Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas kuvamo kacamak,sa kiselim mlekom.Nemojte stavljati slike tih bogatih zimnica.Dajte recepte,za jela,koja moze prosecan gradjanin ove zemlje (a nema posao) da pripremi
za svoju porodicu.Ne frljajte se specijalitetima,koji su ogromnoj vecini gradjana,nedostupni iz finansijskih nrazloga.Treba imati filing,treba znati,sta je i kada je umesno,a kada neumesno pisanje.

Interesantno je,zasto mi volimo da se prikazujemo,u svim sferama zivota,ono sto nismo.Tako se stice utisak sa strane posmatrano,da kod nas tece med i mleko! A da li je tako? Pa naravno da nije.
Iz tog razloga,ja apelujem na sve ucesnike foruma,da ne prave iskrivljanu sliku,o stanju naseg drustvanog standarda.Sve te naredjane tegle....ko to moze sebi da priusti?Budimo ljudi,budimo ono sto
smo.Nikada iskruvljena slika,o ekonomskom stanju,jedne zemlje,nije imala pozitivne efekte.
 
Danas kuvamo kacamak,sa kiselim mlekom.Nemojte stavljati slike tih bogatih zimnica.Dajte recepte,za jela,koja moze prosecan gradjanin ove zemlje (a nema posao) da pripremi
za svoju porodicu.Ne frljajte se specijalitetima,koji su ogromnoj vecini gradjana,nedostupni iz finansijskih nrazloga.Treba imati filing,treba znati,sta je i kada je umesno,a kada neumesno pisanje.

Interesantno je,zasto mi volimo da se prikazujemo,u svim sferama zivota,ono sto nismo.Tako se stice utisak sa strane posmatrano,da kod nas tece med i mleko! A da li je tako? Pa naravno da nije.
Iz tog razloga,ja apelujem na sve ucesnike foruma,da ne prave iskrivljanu sliku,o stanju naseg drustvanog standarda.Sve te naredjane tegle....ko to moze sebi da priusti?Budimo ljudi,budimo ono sto
smo.Nikada iskruvljena slika,o ekonomskom stanju,jedne zemlje,nije imala pozitivne efekte.

ti si prva osoba koje je ovu temu shvatila na takav nacin
pa i da je tako kako ti vidis, zasto bi neko ko ima 200gr secera i 6 jaja i napravi snenokle, te snenokle krio u spajzu
po tvojoj logici na ovoj temi treba da budu samo slike suvog hleba i vode
zasto je neumesno imati ovakvu zimnicu?
ko zeli, nema para da je nabavi i napravi jer nema posla, moze da ode kod zadovoljne domacice ili bilokog drugog ko se bavi poljoprivrednom i treba mu pomoc sezonskih radnika
da njima pomognu, a za uzvrat dobiju povrce i voce sa kojim ce da naprave zimnicu svojoj porodici
 
E, na jesen ću i ja ovako da ređam šarenu salatu...:lol:

487113_449676868387522_1548333624_n.jpg

Prelepo, probaci najesen, valjda ce da uspe

Sinoc mi se jeo tost " il ce da me nesto snadje"
. A vec duze nemam toster,bas sam ovih dana guglala sta da kupim .
I krenem oko pola dvanaest ( na pauzi izmedju drugog i treceg dela Matrixa) da sebi isprzim malo hleba u tiganju, na masti. Mljac je al mi posle bude tesko :mrgreen:
I setim se kako mi baba kad sam bila klinka, i nisam ni znala za tost, przila parcad hleba na ploci smederevca... i kako kad rostiljamo posle zadnej ture ispecenog mesa " bacimo" kriske hleba na rostilj da se zapeku ... I

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
setim se da od prosle godine grilam meso u rerni na resetki pa zasto ne bih i hleb?

I tako poredjem parcad hleba na resetku, pola sam tanko namazala mascu sa jedne strane a pola ne ( da znam sta je bolje za drugi put, bolje je namazano jer to je obican hleb bio, ne onaj za tost koji ima masnoce u sebi), stavim resetku skroz gore, ukljucim gril i .....dobijem najlepsi tost koji sam u zivotu jela - hrskav a mek, topi se u ustima. Pojela sest parcadi :rumenko:

Prvu stranu sam grilala 45 sekundi ( dok se gril zagrejao) drugu 25.

