ROMANTIKA

DON

Aktivan član
Poruka
1.451
...Sedeli smo tako zbijeni jedno uz drugo.Sneg je napolju vec dostigo metar visine pa i vishe.nasa mala brvnara je ipak bila neverovatno topla.Ne,ne zbog kamina.Sedeli smo na podu,okrenuti ledjima jedno drugom.Svako u svojim mislima.Samo bi se ,kao po komandi,na cas okrenuli jedno ka drugom,blago se nasmesili,poljubili,opet okrenuli,popili gutljaj crnog vina,svako iz svoje case i opet utonuli u svoja razmisljanja.U svoje svetove.Ne znam zasto,tek,u jednom trenutku u mojim se rukama stvori gitara.Ne znam zasto,tek pocese lagani,nezni zvuci,neke pesme.Mislim da je bila;Noc sa Kristinom...mislim,nisam siguran......
A napolju,napolju je i dalje padao sneg.Ne,ne znam da li je skripao kao u pesmi pod njenim nogama,tek,padao je krupan i beo......
 
....tvoje reci me bole,nemoj vise da govoris. Molim te! Ovo je bajka krhka kao prah leptirovog krila, cak je i tvoj dah moze razvejati kao povesmo ili seme maslacka...nikad je vise necemo naci. Zato cuti,cuti molim te...
 
Nazaolst,garava,to je upravo ono o cemu sam pricao.Kome?Ne secam se kome.Jer i ja sam jedan zanesenjak.I ja jos verujem u sneg,Irvase i Deda mraza.I mnogo mi je lepo dok verujem u bajke.U moju Snezanu!Necu ja vise pricati,necu,jer sam valjda zadnji boem,merakljija,romantik na ovom svetu.Tek,hteo sam bash da vidim nesto.I video sam.Sta sam video?Quanto qosta?
 
znate shta je najgore... romanticna sam dusha od glave do pete, zamisli te da imate muza kao ja koji nije takav tj. bio je sad vishe nije...

Uh opet mi se place

nedostaje mi ljubav :cry:
 
DON:
Nazaolst,garava,to je upravo ono o cemu sam pricao.Kome?Ne secam se kome.Jer i ja sam jedan zanesenjak.I ja jos verujem u sneg,Irvase i Deda mraza.I mnogo mi je lepo dok verujem u bajke.U moju Snezanu!Necu ja vise pricati,necu,jer sam valjda zadnji boem,merakljija,romantik na ovom svetu.Tek,hteo sam bash da vidim nesto.I video sam.Sta sam video?Quanto qosta?

Vidim sta radis.Vidim da si ozbiljan.Veoma cenim.Mozda si malo nestrpliv...
 
Ovca:-p:
znate shta je najgore... romanticna sam dusha od glave do pete, zamisli te da imate muza kao ja koji nije takav tj. bio je sad vishe nije...

Uh opet mi se place

nedostaje mi ljubav :cry:

Ako vise nije romantican ne znaci da te ne voli!Samo je prosla ona prva zaljubljenost....poradi na atmosferi...napuni kadu,napravi penu,sipaj pice(obrati paznju na izbor casa)....pa sledeci put smisli nesto drugo....pa ce shvatiti i uzeti ucesca u tvojoj romanticnoj igri.
 
Znas,garava,pitali me jednom:A jel majke ti,odakle ti inspiracija za to sto radis?Ja pogledam,ide neko cigance,prosi...Pogledam ga,pogledam onog sto me pitao i napisem SVE JE MOJE TVOJE!U tome je vic,kad si tuzan,pisi vesele,kad si radostan,pisi:Vetrovi me lome.....
Nisam ja ozbiljan,ne znas me,i te kako sam razdragan.Ali,imam tu neku masku.Ispod nje,dusha moja.Ko skine tu masku,e ta osoba ..ta osoba uziva.Malo
ih je koji su to uspeli.Ja?Heh,ja....Ja odem,sednem i posmatram.Eto idu kajle oko vrata,zglobova na ruci,bruje ljute mahine.Oko njih,oko njih,najbolje ribe.Gledam ja.....Onda se u meni probudi neki bunt! E nemoze tako!Kazem,sam sebi...Sednem za klavijaturom,namestim pilote i krene...recimo:Molitva za Magdalenu...i ide to...ide...
A onda je:Uzalud Vam momci kajle/sve su moje,ajde dalje......
Mnogo znam i to pocinje da mi smeta 8)
 
Garava:
Ovca:-p:
znate shta je najgore... romanticna sam dusha od glave do pete, zamisli te da imate muza kao ja koji nije takav tj. bio je sad vishe nije...

