Rezultati izbora u RS 2012

Svakako.

Ima i onih koji su prodali svoja imanja i otišli s tim novcem živjeti van BiH, a danas pričaju kako ne mogu otići u svoj zavičaj. Oparili se, a danas glume još i žrtvu predstavljajući sebe ugroženim tamo gdje su nekada živjeli.
Danas, 17 godina nakon rata, situacija se naravno znatno popravila. Napad na povratnike je postao jako rijedak slučaj. Mržnja je jedino u ovim imbecilima koji ne znaju šta je rat (ljudi tipa "Moja Republika" i sl.) i kojima više odgovara onako srpski iz Bijeljine, bošnjački iz Zenice ili hrvatski iz Ljubuškog po cijeli dan forumati i sebe predstaviti kao velikog nacionalistu, a za svoj narod ništa ne učiniti konkretno.

Kada bi jedna ekskurzija srpskih srednjoškolaca došla na 2-3 dana u Sarajevo, bošnjački isto toliko u Banja Luku, viđenje ljudi prema čovjeku druge nacije bi se počela mijenjati. Ali, političarima to nije u interesu i zato robujemo mi obični građani.




Ma da, svašta tu ima...
Činjenica je da su mnogi bili prinuđeni, iz raznoraznih razloga, da čine stvari i koje nisu želeli...,
msm da prodaju svoja vekovna i roditeljska imanja, da odlaze...

Pošto se dosta krećem i ima me na raznim lokacijama iz raznih razloga...,
sretao sam i upoznavao dosta Srba, i iz Srbije i iz svih drugih krajeva sveta, na Baščaršiji...,
neki dolaze baš u Sarajevo u posetu, neki posećuju svoju rodbinu tamo isl,
a mnogi posetu npr Jahorini iskoriste za obilazak Sarajeva isl

A i u BL, u sred Gospodske sam sretao da se šetkaju Bošnjaci iz SA...
A tek iskustvo jednoga mi druga koji je bio seo u bus iz Brčkoga za BL,
a sve vreme mu za vrat puhala dvojica šiftara...
Taj detalj me je podstakao na mišljenje da iako je rat bio, zla se događala...,
kineski zidovi između naroda jednostavno nisu mogući ...,
pogotovo u današnje vreme globalizacije...
 
Poslednja izmena:
Zna cijeli svijet kako si ti i tebi slični iskreni, evo ti pa opet popljuj ovog bivšeg ministra iz tog perioda kad vas je Momčilo Obrva Krajišnik očistio iz Sarajeva:

SRBE ISELITI IZ SARAJEVA !

Odlomak iz knjige Dragana Đokanovića "Republika Srpska"

- Nemojte napuštati svoje kuće i odlaziti u neizvjesnost... Zašto biste se, s kesama u rukama i starim namještajem, potucali po muslimanskim kućama i garažama u Bratuncu, Zvorniku, Srebrenici... Ostanite ovdje, potpisan je mir...


Međutim, Momčilo Krajišnik, predsjednik Skupštine Republike Srpske i predratni stanovnik Zabrđa kod Sarajeva, mislio je drugačije. On je svoje stavove, kada je u pitanju sudbina 140 000 sarajevskih Srba, iznio 17. decembra 1995., tri dana poslije potpisivanja Sporazuma u Parizu. Bilo je to, na Jahorini, na 56. sjednici Skupštine RS:

“Zadatak ove Republike i prvi strateški cilj je da se mi odvojimo od Muslimana i Hrvata i nema niko pravo da zasniva strategiju Srpskog Sarajeva na ostanku u zajedničkoj državi. Tako da je isključena bilo kakva opasnost ili želja sa kopčom i rješenjem Sarajeva da mi želimo da ostanemo sa Muslimanima i Hrvatima.

Čelnici Srpske demokratske stranke, znači, bez obzira što su ovlastili Slobodana Miloševića, predsjednika Srbije da, umjesto njih, pregovara i potpisuje mirovna dokumenta u Dejtonu i Parizu, nisu željeli da odustanu od svojih "strateških ciljeva", koji su se, tih zimskih dana, sveli na sljedeće:


Srbe, iz Sarajeva, iseliti po svaku cijenu!
http://www.dragandjokanovic.com/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=56

A ti i dalje laži i optužuj druge, naravno iz svih ovih tvojih postova se da zaključiti da si ostao dosljedan da poraze slaviš kao pobjede, Dodick ispušio žestoko, licemjerno sad kao podržavaš i SDS, providan si, ne možeš ti razmišljati od bolesne mržnje a to zna i CNN, BBC Haaški sud i svi na planeti.

