Rezultati izbora u RS 2012





Samo što se oni grlati drekavci i ratni huškači kao po pravilu uvek nekako izvuku...,

a nagrbusi običan narod, normani ljudi, naivne dobričine, sirotinja isl koje ostave da vade vruće kestenje iz vatre,

a pomenuti profiteri zapucaju ali u inostranstvo negde daleko od ratnih strahota...

Da otuda "junački, nesebično, herojski isl" pomažu borbu za "više" ciljeve...
 
Primjetila sam, isti odnos ima prema drugim nacijama i antidodikovcima, nema pojma o životu,dosta je meni te vrste Srba koji se do skora nisu znali ni prekrstiti, a sad glume da su izmislili srpstvo. Ko ne poštuje tuđe,ne poštuje ni svoje.

Ни Муслимани до скоро нису знали кад је бајрам, а кад рамазан, а сад уче у школи арапски језик да читају на њему куран.
Није ти то добар аргумент.

Свуда има свакаквих људи, то је факат, али кад су српско-хрватско-муслиманска посла у питању ту се ствари не могу и не смеју посматрати изоловано.
Историја нас је то научила.
 
Naša kuća je naša republika i mi je gradimo sami.Ne vidim potrebu da se oko toga dogovoramo sa susjedima.Ako se i budemo sa nekim strancima dogovarali,to će biti velike sile a ne susjedi.
Da, samo izolovana kuca od suseda, trpi. Ne znam kako opstaje uopste!

Ne kaze se dzaba - komsija pa kosulja...

Naravno da ne mislim da po svaku cenu moram biti u dobrim odnosima sa svakim komsijom ako vidim da mi odmaze u svemu, adio, sto opet bude izolovan slucaj.

No, svako ima pravo da odlucuje o svojoj sudbini ali nema pravo da to cini sa tudjim.

Koliko sam shvatila (i inace u zivotu) i za malo dobrote, potrebna je velika hrabrost:confused:
 
Da, samo izolovana kuca od suseda, trpi. Ne znam kako opstaje uopste!

Ne kaze se dzaba - komsija pa kosulja...

Naravno da ne mislim da po svaku cenu moram biti u dobrim odnosima sa svakim komsijom ako vidim da mi odmaze u svemu, adio, sto opet bude izolovan slucaj.

No, svako ima pravo da odlucuje o svojoj sudbini ali nema pravo da to cini sa tudjim.

Koliko sam shvatila (i inace u zivotu) i za malo dobrote, potrebna je velika hrabrost:confused:
Kojim tuđim Biljo,mi smo 100 procentno posvećeni sopstvenoj i samo sopstvenoj budućnosti a susjede uvažavamo i ne pokušavamo da se miješamo u unutrašnja pitanja ni Federacije ni ostalih.
 
Kojim tuđim Biljo,mi smo 100 procentno posvećeni sopstvenoj i samo sopstvenoj budućnosti a susjede uvažavamo i ne pokušavamo da se miješamo u unutrašnja pitanja ni Federacije ni ostalih.
Nisam mislila da nemate pravo niti bilo ko (pa ni susedi), ali ni u jednoj drzavi ne zivi stoprocentno jedan narod, dakle, morali biste svi misliti kako je onima koji su manjina u bilo kojoj.
 
Naša kuća je naša republika i mi je gradimo sami.Ne vidim potrebu da se oko toga dogovoramo sa susjedima. Ako se i budemo sa strancima dogovarali,to će biti velike sile a ne susjedi.




Eh demagogije, "sami"...
Sam teško da opstaje i čovek pojedinac, pa tako ne može ni narod,
jer živi u i na nekome realnome vremenu i prostoru...,
a ne na nekome, imaginarnome, pustome, od drugih ljudi udaljenome i izolovanome ostrvu...

