ISTEGNUTA TETIVA!!!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: ISTEGNUTA TETIVA!!!

Početnik COASRBIN (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Angry ISTEGNUTA TETIVA!!!

u januaru ove godine poceli su prvi bolovi u predjelu desne noge sa spoljne strane...ta "povreda" je zadobijena po mom misljenju kada sam pao sa nekih pola metra visine iznenada a moze biti i od intezivnog treniranja tekvando-a....

isao sam kod ortopeda koji je ustanovio da je meni istegnuta tetiva...propisao mi je sinedol gel i naklofen...

kada sam mazao sinedol gelom osjecao sam da se popravlja situacija ali me bio strah da duze mazem tim gelom da ne bi doslo do kontra dejstva...u tom periodu kada sam mazao nisam se bavio nikakvim fizickim aktivnostima jer nisam bio u mogucnosti od tog bola....

sada nakon 9 mjeseci bol je isti i vec sam navikao na njega a to mi jako smeta....ne mogu da treniram vise tekvando, fudbal tesko igram, jednostavno ne mogu da se bavim sportom a "doktor" je rekao da mogu da nastavim da se bavim sportom, da je sa nogom sve u redu....

zanima me misljenje nekoga ko zna da li se moze rijesiti moj problem ili nekoga ko je prosao kroz istu ovu situaciju kao ja......

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5380

Podrazumevano Re: ISTEGNUTA TETIVA!!!

ako nije prolazio bol trebao si posetiti nekoliko strucnjaka i konsultovati trenera ranije
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    29.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

na trening sam odmah prestao odlaziti, a tog ortopeda sam 2 puta posjecivao i rekao mi je da je u redu sa nogom....ne mogu da nadjem nigdje na internetu od istegnucu tetive...mozda nesto malo ali ova na koljenu nema kao da se to meni prvi put desilo

Aktivan član fellicita (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

treba ti adekvantna fizikalna terapija a da li ćeš moći i u kojoj meri da nastaviš sa sportom, to će se videti posle
    obrati se drugom ortopedu , iako se zaista prvo počne sa gelom i lekom protiv bolova , računajući da je tako manje invazivno i stresno za pacijenta
    www.youtube.com/watch?v=M_gSydN_BYM&feature=related

Zaslužan član
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1701

Citat Original postavio COASRBIN Pogledaj poruku
    u januaru ove godine poceli su prvi bolovi u predjelu desne noge sa spoljne strane...ta "povreda" je zadobijena po mom misljenju kada sam pao sa nekih pola metra visine iznenada a moze biti i od intezivnog treniranja tekvando-a....

isao sam kod ortopeda koji je ustanovio da je meni istegnuta tetiva...propisao mi je sinedol gel i naklofen...

kada sam mazao sinedol gelom osjecao sam da se popravlja situacija ali me bio strah da duze mazem tim gelom da ne bi doslo do kontra dejstva...u tom periodu kada sam mazao nisam se bavio nikakvim fizickim aktivnostima jer nisam bio u mogucnosti od tog bola....

sada nakon 9 mjeseci bol je isti i vec sam navikao na njega a to mi jako smeta....ne mogu da treniram vise tekvando, fudbal tesko igram, jednostavno ne mogu da se bavim sportom a "doktor" je rekao da mogu da nastavim da se bavim sportom, da je sa nogom sve u redu....

zanima me misljenje nekoga ko zna da li se moze rijesiti moj problem ili nekoga ko je prosao kroz istu ovu situaciju kao ja......
    E vidiš, pošto si sad napravio brlju, vrme je da malo odmaraš. Kupi konjsku mast (crvenu), maži dva tri pruta na dan i odmaraj minimum 3 nedelje.

Učlanjen
    29.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam tu mast...mazao sam nogu ali mi nije pomagalo nego me je cak vise bolilo...znate li da li je uopste moguce da se tetiva oporavi?

Zaslužan član
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1701

Citat Original postavio COASRBIN Pogledaj poruku
    imam tu mast...mazao sam nogu ali mi nije pomagalo nego me je cak vise bolilo...znate li da li je uopste moguce da se tetiva oporavi?
    naravno da je moguće. ali je ne smeš maltretirati dok ne zaraste.

Učlanjen
    29.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dobro...a kada zaraste da li treba da idem na neke terapije ili mogu i sam sa njom polako da vjezbam da bih je vratio u njeno prvobitno stanje?

Slične teme

1. Hitno!!!!!Povreda zivaca i tetiva
    Autor kraljevcanka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.05.2014., 18:57
  2. Tetiva kružnice
    Autor galet u forumu Alternativne Nauke
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 04.01.2010., 16:38
  3. AHILOVA TETIVA, UPALA I LECENJE
    Autor NGZ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7