Rezultati izbora u RS 2012

Pa, mozda ti imas najnovije podatke, ja sam recimo videla ovaj, i ovde se govori da su Srbi diskriminisani u Sarajevu, zato sam ti zelela prijateljski ukazati da mrznja stvara mrznju, akcija reakciju. Zaista te postujem ali ne volim tu tvoju - uslovno receno - militantnost.
Zamisli sad ovu situaciju: Ti si Srbin, moj rod i moja nacija i ja gledam kako ti maltretiras nekog ko to nije, i ja cu da cutim ili ne daj Boze pomazem, jer ti si moj, on nije?

Daleko bilo, i samo sam dala hipoteticki primer, nikako stvarni da me ne razumes pogresno!

Ne maltretiram ja nikog samo iznosim misljenje.
Nikom dlaka sa glave ne smije da fali ali nece biti ni grljenja i ljubljenja.
Ignorisanje najvise boli a ono je slozoces se dozvoljeno i jedino sto se u stvarnost primjenjuje u RS. Niko ih ne dira ali isto tako nikog i ne zanimaju. Tako je trebalo i 1945.
 
U Sarajevu od prijeratnih 160.000 ostalo samo 8.000 Srba

Written by Mitar. Posted in Info, RS i BiH
Published on April 02, 2012 with No Comments




U nekada drugom po veličini srpskom gradu – Sarajevu prije proteklog rata živjelo je oko 160.000 Srba, a danas ih ima maksimalno oko 8.000, izjavio je sekretar Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH Drago Kovač.

“Politika je još dominirajući problem i to je ono što i ovo malo Srba tjera iz Sarajeva”, rekao je Kovač za beogradsku “Politiku”.
http://novitalas.com/2012/04/02/u-sarajevu-od-prijeratnih-160-000-ostalo-samo-8-000-srba/

Ne zna to niko bez popisa. To su procjene.
Izbori su jedino na osnovu cega mozemo zakljuciti koliko je koga.
 
Tačno tako, mi smo izgleda skloni olako suditi o drugima i osuđivati ih,
a sve posmatrajući sa naših ličnih pozicija, mogućnosti isl.

E bravo, to su prave reči i stav, razuman, dobronameran...,
a koji jedino nam može otvoriti vrata napretka i mogućnosti ostvarivanja naših ciljeva...
Jer kada i drugi vide da mi ne mrzimo..., da ne mislimo samo i isključivo o vlastitoj dobrobiti...,
samo to će nam doneti normalne, mirne, prosperitetne, željene, dugotrajne isl rezultate...

Necu da mrzim radi mrznje, ako treba da mrzim onda cu to ciniti s razlogom i bez ikakve podele na ove ili one: Mrzecu one koji cine zlo pa makar pripadili i mom narodu, ceniti one koji cine dobro a ne pripadaju mu. Kome smeta, molim, neka opljune, zaobidje, ali, nista nece promenti cinjenicu da ljude delim na LJUDE I NELJUDE!
 
Dakle izvor relevantan, podatak od mata tekuce godine.

Brojke govore sve, uzasno je da od 160.000 Srba, tamo ih ima sada samo 8. 000...






Žalosna, užasna, tragična..., za svaku kritiku,... činjenica.

Ali neki koji bi trebali i mogli pomoći da se to stanje promeni, ne čine dovoljno...
pa čak to i zloupotrebljavaju, manipulišu sa tim činjenicama, pa čak i odmažu...

A dok to tako oni čine pravi krvnici i krivci za to stanje,
kao npr ganići, kerim lučarević, zagi, emir švrakić i ini slični,
kao i njihovi zaštitnici i sledbenici...,
za to vreme ostadoše nekažnjeni...
 
Poslednja izmena:
Žalosna, užasna, tragična..., za svaku kritiku,... činjenica.

