Rezultati izbora u RS 2012

Pa ne znam ko je odbio Kutiljerov plan i ko je započeo rat za "unitarnu BiH bez torova tj. etničkih podjela".Sve mi se čini da to nisu bili Srbi no to nije ni važno jer se to je sad već istorija.Naravno da je bolje da finalni čin razdruženja prođe mirno u šta ne sumnjam no Republika Srpska mora da bude spremna i da računa i na sve druge mogućnosti bez obzira koliko one bile malo vjerovatne.

Srbi uzeli svo oruzje i JNA koja je bila cetvrta sila u Evropi, i Bosnjaci zapoceli rat goloruki. Pa ovo ti ne bi povjerovao ni onaj iz Sibira koji nikad nije ni cuo za BiH niti bilo koju evropsku zemlju osim Njemacke, Fr i V.B. Same cinjenice na terenu kazu sve. Bili ti zapoceo rat goloruk protiv JNA ?! :)
 
Poslednja izmena:
Е па "касно Марко на Косово стиже" :rtfm: Да сте одмах на вешала ставили убицу српског свата на Башчаршији тешко да би рата уопште и било :think:

Sigurno je rat i prijetnje prije ubistva svata koje su se desile u Parlamentu BiH desile prije tog ubistva. :)

Mani se te politike, komsija. :)
 
Srbi uzeli svoje oruzje i JNA koja je bila cetvrta sila u Evropi, i Bosnjaci zapoceli rat goloruki. Pa ovo ti ne bi povjerovao ni onaj iz Sibira koji nikad nije ni cuo za BiH niti bilo koju evropsku zemlju osim Njemacke, Fr i V.B. Same cinjenice na terenu kazu sve. Bili ti zapoceo rat goloruk protiv JNA ?! :)

pa ako kad se malo izvrnu cinjenice, malo slaze, malo namazes te tvrdnje mogu da prodju
 
S tim da je sva zemlja oko Sarajeva (strogog centra koji je bio muslimanski) srpska i da je grad izgrađen i proširen na srpskoj oduzetoj zemlji...

A srpska zemlja postala agrarnom reformom. Ne zaboravi da je utemetelj Sarajeva Ishak Ishakovic, a ne Jovo Jovakovic, on je zapoceo gradnju Sarajeva i uvijek su muslimani tamo bili vecina, kako u gradu tako i okolo. Agrarnom reformom prije, a i poslije 1918 godine, pa 1920tih i 30tih oduzeta je zemlja Bosnjaka begova i aga i dodijeljena srpskim seljacima. Pisi onako kako je bilo.
 
Ako bi se tako i uzelo u obzir, ne mozes jedan entitet BiH nazivati onako kako nazivas "srpskim teritorijem" iako u samom nazivu ima se to zakljuciti, ali je to bila grjeska tokom potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma u SAD, no, Ustav BiH i Ustav entiteta BiH su jasni: Bosnjaci, Srbi i Hrvati su KONSTUTIVNI na CIJELOM teritoriju BiH. Ovo su pokusali bosanski Srbi da ospore, da bi na kraju prihvatili jer nisu mogli da se bore protiv odluke Suda. Dakle, KONSTUTIVAN znaci svi imaju ista prava i zemlja je NJIHOVA, konstutivnih naroda, a ne SRPSKA. Razluci ove dvije stvari, lakse ces spavati.

vi poturice ste pocisceni iz Srpske, razluci to u svojoj tintari, lakse ces da spavas
 
Karta BiH prema stranackoj pripadnosti nacelnika.


izborinacelnici.png

Neke zadivi ove boje pa se ne mogu kontrolisati na forumu. :) No, pogledaj samo jugo-istocnu BiH, dakle istocnu Hercegovinu, cijela ta regija ima toliko stanovnika koliko jedna opcina Zivinice, cak i manje. Ili zapadni dio Bosne, Podrinje takodjer.. Samo se radi o velikim opcinama s sumama i poljima, pustim selima i gradicima.
 
