Konvertovanje audio tape u MP3 format

Hmmm..

Opet nadmudrivanje sa tim stvarima..

Lijepo ti Orange rece...

CD-ex.. mali programcic za konvertovanje muzike u MP3 format, mali, oko 1,5 MB i besplatan..
Sound Forge je dobar i profi program za muziku sa kojim sam radio podosta vremena.. No za jednostavne stvari poput ove koristi CD-ex.. A jos jedna napomena, programi tipa Sound Forge nije i tesko da moze da bude besplatna..

Poz.
 
GZ:
Hmmm..

Opet nadmudrivanje sa tim stvarima..

Lijepo ti Orange rece...

CD-ex.. mali programcic za konvertovanje muzike u MP3 format, mali, oko 1,5 MB i besplatan..
Sound Forge je dobar i profi program za muziku sa kojim sam radio podosta vremena.. No za jednostavne stvari poput ove koristi CD-ex.. A jos jedna napomena, programi tipa Sound Forge nije i tesko da moze da bude besplatna..

Poz.

Hvala :D Pronasao sam neku vreziju na novom Mikro DVD-u.
Sto se CDex-a tice, koristim ga oko godinu dana i zadovoljan sam njime, samo sam malo zeleo da istrazujem i cujem misljenja drugih. :wink:
 
sale12:
Skinuo sam sa neta CDex program ali moze li neko da mi objasni kako se koristi i kako se podesava za konvertovanje audio traka ili pesama sa ploca da konvertujem na komp u MP3 format,posto nisam neki expert u tome.Unapred hvala!

Nisu te ljudi dobro shvatili... Mislili su da zelis CD->MP3 konverziju.

Prvo sto ti treba su uredjaji koji pustaju kasete odnosno ploce. Moze to biti neki stariji muzicki stub (najbolji slucaj) ili posebno gramofon ili kasetas. Ono sto je neophodno je da imaju prikljucak za audio izlaz. U slucaju da je to prikljucak za standardni audio kabl, dovoljno ce biti da kupis neki (imas cak i na buvljaku, ako si u bg) i tada povezes izlaz muzickog stuba sa ulaz zvucne kartice. Zavisno od ulaza u koji si ukljucio, mozda ces morati da podesis windowsov mixer (ikonica zvucnika u donjem desnom uglu ekrana) za odgovarajuci ulaz. Za snimanje ti preporucujem Audacity (http://audacity.sourceforge.net), ali ces morati da skines i dodatke za prebacivanje snimka u MP3 (lame encoder) ili (opciono) neke dodatne efekte za obradu zvuka.

Snimanje i obrada zvuka u Audacitiju je vrlo jednostavno i vrlo brzo ces savladati. Sam program je besplatan.

Srecno.
 
Vragolasta Amfibija:
Cekaj...jel hoces da kazes da sa kasete mogu da prebacim muziku u komp???? :shock: :shock: :shock:

Jeste. ;) Samo su mali problem shumovi. Pogotovo za nas koji ne koristimo pirate (well, mozda ponekad. Ali stvarno retko. Fura se Linux. ;)). Pri uklanjanju shumova moze doci do deformacije kvaliteta snimka. Imam iskustva sa time. Ali sa ok alatom se to moze resiti. Mislim da sada cak i Audacity ima DeNoiser ili nesto slicno...
 
koristio sam sound forge i adobe audition.to su pozitivna iskustva.Obican walkman sam prikacio na audio-in i ukljucio snimanje.mora se podesiti jacina ulaznog signala, tj nesme biti pojacan plejer do kraja, na oko 80%.Snimao sam celu stranu kao jedan snimak, a kasnije seckao pesme, cistio zvuk, prepakivao u mp3 i sl.dok se udje u fazon, posle ide lako.
 
sale12:
Skinuo sam audacity program i instalirao sam ga medjutim kako se podesava kad su sve opcije za podesavanje u znaku pitanja.Npr:kao kod file,edit,tools stoje znakovi pitanja i ne mogu da procitam.Kako se podesava za audio tape u MP3.Hvala za program al ne znam sta dalje!

Jeli ti XP na cirilici? Probaj da ga prebacis na latinicu. Ili da promenis default jezik na engleski... Sasvim moguce da postoje prevodi na Srpski koji su cirilicni, a nisu odradjeni do kraja ili XP ima problema sa njima...


Pokusaj gore navedeno, pa javi da li je uspelo.
 

Back
Top