Ali neki koji bi trebali i mogli pomoći da se to stanje promeni, ne čine dovoljno...
pa čak to i zloupotrebljavaju, manipulišu sa tim činjenicama, pa čak i odmažu...

A dok to tako oni čine pravi krvnici i krivci za to stanje,
kao npr ganići, kerim lučarević, zagij, emir švrakić i ini slični,
njihovi zaštitnici i sledbenici...,
za to vreme ostadoše nekažnjeni...
Da, ovdje se konstatntno piše o nekakvim 24% muslimanskog teritorija, što u prevodu znači da je taj narod etnički očišćen u 76% BiH.

I onda isti ti koji navode ovaj postotak, nađu za shodno da pričaju o stanju u Sarajevu i položaju Srba u njemu!?

Gdje je tu logika, molim te?
 
Necu da mrzim radi mrznje, ako treba da mrzim onda cu to ciniti s razlogom i bez ikakve podele na ove ili one: Mrzecu one koji cine zlo pa makar pripadili i mom narodu, ceniti one koji cine dobro a ne pripadaju mu. Kome smeta, molim, neka opljune, zaobidje, ali, nista nece promenti cinjenicu da ljude delim na LJUDE I NELJUDE!





E tako razmišlja i oseća dobronamerna i plemenita duša...

Mnogi koji su baš stradali u ratu i / ili njihovi najbliži, uprkos svemu, ne mrze nikoga...,
ni pripadnike drugih nacija i vera, ni svoga naroda i svoje bližnje (jer nažalost ima i takvih)...

A opet čini mi se da ima onih koji rat čestito nisu ni omirisali..., i ne znaju šta je to ljudska, ratna i postratna golgota i patnja..., a koji su sada najgrlatiiji huškači ...
 
Žalosna, užasna, tragična..., za svaku kritiku,... činjenica.

Ali neki koji bi trebali i mogli pomoći da se to stanje promeni, ne čine dovoljno...
pa čak to i zloupotrebljavaju, manipulišu sa tim činjenicama, pa čak i odmažu...

A dok to činimo pravi krvnici i krivci za to stanje,
kao npr ganići, kerim lučarević, zagij, emir švrakić i ini slični za to vreme ostadoše nekažnjeni...

Krivci su POLITICIARI i svi koji imaju veze s njima (politkom kao osnovnim zanimanjem)!

Oni profitiraju, obican narodn ne!

Pa kod nas u Srbiji smo izdeljeni kao da ne pripadamo istom narodu (ne racunam manjine) jer tako su politicari hteli a mi naseli. Trudim se da ne nasedam, i u stvarnom zivotu uopste ne gledam ko kojoj partiji pripada ili je podrzava. Pa, onda bih morala krenuti od sopstvene kuce, sto mi to treba?

Ovde gde jedni druge ne mozemo da pogledamo u oci jer se ne vidimo, ovde sam licno popila toliko uvreda da zbog svog politickog stava (samo stava, dakle ne zanimanja) da ni tri zivota u realu ne bi bila dovoljna da sve apsorbuju a makar jedan pretekne. NIje to strasno sve dok jedni drugima fizicki ne nanosimo zlo, ali tamo gde je rat poharao sve, gde su svi gubitnici a niko dobitnik (osim politicara i ratnih profietera) tamo je kao na ledu. Pogresan korak i nesto je slomljeno, i to je dobro dok se ne drmne glavom i nema vise.

Ne znam te koje si naveo (osim Ganica i to iz medija) ali ti verujem da ce ostati nekaznjeni jer se problemi prebacuju na drugi kolosek a ne bi trebalo!
 
Poslednja izmena:
Da, ovdje se konstatntno piše o nekakvim 24% muslimanskog teritorija, što u prevodu znači da je taj narod etnički očišćen u 76% BiH.

I onda isti ti koji navode ovaj postotak, nađu za shodno da pričaju o stanju u Sarajevu i položaju Srba u njemu!?

Gdje je tu logika, molim te?




