Kako se treba obuci za fakultet

Betrisija

Početnik
Poruka
36
Gledam nesto po netu, i naidjem na jednu slicnu temu ali ne na ovom forumu.... Devojke i muskarci su raspravljali da li stikle mogu da se nose na fax, da li je to pristojno ili ne... Kazu da trenerke NIKAKO ne idu... Da se cude onima koji je obuku (bilo da je musko ili zensko)... Kao brucos, sad sam u dilemi....
 
Hm...pa evo kod mene u gimnaziji pola skole dolazi u trenerci (ja licno ne jer smatram da je neukusno obuci je za skolu ili posao,vise je za rekreaciju i neobaveznu setnju,odlazak do prodavnice itd)...u stiklama jaaako retko vidjam pripadnice lepseg pola...inace stikle obozavam,ali ih za skolu nikada nisam i ne bih obula...
 
Nema te odeće i obuće, koji mogu da kupe ( i nadograde) Pažnju i Lepotu !!

A fakultet je ipak najviša javna, između ostalog i obrazovna-pedagoška institucija, pa kao takva zahteva i visok nivo pristojnosti, poštovanja i ukusa !!
Dakle, zašto da ne i štikla, ali ako je moguće ne merena metrima !! A trenerci samo ime kaže čemu služi (i koristi) ...
 
Inače, tema je baš lepa i drago mi je da se neko setio da je otvori, može biti korisna mnogima.

Moj savet ti je da sada preko jeseni nosiš košuljice, džempere, farmerice, pantalone, sakoe na tanje bluzice, cipelice, čizmice...

Na primer, moja omiljena jesenja kombinacija za fakultet su čizmice na štiklu od oko 3cm, čini mi se, uske farmerice sa nogavicama uvučenim u njih, beli kožnikaiš, sivi džemperčić na belo-roze romboide sa lažno izvučenom belom kragom košuljice, strukirana crna kožna jakna i crna kožna tašna srednje veličine. To upotpunim omiljenim sivim šalom, disketnim parom minđuša, prstenom i - voila!

Isfreniram se, stavim maskaru, nekada ajlajner, labelo, sjaj, mrvu rumenila ili senke, ali sve u prirodnom tonu, da istakneš lepotu ali nenapadnim putem.

Sređuj se, ali pazi na meru.
 
Gledam nesto po netu, i naidjem na jednu slicnu temu ali ne na ovom forumu.... Devojke i muskarci su raspravljali da li stikle mogu da se nose na fax, da li je to pristojno ili ne... Kazu da trenerke NIKAKO ne idu... Da se cude onima koji je obuku (bilo da je musko ili zensko)... Kao brucos, sad sam u dilemi....

Ja još pamtim jedan eksces na mom faksu kad su devojku oterali sa predavanja jer je došla u trenerci. Profesor je video dok je ulazio u amfiteatar i rekao joj da je njeno oblačenje nepoštovanje prema instituciji u kojoj se školuje i da ne želi da drži elektroniku nekom ko je došao u opremi za trčanje.

Al ona je stvarno preterivala sa tim trenerkama, ustvari mislim da je nikada nisam videla u nečemu drugom.

Ostali su se uglavnom držali proverene kombinacije-farmerke + košulja/majica+ kardigan. Samo sam ja uvek bila obučena tako da su svi na hodnicima mislili da sam sa arhitekture... :)
BTW, ovo nije svugde isto. Npr devojke sa filološkog su bile 100% sređenije od nas. Dešavalo se da prođem pored istog i vidim kako izlaze u mini suknjama, korsetima i štiklama 12. Toga kog das nije bilo ni u najavi. Al dobro, za ETFovkinje kruže neki mnogo ružni vicevi tako da i nismo baš reper za sređivanje za faks.

E da, devojke sa arhitekture su stvarno bile praznik za oči, bar što se oblačenja tiče. Svaka u svom fazonu, individualnost dovedena do maksimuma, sve zanimljivo, neobično, neviđeno... Tj, ovo je moj lični utisak, moguće da se drugima sviđa neki sasvim drugi stil.
 
Nisam bas iznenadjena, postoje pravila oblacenja i na mom fakultetu.... ponekad te ni ne pustaju unutra ako si u sorcu, papucama ili u trenerkama. Zavisi od toga ko je na ulazu ili kakav je profesor koji predaje... i da li ce te primetiti. Moju koleginicu su izbacili sa ispita jer je imala na sebi majicu sa prevelikim izrezom u sredini. Drugarica koja inace studira na drugom fakultetu je htela da udje samo da bi videla nesto u skriptarnici i nisu je pustili unutra jer je bila u sorcu (skoro do kolena) i sandalama. Radi se o pravnom fakultetu.
 