A možda i drugi narodi i njihova vodstva razmišljaju na sličan način, i to već poodavno ... ?!:think:
Dok se mi setimo da ne možemo sve sami, drugima...
A neki su se već ispraksirali u dodvoravanju, sluganisanju, rukoljubu, čišćenju tuđih čizama, štalskom timarenju konja isl

Teško da do većih i korenitih promena može doći a da nezainteresovani ostanu i naši balkanski susedi...,
a nisu oni zanemarljiv faktor...
 
Nisam mislila da nemate pravo niti bilo ko (pa ni susedi), ali ni u jednoj drzavi ne zivi stoprocentno jedan narod, dakle, morali biste svi misliti kako je onima koji su manjina u bilo kojoj.

Biljo ovdje su komsije nekoliko puta u zadnjih par decenija ubijale jedni drugima clanove porodica.
Ne znam kako je Titu poslo za rukom da nas izmiri. Vjerovatno silom. Ali budi sigurna da BiH nije bez razloga etnicki cista i budi sigurna da nikad vise komsije nece vjerovati jedni drugima. Niti oni nama niti mi njima. To je gotova stvar. Moze BiH biti drzava jos neko vrijeme na papiru ali ce sigurno jednog dana prestati to biti jer neprijatelji ne mogu ziviti zajedno.
Mozda jednog dana kada se razdruzimo pruzimo ruku jedni drugima pod zakletvom da nikad vise necemo ziviti u zajednici. Nase komsije su Srbi, nema nikog drugog u mom okruzenju. Postoje neki ljudi koji zive tamo preko sedam gora i planina sa one strane entitetske linije ali to vise nisu komsije nego neki narod sa kojim mi vise nemamo nista zajednicko. Kraj.
 
Nisam mislila da nemate pravo niti bilo ko (pa ni susedi), ali ni u jednoj drzavi ne zivi stoprocentno jedan narod, dakle, morali biste svi misliti kako je onima koji su manjina u bilo kojoj.

Vjerovatno misliš na nacionalne manjine.Položaj nacionalnih manjina u Srpskoj nije predmet kritika međunarodnih organizacija koje se bave ljudskim pravima.Pored manjina koje se tako tradicionalno nazivaju a koje pretežno žive u regiji Banja Luka,bošnjačka i hrvatska manjina imaju status konstitutivnih naroda sa dodatnim pravima tzv.zaštite nacionalnog interesa u Narodnoj Skupštini.Više od toga,prosto je nezamislivo.
 
Eh demagogije, "sami"...
Sam teško da opstaje i čovek pojedinac, pa tako ne može ni narod,
jer živi u i na nekome realnome vremenu i prostoru...,
a ne na nekome, imaginarnome, pustome, od drugih ljudi udaljenome i izolovanome ostrvu...

A možda i drugi narodi i njihova vodstva razmišljaju na sličan način, i to već poodavno ... ?!:think:
Dok se mi setimo da ne možemo sve sami, drugima...
A neki su se već ispraksirali u dodvoravanju, sluganisanju, rukoljubu, čišćenju tuđih čizama, štalskom timarenju konja isl

Teško da do većih i korenitih promena može doći a da nezainteresovani ostanu i naši balkanski susedi...,
a nisu oni zanemarljiv faktor...
"Čovjek živi u prirodi i prirodu prilagođava sebi" Poznavanje prirode i društva za prvi razred osnovne škole Zavod za udžbenike i nastavna sredstva Banja Luka 2003 godina
 
Ti si, sa ovim nickom i onim koji si ranije koristio Dodika i SNSD dizao u nebesa. RS je kao bila pred referendumom u zadnjih 6 godina, a Dodik najveći Srbin svih vremena. Slavljen je bio sa svih strana, a o RS se govorilo kao o daleko najsprosperitetnijem dijelu Balkana.

Sada isti taj SNSD doživi najveći poraz od svih većih stranaka u cijeloj BiH, a u RS izgubi skoro 100 000 glasova. Što sada fino ne kažete u čemu je problem? Ko je kriv za ovakav poraz SNSD-a? Gdje su rezultati vladavine? Gdje je to blagostanje u RS? Je li to narod živio u blagostanju zahvaljujući SNSD-u, ali mu opet iskazao nepovjerenje? :think:

Hoćeš realno? Problem je u lošim kadrovima u pojednim opštinama. Niko ne krivi narod.
 