Ma to ispada da je sve 100% etnički očišćeno,
a istini za volju neki su se baš trudili da to ostvare i proteraju druge i drugačije svoje komšije, kao što se neki to trude i dandanas,
jer onda ispada da su svi "pravi" Srbi jedino u RSu,
pravi Bošnjaci jedino u FBiH, pravi Hrvati jedino u krajevima sa većinskom hrvatskom populacijom...
A oni, koji iz raznoraznih razloga, narušavaju takav koncept su ili "Alijini Srbi" ili "Doduletovi Bošnjaci" ili...
 
Poslednja izmena:
Krivci su POLITICIARI i svi koji imaju veze s njima (politkom kao osnovnim zanimanjem)!

Oni profitiraju, obican narodn ne!

Pa kod nas u Srbiji smo izdeljeni kao da ne pripadamo istom narodu (ne racunam manjine) jer tako su politicari hteli a mi naseli. Trudim se da ne nasedam, i u stvarnom zivotu uopste ne gledam ko kojoj partiji pripada ili je podrzava. Pa, onda bih morala krenuti od sopstvene kuce, sto mi to treba?

Ovde gde jedni druge ne mozemo da pogledamo u oci jer se ne vidimo, ovde sam licno popila toliko uvreda da zbog svog politickog stava (samo stava, dakle ne zanimanja) da ni tri zivota u realu ne bi bila dovoljna da sve apsorbuju a makar jedan pretekne. NIje to strasno sve dok jedni drugima fizicki ne nanosimo zlo, ali tamo gde je rat poharao sve, gde su svi gubitnici a niko dobitnik (osim politicara i ratnih profietera) tamo je kao na ledu. Pogresan korak i nesto je slomljeno, i to je dobro dok se ne drmne glavom i nema vise.

Ne znam te koje si naveo (osim Ganica i to iz medija) ali ti verujem da ce ostati nekaznjeni jer se problemi prebacuju na drugi kolosek a ne bi trebalo!




Nažalost, podela i uvreda među ljudima ne fali...
Nekada ni brat brata ne razume, niti uvažava...
Ako ponestane opasnosti od drugih i drugačijih..., nacija, vera isl,
naći će se već razloga za nove, drugačije podele..., za uvrede i mržnju npr prema neistomišljenicima,
podele, nerazumevanje isl zbog npr socijalne, materijalne isl. pozicije i situacije itd. itd. .:(
 
Poslednja izmena:
Ma to ispada da je sve 100% etnički očišćeno,
a istini za volju neki su se baš trudili da to ostvare i proteraju druge i drugačije svoje komšije, kao što se neki to trude i dandanas,
jer onda ispada da su svi "pravi" Srbi jedino u RSu,
pravi Bošnjaci jedino u FBiH, pravi Hrvati jedino u krajevima sa većinskom hrvatskom populacijom...
A oni, koji iz raznozanih razloga, narušavaju takav koncept su ili "Alijini Srbi" ili "Doduletovi Bošnjaci" ili...

Ima istine u ovome što si napisao.

Nije baš 100% očišćeno, ali je previše koliko god. Otjerati nekoga sa njegovog ognjišta je nešto je znatno veće nego što mi mislimo. Brutalnije, naravno.

Najlicemjerniji su oni političari ili obični ljudi koji se stalno žale što u nekom drugom dijelu BiH nema više pripadnika njihovog naroda, a na tome ne rade ništa.

Neka mi neko navede projekat Vlade RS-a koji se odnosio na povratak Srba u Sarajevu. Zašto nikada nisu finansijski pomogli ljudima koji su se htjeli vratiti? Nisu zato što im nije odgovarao povratak Srba u Sarajeva jer su htjeli što homogeniju cjelinu u RS.
Ista stvar je i sa političarima iz Federacije. Doduše, oni su malo više potencirali pomoć povratnicima u RS, ali morali su to znatno bolje uraditi.
 