Uh opet mi se place

nedostaje mi ljubav :cry:

Ako vise nije romantican ne znaci da te ne voli!Samo je prosla ona prva zaljubljenost....poradi na atmosferi...napuni kadu,napravi penu,sipaj pice(obrati paznju na izbor casa)....pa sledeci put smisli nesto drugo....pa ce shvatiti i uzeti ucesca u tvojoj romanticnoj igri.

hvala ti garava pokusa cu i to mada sam zaista vec mnogo toga probala... ma da mi teshko pada toliko sam davala a retko, maltene nikad nedobijem nista za uzvrat, naprotiv cak sto vishe je poceo da me vredja, tako da gubim volju za njim a josh uvek ga volim
 
nema ovde posta! samo mali komentar. konacno normalna tema sa pet pametnih postova.

"hocu jednu malu garavu...", ali ne samo zato sto je garava vec zato sto je romanticna.
 
Ne daj se Ines;
Ne daj se godinama moja Ines,
drukcijim pokretima i navikama.
Jer,jos ti je soba topla
prijatan raspored i rijetki predmeti...
Imala si vise ukusa od mene1
Tvoja soba?!MMMMMMMMMM........DIVOTA!
Gazdarica ti u bolnici.
Uvijek si se razlikovala,
po boji svojih pisama,
po poklonima,
pratila me slijedeceg jutra oko 9 do stanice...
i
Rushi se zeleni autobus
tjeran jesenjim vjetrom
kao list niz jednu Beogradsku padinu.
U vecernjem sam odjelu i opkoljen pogledima.
Ne daj se mladosti moja,
Ne daj se INES!
Dugo je pripremano nase poznanstvo,
i onda,sasvim slucajno
uz vrucu rakiju i sa svega nekoliko recenica
lose prikrivena zelja;
tvoj nacin Gospodje i obrazi seljanke
prostakuso i plemkinjo moja!
A tvoje grudi,krevet i moja soba obesena u zraku
kao narandzasta svetiljka nad zelenom i modrom vodom Zagreba,Proleterskih brigada 39,kod Krkovic.....
Pokisla ulica od prozora dalje
i sum vecernjih tramvaja
Lijepi trenuci nostalgije,ljubavi i siromastva;
Upotreba zajednicke kupaonice i molim Vas,ako me tko trazi......

Ne daj se INES!
Evo me ustajem tek da okrenem plocu.
Dal je to nepristojno u ovakvome casu?
Mocart,Rikvijem,agnus tei;
meni je ipak najdrazi pocetak.
Raspolazem sa jos milion njeznih i bezobraznih podataka nase mladosti,
koja nas pred vlastitim ocima vara,krade i napusta...
Ne daj se INES!
Podeli pozivnicu
otkazi veceru
prevari muza,odlazeci da se pocesljas u nekom boljem hotelu...
Dodirni me ispod stola,koljenom,generacijo moja,ljubavnice......
Znam da ce jos biti mladosti,ali ne vise ovakve u proseku 1938...
Ja necu vise imati s kim da ostati mlad,ako svi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti.....
A bice ipak da ste Vi u pravu!
Jer,sam sam na ovoj obali,koju ste napustili i predali bezvoljno....
A ponovo pocinje kisa,kao sto vec kisi u listopadu na otocima...
More od olova i nebo od borova.
Udaljeni glasovi koji se mjesaju.Glas majke,prijatelja,kceri,ljubavnice,brata.....
Na brzinu pokupljeno rublje pred kisu i...
nestalo je svetla s tom bijelinom.Jos malo setnje uz more i gotovo.
NE DAJ SE INES!!!

...Sve njezne reci svijeta
sacuvao sam za te
u pjesmama mojim.......
 