Ne znam kako li dođe do tog broja od 500 ubijenih? Ali znam da recimo u Zvorniku nema nikakvih incidenata. Jeste imovina je vraćena pod pritiscima. Ali to važi za sve tri strane u BiH. Ili ćeš mi tvrditi da bi Bošnjaci mirne duše vratili imovinu Srbima i Hrvatima? I obrnuto? Nije tačno da su uglavnom prodali i zamjenili imovinu? Prođi po zgradama po Zvorniku i pogledaj imena na vratima i sve će ti biti jasno.

Da ja, Zvornicanin, prodjem kroz Zvornik ? :)

Pod pritiskom i prijetnjom MZ da, sve strane, ali NARICITO srpska.

Prodaja ? Svakako da je bilo, no, sto se tice stanova u Zvorniku, vecina je oduzeta od Bosnjaka i naseljena Srbima, pa sta je cudno s imenima na vratima, onda ? Uostalom, bilo je i prodaje i zamjene za kuce u Kalesiji i Tuzli, znam to, bivao sam svjedokom, ali kad kazes UGLAVNOM su isprodavali ili izmijenili, pa to druze ima drugaciju dimenziju jer UGLAVNOM znaci PRETEZNO ili VECINSKI, a ja znam da je to neistina ili bolje reci podvala i laz. Ima toga mnogo u Karakaju pored Zvornika, ima nesto slucajeva i u gradu Zvorniku i Bratuncu, pa i u Visegradu, Bijeljini, no, UGLAVNOM su Bosnjaci ostali na svome tj., nisu mijenjali vlasnika svoje imovine. Ovo se POSEBNO odnosi na mjesta van gradova ( gdje nisu u pitanju stanovi i slicno ).

Ps. Poznato je da su u preko 90 % gradova sirom Bosne i Hercegovine Bosnjaci bili vecina.
 
Ne znam za ostala pobrojana mjesta ali zemlja oko Zvornika nije većinski vaša.

Mozda ti ova mapa pomogne da savladas gradivo koje si prespavao....za klupom:


photo hosting sites

Ja za sta pricam imam dokaze, za razliku od drugih koji samo palamude.

Da pojasnim za one koji nece ni ovu kartu skontati: Zeleni grugovi oznacavaju Bosnjake/muslimane, dok ljubicasti ili plavkasti bosanske Srbe/pravoslavce. Sto je veci krug, vece je i naselje s populacijom.
 
Poslednja izmena:
Alija Izetbegović je bio pod istragom Haga. Da je poživio još malo završio bi kao Milošević. Ali ajde vama je Heroj. Ali zar ne smatraš provokacijom da od tolikog Sarajeva dobije trg baš tamo gdje je pravoslavna crkva? I zar misliš da je to slučajnost?

Iskreno mislim da je slucajnost. Moze biti drugacije od ovoga sto ja mislim, ali ja mislim da je rijec o slucajnost jer se trazila lokacija u starom gradu, dakle bascarsiji, jer komunisti su sprijecili da titova ulica dobije ime prvog Predsjednika.

O tome sta bi bilo, kako bi bilo, da li bi bilo... imas pravo na nagadjanja.
 
Da SDS je u Zvorniku vodio jako prljavu kampanju. Vrijeđali su sve neistomišljenike,nazivali SNSD bandom crvenom,legalno izabranog načelnika ustašom,dijelili glasače na domaće i izbjeglice. Kompletna kampanja im se svela na najprljavije vrijeđanje i prebrojavanje koliko ko ima firmi u vlasništvu. Posijali su mnogo mržnje i zla i to im se obilo o glavu. Sad je se najlakše vaditi da je Stevanović "dobio izbore turskim glasovima",na "malu" izlaznost ( a ona 61% ). A da ne pričamo o tome da ljudi koji su u Zvorniku makar od ratnih godina dobro pamte bahatost i osionost Vasića za vrijeme rata. Ili to kako su u kampanji za prve izbore poslije rata tukli aktiviste svih drugih stranaka,kako su ljudima uperivali pištolje u glave.

Uopce nije upitno da je Stevanovic izabran za nacelnika zahvaljuci Bosnjacima, bosnjackim glasovima.
 

Back
Top