Nažalost, podela i uvreda među ljudima ne fali...
Nekada ni brat brata ne razume, niti uvažava...
Ako ponestane opasnosti od drugih i drugačijih..., nacija, vera isl,
naći će se već razloga za nove, drugačije podele..., za uvrede i mržnju npr prema neistomišljenicima,
podele, nerazumevanje isl zbog npr socijalne, materijalne isl. pozicije i situacije itd. itd. .:(

Neke podele su zdrave, na sta bi svet licio kad bi svi mislili isto?
Na svaku dobronamernu kritiku sam obratila paznju (zbog sebe, ne zbog drugih) ali, tamo gde se drugaciji stav smatra licnom uvredom, nikad boljitka.
 
Ima istine u ovome što si napisao.

Nije baš 100% očišćeno, ali je previše koliko god. Otjerati nekoga sa njegovog ognjišta je nešto je znatno veće nego što mi mislimo. Brutalnije, naravno.

Najlicemjerniji su oni političari ili obični ljudi koji se stalno žale što u nekom drugom dijelu BiH nema više pripadnika njihovog naroda, a na tome ne rade ništa.

Neka mi neko navede projekat Vlade RS-a koji se odnosio na povratak Srba u Sarajevu. Zašto nikada nisu finansijski pomogli ljudima koji su se htjeli vratiti? Nisu zato što im nije odgovarao povratak Srba u Sarajeva jer su htjeli što homogeniju cjelinu u RS.
Ista stvar je i sa političarima iz Federacije. Doduše, oni su malo više potencirali pomoć povratnicima u RS, ali morali su to znatno bolje uraditi.



Ma da, zato se i kaže da prvo svako treba urediti i srediti svoje dvorište, na civilizovan, human isl način,
da niko ne bude i ne oseća se ugrožen...,
pa tek onda da zaviruje u komšijsko dvorište,
i tamo nalazi mane, dok svoje mane, propuste, zlonamerne poteze isl. zanemaruje, relativizira, prešućuje...

Iako sam za to da se svima omogući da sami, svojevoljno a ne da iz nekoga razloga na nešto budu prisiljeni,
biraju svoj životni put odnosno da sami izaberu, bez naturanja, prsiljavanja, ucenjivanja isl,
da li da ostanu u novim postratnim sredinama ili se vrate u predratne sredine...,
mislim zaista da su sve državne strukture i nivoi morale uložiti više napora i izdvojiti više sredstava za
obezbeđivanje ljudima mogućnosti za održivi povratak...
Jer dosta se teže vratiti u nekadašnju, predratnu ali sada otuđenu, pa počesto i neprijateljski nastrojenu sredinu...
A ponavljam da je nekada dovoljno da jedan pojedinac ili grupica, radi svojih koristoljubivih interesa, koče
povratak da ga zaista skoro i onemoguće...
Jer lakše je puno puno zakočiti nego omogućiti povratak...
 
Poslednja izmena:
Ima istine u ovome što si napisao.

Nije baš 100% očišćeno, ali je previše koliko god. Otjerati nekoga sa njegovog ognjišta je nešto je znatno veće nego što mi mislimo. Brutalnije, naravno.

Najlicemjerniji su oni političari ili obični ljudi koji se stalno žale što u nekom drugom dijelu BiH nema više pripadnika njihovog naroda, a na tome ne rade ništa.

Neka mi neko navede projekat Vlade RS-a koji se odnosio na povratak Srba u Sarajevu. Zašto nikada nisu finansijski pomogli ljudima koji su se htjeli vratiti? Nisu zato što im nije odgovarao povratak Srba u Sarajeva jer su htjeli što homogeniju cjelinu u RS.
Ista stvar je i sa političarima iz Federacije. Doduše, oni su malo više potencirali pomoć povratnicima u RS, ali morali su to znatno bolje uraditi.

Sto ne priznate?
Sto lazete 20 godina o multikulti Sarajevu? Gdje su sad CNN i BBC?
Sad pred popis tek polako priznajete sta ste uradili.