Vjerovatno misliš na nacionalne manjine.Položaj nacionalnih manjina u Srpskoj nije predmet kritika međunarodnih organizacija koje se bave ljudskim pravima.Pored manjina koje se tako tradicionalno nazivaju a koje pretežno žive u regiji Banja Luka,bošnjačka i hrvatska manjina imaju status konstitutivnih naroda sa dodatnim pravima tzv.zaštite nacionalnog interesa u Narodnoj Skupštini.Više od toga,prosto je nezamislivo.
Ako je tako, to je super, ali ovde provejavaju neki drugaciji tonovi, na to sam skrenula paznju i ne samo ovde...
Volela bih sve isto za Srbe koji zive van navedenih regija, za Hrvate, dakle, da ljudi zive kao ljudi, ne kao gradjani drugog reda ili ne daj Boze- zivotinje koje su stalno u strahu od lovaca (metafora).
 
"Čovjek živi u prirodi i prirodu prilagođava sebi" Poznavanje prirode i društva za prvi razred osnovne škole Zavod za udžbenike i nastavna sredstva Banja Luka 2003 godina





Ma da nije u pitanju Zavod za udzbenike ,,, Istočno Sarajevo ?
Ali nije ni bitno...

Znači "naoružani" sa takvim sloganom i saznanjem iz pomenutoga udzbenika za prvi razred....
u svetliju i prosperitetniju budućnost ?!

E i moglo je to nekada...

Ma ponestaje više i prirode, rasprodaše je..., dadoše u koncesije...
Nije ni prirode puno preostalo..., valjalo je nekim nedodirljivim, doživotnim, nezamenjivima isl Liderima,
i njihovoj sluganskoj, kriminalnoj kliki..., hacijendu i posede širiti i ulepšavati,
ne ostade kod takvih, a i od takvih, ni slovo "p" od prirode, a niti će ako im se dzepovi dobro ne napune...

A čini mi se da bi čovek nekada lakše sa vukovima i medvedima izašao na kraj nego sa nekim iskvarenim i
zlonamernim tzv "ljudima"... Samo što ovi prvi polako nestaju, a ovih drugih "ljudova" je sve više...
 
Poslednja izmena:
Svakako.

Ima i onih koji su prodali svoja imanja i otišli s tim novcem živjeti van BiH, a danas pričaju kako ne mogu otići u svoj zavičaj. Oparili se, a danas glume još i žrtvu predstavljajući sebe ugroženim tamo gdje su nekada živjeli.
Danas, 17 godina nakon rata, situacija se naravno znatno popravila. Napad na povratnike je postao jako rijedak slučaj. Mržnja je jedino u ovim imbecilima koji ne znaju šta je rat (ljudi tipa "Moja Republika" i sl.) i kojima više odgovara onako srpski iz Bijeljine, bošnjački iz Zenice ili hrvatski iz Ljubuškog po cijeli dan forumati i sebe predstaviti kao velikog nacionalistu, a za svoj narod ništa ne učiniti konkretno.

Kada bi jedna ekskurzija srpskih srednjoškolaca došla na 2-3 dana u Sarajevo, bošnjački isto toliko u Banja Luku, viđenje ljudi prema čovjeku druge nacije bi se počela mijenjati. Ali, političarima to nije u interesu i zato robujemo mi obični građani.

Izvini ali sad ti izvrćeš stvari onako kako tebi odgovaraju. Niko pametan nema ništa protiv čovjeka druge nacije. Problem je u tome što se Srbi recimo u Sarajevu sreću sa raznim sitnim provokacijama koje im pokazuju da tu nisu dobrodošli. Počev od naziva ulica ( Zelenih beretki,opština Ilidža koja je bila većinski srpska je ulici nekakvog Kobre,pa preko toga da je srpska crkva na Trgu Alije Izetbegovića i da ne nabrajam ) pa preko tabli na kojima doslovce piše od granate ispaljene sa zločinačkih ili agresorskih položaja ( misleći na Vojsku RS ) do svakodnevne upotrebe riječi agresor i agresija u federalnim medijima ( iako svi dobro znamo da je presuđenio da nije bilo agresije ). Ja ovo govorim sa pozicije Srbina. A siguran sam da bi i Bošnjaci mogli iznijeti slične primjedbe po pitanju nekog grada u RS.
 
