Let balonom...

YL 88:
klika:
Lepa ideja samo ne verujem da je ta avantura bas tako jeftina......ne znam

Za jednosatni let 90 eura pojedinacno, po osobi ( ne po balonu) - u "gondolu" stane vise putnika, uz "pilota" (ili kako se vec zove).

hmm.....rekao bih da je to malo skupo, pogotovu sto tu ide vise osoba u jednoj voznji, pa taj sto vozi zaradi za sat ipo 300-400 eura!!!

verujem da je super stvar ali cena :cry: ....ako mozes to da priustis , samo napred...
 
Goscica:
Skupo je ali verujem da vredi...Uvek sam maštala o letu sa balonom, pre neko veče i sanjala kako putejem sa njim.Prošle nedelje je jedan leteo nad Bgd-om! :D

Sve je ralativno ( gotovo sve :wink: ) - za "kliku"je jeftino, za tebe, "goscice", skupo.
Mastamo o tome, neki, vidimo, i sanjaju...
Nije nemoguce to ostvariti ( bolje reci: jeste moguce... :wink: ).
 
hmm.....rekao bih da je to malo skupo, pogotovu sto tu ide vise osoba u jednoj voznji, pa taj sto vozi zaradi za sat ipo 300-400 eura!!!

verujem da je super stvar ali cena :cry: ....ako mozes to da priustis ,
samo napred...[/quote]

Sorry, brzi si od mene. Zavisi iz kog ugla gledas , vidis da ti je bilo jeftino, pa onda skupo.
Da, pravi biznis. 8)
Uporedi sa kartama ski liftova zimi, nije bas jeftino (btw, inace ne skijam).Zavisi sta ko vise voli, individualno je, "de gustibus..." :wink:
 
E sta mi uradiste sa tim balonom breeeee! :x Nocas ga opet sanjala, ali nisam bila ja u njemu, nego sanjam kako ga gledam na nebu, i odjednom krece da se spusta prema mojoj zgradi.I spusti se ovde izmedju mojih zgrada, sa divnom pletenom korpom i veeeelikim ljubicasto-crvenim balonom.I tu kao ljudi izadjose iz njega,a ja trcim ka njemu i fotkam ga sa mobilnim (kamericom). I sad gledam gore i hocu da snimim balon, a on je odjednom od sundjera i krece da se polako raspada :? , deo po deo mu se razdvaja i leti ka nebu .... Eh, izvinte ako sam vas udavila, ali i vi ste delom krivi za ove moje nocasnje muke... :lol: :P

images
 
dakle,ja mislila vi imate nesto konkretno :P :P :P
al eve vam ga!
http://www.beobalon.net/ponuda.htm

i jos malo


1. Slobodni (standardni) let balonom - let u trajanju od60 do 90 minuta. Ovakvi letovi mogu se organizovati u Beogradu i okolini, kao i svakom drugom mestu gde se ugovori let. Mogu leteti sve osobe koje imaju više od 12 godina.

U cenu ovog paketa uključeno je:
:: prevoz našim vozilom do mesta poletanja i povratak nakon leta
:: let u trajanju 60-90 minuta
:: diploma i atraktivni pokloni za prvi let
:: proslava na mestu sletanja uz šampanjac
:: osiguranje.
Cena po osobi: 8.000 din.
Specijalni popust za grupe 5 i više članova: 10 %
Specijalni popust za grupu od 10 članova: 15 %

Let se zakazuje pozivanjem naših kontakt telefona, gde putnici dobijaju informacije o mogućem terminu za letenjem, mestu okupljanja, planiranim destinacijama koje se preleću i sve ostale potrebne informacije.
 
YL 88:
klika:
[hmm.....rekao bih da je to malo skupo, pogotovu sto tu ide vise osoba u jednoj voznji, pa taj sto vozi zaradi za sat ipo 300-400 eura!!!

verujem da je super stvar ali cena :cry: ....ako mozes to da priustis ,
samo napred...

Sorry, brzi si od mene. Zavisi iz kog ugla gledas , vidis da ti je bilo jeftino, pa onda skupo.
Da, pravi biznis. 8)
Uporedi sa kartama ski liftova zimi, nije bas jeftino (btw, inace ne skijam).Zavisi sta ko vise voli, individualno je, "de gustibus..." :wink:

Ova cena jeste ralativna, nekome je to skupo , nekome nije, meni licno jeste. Ja na to gledam, da li je ta stvar uopste vredna tih para i da li za taj novac mogu da dobijem nesto vise.
Recimo, ako posmatramo neku vrstu avanture, za US$ 30 dnevno mozes da provedes dan na slonovima u dzunglama Tajlanda sa sve ukljucenim vodicima. Ili da se vozis brodom dva dana Peruanskim Amazonom za nekih US $ 20-30, ili da za eura 90, sto je priblizno US$ 120 provedes 2-3 dana u dzunglama Amazona (vodici/hrana ukljuceni u cenu), itd.... ..hocu da kazem da bih pre potrosio novac na ove stvari nego na let balonom jer licno ne bih mogao da priustim sebi sve ove stvari, i ako bih morao da biram.