Garava:
....tvoje reci me bole,nemoj vise da govoris. Molim te! Ovo je bajka krhka kao prah leptirovog krila, cak je i tvoj dah moze razvejati kao povesmo ili seme maslacka...nikad je vise necemo naci. Zato cuti,cuti molim te...

To je bilo u jednoj cetvrti, u gradu svetlosti
u kojoj je uvek mrak i uvek zagusljivo
i zimi i leti tamo je uvek zima
Stajala je u stepenistu
on kraj nje a ona kraj njega.
Osecao se sumpor
jer tog popodneva unistavali su stenice
govorila mu je
Ovde je mracno
i zagusljivo
i leti i zimi ovde je uvek zima
Bozija zvezda ne svraca u nasu ulicu
Mora da ima preca posla u bogatijim delovima grada.
Zagrli me cvrsto,
ljubi me
ljubi me dugo
ljubi me
Kasnije bice kasno
nas zivot to je sada
ovde se umire od svega>
Od toplote od zime
ili se smrzavas ili gusis
ovde vazduha nema
Ako prestanes da me ljubis
cini mi se umrecu ugusena
imas petnaest godina imam petnaest godina
Oboje trideset
Sa trideset godina vise nismo deca
To su godine kad treba da se radi
to su godine kada se ljubi
Kasnije bice kasno
nas zivot to je sada
ZATO, LJUBI ME!!!
 
We're caught in a trap
I can't walk out
Because I love you too much baby
Why can't you see
What you're doing to me
When you don't believe a word I say?
We can't go on together
With suspicious minds
And we can't build our dreams
On suspicious minds


Elvis kralj :)
 
DON:
...Sedeli smo tako zbijeni jedno uz drugo.Sneg je napolju vec dostigo metar visine pa i vishe.nasa mala brvnara je ipak bila neverovatno topla.Ne,ne zbog kamina.Sedeli smo na podu,okrenuti ledjima jedno drugom.Svako u svojim mislima.Samo bi se ,kao po komandi,na cas okrenuli jedno ka drugom,blago se nasmesili,poljubili,opet okrenuli,popili gutljaj crnog vina,svako iz svoje case i opet utonuli u svoja razmisljanja.U svoje svetove.Ne znam zasto,tek,u jednom trenutku u mojim se rukama stvori gitara.Ne znam zasto,tek pocese lagani,nezni zvuci,neke pesme.Mislim da je bila;Noc sa Kristinom...mislim,nisam siguran......
A napolju,napolju je i dalje padao sneg.Ne,ne znam da li je skripao kao u pesmi pod njenim nogama,tek,padao je krupan i beo......

Da li je moguce da ovakvi ljudi jos postoje?!
Mislila sam da ne,ukoliko i ovo nije samo puko pisanje.U svakom slucaju,pravo osvezenje za oci.
Ako je ovo Mail koji je u tvom profilu,molim te pogledaj.Poslala sam ti svoje fotke,kratak opis sebe i broj mobilnog.Ako sve nije samo mastarija i ako mozes stvarno da docaras u stvarnom zivotu sve to,molim te odgovori!!!!!!!!!!!!
Romana
 
...Sedeli smo tako zbijeni jedno uz drugo.Sneg je napolju vec dostigo metar visine pa i vishe.nasa mala brvnara je ipak bila neverovatno topla.Ne,ne zbog kamina.Sedeli smo na podu,okrenuti ledjima jedno drugom.Svako u svojim mislima.Samo bi se ,kao po komandi,na cas okrenuli jedno ka drugom,blago se nasmesili,poljubili,opet okrenuli,popili gutljaj crnog vina,svako iz svoje case i opet utonuli u svoja razmisljanja.U svoje svetove.Ne znam zasto,tek,u jednom trenutku u mojim se rukama stvori gitara.Ne znam zasto,tek pocese lagani,nezni zvuci,neke pesme.Mislim da je bila;Noc sa Kristinom...mislim,nisam siguran......
A napolju,napolju je i dalje padao sneg.Ne,ne znam da li je skripao kao u pesmi pod njenim nogama,tek,padao je krupan i beo......

Jao ovo je tako, tako.....
 

Back
Top