Mi smo iskreni. A iskrenost se na kraju isplati.
 
Neke podele su zdrave, na sta bi svet licio kad bi svi mislili isto?
Na svaku dobronamernu kritiku sam obratila paznju (zbog sebe, ne zbog drugih) ali, tamo gde se drugaciji stav smatra licnom uvredom, nikad boljitka.




I tu se slažemo, ne bi ni valjalo niti je to moguće da svi isto mislimo isl
Važno je uvažavati i druge, ne samo sebe, pa je za očekivati da i drugi uvaže nas...

Uostalom pokazali su to mnogi totalitarni i diktatorski režimi,
gde su morali svi skoro misliti kao jedan, kao neprikosnoveni, nepogrešivi isl Vođa...

Na kraće staze to se možda i učini da ima nekih pozitivnih efekata...,
ali buđenje iz te iluzije je često tragično, sa nesagledivim posledicama...
 
Poslednja izmena:
Ma da, zato se i kaže da prvo svako treba urediti i srediti svoje dvorište, na civilizovan, human isl način,
da niko ne bude i ne oseća se ugrožen...,
pa tek onda da zaviruje u komšijsko dvorište,
i tamo nalazi mane, dok svoje mane, propuste, zlonamerne poteze isl. zanemaruje, relativizira, prešućuje...

Iako sam za to da se svima omogući da sami, svojevoljno a ne da iz nekoga razloga na nešto budu prisiljeni,
biraju svoj životni put odnosno da sami izaberu, bez naturanja, prsiljavanja, ucenjivanja isl,
da li da ostanu u novim postratnim sredinama ili se vrate u predratne sredine...,
mislim zaista da su sve državne strukture i nivoi morale uložiti više napora i izdvojiti više sredstava za
obezbeđivanje ljudima mogućnosti za održivi povratak...
Jer dosta se teže vratiti u nekadašnju, predratnu ali sada otuđenu, pa počesto i neprijateljski nastrojenu sredinu...
A ponavljam da je nekada dovoljno da jedan pojedinac ili grupica, radi svojih koristoljubivih interesa, koče
povratak da ga zaista skoro i onemoguće...
Jer lakše je puno puno zakočiti nego omogućiti povratak...
Svakako.

Ima i onih koji su prodali svoja imanja i otišli s tim novcem živjeti van BiH, a danas pričaju kako ne mogu otići u svoj zavičaj. Oparili se, a danas glume još i žrtvu predstavljajući sebe ugroženim tamo gdje su nekada živjeli.
Danas, 17 godina nakon rata, situacija se naravno znatno popravila. Napad na povratnike je postao jako rijedak slučaj. Mržnja je jedino u ovim imbecilima koji ne znaju šta je rat (ljudi tipa "Moja Republika" i sl.) i kojima više odgovara onako srpski iz Bijeljine, bošnjački iz Zenice ili hrvatski iz Ljubuškog po cijeli dan forumati i sebe predstaviti kao velikog nacionalistu, a za svoj narod ništa ne učiniti konkretno.

Kada bi jedna ekskurzija srpskih srednjoškolaca došla na 2-3 dana u Sarajevo, bošnjački isto toliko u Banja Luku, viđenje ljudi prema čovjeku druge nacije bi se počela mijenjati. Ali, političarima to nije u interesu i zato robujemo mi obični građani.
 
Poslednja izmena:
CIK: SDS osvojio 25, a SNSD 18 načelničkih mjesta

Prema preliminarnim nepotvrđenim rezultatima koje je danas saopštio CIK BiH najviše gradonačelničkih i načelničkih pozicija u Republici Srpskoj osvojili su SDS sa 25, SNSD sa 18 i DNS sa dva.

