Front page - narudzbenica preko e-maila

pa ja ne znam :)
ali evo ti mala pomoc
trebace ti 2 fajla...jedan, kao formular, i jedan koji cec to da procesira.
u prvom, imas formu koja je nesto ovako:
<form action="proc.php" method="POST">
Ime: <input type="text" name="ime"><br>
Prezime: <input type="text" name="prezime"><br>
Glavni tekst: <input type="text" name="txt">
</form>

i tako dalje

u drugom fajlu koji se zove proc.php se vrsi slanje maila a on izgleda ovako:

<?php
$ime = $_POST["ime"];
$prezime = $_POST["prezime"];
$txt = $_POST["txt"];
$moj_mail = 'moj_mail@mail.com';
$subject = 'subject';
mail ($moj_mail, $subject, $txt);
?>

i to bi trebalo da bude to, na brzaka sam pisao, ali to je sustina...e sad ako oces sve to malo lepse i bolje da bude (a trebalo bi, ovo je krsh) onda treba da dodas jos par linija koda...
 
mile_davidovic:
Molim za pomoc sve koji znaju da rade u Front page-u.
Ako neko moze da mi objasni kako da mi neko posalje svoje licne podatke kao i porudzbinu po broju komada robe i sve to prosledi na moj e-mail. Tabelu sam sastavio i ...sta sada.... Hvala svima.
Ako se dobro secam, posto sam davno prestao da radim iskljucivo u front pagu, mada ga koristim za forme, u samom zaglavlju forme u html kodu, gde pise gde se podaci salju, umesto strane sa dugim imenom ukucas "mail to:mail-adresu".
:)
Nadam se da sam ti pomogao
 
mile_davidovic:
Molim za pomoc sve koji znaju da rade u Front page-u.
Ako neko moze da mi objasni kako da mi neko posalje svoje licne podatke kao i porudzbinu po broju komada robe i sve to prosledi na moj e-mail. Tabelu sam sastavio i ...sta sada.... Hvala svima.

e moj Mile...
Stvar je vrlo jednostavna.Prvi i jedini uslov je da imas prostor na hostu koji ima FP extensions.
I sve sto trebas da uradis je da izaberes neku page template(npr.feedback form) i malo je modifikujes("strelica kaze sama") i zatim prebacis na isti host.Ali iskljucivo pomocu FP publishera a ne nekog drugog FTP programa u kom ti slucaju nece rediti.Ajd probaj pa ako budes imao nekih pitanja dodatnih ti prosledi ista
 

Back
Top