Medjutim ovo je subjektivno misljenje a ko moze sebi da priusti da za sat vremena potrosi 90 eura, to je super, i ja bih kada bi mi finansije dozvoljavale.
 
klika,slazem se sa tobom.
ali..npr,cena leta je ista u bg i u budimpesti,dakle...svakako je jeftinije to obaviti u bg...
tako isto mislim i na ove avanture koje si pominjao..dakle...nije puno 30 doski za slonce,ali treba mi par hiljada da stignem do slonceta,da ga uzjasem za 30 doshki,zar ne?
 
xpajamacax:
klika,slazem se sa tobom.
ali..npr,cena leta je ista u bg i u budimpesti,dakle...svakako je jeftinije to obaviti u bg...
tako isto mislim i na ove avanture koje si pominjao..dakle...nije puno 30 doski za slonce,ali treba mi par hiljada da stignem do slonceta,da ga uzjasem za 30 doshki,zar ne?

Pozdrav kliki i maci, ljubiteljima avanturizma i egzotike! :)
O tome sta je kome skupo a sta jeftino - moze posebna tema.
Ima ljudi koji uopste ne vole da putuju, preskupa su im putovanja, a velike pare trose npr. na garderobu poznatih marki ( koja je skuplja od tog leta i jahanja slona) itd. To je sasvim u redu ako im pricinjava zadovoljstvo.
Americki bogatas Tito je velike pare ( cini mi se 10 mil.$) dao Rusima da bi kao "civil", turisticki, letio u kosmos - jer mu je to bila zelja. Nekim bogatasima mnogo bogatijim od njega je bila glupost tako rasipati novac.
 
Ova komparacija cena je bila samo da bih pokazao koliko su skupe usluge u Evropi u odnosu na ostatak sveta. Znas kako, ti mozes provesti mesec dana u Juznoj Americi ili Jugositocnoj Aziji (sa sve avio kartom, naravno) za isti novac kao i meces dana po Evropi, ako govorimo o nekakvom putovanju.

A da ne skrecem puno sa teme, ajde da se zadrzim na ovim prostorima. Sta biste pre odabrali a da morate da birate izmedju, dvodnevnog raftinga kanjonom Tare (kompletan aranzman sa prevozom , hranom i svim aktivnostima ) ili let balonom u BG u trajanju od sat vremena, cena je ista , 100 eura. Ja svakako ovo drugo! Mislim da vise dobijam za iste pare, mada mislim i da je to cak skupo za nase prilike.

A ko ima za obe stvari, blago njemu :D .......
 
klika:
Ova komparacija cena je bila samo da bih pokazao koliko su skupe usluge u Evropi u odnosu na ostatak sveta. Znas kako, ti mozes provesti mesec dana u Juznoj Americi ili Jugositocnoj Aziji (sa sve avio kartom, naravno) za isti novac kao i meces dana po Evropi, ako govorimo o nekakvom putovanju.

A da ne skrecem puno sa teme, ajde da se zadrzim na ovim prostorima. Sta biste pre odabrali a da morate da birate izmedju, dvodnevnog raftinga kanjonom Tare (kompletan aranzman sa prevozom , hranom i svim aktivnostima ) ili let balonom u BG u trajanju od sat vremena, cena je ista , 100 eura. Ja svakako ovo drugo! Mislim da vise dobijam za iste pare, mada mislim i da je to cak skupo za nase prilike.

A ko ima za obe stvari, blago njemu :D .......

Sorry, ovde sam napravio gresku u kucanju, hteo sam da kazem da bih odabrao rafting Tarom pre nego let balonom!
 
Zvala sam vec da se raspitam, ali bas taj termin koji sam ja zelela je vec bio zakazan. U svakom slucaju zvuci primamljivo. Jeste skupo, ali drustvo, to nije bioskop. I bas me briga ako neko zaradi tamo 50-100eura. Mislim da je to iskustvo koje se sigurno pamti celog zivota.
Mislim da cu obavezno ici.
 
pa to sam ja:
Zvala sam vec da se raspitam, ali bas taj termin koji sam ja zelela je vec bio zakazan. U svakom slucaju zvuci primamljivo. Jeste skupo, ali drustvo, to nije bioskop. I bas me briga ako neko zaradi tamo 50-100eura. Mislim da je to iskustvo koje se sigurno pamti celog zivota.Mislim da cu obavezno ici.

8)
Prijatan let! Ocekujemo raport :)
 
xpajamacax:
dakle,ja mislila vi imate nesto konkretno :P :P :P
al eve vam ga!
http://www.beobalon.net/ponuda.htm

i jos malo


1. Slobodni (standardni) let balonom - let u trajanju od60 do 90 minuta. Ovakvi letovi mogu se organizovati u Beogradu i okolini, kao i svakom drugom mestu gde se ugovori let. Mogu leteti sve osobe koje imaju više od 12 godina.

U cenu ovog paketa uključeno je:
:: prevoz našim vozilom do mesta poletanja i povratak nakon leta
:: let u trajanju 60-90 minuta
:: diploma i atraktivni pokloni za prvi let
:: proslava na mestu sletanja uz šampanjac
:: osiguranje.
Cena po osobi: 8.000 din.
Specijalni popust za grupe 5 i više članova: 10 %
Specijalni popust za grupu od 10 članova: 15 %

Let se zakazuje pozivanjem naših kontakt telefona, gde putnici dobijaju informacije o mogućem terminu za letenjem, mestu okupljanja, planiranim destinacijama koje se preleću i sve ostale potrebne informacije.


Eh, da sam video ranije. Sat vremena da budem Žil Vern. Mislim da je neki optimum, 8 ljudi po jednoj "plovidbi". Cena - zadovoljstvo, pa dobro, ne leti se svaki dan balonom. Još nešto - na nebu, baloni izgledaju veliki, gledao sam na Kališu kako ih pune helijumom, i taj prostor unutra je prilično tesan...
 

Back
Top