Veceras pravim tople sendvice, najlepse koje sam jela nisu iz sendvic-tostera vec iz rerne: svaki sendvic uvijem u alufoliju, stavim u vrelu rernu i ostavim 10-15 minuta. Ali ih retko jedem jer se ne isplati toliko struje potrositi dok se rerna zagreje za 2-3 sendvica. Veceras ih stavljam ispod grila i ako budu dobri kao sto ocekujem necu ni da kupujem toster :D
 
Danas kuvamo kacamak,sa kiselim mlekom.Nemojte stavljati slike tih bogatih zimnica.Dajte recepte,za jela,koja moze prosecan gradjanin ove zemlje (a nema posao) da pripremi
za svoju porodicu.Ne frljajte se specijalitetima,koji su ogromnoj vecini gradjana,nedostupni iz finansijskih nrazloga.Treba imati filing,treba znati,sta je i kada je umesno,a kada neumesno pisanje.

Interesantno je,zasto mi volimo da se prikazujemo,u svim sferama zivota,ono sto nismo.Tako se stice utisak sa strane posmatrano,da kod nas tece med i mleko! A da li je tako? Pa naravno da nije.
Iz tog razloga,ja apelujem na sve ucesnike foruma,da ne prave iskrivljanu sliku,o stanju naseg drustvanog standarda.Sve te naredjane tegle....ko to moze sebi da priusti?Budimo ljudi,budimo ono sto
smo.Nikada iskruvljena slika,o ekonomskom stanju,jedne zemlje,nije imala pozitivne efekte.
Evo jedan predlog za četvoročlanu porodicu za ručak od cca 2 evra. Kilogram svinjske džigerice, pečene na običnom tiganju, posute sa malo belog luka i pire krompir od kilograma krompira.
A što se zimnice tiče...za teglu ovakve zimnice, kada je sezona svežeg povrća, ti nije potrebno više od 30 dinara, malo dobre volje i truda.
 
Danas kuvamo kacamak,sa kiselim mlekom.Nemojte stavljati slike tih bogatih zimnica.Dajte recepte,za jela,koja moze prosecan gradjanin ove zemlje (a nema posao) da pripremi
za svoju porodicu.Ne frljajte se specijalitetima,koji su ogromnoj vecini gradjana,nedostupni iz finansijskih nrazloga.Treba imati filing,treba znati,sta je i kada je umesno,a kada neumesno pisanje.

Interesantno je,zasto mi volimo da se prikazujemo,u svim sferama zivota,ono sto nismo.Tako se stice utisak sa strane posmatrano,da kod nas tece med i mleko! A da li je tako? Pa naravno da nije.
Iz tog razloga,ja apelujem na sve ucesnike foruma,da ne prave iskrivljanu sliku,o stanju naseg drustvanog standarda.Sve te naredjane tegle....ko to moze sebi da priusti?Budimo ljudi,budimo ono sto
smo.Nikada iskruvljena slika,o ekonomskom stanju,jedne zemlje,nije imala pozitivne efekte.

Ovo nije bogata zimnica nego klasična zimnica. Onakva kakvu su pravile naše bake i majke od jesenjeg povrća. Šta je tu luksuz i nepoznanica?

Inače onaj ko nema novca za hranu nema ga ni za internet tako da ga baš i ne tangira šta kuva neki tamo anonimus na Krsti. A nešto ne videh da ovde pršti od luksuziranja već su uglavnom normalna jela od ne toliko skupih namirnica.
 
Ovo nije bogata zimnica nego klasična zimnica. Onakva kakvu su pravile naše bake i majke od jesenjeg povrća. Šta je tu luksuz i nepoznanica?

Inače onaj ko nema novca za hranu nema ga ni za internet tako da ga baš i ne tangira šta kuva neki tamo anonimus na Krsti. A nešto ne videh da ovde pršti od luksuziranja već su uglavnom normalna jela od ne toliko skupih namirnica.

jbte,ja pravila turšiju...5 kg šargarepe 100,00....karfiol 50,00/kg,paprika 45,00/kg,krastavčići 70,00/kg....gde je tu luksuz majkumu....:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top