Čuj zadnji pokušaj ??

Na sudu u Haagu imaju sve snimke sa sjednica, izjave svjedoka, uglavnom Srba a ti se i dalje tješi sa svojim lažima, druge ne možeš ubjediti u to.
Jedini zločinac je M. Krajišnik i SDS, treba li ti i audio zapis ??

Barte jako si bezobrazan. Rijetko me ko izbaci iz takta na forumu ali ti si pretjerao. SDA je organizovao logore po Sarajevu. SDA je organizovao grupe za prebijanje Srba i Hrvata. A ne SDS i Momčilo Krajišnik.
 
Bosnjaka u gradu nema preko 10%.
Bosnjaci i Hrvati zive u federalnom juznom dijelu distrikta.

Ti, zaista, zaista, pises navijacki. Pozivam te jos jednom, budi bolan objektivan. Nemoj navijacki. Reci onako kako jeste.

U gradu Brcko odnos Bosnjaka i Srba je negdje 55:45% u korist Srba zbog izbjeglica. Dok u opcini 2-3 % vise u korist Bosnjaka. Kakvih bolesnih 10%, covjece.

Skoro su podigli i spomenik borcima AR BiH u sred Brckog, a ti o nekakvih 10 %. Pozivam te da budes objektivan, a da prestane se s navijackom retorikom.
 
Izvini ali sad ti izvrćeš stvari onako kako tebi odgovaraju. Niko pametan nema ništa protiv čovjeka druge nacije. Problem je u tome što se Srbi recimo u Sarajevu sreću sa raznim sitnim provokacijama koje im pokazuju da tu nisu dobrodošli. Počev od naziva ulica ( Zelenih beretki,opština Ilidža koja je bila većinski srpska je ulici nekakvog Kobre,pa preko toga da je srpska crkva na Trgu Alije Izetbegovića i da ne nabrajam ) pa preko tabli na kojima doslovce piše od granate ispaljene sa zločinačkih ili agresorskih položaja ( misleći na Vojsku RS ) do svakodnevne upotrebe riječi agresor i agresija u federalnim medijima ( iako svi dobro znamo da je presuđenio da nije bilo agresije ). Ja ovo govorim sa pozicije Srbina. A siguran sam da bi i Bošnjaci mogli iznijeti slične primjedbe po pitanju nekog grada u RS.



A ima toga još...npr tranzitni put oko Sarajeva je put "Mladih muslimana", kasarna Viktor Bubanj, a današnji Sud,
nosi ime Ramiz Salčin...

Kada je sahranjivan zločinac caco na hiljade bošnjačkih "uglednika" dođoše mu na dzenazu...
Ćelu Ramiza Delalića smaknu izgleda Kelemendi i albanska mafija,
a po Sudovima i pravosuđu naživeo bi se on još na slobodi...
Zločinac kerim lučarević, komadant VP ABiH je i neki ugledni poslanik, bio neko vreme direktor Ebergopetrola,
koliko znam isl
emin švrakić organizator i finansijer "Zelenih beretki" je i neki večnik u gradskome veću...

Em što se ne procesuiraju i ne kažnjavaju odgovorni za Dobrovoljačku,
na adekvatan način se ne može obilježiti ni mesto toga stradanja niti otići odati pomen žrtvama...

To su zaista stvari za kritikovati..., a koje ne vode dobrosusedskim odnosima...
 
Poslednja izmena:
Fale i srpske manje stranke. Nemam podatke za njih. Samo ovo sto vidis iznad.
Nisam ti ja jaran. Jarani zive u 24%.

