"KONZUMACIJA NJEGOVOG PROIZVODA .........", AVANGARDA NE PRISTAJE DA JE UMETNOST PROIZVOD ZA KONZUMACIJU......
..........itd..........
 
Како да не.
Баш се да приметити да нису за комерцијализацију и утапање у масовну конзумацију, поготову у оном делу где се утапају у хорс и коку коју су добили захваљујући предходном утапању у масовну конзумацију.
Нешто нисам приметио да су се икада бунили.
Са битницима је завршена прича о авангарди ако је икада и постојала.
 
Cim se registruje javno na bilo koji nacin avangarda nije vise avangarda. Baj d vej ko to deli koks i dop za dzabe i gde. Ne, ne bih ja... cisto dodatna zarada... kao deljenje oglasa na ulici... :D :wink:
 
mens:
ajde procitaj svoj post pre nego sto ga posaljes!.....videces da ni tebi nije jasno sta si hteo da kazes....

Опа бато, почело је професорско обраћање са висине!
Српски речено- авангарда је политички термин који означава политичко деловање и значење као такво се апсолутно одразило и на културу.
 
elfy:
Cim se registruje javno na bilo koji nacin avangarda nije vise avangarda. Baj d vej ko to deli koks i dop za dzabe i gde. Ne, ne bih ja... cisto dodatna zarada... kao deljenje oglasa na ulici... :D :wink:

Управо тако и да додам да се у моменту регистровања из пробног балона претвара у оруђе манипулације.

Кокс и доп су саставни део процеса и има исту намену као и авангарда с тим да имају још браће и сестара у истој функцији.
Баш сам вечерас гледао Ђилета Супернаута, редак случај интравенозног којем ни дроге ни авангарда нису попиле памет.
 
PAC-PAC:
mens:
ajde procitaj svoj post pre nego sto ga posaljes!.....videces da ni tebi nije jasno sta si hteo da kazes....

Опа бато, почело је професорско обраћање са висине!
Српски речено- авангарда је политички термин који означава политичко деловање и значење као такво се апсолутно одразило и на културу.


Ti si moj idol...ajde sad idi
 

Back
Top