Gledam nesto po netu, i naidjem na jednu slicnu temu ali ne na ovom forumu.... Devojke i muskarci su raspravljali da li stikle mogu da se nose na fax, da li je to pristojno ili ne... Kazu da trenerke NIKAKO ne idu... Da se cude onima koji je obuku (bilo da je musko ili zensko)... Kao brucos, sad sam u dilemi....
trenerka je prostakluk da se nosi i ko svakodnevna odeca ako mene pitas, ok je za po kuci, sport i slicno ali da se nosi kao odeca za sve je meni tezak primitivizam :neutral:
 
Moram da priznam da ne kapiram zašto je nošenje trenerke nepodobno za fax al ok. Realno ja nisam za nošenje trenerke van teretane il stana ali to je zato što ih ne volim.Što se ' pristojnosti' tiče, radije ću gledati studente u trenerkama nego dekoltirane koze. Sećam se jedne s moje katedre koja je jedan dan došla u korsetu i sela u prvi red i bacila sise na klupu, valjda da odspavaju.
Nisu sve trenerke iste uostalom.
A nisu ni fakulteti više nažalost neki vrhunac reputacije.
Kol'ko para tolko muzike.

Kod nas se zna, kad vidiš isprepečenu u štikletinama, ta je uglavnom sa pravnog eventualno sa Tehnološkog. Na filozofskom su hipsterke / gotićarke/punkerke i ostala ' alternativa'.
Naravno ima izuzetaka.

Ja sam svoje studentske dane provela u farkama, džemperima, starkama, košuljama i sakoima..zavisno od godine pošto mi je ukus varirao.
Uglavnom, nemam problem sa oblačenjem ničijim dokle god nije neukusno i vulgarno.
 
Gde cu ja stikle da nosim, kad me uvedu u vocnjak na praksu :lol:
Oblacicu se kao i do sad, sigurno, pantalone, farmerice, patike-cipele, sako, sitno detalja i minimum sminke. Niti sportski niti elegantno. Trenerke cu zaobici, ja ih volim, ali sam cula vise primera izbacivanja, pa da ne rizikujem.
Valjda je jedina smernica udobnost, kad imas predavanja celi dan.
 
Gledam nesto po netu, i naidjem na jednu slicnu temu ali ne na ovom forumu.... Devojke i muskarci su raspravljali da li stikle mogu da se nose na fax, da li je to pristojno ili ne... Kazu da trenerke NIKAKO ne idu... Da se cude onima koji je obuku (bilo da je musko ili zensko)... Kao brucos, sad sam u dilemi....

Uf zavisi stvarno koji faks, koliko dugo sedis na predavanjima...ja sam uglavnom nosila farmerke dok nisu krenuli rasporedi sa 6 sati predavanja, gde mi se oduzmu noge od sedenja pa sam nekad nosila i trenerke. Ne neke ko za jutarnji dzoging naravno.
Izgledaj akademski :) profesori vole da vide kulturni svet medju studentima. Znaci nikako stikletine ko za splav, kilo sminke, kilo sljokica i goli stomaci.
 
Obuci se kao za dnevnu kavicu, mislim da je to najadekvatnije. Ne preterana šminka ali lepo je videti solidno našminkanu devojku, štikle mogu naravno neke solidne "prosečne" bez kiča ali je najbolja varijanta ravne cipele slične patikama, farmerice i neka lagana majica ili bluzica gore (u zavisnosti od vremenskih prilika)
 
I ja bih izbacila svakoga ko je u trenerci, i svakoga ko je u korsetu i štikletinama. To je prosto i seljački. Ne bih ih kažnjavala bez prethodnog upozorenja, ali ako neko ne posluša - marš napolje iz učionice / sa ispita. Znači, na prvom predavanju objasnim onima koji ne znaju kakva su pravila (pristojna casual odeća, ko želi može da bude i elegantan), a posle po kratkom postupku. Međutim: ne bih znala šta da radim sa pirsingom, koji se meni lično sviđa, ali ako sam zabranila miniće i štikle, ne mogu da tolerišem ni ekstremni pirsing (pola kile gvožđa na licu).
 
Au al ste strogi. Pa sta smetaju trenerke, i zasto i kako bi profesor nekog izbacio sa casa zbog toga? Da li ima zakonsku osnovu za to, ili mu se samo cefnulu? U tom slucaju (cef) ja bih ga tuzila.

Da, trebalo bi prvo proučiti pravilnik : )

Zašto sam stroga: nije škola kuća, da se razvlačiš kako hoćeš. A nije ni diskoteka, ni teretana. Malo poštovanja prema struci, instituciji i profesorima nije na odmet. Ako postoje pravila za sahranu, svadbu, banku, crkvu, zašto ne bi postojala i za školu? Škola (faks) nije mesto za opuštanje. Naravno da na kraju nije važno (možeš da budeš vredan i pametan i u korsetu i u trenerci), ali ja volim da postoje pravila, pogotovo kada je u pitanju institucija koja od učenika ionako zahteva disciplinu i izdržljivost (teško je završiti školu bez istih).
 

Back
Top