Ti si izgleda pravo "horan" za svadjanje, a ne za normalan dijalog. Mogu ja i drugacije, no, pokusajem onako kako mi svijest nalaze...

Srpske manje stranke ? Radi se o par stotina, ali si ti izostavio SBiH koja ima preko 2.000 glasova, a mozda cak i oko 3.000.

Jaran ? To ja onako ba :) a o tih 24 %, ta, Bosnjaci su danas vecina na najmanje 33 % teritorije BiH.


Ps. Moram ti reci jednu stvar: Imate jako dobro politicara za vasu stvar iako je kriminalac, a to je Milorad Dodik. On zna u mnogim stvarima sta radi, a sta je pokusao, pa jedna od tih stvari jeste uknjizavanje drzavne imovine na entitete, a to bi znacilo sta ? Cija je imovina, njegov je i grunt, a ciji je grunt, njegova je i zemlja tj., drzava ili regija. Ono sto nije poslo za rukom jeste sljedece: Preko 70 % BiH jeste drzavna imovina, tj., planine i pasnjaci, a u preko 95 % slucajeva Bosnjacima je vracena imovina u manjem bh. entitetu, dok Ustavni Sud BiH je ponistio odluku narodne skupstine manjeg bh. entiteta ( Rs) da drzavna imovina na teritoriju tog entiteta pripada entitetu Rs, vec da drzavna imovina kao u svim normalnim drzavama svijeta pripada DRZAVI, jer se zove DRZAVNA, a ne entitetska odnosno kantonalna odnosno opcinska.

Opet kaze, Dodik je pametan u vecini slucajeva, iako kriminalac i bogati se na sirotinji, no, ove najvaznije stvari nisu prosli, tako o tih famoznih 24 % je nista drugo do navijacko pisanje po ovom forumu. Primijetio sam da ti nema ko da odagna ove stvari... pa eto ja sam samo jednim MALIM DJELICEM pokusao...
 
A ima toga još...npr tranzitni put oko Sarajeva je put "Mladih muslimana", kasarna Viktor Bubanj, a današnji Sud,
nosi ime Ramiz Salčin...

Kada je sahranjivan zločinac caco na hiljade bošnjačkih "uglednika" dođoše mu na dzenazu...
Em što se ne procesuiraju i ne kažnjavaju odgovorni za Dobrovoljačku,
na adekvatan način se ne može obilježiti ni mesto toga stradanja niti otići odati pomen žrtvama...

To su zaista stvari za kritikovati..., a koje ne vode dobrosusedskim odnosima...

Baš to. A šta reći o napadima na rodbinu jadnika izginulih u Dobrovoljačkoj.
 
Ne moze se to brojcano ni porediti.

Vi ne shvacate da su Srbi u bilo kojem scenariju pobjednici u Srebrenici.
Ako ostane bosnjacka vlast iseljavanje Bosnjaka ce se nastaviti jer necete dobijati sredstva od Vlade RS tj. dobijace ga samo naselja sa srpskom vecinom. 12 godina muslimanske vlasti je dovelo do toga da Bosnjaka u Srebrenici skoro da vise nema.
U slucaju da pobjede srpske stranke iseljavanje Bosnjaka ce se opet nastaviti jer Srbi nisu budale kao sto su bili u SFRJ i necemo vam nikad omoguciti normalan zivot medju Srbima.
Izbori su pokazali a popis ce potvrditi da Bosnjaka u RS vise nema. Ono sto se vratilo nakon rata danas je pobjeglo iz RS jer ne moze opstati. Kao sto rekoh Srbi vise nisu budale. Radimo ono sto smo trebali 1945.

JARANE, iz Srebrenice se ne iseljavaju samo Bosnjaci vec i Srbi. No, kako iznad rekoh, ciji je GRUNT, njegova je zemlja. Bosnjacki grunt u Srebrenici je na preko 85 % teritorije te opcine, dok trenutno u Bratuncu je negdje oko 70 % ukupne teritorije opcine Bratunac.
 

Back
Top