Koliko Beograd ima stanovnika?

Pa iskreno čini mi se da ni to nije realno, Beogradu treba dodati sve ono što je fizički spojeno. Ti si beograđanin pa bolje znaš šta jeste spojeno sa gradom a šta nije. Moja je neka procena da sam Beograd ima oko 1,4 miliona?

Pa sta ja mogu da kazem - ako ne govorim o podacima?

Sve preko Dunava (leva obala) prakticno nema veze sa centrom. Za ona razna sremska sela jos ociglednije. Grad ima toliko stanovnika samo zato sto propisi kazu sta se sve u njega ubraja. Legalno jeste - ali zdrav razum nije obavezno prisutan.
 
Ne preporucujem da zalazis na politiku ili ekonomiju - ovde na delu za Beograd.

Ako je Beograd kriv za sve - raseli ga tako da svako dodje u svoje rodno mesto (i povede decu sa sobom) i time bi se sve resilo za 3 meseca. Najlakse kritikovati Beograd - najteze uraditi nesto.

:roll:
У држави од 7,2 М становника постоји град у коме је скрцана 1/4 популације земље!
То напросто није нормално и сва објашњења типа велики град велике шансе, млади воле забаву, политички, културни итд центар су добрим делом приче за малу децу.
Једноставно морају постојати реални разлози који јесу јер јесу, а не продаја магле.
И није фора да се сви одселе и поведу децу са собом, већ да имају мотив да то ураде, и тако нешто им се није указало бар пола века, али су сви супротни разлози итекако постојали, одржавају се и јачају.
 
Neko im je rekao da ce da imaju bolje plate - i uglavnom ih je slagao.

Mozda ce i da imaju plate - i mnogo vece troskove.
Ako ne prodaju sve sto imaju da bi kupili neki stancic ovde, 30 godina star ili vise, u boljem slucaju vec na Karaburmi - zivece kao podstanari doveka. Pa i nije bas obecani Eldorado.
 
Neko im je rekao da ce da imaju bolje plate - i uglavnom ih je slagao.

Mozda ce i da imaju plate - i mnogo vece troskove.
Ako ne prodaju sve sto imaju da bi kupili neki stancic ovde, 30 godina star ili vise, u boljem slucaju vec na Karaburmi - zivece kao podstanari doveka. Pa i nije bas obecani Eldorado.

Ali ako kupe neku kucicu u Jajincima npr ,ako imaju zanat u rukama onda su stvari drugacije.deci su dostupni fakulteti bez skupih kirija ,grad je veliko trziste za sve usluge ako je majstor dobar,dostupne su vrhunske klinike za nedaj Boze a tu su i hipermarketi i sve sto ima veliki grad..retko se ko se vraca iz Beogrda osim ako bi penziju da provede negde u zavicaju.
 
Ево нешто и ја да кажем на ову тему!Ја сам из Лазаревца,а Лазаревац је удаљен 58 км од Београда (е сад не знам да ли је та километража до Петловог брда или до центра али није ни битно),једна је од 17 београдских општина и међу 3 најбогатије општине у Србији :),због Рударског Басена "Колубара" који запошљава нешто мало мање од 20.000 људи :).Лазаревац је до 1971. године припадао Ваљеву,тј. Колубарском округу а онда су га нека похлепна говеда из врха државе у то време (не знам чија је то идеја била заиста) припојила Београду,наравно главни разлог - ПАРЕ :).Да је Лазаревац остао у Колубарском округу данас би изгледао као Монте Карло или Мали Монако а овако све паре покупи држава и асфалтирају се улице по Београду и у принципу све паре се улажу у Београд а Лазаревац од сопствених пара ништа не види :( .Чини ми се када бих општине Црна Трава или Босилеград на југу Србије имале неке руднике као што Лазаревац има Колубару да би и њих Београд присвојио као своје општине без обзира на то што су на 300/400 километара од Београда...
 