Kandidat SNSD-a Slobodan Gavranović osvojio je najviše glasova za poziciju gradonačelnika Banjaluke. Po prvi put gradonačelnici su postali i Marko Pavić iz DNS-a u Prijedoru, Obren Petrović iz SDS-a u Doboju, Mićo Mićić iz SDS-a u Bijeljini i Slavko Vučurević ispred koalicije "Zajedno za Trebinje" u Trebinju.

SDS je osvojio načelnička mjesta u Prnjavoru, Čelincu, Petrovu, Loparama, Ugljeviku, Ribniku, Tesliću, Osmacima, Šekovićima, Vlasenici, Bratuncu, Sokocu, Han Pijesku, Istočnom Starom Gradu, Trnovu, Rogatici, Višegradu, Nevesinju, Gacku, Čajniču, Berkovićima i LJubinju.

SNSD je osvojio načelnička mjesta u Novom Gradu, Laktašima, Derventi, Brodu, Vukosavlju, Modriči, Banjaluci, Mrkonjić Gradu, Zvorniku, Glamoču, Istočnom Novom Sarajevu, Kalinoviku, Bileći, Pelagićevu i Milićima.

Načelničko mjesto u Trebinju osvojila je Koalicija "Zajedno za Trebinje", koju čine SDS, PDP, SRS RS, DP, SNS, SRS "Dr Vojislav Šešelj", NDS, PZT.

Pozicija načelnička opštine Pale pripala je Koaliciji "Zajedno za Pale" u kojoj su SDS, PDP, PUP, SNS, NDS, SRS Republike Srpske i NSP.

Načelničko mjesto u Kozarskoj Dubici osvojila je koalicija koju čine SDS, PDP, DNS, SRS Republike Srpske, u Gradišci koalicija SDS, PDP i pet neparlamentarnih stranaka, dok je Koalicija "Zvono", u čijem sastavu su PDP, NSP, SRS Republike Srpske i SNS, osvojila načeničko mjesto u Srpcu.

Koalicija "Zajedno za Šamac", koju čine SDS i DP, osvojila je načeničko mjesto u ovoj opštini, a u Istočnoj Ilidži ova pozicija pripala je koaliciji "Zajedno za Istočnu Ilidžu" koju čine SDS, PDP, SRS "Dr Vojislav Šešelj" i NDS.

Prema nezvaničnim podacima CIK-a, u Foči je načelničko mjesto pripalo koaliciji koju čine SDS i SNSD, a u Petrovcu koaliciji SNSD-SP.

DNS-u je načelničko mjesto pripalo u opštinama Prijedor, Oštra Luka i Drvar, SNS je osvojio ovu poziciju u opštini Јezero, NDS u Šipovu, SRS RS u Rudom, dok je načelničko mjesto u Istočnom Mostaru osvojio DP.



 
Sto ne priznate?
Sto lazete 20 godina o multikulti Sarajevu? Gdje su sad CNN i BBC?
Sad pred popis tek polako priznajete sta ste uradili.

Mi smo iskreni. A iskrenost se na kraju isplati.




Ne staj ljudima na muku i ne dolivaj ulje na vatru,

jer ti takav niti si iskren, niti dobronameran...,

već zloupotrebljavaš tuđu muku za svoje sitnoračundzijske i manipulatorske interese !!!

Tvoje širenje mržnje prema drugima i drugačijima sigurno im neće pomoći,
jer ti čak mrziš sve one koji ne misle kao ti ili tvoj nepogrešivi isl Lider !!!
 
I tu se slažemo, ne bi ni valjalo niti je to moguće da svi isto mislimo isl
Važno je uvažavati i druge, ne samo sebe, pa je za očekivati da i drugi uvaže nas...

Uostalom pokazali su to mnogi totalitarni i diktatorski režimi,
gde su morali svi skoro misliti kao jedan, kao neprikosnoveni, nepogrešivi isl Vođa...

Na kraće staze to se možda i učini da ima nekih pozitivnih efekata...,
ali buđenje iz te iluzije je počesto tragično, sa nesagledivim posledicama...

