Zasto je zena u braku (gotovo) uvek mladja od muskarca?

Код мене у породици други неки обичаји:
мајка је старија од оца 3 године, дедина сестра је била старија од свог мужа 2 године, такође дедина мајка старија 3 године од свог,
и по очевој линији има доста жена које су тако од 2 до 5 година старије од мужева. :)
 
Економски разлози, најпре, па ондаК и остали.
Ако је млада -19,20, 21, ретко имаш ту бракове вршњака јер од нечег треба да се живи.
Ако студирају, ту постоји велики број вршњачких бракова или 1-2 год разлике, мада се жене опет удају за оне који су "ситуирани", младожења завршио, ради и сл. значи 3-4-5 год. разлике.
Удаја је и вештина да се нађе такав неки?

Zasto je GOTOVO PO PRAVILU, muskarac u braku SKOLOVANIJI nego zena?

Одавно то није правило, има можда и пола века лол..Мислим да ниси у праву ни са проблемима. Још се моја профанка са факса удала за водинсталатера, па знаш и сам да велики бр. мушкараца стварно зазире од образованих жена. Ебга, чињеница је.
 
Poslednja izmena:
moja piletina sest meseci mladja od mene

pevac ili krelac bice to dobra supa:mrgreen:

a obzirom na godine kuvanje traje.....

Moja piletina ( dva meseca manje od ) 3 godine mladja od mene, zamisli tek tu supu :zper:

Na temu - šta znam, meni to nikada nije bilo bitno. Ko je stariji, ko je mladji - ebo taki kriterijum. El se slažemo - slažemo se. El lepo živimo - lepo živimo. El nas boli uvo šta ko misli - boli nas uvo šta ko misli.
 

Back
Top