Ево нешто и ја да кажем на ову тему!Ја сам из Лазаревца,а Лазаревац је удаљен 58 км од Београда (е сад не знам да ли је та километража до Петловог брда или до центра али није ни битно),једна је од 17 београдских општина и међу 3 најбогатије општине у Србији :),због Рударског Басена "Колубара" који запошљава нешто мало мање од 20.000 људи :).Лазаревац је до 1971. године припадао Ваљеву,тј. Колубарском округу а онда су га нека похлепна говеда из врха државе у то време (не знам чија је то идеја била заиста) припојила Београду,наравно главни разлог - ПАРЕ :).Да је Лазаревац остао у Колубарском округу данас би изгледао као Монте Карло или Мали Монако а овако све паре покупи држава и асфалтирају се улице по Београду и у принципу све паре се улажу у Београд а Лазаревац од сопствених пара ништа не види :( .Чини ми се када бих општине Црна Трава или Босилеград на југу Србије имале неке руднике као што Лазаревац има Колубару да би и њих Београд присвојио као своје општине без обзира на то што су на 300/400 километара од Београда...

Ne mozes na to tako da gledas...
Basen "Kolubara" nije ni beogradski,ni lazarevaci...vec je republicko vlasnistvo,sto znaci,ta ako cemo tako,Lazarevcani i ljudi iz okoline mogu biti srecni jer su tu zaposleni(mahom),jer to nije njihovo,republika je mogla,ako vam toliko smeta sto ste deo Beograda,platiti bednu "odstetu" za tu lokaciju gde se rudnik nalazi.U taj rudnik su i Beograd,i Srbija dugo ulagali,da bi sad neko iz Lazarevca rekao da to pripada gradjanima Lazarevca. Isto kao kada bi Surcinci rekli da je aerodrom njihov,ili Obrenovcani da je elektrana njihova... Znaci sto se tog RB"Kolubara"tice,ne privredjuje sam Lazarevac tim rudnikom,vec kompletan Beograd i Srbija.
Drugo,ne moze sad svaka nedodjija biti zaseban grad... ovako je prakticnije,jeftinije,zamisli da svaka opstina bude grad...
 
Ne mozes na to tako da gledas...
Basen "Kolubara" nije ni beogradski,ni lazarevaci...vec je republicko vlasnistvo,sto znaci,ta ako cemo tako,Lazarevcani i ljudi iz okoline mogu biti srecni jer su tu zaposleni(mahom),jer to nije njihovo,republika je mogla,ako vam toliko smeta sto ste deo Beograda,platiti bednu "odstetu" za tu lokaciju gde se rudnik nalazi.U taj rudnik su i Beograd,i Srbija dugo ulagali,da bi sad neko iz Lazarevca rekao da to pripada gradjanima Lazarevca. Isto kao kada bi Surcinci rekli da je aerodrom njihov,ili Obrenovcani da je elektrana njihova... Znaci sto se tog RB"Kolubara"tice,ne privredjuje sam Lazarevac tim rudnikom,vec kompletan Beograd i Srbija.
Drugo,ne moze sad svaka nedodjija biti zaseban grad... ovako je prakticnije,jeftinije,zamisli da svaka opstina bude grad...

Ajde majke ti reci mi šta je Beograd "ulagao" u RB Kolubaru?I kada je ulagao?RB Kolubara jeste republičko državno vlasništvo ali Lazarevac i ostatak Srbije nikada nisu videli ništa od RB Kolubare nego se sve uvek i samo ulagalo u Beograd,kao što sam i rekao pohlepni Beograd je 1971. god. pripojio Lazarevac sebi,otrgao ga od Kolubarskog okruga/Valjeva,a šta misliš zbog čega???Sigurno ne zbog seoskog turizma u okolini Lazarevca i zato što je udaljen gotovo 60 km od Beograda...Toliko o tome!

- - - - - - - - - -

Ne mozes na to tako da gledas...
Basen "Kolubara" nije ni beogradski,ni lazarevaci...vec je republicko vlasnistvo,sto znaci,ta ako cemo tako,Lazarevcani i ljudi iz okoline mogu biti srecni jer su tu zaposleni(mahom),jer to nije njihovo,republika je mogla,ako vam toliko smeta sto ste deo Beograda,platiti bednu "odstetu" za tu lokaciju gde se rudnik nalazi.U taj rudnik su i Beograd,i Srbija dugo ulagali,da bi sad neko iz Lazarevca rekao da to pripada gradjanima Lazarevca. Isto kao kada bi Surcinci rekli da je aerodrom njihov,ili Obrenovcani da je elektrana njihova... Znaci sto se tog RB"Kolubara"tice,ne privredjuje sam Lazarevac tim rudnikom,vec kompletan Beograd i Srbija.
Drugo,ne moze sad svaka nedodjija biti zaseban grad... ovako je prakticnije,jeftinije,zamisli da svaka opstina bude grad...