Naravno, i ja sam pre svega mislila na POLITICKA misljenja (opcije) a to da bismo svi bez obzira, trebalo da imamo ISTO misljenje o dobru i zlu - to se podrazumeva!
Onda to otvara druga pitanja i namece podele sta je za nekoga zlo sta dobro (da li nekome smrkne da bi nekome svanulo i obrnuto), ali ipak msilim da je dovoljno ne ciniti zlo, ciniti dobro gde god se moze makar se dobrim ne vratilo, zivot se postara da tu nepravdu nekad na neki nacin-ispravi..
 
Sto ne priznate?
Sto lazete 20 godina o multikulti Sarajevu? Gdje su sad CNN i BBC?
Sad pred popis tek polako priznajete sta ste uradili.

Mi smo iskreni. A iskrenost se na kraju isplati.

Zna cijeli svijet kako si ti i tebi slični iskreni, evo ti pa opet popljuj ovog bivšeg ministra iz tog perioda kad vas je Momčilo Obrva Krajišnik očistio iz Sarajeva:

SRBE ISELITI IZ SARAJEVA !

Odlomak iz knjige Dragana Đokanovića "Republika Srpska"

- Nemojte napuštati svoje kuće i odlaziti u neizvjesnost... Zašto biste se, s kesama u rukama i starim namještajem, potucali po muslimanskim kućama i garažama u Bratuncu, Zvorniku, Srebrenici... Ostanite ovdje, potpisan je mir...


Međutim, Momčilo Krajišnik, predsjednik Skupštine Republike Srpske i predratni stanovnik Zabrđa kod Sarajeva, mislio je drugačije. On je svoje stavove, kada je u pitanju sudbina 140 000 sarajevskih Srba, iznio 17. decembra 1995., tri dana poslije potpisivanja Sporazuma u Parizu. Bilo je to, na Jahorini, na 56. sjednici Skupštine RS:

“Zadatak ove Republike i prvi strateški cilj je da se mi odvojimo od Muslimana i Hrvata i nema niko pravo da zasniva strategiju Srpskog Sarajeva na ostanku u zajedničkoj državi. Tako da je isključena bilo kakva opasnost ili želja sa kopčom i rješenjem Sarajeva da mi želimo da ostanemo sa Muslimanima i Hrvatima.

Čelnici Srpske demokratske stranke, znači, bez obzira što su ovlastili Slobodana Miloševića, predsjednika Srbije da, umjesto njih, pregovara i potpisuje mirovna dokumenta u Dejtonu i Parizu, nisu željeli da odustanu od svojih "strateških ciljeva", koji su se, tih zimskih dana, sveli na sljedeće:


Srbe, iz Sarajeva, iseliti po svaku cijenu!
http://www.dragandjokanovic.com/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=56

A ti i dalje laži i optužuj druge, naravno iz svih ovih tvojih postova se da zaključiti da si ostao dosljedan da poraze slaviš kao pobjede, Dodick ispušio žestoko, licemjerno sad kao podržavaš i SDS, providan si, ne možeš ti razmišljati od bolesne mržnje a to zna i CNN, BBC Haaški sud i svi na planeti.
 
Ma to ispada da je sve 100% etnički očišćeno,
a istini za volju neki su se baš trudili da to ostvare i proteraju druge i drugačije svoje komšije, kao što se neki to trude i dandanas,
jer onda ispada da su svi "pravi" Srbi jedino u RSu,
pravi Bošnjaci jedino u FBiH, pravi Hrvati jedino u krajevima sa većinskom hrvatskom populacijom...
A oni, koji iz raznoraznih razloga, narušavaju takav koncept su ili "Alijini Srbi" ili "Doduletovi Bošnjaci" ili...
Niko i ne kaže da samo u Srpskoj žive pravi Srbi niti "srbovanju" građani Srpske pridaju veći značaj.Ja a vjerujem i većina Srpsčana na forumu smo prije svega patriote a mnogo manje nacionalisti.Ne smetaju nam ni drugi Srbi ni pripadnici drugih naroda koji žive u Srpskoj i Srpsku doživljavaju kao svoju državu i domovinu.
 
