Sistematski pregledi-BDORT metodom

terapeut

Primećen član
Poruka
988
Moze li neko da objasni ili da uputstvo kako da saznam nesto vise o ovoj metodi koja je uzrok ovog skandala kojeg smo ovih dana svedoci.
Ne interesuju me komentari i spekulacije samo strucna objasnjenja ove metode ako oni postoje i naravno ako neko nesto o tome zna.Pozdrav...
 
Gomila strucnih gresaka (ili kako oni voile da kazu - proceduralnih) i od strane skole, i od strane privatne ordinacije i njenog vlasnika, i od strane tima lekara koji je proceduru radio, ali cini mi se ponajvise od strane resornog ministrarstva (prosvete). Skandal. Ordinaciju i treba zatvoriti, direktorka skole je vec podnela ostavku, lekare koji su vrsili proceduru treba adekvatno kazniti zbog primene ne registrovanog eksperimentalnog programa, a lekciju dobro zabeleziti i ne zaboraviti.
 
Danitza:
Jadna deca. Sve novine bruje o tome. Zna li neko nesto blize da kaze o tome?

Kod nas novine veoma neprofesionalno i senzacionalno pisu, tako da se bas ne treba oslanjati na sve price koje kruze po javnim medijima. Mislim, slazem se da se radi o skandalu, ali najbolje se drzati onoga sto je u ovom trenutku sigurno: a to je da su neobavestavanjem roditelja pomenute dece o pregledu ucinjeni grubi propusti i od strane skole, i od strane ordinacije, da je ministarstvo prosvete napravilo vise nego ozbiljan propust sto je dalo svoju saglasnost, ili kako oni vole da kazu 'misljenje koje ne obavezuje, jer oni nemaju resor koji se bavi zdravstvom, pa nisu znali!' )ko da nisu mogli da pitaju kolege sa drugog sprata - iz ministarstva zdravlja, ako vec nisu znali, slepci!), da je direktoka skole podnela ostavku a ordinacija privremeno (i nadam se trajno zatvorena).

Deca nisu slikana gola (to je ustanovio SUP), pitanja kojima su anketorana deca (o tome da li u kuci poseduju bezicni telefon, mobilni telefon, kompjuter, TV) mogu imati potpuno medicinsko opravdanje jer se odnose na mogucnost elektromagnetnih zracenja, pitanje da li ih roditelji voze kolima u skolu ili idu peske takodje magu imati medicinsko opravdanje obzirom da se vrsio skrining na dijabet, i da se pitanje odnosi na kolicinu kretanja, i eventualnu gojaznost sto sve moze da ima veze sa dijabetom......Deca nisu trpela nikakav bol, jer je metoda bezbolna, nikakvu neugodnost u smsilu same intervencije, pravljenje kartoteke sa slikama u istoj nije neobicno za zapadne uslove ali jeste za nase. Sve ostalo su puke shpekulacije i mora se ostaviti istraznim organima da ispitaju slucaj do kraja.
 
Hvala svima na korisnim informacijam,za temu sam duplo zainteresovana i kao zdravstveni radnik i kao majka.
Verujem da smo svi pomalo u strahu za bezbednost svoje dece pa se sa problemima treba upoznati sa svih strana,a proceduralne greske u ovoj zemlji su uglavnom izgovor za bezobrazluk.Pozdrav...
 
ja se izvinjavam sto sam mislila da ste musko, koleginice :).

shvatam ja vas - kao i svaki konvencionalno obrazovani medicinar, ja sa velikom skepsom (da ne kazem sta crnje) gledam na raznorazne "egzoticne" metode dijagnostike i lecenja, a da ne govorim o tome sto mi je u jednom periodu najvece krize, kada je to bio "hit", ispred ociju proslo nebrojeno "vidovitih", "iscelitelja", pa i "kolega" "presvucenih" u tu ulogu... odonda debelo promisljam i o misljenju skolovanih kolega koje dobro poznajem, a kamoli o ovakvim rabotama.

sve najbolje vama i porodici :).
 
indigo:
ja se izvinjavam sto sam mislila da ste musko, koleginice :).

shvatam ja vas - kao i svaki konvencionalno obrazovani medicinar, ja sa velikom skepsom (da ne kazem sta crnje) gledam na raznorazne "egzoticne" metode dijagnostike i lecenja, a da ne govorim o tome sto mi je u jednom periodu najvece krize, kada je to bio "hit", ispred ociju proslo nebrojeno "vidovitih", "iscelitelja", pa i "kolega" "presvucenih" u tu ulogu... odonda debelo promisljam i o misljenju skolovanih kolega koje dobro poznajem, a kamoli o ovakvim rabotama.

sve najbolje vama i porodici :).


Nije problem sto ste pogresili u vezi mog pola iz mog teksta ne moze ni da se vidi da sam zensko.
Mislim da ono sto vecina ljudi ne shvata je to da mi koji situacju gledamo "iznutra" imamo ogroman problem nepoverenja prema novim neobjašnjenim metodama i mogućnostima zloupotrebe istih.
Pozdrav koleginice i sve najbolje...
 

Back
Top