Ajde majke ti reci mi šta je Beograd "ulagao" u RB Kolubaru?I kada je ulagao?RB Kolubara jeste republičko državno vlasništvo ali Lazarevac i ostatak Srbije nikada nisu videli ništa od RB Kolubare nego se sve uvek i samo ulagalo u Beograd,kao što sam i rekao pohlepni Beograd je 1971. god. pripojio Lazarevac sebi,otrgao ga od Kolubarskog okruga/Valjeva,a šta misliš zbog čega???Sigurno ne zbog seoskog turizma u okolini Lazarevca i zato što je udaljen gotovo 60 km od Beograda...Toliko o tome!
 
Ajde majke ti reci mi šta je Beograd "ulagao" u RB Kolubaru?I kada je ulagao?RB Kolubara jeste republičko državno vlasništvo ali Lazarevac i ostatak Srbije nikada nisu videli ništa od RB Kolubare nego se sve uvek i samo ulagalo u Beograd,kao što sam i rekao pohlepni Beograd je 1971. god. pripojio Lazarevac sebi,otrgao ga od Kolubarskog okruga/Valjeva,a šta misliš zbog čega???Sigurno ne zbog seoskog turizma u okolini Lazarevca i zato što je udaljen gotovo 60 km od Beograda...Toliko o tome!

- - - - - - - - - -



Ajde majke ti reci mi šta je Beograd "ulagao" u RB Kolubaru?I kada je ulagao?RB Kolubara jeste republičko državno vlasništvo ali Lazarevac i ostatak Srbije nikada nisu videli ništa od RB Kolubare nego se sve uvek i samo ulagalo u Beograd,kao što sam i rekao pohlepni Beograd je 1971. god. pripojio Lazarevac sebi,otrgao ga od Kolubarskog okruga/Valjeva,a šta misliš zbog čega???Sigurno ne zbog seoskog turizma u okolini Lazarevca i zato što je udaljen gotovo 60 km od Beograda...Toliko o tome!

Не,нисам рекао да је Београд улагао у РБ "Колубара",мада подразумева се и то-да одређене паре из буџета града иду на одржавање тих привредних,индустријских центара Београда:РБК,ТЕНТ....
А свакако да Град улаже усвеку општину,било она била у ужем језгру,или далеко од центра 60км. Тако је и са Лазаревцем,прошле године сте прикључени на водоводну мрежу,конкретно сви делови Лесковца,и Степојевца итд. Не знам шта заправо очекујеш још од града.
 
Ево нешто и ја да кажем на ову тему!Ја сам из Лазаревца,а Лазаревац је удаљен 58 км од Београда (е сад не знам да ли је та километража до Петловог брда или до центра али није ни битно),једна је од 17 београдских општина и међу 3 најбогатије општине у Србији :),због Рударског Басена "Колубара" који запошљава нешто мало мање од 20.000 људи :).Лазаревац је до 1971. године припадао Ваљеву,тј. Колубарском округу а онда су га нека похлепна говеда из врха државе у то време (не знам чија је то идеја била заиста) припојила Београду,наравно главни разлог - ПАРЕ :).Да је Лазаревац остао у Колубарском округу данас би изгледао као Монте Карло или Мали Монако а овако све паре покупи држава и асфалтирају се улице по Београду и у принципу све паре се улажу у Београд а Лазаревац од сопствених пара ништа не види :( .Чини ми се када бих општине Црна Трава или Босилеград на југу Србије имале неке руднике као што Лазаревац има Колубару да би и њих Београд присвојио као своје општине без обзира на то што су на 300/400 километара од Београда...

A ja sam udaljen 10 km od Trga Republike ( tacnije TC Staklenac),vidis da gore pise da se to nema veze sa centrom grada :lol:

Inace leva obala Dunava je uvek pripadala Vojvodini,i nikada ( kao i ostatak Vojvodine) do 1918. godine nije pripadala Srbiji. Vojvodina je uvek bila razvijenija od centralne Srbije,ali sta je tu je i ovaj deo je pripojen Beogradu...
 
Poslednja izmena:
Gde je smesten ostatak do 7 miliona?
Po nekima beograd ima 2.4M a sa Obrenovcem , Mladenovcem i sl oko 4 miliona. U Srbiji ima jos Nis, Novi Sad , Kragujevac i jos par gradova sa jako malo stanovnika.
Ne mogu da uhvatim matematiku. Moze neko da raspodeli stanovnistvo po Srbiji?
 

Back
Top