CIK: SDS osvojio 25, a SNSD 18 načelničkih mjesta

Prema preliminarnim nepotvrđenim rezultatima koje je danas saopštio CIK BiH najviše gradonačelničkih i načelničkih pozicija u Republici Srpskoj osvojili su SDS sa 25, SNSD sa 18 i DNS sa dva.

Kandidat SNSD-a Slobodan Gavranović osvojio je najviše glasova za poziciju gradonačelnika Banjaluke. Po prvi put gradonačelnici su postali i Marko Pavić iz DNS-a u Prijedoru, Obren Petrović iz SDS-a u Doboju, Mićo Mićić iz SDS-a u Bijeljini i Slavko Vučurević ispred koalicije "Zajedno za Trebinje" u Trebinju.

SDS je osvojio načelnička mjesta u Prnjavoru, Čelincu, Petrovu, Loparama, Ugljeviku, Ribniku, Tesliću, Osmacima, Šekovićima, Vlasenici, Bratuncu, Sokocu, Han Pijesku, Istočnom Starom Gradu, Trnovu, Rogatici, Višegradu, Nevesinju, Gacku, Čajniču, Berkovićima i LJubinju.

SNSD je osvojio načelnička mjesta u Novom Gradu, Laktašima, Derventi, Brodu, Vukosavlju, Modriči, Banjaluci, Mrkonjić Gradu, Zvorniku, Glamoču, Istočnom Novom Sarajevu, Kalinoviku, Bileći, Pelagićevu i Milićima.

Načelničko mjesto u Trebinju osvojila je Koalicija "Zajedno za Trebinje", koju čine SDS, PDP, SRS RS, DP, SNS, SRS "Dr Vojislav Šešelj", NDS, PZT.

Pozicija načelnička opštine Pale pripala je Koaliciji "Zajedno za Pale" u kojoj su SDS, PDP, PUP, SNS, NDS, SRS Republike Srpske i NSP.

Načelničko mjesto u Kozarskoj Dubici osvojila je koalicija koju čine SDS, PDP, DNS, SRS Republike Srpske, u Gradišci koalicija SDS, PDP i pet neparlamentarnih stranaka, dok je Koalicija "Zvono", u čijem sastavu su PDP, NSP, SRS Republike Srpske i SNS, osvojila načeničko mjesto u Srpcu.

Koalicija "Zajedno za Šamac", koju čine SDS i DP, osvojila je načeničko mjesto u ovoj opštini, a u Istočnoj Ilidži ova pozicija pripala je koaliciji "Zajedno za Istočnu Ilidžu" koju čine SDS, PDP, SRS "Dr Vojislav Šešelj" i NDS.

Prema nezvaničnim podacima CIK-a, u Foči je načelničko mjesto pripalo koaliciji koju čine SDS i SNSD, a u Petrovcu koaliciji SNSD-SP.

DNS-u je načelničko mjesto pripalo u opštinama Prijedor, Oštra Luka i Drvar, SNS je osvojio ovu poziciju u opštini Јezero, NDS u Šipovu, SRS RS u Rudom, dok je načelničko mjesto u Istočnom Mostaru osvojio DP.




A sa druge strane SNSD kao stranka trenutno vodi u 28 opstina.
Ovi izbori manje-vise ali opsti izbori 2014. ce biti jako zanimljivi. Ocigledno su se SDS i SNSD poprilicno izjednacili. Treba sacekati konacne rezultate i sabrati tacno koliko je koja stranka dobila glasova u cijeloj RS. Ovo po opstinama nije toliko bitno jer ima dosta opstina sa par hiljada stanovnika.
 

Back
Top