Rezultati izbora u RS 2012

GolubBabic

Domaćin
Poruka
3.759
У Републици Српској је до 16.00 од укупно регистрованих 1.164.889 бирача на редовним бирачким мјестима гласало је 540.799 грађана или 46,42 одсто, а на непотврђеним гласачким листићима гласало је 321 лице, рекао је предсједник Централне изборне комисије Бранко Петрић..

Од 1.848.898 регистрованих бирача у Федерацији БиХ до 16.00 часова гласало је њих 784.194 или 42,41 одсто, док је 456 бирача гласало на непотврђеним листићима.

У Брчко дистрикту од 82.442 бирача до 16.00 часова гласало је њих 34.491 или 41,84 одсто, а 12 их је гласало на непотврђеним листићима.

Централна изборна комисија БиХ највећи одзив бирача од 83,33 одсто тренутно биљежи у општини Пале у Федерацији БиХ, затим у Источном Дрвару 82,48 одсто, те у Трнову у ФБиХ гдје је излазност 80,08 одсто.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=71396


Dobra izlaznost
 
Рекордна излазност на изборе у Херцеговини

У свих седам општина источне Херцеговине до 16 часова је изашао рекодран број бирача и свака од ових општина биљежи повећање у односу на претходне локалне изборе.




Према ријечима Борислава Таране, предсједника Градске изборне комисије Требиње, до 16 часова је на биралишта изашло 14.384 гласача, што је око 49 одсто од укупног броја регистрованих за ове локалне изборе, а највећа излазност је била на бирачким мјестима Хрупјела, Горица и Новотекс.

„Ово је благи пораст излазности у односу на исто вријеме у 2008. години, када је у 16 часова излазност била око 47 одсто“, каже Тарана.

У сусједној Билећи је, међутим, забиљежена излазност од 6.150 бирача, односно 61 одсто, што је, како кажу у Локалној изборној комисији, готово идентично рекордној излазности коју је Билећа имала на ванредним изборима за начелника општине.

Највише је, ипак, гласача изашло на биралишта у Гацку и то 5.402 бирача или 67 одсто бирачког тијела, што је такође својеврсни рекорд, с обзиром да је на протеклим изборима излазност у цјелости била 69 одсто.

Највећу излазност ипак биљежи општина Источни Мостар у којој је од свега 212 гласача на изборе до 16 часова изашло њих 169 или 79,7 одсто, док је у Берковићима своју грађанску дужност изласка на изборе обавило 1.061 пунољетни становник ове општине или 59 одсто, што је, како кажу повећање у односу на претходне изборе.

Повећање излазности биљежи и општина Љубиње, у којој је гласало 1.924 бирача или 58,2 одсто, а благо повећање биљежи и Невесиње гдје је гласало 53,58 одсто од укупног бирачког тијела од 11.688 бирача.

Ни у једној од општина источне Херцеговине до 16 часова није било инцидената на бирачким мјестима, иако су у Требињу забиљежене примједбе на локацијама које су удаљене од бирачких мјеста, а радило се о неважним стварима које не могу утицати на нормалан ток избора.
 
Mene zanima hoce li se nakon 15 godina napokon srusiti Dodikova vlast u Banjaluci,prvi put sam glasao za sds i njihovog kandidata
zanima me srebrenica ,hoce li srbi uspjeti uzeti lokalnu vlast i zanima me kako ce proci onaj novinar Vuksanovic u Trebinju,gledao sam ga skoro na atv i covjek je stvarno super i nudi nesto novo i posebno
 
Mene zanima hoce li se nakon 15 godina napokon srusiti Dodikova vlast u Banjaluci,prvi put sam glasao za sds i njihovog kandidata
zanima me srebrenica ,hoce li srbi uspjeti uzeti lokalnu vlast i zanima me kako ce proci onaj novinar Vuksanovic u Trebinju,gledao sam ga skoro na atv i covjek je stvarno super i nudi nesto novo i posebno
Srebrenica uopste ne treba da te zanima.
 
Srebrenica se nalazi у Републици Српској, ti što ideš u kućicu, jer je pit stop za ljude.
А ваши љубитељи намаза су успјели да прогурају на листу два пута више гласача него што тамо живи.
Зато је у 15 часова тамо и прекинуто гласање, јер нису имали мјеста даље да уписују људе који су "гласали".
 

Back
Top