I Milosevic je iselio Srbe iz RSK. :roll:

Niko dobrovoljno ne napusta kucu Mujo. Nikad vam nece proci taj zadnji pokusaj pravdanja etnickog ciscenja u zlocinackom gradu Sarajevu.
 
I Milosevic je iselio Srbe iz RSK. :roll:

Niko dobrovoljno ne napusta kucu Mujo. Nikad vam nece proci taj zadnji pokusaj pravdanja etnickog ciscenja u zlocinackom gradu Sarajevu.

Čuj zadnji pokušaj ??

Na sudu u Haagu imaju sve snimke sa sjednica, izjave svjedoka, uglavnom Srba a ti se i dalje tješi sa svojim lažima, druge ne možeš ubjediti u to.
Jedini zločinac je M. Krajišnik i SDS, treba li ti i audio zapis ??
 
Niko i ne kaže da samo u Srpskoj žive pravi Srbi niti "srbovanju" građani Srpske pridaju veći značaj.Ja a vjerujem i većina Srpsčana na forumu smo prije svega patriote a mnogo manje nacionalisti.Ne smetaju nam ni drugi Srbi ni pripadnici drugih naroda koji žive u Srpskoj i Srpsku doživljavaju kao svoju državu i domovinu.




Uglavnom bi pozdravio ova tvoja razmišljanja sa svoje strane,
i samo bi podsetio da one iskrene, prave, dobronamerne isl patriote i rodoljubi prihvataju činjenicu da
nije samo njima živeti...
Oni vole svoje, ponose se svojim poreklom...,
a ne mrze druge, ne želen im, niti čine neko zlo..., barem ne svesno i namerno...
 
Nemaš ti pojma, napamet zaključuješ, misli šta hoćeš, ionako mi nije bitno tvoje mišljenje. Ti si uskogrudan čovjek i vidiš samo ono što želiš da vidiš.




Ma pusti Mlađu, nedorasloga i nezreloga pubertetliju,
koji je već obnevideo od mržnje prema drugima i drugačijima...

I nije u pitanju samo to nda su ti drugi i drugačiji, neke druge nacije i vere...,
taj isijava mržnju i netrepeljivost i prema neistomišljenicima..., iz svoga-našega srpskoga naroda...
 
Poslednja izmena:
Ma on je jedan Mlađo nedorasli i nezreli pubertetlija,
ali koji je već obnevideo od mržnje prema drugima i drugačijima...

I nije u pitanju samo da su ti drugi i dugačiji, neke druge nacije i vere...,
taj isijava mržnjom i prema neistomišljenicima..., iz svoga-našega srpkoga naroda...

Primjetila sam, isti odnos ima prema drugim nacijama i antidodikovcima, nema pojma o životu,dosta je meni te vrste Srba koji se do skora nisu znali ni prekrstiti, a sad glume da su izmislili srpstvo. Ko ne poštuje tuđe,ne poštuje ni svoje.
 
Primjetila sam, isti odnos ima prema drugim nacijama i antidodikovcima, nema pojma o životu,dosta je meni te vrste Srba koji se do skora nisu znali ni prekrstiti, a sad glume da su izmislili srpstvo. Ko ne poštuje tuđe,ne poštuje ni svoje.



A ako zagusti, siguran sam da će upravo takvi, kao naš Mlađo,

grlati huškači i drekavci prvi uzmaći i uteći...
 
Primjetila sam, isti odnos ima prema drugim nacijama i antidodikovcima, nema pojma o životu,dosta je meni te vrste Srba koji se do skora nisu znali ni prekrstiti, a sad glume da su izmislili srpstvo. Ko ne poštuje tuđe,ne poštuje ni svoje.

Lazes.
Sto puta sam napisao da su meni drage sve srpske stranke.
Postovacu svaku koju izabere moj narod u Srpskoj i Srbiji.
 

Back
Top